Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mysica

Pessar - czy ktoś miał??

Polecane posty

Gość Czekając...
Mam już to cudo w środeczku. Mnie osobiście bolało... I nadal troszkę dziwnie jakby uwierał :/ W końcu to dość duże ciało obce i myślę ze za 2 dni będzie już w miarę nie wyczuwalny,tak jak piszą dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekając...
Zagląda tu ktoś jeszcze? Mam od wczoraj krążek,ale zauważyłam ze cześciej mi brzusio twardnieje :( Miała tak któraś w Was na początku? Zaczynam się martwić,a nie wiem czy potrzebnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wafel ryżowy
ja miałam założony pessar i brzuch mi twardniał cały czas, przed założeniem i po, aż do końca ciąży praktycznie. żeby trochę ograniczyć te skurcze brałam fenoterol i tak dotrwałam do 40 tyg. choć nie było łatwo, bo dodatkowo jeszcze miałam dużo leżeć i ta bezczynność mnie wykańczała. najgorsze myśli przychodziły do głowy. ale wszystko zakończyło się szczęśliwie, mam zdrowego synka i to jest najważniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekając...
Super :) No ja też musze cały czas leżeć. Biorę luteinę,no spe i relanium,chociaz myślę ze warto by się w końcu przerzucić na silniejsze leki rozkurczowe w końcu :/ Musze o tym wspomnieć ginowi :) Dziękuje za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam na zalozeniu krazka drugi raz i jak narazie siedzi juz prawie tydzien ale drugi raz cholernie bolalo, ale moge pocierpiec jak to tylko cos da .... ja posiewu tez nie mialam wogole robionego tylko globulki raz na tydzien biore i tyle. apropo brzucha to odkąd mam krazek to tezzauwazylam ze od czasu do czasu twardnieje mi brzuch na kilka minut ale wczesniej tego nie bylo, czytalam ze sa takie skurcze ktorych sie nie czuje, a macica przygotowywuje sie do porodu w ten sposob, oczywiscie jak to sie nasila i brzuch jest dlugo twardy to lepiej zglosic to lekarzowi bo to moze byc cos nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziola
ja juz nospy i luteiny nie musze brac,ale niestety mam zle wyniki moczu i teraz keflex biore,mam nadzieje ze wszystko bedzie ok,a jutro jade na badania i poznam plec:))juz nie moge sie doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekając...
Pamiętam jak ja czekałam,aż mi lekarz potwierdzi płeć ;) Chciałam wiedzieć już,teraz zaraz :) Z moim krążkiem się już zaprzyjaźniłam ;) Wkurzają mnie tylko,te upławy :/ Oby się jakaś infekcja nie wdała :/ Bo są dość duże,żółtawe i mają taki "kwaśny" zapach :/ No nic-jutro wizyta to się okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziola
uplawy to podobno norma przy krazku,ja tez mam takie biale,a plec tez znam:)bedzie synus:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekając...
Noooo to witam w klubie chłopaczków ;P Straszyli mnie,że to się może zmienić,ale 3 lekarzy potwierdziło,więc jakoś nie mam wątpliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak jest dobry lekarz i ma dobre usg to zawsze sie sprawdza w 100% nie ktorzy to nawet nie umieja dobrze odczytac badania usg. super ze przyjda na swiat jakies chlopaki bo ja bede miec coreczke i wsrod moich znajomych sa same dziewczynki nie wspimnie ze w rodzinie przez 6 lat urodzilo sie 7 dziewczynek i tylko 2 chlopakow, kobitki maja gore jak nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziola
bylam na badaniach prenatalnych i z tego co wiem to dokladne badania usg:)lekarz 2 razy sie pytal zaczym nam powiedzial plec:)zreszta byla widac:)a plytke z badania juz cala rodzinka obejrzala,bo u nas tez duuuzo dziewczyn w rodzinie,wiec ciesza sie na chlopaka:)) dziewczyny mam pytanko,ostatnio czesto glowa mnie boli,macie jakies sposoby zeby temu zaradzic?nie chcialabym brac tabletek,zeby malemu nie zaszkodzic,a bol jest baaardzo uciazliwy:(pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekając...
