Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Witam w ten kolejny piękny dzień :D Pepetti powiem Ci szczerze, że wolę osoby które otwarcie mówią co myślą nawet jeżeli ich poglądy różnią się od moich. Wiem wtedy, że mam doczynienia z osobą szczerą i otwartą nie ściemniającą. Tak więc nie przejmuj się 🌻 i taką bądź!!!!! GRATULUJĘ dwóch pięknych kreseczek!!!!!!!! 😘 Pozdrawiam Was wszystkie uciekam do kolejnych zadań domowych, dostałam jakiegoś polotu do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepetti artykuł świetny, daje do myslenia!!!!! Nie chcę urazić nikogo, ale dalej obstaję przy swoim że alkoholu do końca ciąży i karmienia nie ruszę!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytalam. ech, strasznie drogie to trzymanie krwi:/ a szkoda wielka ( co do artykulu o alkoholu, to wiedzialam, ze jest niezdrowy, ale sobie nie uswiadamialam , ze az tak bardzo! o tych chorobach tez pierwszy raz slysze:/ Przeczytalam sobie tez o paleniu, ja rzucilam, ale dalej po nocach mi sie czasem sni, ze pale i sie od razu budze, bo mam takie wyrzuty sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki :) niby nie drążycie juz tego tematu - a jednak :) Cieszę się, że doszłyście do wniosku, że każdy ma prawo powiedzieć co myśli ... :) Pepeti każda z nas niesamowicie denerwuje się i martwi o dzidzie, żeby rozwijała się prawidłowo - ja też jestem po przejściach i dbam o nią ze zdwojoną siłą. Postanowiłam (mimo,że to aż 100km) zapisać się na wizytę do innego lekarza - ponoć super specjalista w Poznaniu. Moja Pani doktor nie udziela wyczerpujacych odpowiedzi :( niby czuje się dobrze, a muszę leżeć - pytałam , czy jakieś zagrożenie jest dla dziecka, czy coś nie prawidłowo \"uformowane\" odpowiedź brzmiała nie - wszystko w porządku - więc po co mam leżeć???? nie odpowiada mi na to pytanie...wogóle nie wspomina o przeziernosci.. co dwa tygodnie płacę 60 zł i w sumie nic z tego nie mam..... mam nadzieje, że lekarz do któego pojade, wszystko mi dobrze wytłumaczy i dobrze oglądnie dzidzie :) Dziewczyny - czy II trymestr zaczyna się w 12 tc od dnia zapłodnienia? czy od ostatniej @ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mezulek wroci z pracy, to mu dam do przeczytania artylul, bo wariat caly czas chce, zebym probowala jakichs dziwnych piw:/ Boze, czasami mi rece przy nim opadaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś dojdzie już pewnie paczka ze spodniami ciążowymi :) nie mogę się doczekać, żeby je nałozyć - bo brzuszek robi się olbrzymi :) i tylko w dresy sie mieszcze,,, tak bym chciała iść na spacerek - na to piękne słoneczko....ach narazie tylko pomarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki! Ja tez myslalam, ze dalysmy sobie spokoj z tym tematem:). Powinnysmy pojsc dalej i napisac jaki wplyw na plod ma relanium. Nie chce byc zlosliwa, wybaczcie, nie o to mi chodzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska, wlasnie sama nie wiem, jak jest z tym liczeniem tygodni:/ my mamy dzien roznicy miedzy soba:) wiec jestesmy w takiej samaej sytuacji. Wydaje mi sie, ze chyba bardziej sie liczy od OM, bo skoro ciaza trwa 40 tyg, to wychodzi, ze od OM sie liczy, ale juz sama nie wiem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj koffi :) skoro masz ochote podjąć ten temat - to wklej jakiegoś linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony_talerzyk no właśnie - bo zastanawiam się czy w niedzielę zaczne II trymestr? :) czy za dwa tygodnie ? :) też urósł Ci brzuszek? ja nie dopinam się w spodniach - a kg narazie stoją w miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tez mi urosl, juz sie nie dopinamw zadne spodnie!:) tez nie wiem, czy juz zaczynamy ten II trymestr, czy jeszcze tydzien, moze sie znajdzie ktos madry, coby nam wytlumaczyl?