Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Witajcie,ja od wczoraj jestem w amoku,bo kupilam sobie ksiazke \"Pierwszy rok zycia dziecka\"i namietnie ja czytam-to przez najblizszy czas bedzie moja bilblia:)bede miala odnosnik,kiedy bede zasypywana miloonem cennych rad. Szwagierka dala mi tez dzisiaj \"Jezyk niemowlat\"Tracy Hogg-na pewno slyszalyscie o tej ksiazce,ona sciagnela gdzies z netu i mi podarowala,przejrzalam ja po lebkach,ale na pewno skorzystam z cennych wskazowek\"zaklinaczki dzieci\",ksiazke czyta sie jak dobre opowiadanie i naprawde jest godna polecenia. A poza tym odbylam maraton po sklepach dzieciecych i dalej nie mam pojecia jaki wozek kupic,ale kupilam kilka dupereli,np.mikroskopijna bluze z kapturkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć brzuchatki 🖐️ dawno nie zaglądałam, normalnie jestem taki leń że nawet teraz czytać mi się nie chce. Później nadrobię szczegółowo bo jakieś 4 stronki się uzbierały a po łebku poczytałam. U mnie spoko dzidzia wariuje sobie, wczoraj byłam w szpitalu z tym moim serduchem i na razie nic nie wiem bo wyniki za 3 tyg. po konsultacji kardiologów dowiem się czy i ewentualnie kiedy mam cesarkę. Albo czy jestem w stanie normalnie rodzić tzn siłami natury. Ja juz troszkę wzięłam sie za kupowanie ubranek no i ich pranie. Niektóre mam po Patryku a niektóre kupowałam (wysyłam zdjęcie na blooga). Nie wiem czy wy też ale ja mam manię prania nowych rzeczy. Nawet mój synek jak kupię mu coś nowego to jak chce założyć np spodnie to ja je buch do pralki. A co do kupowania to kupuję na 62-74 bo te na 56 np przy Patryku mi się nie przydały. A niebył za duży raczej przeciętny 56cm. Muszę rozejżeć się za jakimiś śpioszkami fajnymi bo to chyba najwygodniejsze na początek. Właśnie piorę kołderki i podusie do łóżeczka i wózka bo nie wiem czy sie skurczą w praniu, a jak sie skurczą to przynajmniej bedę miała czas na kupienie nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dziewczyny jak vanilam napisała że zaczyna 31tydz ciąży to mnie aż zatkało mimo że w sobotę też zaczynam 30tydz. Ale to zatkanie to z tego że przecież już 3 z przodu i do porodu jeden krok :D i tak jakoś na sercu sie dziwnie zrobiło że niedługo będziemy pisały do siebie gdzie jest \"ta\", gdzie jest tamta i że pewnie juz urodziła. wiecie o co mi chodzi ??? Tym bardziej że wszystkie mamy urodzić w jednym miesiącu pewnie z poślizgami ale co sie będzie działo i jak naprawdę tabelka będzie wyglądała czy po kolei nas weźmie czy co ??? SZOK Może byc tak że kilka w jednym czasie w szpitalu będzie a później wrażenia na bieżaco jeśli czas nam pozwoli !!!!!!!!!! :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hey dziewczyny,ale sie dziś rozpisałyście,juz dawno takiego tłoku tu nie było....co do pomarańczy to ręce opadają i zostawie to bez komentarza. katusia🌼 jestem tak zmęczona tym remontem[hihi bo troszke tempa nabrał]że ledwo żyje,ide sie kąpać i spać bo nogi mam jak banie i już i tak do niczego sie nie przydam,a więc pozdrawiam was ciepło i życze udanego wieczorku🌼papa do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrecja* - nie przemęczaj się tak [kwiatek} A ja zmykam kbicować naszym siatkarzom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuuuuuuu - wiesz co, poczulam sie bardzo dowartosciowana przez Ciebie!! Musisz bardzo lubic czytac moje wypowiedzi skoro szukasz mnie na innych topikach i zauwazasz, ze nie odzywam sie tam przez caly dzien. Bardzo mi milo z tego powodu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamuski Nie wiem czy mnie jeszcze pamietacie bo dawno nie pisalam a to z powodu braku komputera, gdyz maz swoj zepsul i teraz zabiera moj do pracy, ale dzisiaj odziwo nie wzial. Co u mnie? W niedziele zaczynam 29 tydzien czuje sie nie najgorzej, brzuszek nie jest jescze ogromny