U mnie nie dają płytki buuu :( Ból głowy powiadasz? Bez tabletek sie nie obejdzie niestety :( Wiem,co czujesz. Ja jestem 100% migrenowcem. Jak mnie trzaśnie,to masakra. Jakiś rok temu w końcu lekarze pomyśleli,ze mam jakiegoś guza lub krwiaka na mózgu i mnie t=na tomografie wysłali. Wszystko ok,wiec po kilku latach w końcu powiedzili MIGRENOWIEC- z tym trzeba żyć ;) Paracetamol nie zaszkodzi dzidzi,wiec jak już będzie naprawde bolało to łykaj. Ja staram się to znosić,a jak ból już uciążliwy,to szpital i zastrzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgi
hej,ja mam pessar od 25tc a leze plackiem od 23,obecnie jestem w 33...juz sie przyzwyczailam,ale czasami wymiekam,wszystkie zakupy przez allegro,nie moge nic w domu zrobic,nawet jem w pozycji pollezacej,pocieszam sie mysla,ze tylko troszke do konca,ale tak naprawde nie moge sie juz doczekac!!!!!taka ladna pogoda a ja leze i leze....pozdrawiam wszystkie lezace mamuski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekając...
Naprawde wieeeele nas jest leżących ;) Ja się czasami przespaceruje po domku i usiądę bo od tego leżenia mam straszne bóle :( A to dopiero 23 tydzien :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziola
wspolczuje wam dziewczyny,ja musialam tylko 2 tgodnie lezec i juz mialam dosc,wszystko mie bolalo,na szczescie moge juz chodzic ale sie oszczedzac,to dopiero 21 tydzien,wiec jeszcze duuuzo przedemna:) mam pytanie jak wam obliczal lekarz termin porodu?ja mam 3 rozne terminy:)jeden z ostatniej miesiaczki,drugi z usg,no i ostatni po ostatnim badaniu usg z wielkosci dziecka:)roznica 2 tygodni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekając...
Hehe dla maluchów wszystko ;) No ja też mam kilka tych terminów ;) Pierwszy wg. OM i dwa z USG. Myślę,że najbardziej aktualny jest raczej ten wg,ostatniej miesiączki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam dokladnie taki sam termin liczony od ost miesiaczki i na usg ale dokladniejszy jest ten z usg bo to oblicza termin na podstawie wielkosci dzidziusia i na jakim to wszystko jest etapie do rozwiazania. pozdrawiam wzystkie \"leżace\" mamusie mi tez to grozilo ale pessar pomogl- na szczęście!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekając...
Ooooo to moge mieć szybciej swoje szczęscie już :) Super :) Wczoraj i dziś miałam trochę chodzenia :( Mam nadzieję,ze to nie zaszkodzi :( Boje się teraz jak cholera :( To te świeta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulala
Hej!Jestem tu nowa ale też mam problem z szyjką i mój gino założył mi krążek w 30 tyg.Prawie nie bolało a teraz w ogóle go nie czuję.Dziewczyny piszecie o tym żeby leżeć a ja dosyć dużo chodzę czy dać sobie na wstrzymanie i walić się na wyro?przecież to idzie zgłupieć ale jeśli ma to pomóc to może trzeba trochę zwolnić.Pozdrawiam mamusie czekające na synusiów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx01
radze ci żebyś nie przesadzała z tym chodzeniem ja mam pesar od 29 tygodnia i jak tylko sobie trochę więcej pospacerowałam to od razu następnego dnia lądowałam w szpitalu. w święta też sobie pozwoliłam bo niby dobrze się czułam i skutek był taki że pesar już sie ledwo trzyma bo znów dostałam skurczy przez co skróciła mi się szyjka. Lepiej poleżeć i pomęczyć się teraz niż później całe życie się męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekając...