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miejmy nadzieje, że ktoś wytłumaczy :) jak pojade do nowego lekarza, to wszystko się wypytam...musze zrobić liste pytań :) żeby niczego nie zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak patrze na nasza tabelke - jest tyle wpisów - a nie które dziewczyny nigdy nie zaglądają do nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony_talerzyku miłego dnia :) póżniej bede, a teraz znikam - jade do mamy, jak lezeć - to chociaż w towarzystwie- papa miłego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczny, ja jeszcze w spodniach sie mieszcze, ale może w czasie weekendu, pojedziemy z mężem na jakieś zakupki :) przed ciąża, podpalałam oczywiście, jak prawie każda studentka prawa, ale nie byłam uzależniona, wiec nie palenie w ciązy nie sprawia mi trudności. W ogóle w pierwszym tygodniu odczuwałam straszną niechęć do papierosów. Winko też pilismy z mężem dosyć często, szczególnie czerwone, ale od pierwszego dnia, kiedy dowiedzielismy sie o dzidzi, mam zabronione. zresztą sama wiem , ze to byłoby złe. Dziewczny, kiedy zamierzacie zacząć kupować ubranka łóżeczko, itd?? My musimy umeblować pokoik dla kruszynki, ale boje sie, że to za wcześnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ A skoro już jesteśmy przy licytacji, to dziś sobie kupiłam krople do nosa (bo zwariuję w nocy chyba) Sulfarinol- i tam pisze, że w ciąży można stosować tylko jeśli zdrowie kobiety jest wazniejsze od ewentualnego negatywnego wpływu na płód. Sens był mniej więcej taki. Czyli przynosząc sobie ulgę nieuduszenia w nocy narażam płód. Jedyna wina tych kropli jest taka, że nie ich działanie nie zostało przebadane na kobietach w ciąży i po prostu nie wiadomo czy ma wpływ czy nie. Stosowałam je w pierwszej ciąży, nic się nie zdarzyło. Nie ma sensu dłużej prowadzić tej dyskusji bo niejednokrotnie dzieci alkoholiczek czy palaczek rodzą się zdrowiuteńkie a takich matek, które chuchają i dmuchają mają przeróżne wady rozwojowe. Nie jest to reguła - wiadomo, że pewne substancje zwiększają ryzyko tego czy tamtego, ale nie można demonizować. Osoba ze złymi doświadczeniami w ciąży będzie się bała i chuchała i dmuchała, żeby było dobrze, a osoba która ma same dobre doświadczenia -mimo małych grzeszków, wszystko było super - będzie podchodziła do tego jak do czegoś normalnego, co jest dla ludzi w dawkach umiarkowanych. I w życiu nie dojdziecie do porozumienia bo jedna drugiej nie przekona, więc bez sensu te wycieczki personalne. Cieszmy się wiosną lepiej. Cała ciąża liczy się od OM bo tak naprawdę nigdy nie wiemy na 100% kiedy nastąpiło zapłodnienie, bo mógł się omsknąć cykl, mimo że inne sa jak w zegarki i każde wyliczenie jajeczkowania jest jedynie szacunkowe. 40 -42 tygodnie ciąży to 9 miesięcy od OM, więc myślę, że tak powinnyśmy liczyć trymestry. Tak liczą je ginekolodzy :) Pamiętam jak w pierwszej ciąży mój gin. obliczył mi wielkość ciąży realnie - czyli od zapłodnienia na podstawie badania. Byłam potem na badaniu cytologicznym, była taka niemiła baba i pyta mnie o wiek ciąży, podałam od OM a potem od zapłodnienia - wyliczone przez gina, spytała skąd jestem taka pewna że to x tydzień od ZAPŁODNIENIA, odpowiedziałam, że gin mi powiedział - jej komentarz był jednoznaczy: a ciekawe skąd on to wie, był przy zapłodnieniu ? :-0 Cóż, młoda byłam i głupia, to się dawałam terroryzowac durnym lekarzom z kasy chorych :-0 Ale elaborat spłodziłam :D Sorki dziewczyny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle, ze nie pisza, ale czytaja. zobacz, ile jest odwiedzin na naszym blogu, z dnia na dzien coraz wiecej, wiec na pewno nas ktos czyta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Samara:) dzieki za wyjasnienie:) czyli my z Miska juz jestesmy w 12 tyg z hakiem:) tez uciekam, musze sie do pracy wyszykowac. milego dnia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Muszę sie przyznać, że ja czasem zajrze na waszego bloga, a że nic nie pisze... no trudno. I