mimo iz przytylam juz ok 10 kg. Ciagle jestem w Kanadzie i siedzimy w remontach bo zdecydowalismy sie zostac u tesciow zanim pojedziemy do Polski. Teraz musze sie pochwalic co juz kupilismy dla dzidzi. Wozek -UPPABABY model vistaa oto link jakby ktos chcial zobaczyc http://uppababy.com/product_0009.php szaro zielony. Mamy juz tez kupiona wanienke z przewijakiem http://www.camspa.it/inglese/DB_2007/scheda_prodotti.asp?ID_ART=C610 i bassinet nie wiem jak to sie nazywa po polsku to jest link http://www.sears.ca/gp/product/B000FLJ4QA/002-5473620-9160006?ie=UTF8&ref%5F=sr%5F1%5F12&qid=1183104029&mqnodeid=16341801&searsBrand=core&lang=en Wiecie co to jest smieszne ze zakupy dla dzidzi tak strasznie ciesza i chcesz sie nimi chwalic do okola. Ja za kazdym razem jak wyjde do sklepu to wracam z jakims ubrankiem juz mi az glupio przed tesciami bo mysla ze tylko wydaje pieniadze. OK nie zanudzam i wszystkie pozdrawiam. Musze sie teraz zabrac za czytanie Waszych postow bo mam duuuuuzzzzzeeee braki. Trzymajcie sie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Brzuchatki! 🌻 Nie bylo mnie dzis caly dzien, a tu widze ze duzo sie dzialo ;) Na wstepie pozdrawiam Was wszystkie serdecznie 🌻 greta78 witaj po dlugiej nieobecnosci 🖐️ ciesze sie, ze u Was wszystko dobrze 😍 Wozek swietny :) , a kolorek sliczniutki. Brzuszek fajniutki :) Konwalia10 oj my kobiety, nas to tylko wyslac do sklepu, to zawsze cos wypatrzymy dla bobaska ;) Co do szkoly rodzenia to masz racje, skorzystamy z rad dziewczyn :) irysek jak sie masz? lepiej Ci juz? Kuruj sie. Odnoscie bolow spojenie lonowego, to u mnie jeszcze nie wystapily. Vanilam🌻 ziarnko_piasku zamowiliscie lozeczko? Egzaminem sie nie stresuj. Bedzie dobrze :) azazella to ze zjadlas cos slodkiego dzien przed badaniem moglo miec znaczacy wplyw na wyniki. Mnie lekarz uprzedzal, zeby nie jesc slodyczy i slodkich owocow w przeddzien. Miska_26 zakupy dla Mateuszka swietne mysza3 wozek ladny, ale cena dosc spora. W roli mamy sobie napewno poradzisz, nie martw sie, kazda z nas ma obawy ;) Rinka84 ciesze sie, ze pokoik i posciel mojego Szraba Ci sie podoba :) Co do imienia, to musi Wam sie podobac i pasowac do maluszka. Mysle, ze jak sie urodzi i na niego spojrzycie, to od razu wybierzecie imie 🌻 tofikowa dzieki wielkie za liste i cenne informacje 🌻 tego mi bylo trzeba ;) Imie Dominika - skrot Domisia. tak sie nazywa moja kolezanka. kaja72 🌻 Peppetti fajnie ze sa wsrod nas doswiadczone mamusie 🌻 Odnosnie blooga, to umie juz zamieszczac fotki :) Wyslalam kilka LuKrEcJa ciesze sie, ze glukoza w normie ;) soophie bardzo sie ciesze, ze Natalka ma sie dobrze, a malutka jest po filigranowej mamusi 🌻 Nic sie nie martw, jeszcze podrosnie. milo mi, ze pokoik sie Tobie podoba 🌻 Dotex82 🌻 Katusia🌻 daria123 slyszalam, ze \"Jezyk niemowlat\" jest rewelacyjna lektura :) niunia jak widac mania zakupow trwa ;) Masz racje, ani sie nie obejrzymy a bedziemy juz mialy swoje kruszynki przy sobie 😍 Jakie to bedzie fajne :) Witaj lea76 fajnie ze jestes i ze wszystko u Was dobrze. zakupy sliczne :) Zagladaj jak najczesciej. ja tez bylam odcieta od swiata, przez brak neta, wiec wiem, co to znaczy. Przeslij jakas fotke na bloog i trzymajcie sie cieplutko 🌻 Dziewczyny kupilam dzis wozek (ten o ktorym pisalam) Bardzo mi sie podoba, jest zgrabny, lekki i swietnie sie go prowadzi. umiescilam fotki na naszym bloogu( po kilku nieudanych probach, wkoncu sie udalo :P ) Ale sie rozpisalam ;) Maz myslal, ze tworze esej. Teraz juz uciekam odpoczywac na sofke. Spokojnego weekendu! Pozdrawiam Was Wszystkie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lea76 ta kołyska super, po prostu extra:) bardzo mi sie podoba teraz lece na bloga pooglądać nowe fotki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha z powodu tego że wyszło mi badanie na glukoze