Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mysica

Pessar - czy ktoś miał??

Polecane posty

Gość 25tcciazy
własnie zastanawiam się nad konsultacją u innego lekarza, żeby się upewnic. słyszałam że nie ma możliwosci żeby szyjka się wydłużyła, a u mnie była krótka jak poleżałam to juz dłuższa, raz jak w szpitalu mierzył to 4cm, a przy przyjęciu 2,4cm, przy wypisie 3,2 nie wiem jak to możliwe. w kazdym razie przy badaniu ginekologicznym lekarz stwierdził że skrócona ale dalej nie postępuje i nie trzeba krążka, zalecił leżenie i kontrole tej szyjki co 2-3 tyg a jednak ja się martwie żeby w tym czasie nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
ja miałam 2,6 cm stwierdzone na usg w 22 tyg. Lekarz prowadzaca zalecila zalozenie krazka na wszelki wypadek mimo ze szyjka byla twarda i zamknieta. Zakladala. U innej doktor bo moja sie akurat rozchorowala i ta po badaniu stwiwrdzila ze szyjka klinicznie jest ok i w sumie to ona nie wie po co ten krazek ale nie bedzie dyskutowala z zaleceniami mojej doktor i mi go zalozyla... Wydaje mi sie ze podejscie do sprawy zalezy od konkretnego lekarza.. Jesli masz wątpliwosci to skonsultuj sie z innym i wyboerz rozwiazanie ktore To ie pasuje bo to Ty masz sie czuc pewnie i komfortowo a nie stresowac niepotrzebnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała999
dziewczyny ja mam jeszcze jedno pytanie. może to głupie ale ja nie potrafię odróżnić skurczy. kilka razy dziennie czuję jak brzuch robi mi się cały twardy ale zazwyczaj po tym czuję jak malutka tam się wierci. i nie wiem czy to może być związane z jej ******* czy to może faktycznie te skurcze. jeśli możecie mi jakoś opisać jak wy odczuwacie te skurcze to byłabym wdzięczna. dodam jeszcze że zazwyczaj nie odczuwam przy tym jakiegoś tam bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi77
U mnie długość szyjki to 3,47 wtedy miałam założony pessar a półtora miesiąca wcześniej 5,8 więc jak widać radykalnie się skróciła. Ale moja szyjka jest pęknięta i dlatego jest słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konwalia3
Mala99 ja mam twardnienia brzucha i skurcze odkad tylko pamietam... U mnie to jest tak, ze czuje bol w krzyzu, ktory ciagnie na dol brzucha, ktory potem twardnieje. Jeden dzien lepiej jeden gorzej, nie mam pojecia od czego to zalezy, bo tabletek biore caly czas taka sama ilosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konwalia3
Jesli chodzi o dl szyjki, jej ksztalt czy co tam jeszcze, to ja nie mam pojecia:-/ mi tylko lekarz powiedzial ze przydaloby sie zalozyc krazek, no to zalozylam:-) ale na nastepnej wizycie chyba sie z ciekawosci zapytam. Chociaz nie wiem, czy mi powie, bo wie, ze ja nerwus jestem i juz tyle rzeczy mialam po drodze, ze mysle ze nie chce mnie stresowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
Mi brzuch sie napina od czasu do czasu..czasem dosc mocno ale na kilka sekund tak naprawde i to nie boli i pożniej tez dostaje kopniaka albo innego kuksanca ale u mnie to bardziej wyglada jakby maluch sie krecil ze zlosci ze mu skurcz spokojne zycie zakłócił;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała999
czyli mam rozumieć że te twardnienia to skurcze? a ile razy w ciągu dnia Wam się to zdarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Tak twardnienie to skurcze wcale nie musza byc bolesne. Musisz lezec jak najwiecej, duzo odpoczynku . Ja mam pessar od 23 tyg a jestem teraznw 36 i tak caly czas mam twardy brzuch i uwierz mi ze caly czas staram sie lezec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Moja pani doktor mi mowila ze lezac brzuch moze sie postawic do 10 razy gdy bedzie ich duzo wiecej mam jechac do szpitala na kroplowke i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała999
no też staram się leżeć większość czasu, ja jestem w 33 tc więc jeszcze trochę czasu spędzę w tym łóżku :-) w każdym razie dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Oj powiem ci ze ja naprawde duzo wiecej lezalam niz tobie zostalo . Jeszcze conajmniej do 36 musisz wytrzymac wiec to nie jest dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