zdjęcia tez nie dałam. Może po piatkowej wizycie moja dzidzie podesle:) Piękna pogoda az się chce na dwór wyjść:) I mąż mi obiecał że mnie w czasie pracy dziś odwiedzi. Nie wiem, czy wy tez tak macie, ale czasem mam do niego pretensje, że za długo pracuje. Ot taka głupia baba jestem. A przeciez wiem, że zaraz po pracy do mnie pędzi i znowóz nie jest to ciemna noc. Ale ja wciąż chodze wcześnie spać, mam nadzieje, że niedlugo przestane przesypiać większośc dnia. Bo już widze poprawę:) Miłeg dnia zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki:) na kafe wiem, ale chodzi mi o wizyty na naszym blogu:) rzeczywiscie bardzo milo jest, jak sie pisze po imieniu:) dziekuje Olu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey 🌼 kobitki 🌼 no ja podobnie sie waham..bo wg OM w sobote wejde w II trymestr...hiihi..waga sie nie zmienila jak na razie...a i brzuszka nie widac..:/ nie wiem czemu..mam andzieje, ze na dniach cos sie zacznie dziac...pozdrawiam Was serdecznie brzuchatki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kofii - nie o to mi chodziło :( Ale zgodnie z Twoim życzeniem, podaję jaki wpływ może mieć zażywanie relanium w ciąży. Diazepam (czyli substancja czynna relanium) przenika przez łożysko. Stwierdzono, że przyjmowanie preparatu Relanium w pierwszym trymestrze ciąży powoduje wzrost ryzyka wystąpienia wad wrodzonych. Podawanie leków z grupy benzodiazepin w ciąży może powodować uszkodzenie płodu, dlatego stosowanie leku u kobiet w ciąży jest dopuszczalne jedynie w przypadkach gdy jego zastosowanie u matki jest bezwzględnie konieczne, a stosowanie bezpieczniejszego leku alternatywnego jest niemożliwe lub przeciwwskazane. To jest tylko informacja z ulotki o leku, na pewno szukając w necie znalazłabym więcej, jeszcze \"gorszych\" informacji. Ale ja jestem świadoma ryzyka i wybieram gorsze zło. Każdego dnia trzęsę się ze strachu o moją kruszynkę. Tylko, że ja nie mam wyboru - brać relanium czy nie brać..... Miśka_26 - dobrze zrobiłaś z tym lekarzem. Wg mnie ważne jest by w 100% ufać swojemu lekarzowi i nie mieć wątpliwości co do jego fachowości. Odnośnie II trymestru nie mam pojęcia jak to się liczy. Ja zawsze sobie liczyłam jak skończyłam 3 miesiąc od dnia miesiączki. Czyli OM miałam 14 grudnia, to uznaję, że 4 miesiąc i II trymest rozpoczynam 14 marca. Ale czy tak jest naprawdę to mam wątpliwości. Co lekarz, co artykuł to inna opinia :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
dzień dobry dziewczyny:) soophiee-w kwietniu też mnie czeka mały remoncik,czeba przygotować pokoik dla dzidzi,ubranka tez juz zaczełam kupować.Niby nie powinno sie wcześniej bo sie zapesza ale ja nie naleze do przesądnych.Wiadomo,ze są to nie małe koszta więc nie mam zamiaru czekać na ostatnią chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Umknęło mi, że piszecie o BLOGU :D :P Mea culpa :P Ja nie kupuję na razie nic, bo w zasadzie wszystko mam. Wanienkę, łóżeczko, materacyk, pościel, rożki, ubranka i tp. Zacznę kupować karuzele, grzechotki, smoczki, butle i wózek przed samym rozwiązaniem. Inna sprawa, że dobrze by było wiedzieć, kto zacz - chłopiec czy dziewczynka :) Nie ukrywam, że bardzo liczę na chłopaczka - kiedy będzie coś widać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinka84
Witajcie. Obiecałam sobie, że jak wkroczę w II trymestr, to wpiszę się w końcu do tabelki, (wcześniej się głupia bałam... sama nie wiem dlaczego), ale dziś już w końcu mogę :) NICK......IMIĘ........MIEJSCOWOŚĆ.......OST. @.....TERMIN......WIEK Laura_28..........Aga.......Gliwice.......... 24.11........01.09.........32 Szczęściara28....Monika...Łódź.............26.11........ 02.09........29 Wisniowa.........Ewa.....Bydgoszcz..........26.11....... 02.09........22 Agnieszka79.....Agnieszka...Wrocław.......26.11........0 3.09.......28 LuKrEcJa :*.......Ania.........Zabrze..........25.11........02,09...2 5 missarajevo.......Monika...Gdańsk...........28.11....... 