za wysokie musze pozstać do końca ciąży na diecie i kontrolować poziom cukru we krwi glukometrem, najgorsza jest ta dieta bo ciężko coś skomponować na obiad ale trzymajcie kciuki żeby wszystko było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wieczorkiem!!!! Mysza nie miałam zamiaru Cię nastraszyć:O Jeżeli ZUS miałby Ci coś do zarzucenia to dostałabyś informację, że wszczęli jakieś postępowanie.Ale i tak musisz wyjaśnić dlaczego nie dostajesz od nich pieniążków.Niestety czasami trzeba wydeptać swoje:O Więc się nie stresuj tylko myśl pozytywnie 🌼 Katusia jak zwykle dobre słowo dla wszystkich 👄Życzę duużo zdrówka🌼 Daria widzę, że lektury Cię pochłonęły:) No w końcu musimy brać skądś tą wiedzę:) Też słyszałam, że książka "Język niemowląt" jest godna polecenia, choć jeszcze jej nie czytałam. Mam ją nawet w wersji elektronicznej więc gdyby któraś z Was chciała poczytać to chętnie prześlę (choć napewno to nie to samo, co książka w ręku:)) *niunia* bardzo słuszne podejście z tym praniem- skąd mamy wiedzieć, gdzie ubranka leżały zanim trafiły do sklepów!Zwłaszcza jeżeli mamy je założyć maleńkiemu dziecku!!Dzięki za linka do wkładek laktacyjnych!!Chyba czas się zabrać za zakupy też dla siebie!🌼 Lukrecja nie przemęczaj się tak i dbaj o Was :) Lea pewnie, że pamiętamy i cieszymy się że zajrzałaś🌼Jejku jakie śliczne łóżeczko!!Można się zapatrzeć:) Shiva gratuluję zakupów, bardzo podoba mi się kolorek wózka, jak i sam wózek 🌼 Peppetti dużo siły i cierpliwości do upierdliwych pomarańczaków!!My wiemy swoje i Twoje wpisy chętnie czytamy 👄 Życzę udanego wieczorku, choć już chyba wszystkie przyszłe mamusie wędrują o tej porze do łóżek,co?? Do kolejnego napisania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Wrześniowe Księżniczki!!!!! (kwiatek) pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i z całego serca :) POMARAŃCZOWA ISTOTO UUUUUUUUUUUU........ wolałabym cię nazwać zieloną!!! tu pisują dorosłe kobiety do dorosłych i przyszłych matek! każdy ma prawo wypowiedzieć swoja opinię, a ty masz po to (jesli masz) mózg by się z tym zgodzić i z tego skorzystać, lub się niezgodzić i to olać !!!!!!! w dorosłym świecie a w takim zyjemy nie lękamy sie pokazać naszej twarzy!!! ty chyab cierpisz na rozdwojenie jaźni, gdyż po sposobie konstuowania wypowiedzi, widzę, ze jesteś raz na czarno pod nikiem....... a raz na pomarańczowo. nie kompromituj się, nie podobaja ci sie opinie Peppeti to je zlewaj, ale nie zaśmiecaj nas swoimi dziecinnymi kłótniami i docinkami, a potem na czarnym niku podlizywaniem sie i udawaniem aniołka!!!!!!! spokojnej nocy kochane Wrześniowe Księżniczki Tobie UUUUUUUUUUUUU........... tez spokojnej nocy i dużej ilości szarych komórek :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, niezbyt fajnie sie czuje na tym antybiotyku. Nie wiecie może czy w ciązy można brać trilac i w jakiej dawce? Taki już mój zołądek ze nigdy nie tolerował antybotyków :( Pozdrawiam mam nadzieje , że już wkrótce napisze ze wszystko u mnie dobrze. Dziękuje wszystkim tym które trzymają za mnie kciuki. Bużka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irysek w ciąży można brać trilac, ja przy kuracji antybiotykowej brałam 1x1 tab. trilacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wrześnióweczki!! jeszcze bardzo spiąco na tym topiku trzymeja się Irysek i nie dawaj sie paskudnej chorobie Eve81 ja tez mam lekko podwyrzszony cukier ale na szczęscie nic na temat diet nie mialam gadane a bez słodkiego(bardzo) capuccino nie potrafię zacząć dnia Buziaki dla wszystkich brzucholków!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) Nie wiem czy mnie pamiętacie..na początku pisałam z Wami..potem niestety nie mogłam. Chciałam się tylko podzielić z Wami informacją, że Was czytam i że topik jest super oraz że we wrześniu-7.09 mam termin porodu...i będzie to Synek:) Jest zdrowy, ja wyniki tez mam świetne. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i jeśli będę mogła chętnie będę z Wami pisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wrzesnioweczki, milo do Was znowu wrocic. Nad morzem bylo cudownie, pogoda dopisala, nie bylo za goraco, tak akurat w sam raz, widze, ze juz sporo zakupow porobilyscie, strasznie ten czas leci, niedawno bylysmy w 1 trymestrze a juz zaraz nasze maluszki beda z nami :) Czekam z niecierpliwoscia na wizyte u gina, ale pojechal na urlop... mialam nadzieje, ze po powrocie pojde i bede spokojna, ze wszystko jest ok, a teraz musze czekac jeszcze 2.5 tygodnia :( no ale co zrobic, tez ma prawo do odpoczynku, dobrze, ze teraz pojechal, a nie we wrzesniu ;p Pozdrawiam Was serdecznie i wracam do ogladania zdjec, Peppetti zrobilas kawal dobrej roboty 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny Wczoraj mialam wizyte, synus wazy juz kilogram i rosnie zdrowo. Szyjka wporzadku, tylko troszke lekarz byl zmartwiony ze zaczynaja mi puchnac nogi rece, nie zaczesto ale zawsze :( poza tym wyslal mnie do lekarza rodzinnego zeby mnie osluchal i ewentualnie kierowal na dalsze badania. Stwierdzil ze troche za szybko sie mecze i zeby lekarz zwrocil uwage na moje serce. Nigdy nie mialam problemow z sercem i powiem wam sie sie troszke przestraszylam. Ide w poniedzialek do lekarza i zobaczymy. Oczywiscie na nastepna wizyte mam zlecone znowu badania, standardowo morfologia i mocz i drugi raz mam zrobic wyniki na toksoplazmoze ale tylko ilosciowo IGG. No i wyslal mnie na zwolnienie. Wlasnie dzisiaj powiedzialam o tym szefowej, no zachwycona nie byla, ale co tam moje zdrowie wazniejsze. Ale juz na ten temat nie bede sie rozpisywac. Od wtorku chce zaczac chodzic do szkoly rodzenia, dostalam pozwolenie od lekarza na cwiczenia, ale wlasnie najpierw kazal mi isc jeszcze do rodzinnego. Jakos 2 dni nie zagladalam i czytania sporo, cosik znowu widzialm kilka pomaranczowych wpisow :( Dobra uciekam mezowi spagetti robic papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Wrześniowe Księżniczki!! witam Was w tym pochmurnym dniu, mam prośbę: jak sie robi emotikonki? bo tylko kilka opanowałam, ale kwiatka, serduszka itp. nie potrafię. pozdrawiam buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana24 milo, ze wrocilas, ja prawde mowiac, tez jestem tutaj nowa, ale dziewczyny sa cudowne, na pewno szybko sie zaklimatyzujesz. joasia_ ja tez szybko sie mecze, ale myslalam, ze to po prostu przez to, ze jestesmy 2 w 1;p przynajmniej tak powiedzial moj gin, daj znac co powiedzial lekarz rodzinny. I usmiechnij sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) ja dziś z męzem zrobiłam maraton po sklepach dzieciecych :) oglądneliśmy sobie wszystko na żywo - a zakupy będziemy robić w sklepach internetowych, wszystko jest o 30% tańsze, a taka sama firma..:) spotkałam koleżanke, która ma termin za 3 tygodnie - kupowała wszystko do szpitala, brzuchol ma juz olbrzymi..hehe zazdroszcze jej, też już bym chciała szykować się do porodu, a to dopiero 28 tc w komisie oglądaliśmy wózki - powariowali ceny tylko o 100-200 zł niższe, a każdy jakiś podejrzany ;) postanowiliśmy,że wózek na 100 % kupujemy nowy - te używki mają już rozkołysane amorki. joasia_ - opuchlizną się nie martw, mało która kobietra w ciąży nie ma spuchniętych nóg..to jest normalne, gorzej jak po nocy opuchlizna nie schodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysek trzymaj się i szybkiego poworotu do zdrówka 🌼 Diana 24 witaj 🌼 joasia_ kochana odpoczywaj sobie na zwolnionku i nie zawracaj sobie głowy szefowa i innymi ludziami z pracy, bo one jak by same miały taki stan, to od razu by polazły na zwolnienie. ja tez tak patrzyłam na pracę aż w szpitalu wyladowała, naszczęście