Dziewczyny a to nie jest tez troche tak ze brzuch jest ciut twardszy jak sie stoi bo ogolnie miesnie sie napinaja a jak lezy to rozluzniaja? Nie mowie o tym kiedy ewidentnie czuc ze robi sie twardszy na chwile i ze to skurcz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Owszem ja nie mowie o takim napinaniu tylko o takim kiedy czujemy ze robi sie jakby kulka bardzo twarda i w moim przypaku ciagnie w dol ja mam tak naprzyklad i odrazu plecy bola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny :)Wczoraj wylądowałam w szpitalu wieczorem,gdyż miałam na wkładce trochę brązowego śluzu.Nic mnie nie bolało,skurczy nie miałam,czułam ruchy.Pojechałam na oddział przebadali mnie i Oni nie wiedzą z czego jest to plamienie?Pesser się trzyma,szyjka cała,podejrzewali,że może od nadżerki..nie wiem :( Mój lekarz ordynator tego oddziału akurat jest na zwolnieniu bo ma operację biodra wraca 1 kwietnia.Kontaktuję sie teraz z Jego asystenką.Kazała mi przyjść w czwartek i brać magnez,podejrzewa,że to może infekcja szyjki macicy,skoro tak podejrzewa,to czemu nie kazała mi przyjść już w poniedziałek na pobranie wymazu??Tylko każe czekać do czwartku?Noc przespałam dobrze,tylko jak się położyłam to mnie lewy jajnik pobolewał ale po chwili przestał.Przez noc na wkładce miałam czysto teraz znowu mam lekkie plamienie na wkładce brązowe,lekarka mi powiedziała,że mam to obserwować i jak zacznę krwawić to jechac na szpital.Nie wiem wcale co mam o tym myśleć?Głowa mi już puchnie od tego wszystkiego :( Pesser mam założony od 3 miesięcy teraz jestem w 24 tygodniu.Koleżanka która miała założony pesser mówi,że to infekcja może być,lekarka mówi to samo..ale czekać mam do czwartku??Nie wiem chyba jutro do Niej pójdę na oddział i niech pobiera mi ten wymaz,tym bardziej,że czeka się na wynik 7 dni.Ide leżeć i mam nadzieję,że wszystko się unormuje..Dziewczyny a Wy mieliście stany zapalne z pesserem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Mam juz bardzo dlugo pessar i nie zdarzylo mi sie to a poza tym biore globulki przeciw infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy krążku kobiety są bardziej podatne na infekcje z tego co wiem.. Ja miałam i od tamtego czasu biorę profilaktycznie globulki dopochwowe raz w tyg.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
mi na razie kazala łykać tylko jakis probiotyk..nie wiem czy bardziej przy okazji krazka czy antybiotyku bo niestety mialam zapalenie pecherza:( dzisiaj mam pierwsza kontrole z pesaarem i zobaczymy co i jak dalej.. Ale jakos mam kiepski dzien i same zle przeczucia od rana i jeszcze maz mi sie rozchorowal..mam nadzieje ze chociaz na wizycie uslysze cos dobrego.. Pozdrawiam i zycze lepszego dnia niz moj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taki niepokój chyba jest normalny na początku... też tak miałam, że bałam się iść do lekarza, bo miałam złe przeczucia.. i za kazdym razem jak wychodziłam od lekarza byłam zadowolona, że jednak ten krażek coś daje.. bo wszystko było ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi77
Mi także lekarz kazał brać priobiotyk żadnych leków p/ zapalnych nie mam. Calineczka ja zawsze przed wizytą bardzo się denerwuję napisz proszę jak wrócisz co tam słychać dobrego trzymam kciuki. Nawiasem mówiąc ja mam wizytę w środę i też zaczynam o tym intensywniej myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Hej dziewczynki powiedzcie mi jak wam lekarze powiedzieli kiedy wam zdejma pessar w ktorym tygodniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luty23
mi sciagneli w 37 tc.. teraz jestem w 39 tc i skurcze da się już odczuć.. twardnienie brzucha jak i takie dosyc bolesne skurcze,, juz sie doczekac nie mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Aha mi tez ma sciagnac w 37 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi77
Ja też zapytam w środę kiedy będę miała zdjęty pessar. Martuska tobie zdejmie jak skończysz 37 tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Jak bede miec wizyte teraz to bede miec 37 tydz z usg a 38 z miesiaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luty23
a ile waży Twoje maleństwo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Teraz nie wiem ile wazy jak bylam w 34.4 dni wazylo,2410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
Dziendoberek:) u mnie po wizycie wszystko dobrze. Pessar sie trzyma tak jak powinien, mam sie oszczedzac i wszystko powinno isc w dobra strone:) z wynikow wyszlo ze cukrzyca tez mnie ominela wiec kamien z serca.. Teraz tylko musze sie zastanowic czy chce zastrzyk z immuniglobuliny czy nie bo mam grupe Rh- i podobno wypadałoby zrobić ale koszt jest duży dlatego doktor zostawia mi sprawe do przemyslenia. Kolejna wizyta za 3 tyg..może już nie bede się tak bardzo przejmować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luty23
Moje dziecko jest malenkie... ma 2,5 kg.. a jestem juz w 39..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Oj to nie ma znaczenia zobaczysz jak bedzie na swiecie jak szybko przytyje. A rodzisz naturalnie ? A nie podejrzewali hipotrofii j ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×