Najlepiej to gin wie,czy konieczne jest leżenie czy można sobie pochodzić :) Każdy przypadek niby taki sam,ale inny :) Wypytaj się go o to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziola
wlasnie,ja wczoraj u gina bylam i powiedzial ze na krazku dojedziemy do konca ciazy:)musialam lezec 2 tyg,a teraz moge juz chodzic,ale powiem szczerze jak troche wiecej pochodze to zaraz mnie bola plecy-tak jak wczoraj 2 wypady do spozywczaka i 1 do gina potem na 4 pietro i mam dosc:)dzis sobie poleze:)pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzik1212
Dziewczyny a co z upławami po pessarku? ja mam go dopiero od piątku ale wczoraj wieczorem i dzisiaj rano miałam miałam chwilowe bardzo wodniste wycieki :( nie wiem czy to od krążka czy może sączące wody płodowe? zadzwoniłam do gina i umówiłam się na 17-tą na wizytę ale wstydzę się czy czasem za bardzo nie panikuje...ten gin to pewnie ma już mnie dosyć ;p a Wy co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plumikk
zuzikkk...tez mam pessar i takie czasami wieksze wycieki ale gin powiedzialmi ze wszystko OK i to tylko wieksza ilosc wodnistego śluzu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta86A
Hej!Od wczoraj mam to magiczne coś w sobie.Ale mam parę pytań bo nie jestem w stanie na jednej wizycie dowiedzieć się wszystkiego na raz.Wiem że nie można z tym uprawiać sexu,ale czy to znaczy że żadne inne formy nie są dozwolone.I jak bardzo mocno nie można napierać żeby to nie wypadło.Ja już 2 razy poroniłam i to póżno bo w 19 i 21 tyg.i teraz strasznie się boję.Narazie to mój 17 tydz.ciąży i nie wiem czy to pomoże w 100%.Bo tego nikt mi nie zagwarantował.Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erewelka
hej, ja na pocztku naszej dyskusji na forum obalilam teze ze nie mozna w tym uprawiac seksu...jasne ze mozna tylko ze ostroznie i bez zadnych impulsywnych ruchow.. fakt pierwsze 2 czy 3 razy czuje sie dziwnie w tym a potem spokojnie nic sie nie dzieje:)))) ja w 21 tyg mialam zalozony pessar i donosilam tylko do 34,,, ale naprawde bardzo pomaga . Nie zdazylo mi sie zeby wypadl czy cos podbnego, jest tak mocno i dobrze zalozozny ze nic nie powinno sie dziac, chba ze lekarz zle zalozy.., ale nie kraczmy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziola
mnie lekarz zabronil uprawiac seks,ale gdy zapytalam o "inne"formy przyjemnosci powiedzial ze mozna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erewelka
wszystkim tak mowia.. ja powiedzialam swoim znajomym i sa mi za to wdzieczni:)uprawiali seks z pesarem i nic sie nie stalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta86A
Dzięki za odpowiedz.Ja mam takie dziwne uczucie,że to może Mi wypaść.Ale skoro mówisz że to jest mocno zaciśnięte to mam taką nadzieję!Trochę bolało to zakładnie.ale czego się nie robi dla maluszka!Miałam obawy co do załatwiania się dziś bo się bałam że mi to wypadnie.Teraz już mi lepiej.Dobrze że takie fora istnieją!POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMUSIE I DZIDZIUSIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulala
dziewczyny naprawdę można z tym cudeńkiem uprawiać seks?mój gin zalecił "inne formy intymności" i tego się narazie trzymamy bo najważniejsze jest dobro dzidzi.a jeśli chodzi o upławy to mogą być trochę większe niż normalnie zależy jeszcze czy bierzecie jakiś lek osłaniający.ja zakładam co 3 dni macmiror i narazie nic mnie nie swędzi ani nie piecze.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×