wszystko się dobrze skończyło ale........ nie warto! :) a i ja się szybko meczę, bo mamy teraz 2 serduszka i dwa życia i bedzie coraz gorzej, ale dla dzidzi wszystko jest warto przecierpieć 👄 Magda7184 wielie dzieki kochana za taka szybka reakcje na moją prośbę 👄 🌼 :) buziaki hihihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska26 >>> my tez bedziemy kupowac w sklepie internetowym :) wczoraj mielismy jechac po lozeczko ale czasu nie starczylo i w sumie dobrze bo potem w internecie znalezlismy to samo 25% taniej! jeszcze popatrzymy na inne rzeczy i moze od razu kupimy kilka. Mi sie marzy taka poduszka polokragla ktora jest dobra podczas karmienia Maluszka, a tacie sie przyda zeby blizej dziecko bylo. Patrzylismy na taka w sklepie, da sie ja oplesc wokolo pasa, a kiedys posluzy dziecku podczas siedzenia :) mam nadzieje ze w internecie tez ja znajdziemy :) wozek tez bedziemy miec nowy - moja mama nam przywiezie z polski :D delti puma, fioletowy + fotelik grillo narazie uciekam, biore sie za sprzatanie :O pozdrawiam wszystkie wrzesnioweczki 🌼 trzymajcie sie cieplo! sprobuje potem cos napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny🌼 joasia-wiele z nas ma problem z spuchniętymi nogami,ja również należe do tego grona.Tak samo szybko sie męcze,wczoraj to dyszałam jak stara rozpadówa hihi,więc nie zamartwiaj sie tym tak bardzo a dodatkowe badanie nie oznaczają wcale najgorszego.pozdrawiam🌼 vanilam-wiesz jak to jest z tymi remontami,ja tam nic nie dzwigam ale nadzór musi być bo inaczej to tu sami drygenci;)a ja musze tu mieć kontrole i troszke sie porządzić hehe bo by sie czuli jak sarenki na wybiegu i remont zaś w miejscu by stał. shiva24-dziękuje🌼ja tez sie ciesze z wyników glukozy,bo troszke sie obawiałam bo wszystko na słodko wcinam;) konwalia10-dziękuje🌼oczywiście dbamy o siebie:) diana24-wiataj🌼 magda7184wiataj🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja od pewnego czsu szukam ciekawych stron ze sklepami aby cos kupić przez internet i jakoś mi się nie udaje.Z tego co czytam twierdzicie że jest taniej niz w sklepie dlatego mam ochotę kupić głównie łóżeczko(w tym posciel materac etc) własnie przez internet.Może ktos zna fajne i tanie sklepy internetowe Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jeszcze raz Juz po obiadku i malej drzemce :) Sluchajcie rano nie moge spac, budze sie wczesnie czasem juz po 5, poleze, czasem uda mi sie jeszcze chcwile zasnac ale tak po 7 juz jestem na nogach, tyle ze pozniej popoludniu musze to odespac :) ale co zrobic, na sile sie spac nie da :) z tym meczeniem sie to ja do tej pory tez myslalam ze to normalne, w koncu nasz skrab jest ze mna caly czas :), lekarz powiedzial ze roznie sie kobiety w ciazy mecza, jedne mniej, inne bardziej ale zebym poszla do lekarza bo on sie troche niepokoi czy ja sie nie mecze za szybko. Na dodatek tesciowa jak jek jej to powiedzialam to stwierdzila ze juz dawno miala mi to powiedziec, ze szybko sie mecze, ale chyba sie bala ze sie moze obraze czy cos? No zobaczymy co mi w poniedzialek rodziiny powie. Super sprawa z ta wyprawka, nie pamietam ktor dziewczyna ja podala, ale rewelacja. Zawsze jakis poczatek a teraz mozna podyskutowac i samemu zdecydowac co kupic :) I wlasnie, ktos pisal ze rozek to tak niekoniecznie. Ja od trzech osob slyszalm ze naprawde sporo korzystaly z rozka i uwazanja ze nie jest to zbedny wydatek. Poza tym jak bylam u kolezanki i jej synek byl malutki a je nie mam wprawy w trzymaniu dzieci, balam sie ze on taki delikatny i ze moglabym mu krzywde zrobic, to go kolezanka owinela w rozek i tak moglam sobie maluszka troche ponosic :) Swoja droga to bylo w listopadze i tak mi sie spodobalo ze pod koniec grudnia zaszlam w ciaze :) uciekam, idziemy z mezusiem do sklepu, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×