05.09........22 justme.............Justyna...Radom............25.11..... .05.09........26 Edyta79............Edyta....Oświęcim........28.11....... .07.09........28 syliak...............Sylwia....pomorskie.......26.11.... ....09.09........27 aniołekjg..........Julia ......Skierniewice.....26.11.........??...........28 daria123...........Marta........lubelskie........03.12.. ....10.09........29 esa..................esa.......kuj-pomorskie....05.12... .. .11.09.......34 tristeza............Monika...podkarpackie....05.12...... .12.09.......28 sakahet........... Gosia......Gliwice............05.12.......12.09...... 23 soophiee..........Zosia.........Kraków..........5.12.... ... 12.09.......21 Tofikowa ..........Gosia......Bielsko-B. ........06.12......12.09........30 mysza,3.............Iza........Kielce.............08.12. ......13.09......32 ***niunia***........Dorota....Wolverhampton..05.12...... .14.09.......30 ewapiano...........Ewa.......Szczecin.... ....06.12..... ..14.09.......27 Diana 24............Diana.....Olsztyn...........06.12. .....14.09. ......24 Kaja 72..............Kaja......Praga.............08.12.......14.0 9. ......34 Shira23............Magda.....Bydgoszcz.........09.12.... ..15.09......23 azazella...........Gosia.......Poznań.............02.12. ....17.09......27 julllka...............jula........warszawa..........10.1 2......17.9.......25 monia12...........Monika.....Ciechanów.........09.12.... ..18.09.....28 zielony_talerzyk...Ola.......małopolska..........11.12.. ....18.09.....25 destiny.............Ania.......Siemianowice.......11.12. ......(?)........28 Jolla25.............Mariola.....Łańcut..............13.1 2......18.09.....26 GosiaD............Gosia........Gdańsk..............12.12 ......19.09.....28 Peppetti.......... Sylwia......łódzkie..............14.12......20.09.....31 diana shanti.......Ania.......pomorskie...........15.12......20.09 .....27 Miśka_26 .........Marta......lubuskie..............17.12......23.09. ...26 Shiva24............Klaudia....Baden Wür............18.12.....23.09.....24 Irysek .............Ania.......łódzkie................09.12......23 .09 ....31 to-tylko-ja....karolina........łódzkie..............20 .12....24,09.....24 kamyczek-80.....kamila.....dolnoślaskie...........14.12 ... 25.09.....26 Sisterone.........Aśka....zachodniopom............15.12. ...2 6.09....34 Luiza342..........Kama......Poznan.................23.1 2.....26.09....25 Samara.............Ola........Śląsk...................2 2.12......28.09....28 ksemma..........Kasia........Torun...................22. 12.....28.09.... AnA82..............Anka.......Kraków................20. 12.....29.09....25 Kasiak84..........Kasia......Śląsk....................29 .11......05.09....2 Rinka84...........Sabina.....Lubuskie...............15.12 ......22.09...22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w ten piekny dzien!!!!ja dzis jakiegos szalu sprzataniowego dostalam i latam z mopem od rana-bardziej kurz widac jak tak slonce swieci :)A poza tym wlasnie przyszly mi kosmetyki z allegro i jestem zachwycona,a propos kupowania ciuszkow,to ja tez sie boje i jeszcze nic nie mam-w pierwszej ciazy kupilam wczesnie kilka drobiazgow typu skarpetki itp. no i niestety zapeszylam....choc nigdy nie bylam przesadna.Nawet jeszcze nic ciazowego nie mam choc mieszcze sie tylko w 1spodnie i 1spodnice-ale na swieta chyba trzeba bedzie sie zaopatrzyc.Boze taka piekna pogoda.....ale rowerkiem pojezdzic to chyba raczej niewskazane-spytam sie ginki,ale to dopiero za2tyg.a Wy jak myslicie?oczywiscie nie chodzi mi o jakies wyczyny tylko lightowa spacerowa przejazdzke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti---widzisz i nikt nie neguje decyzji twojego lekarza. Musisz brac i tyle. Nigdy nie odwazylabym sie do tego, aby krytykowac jego decyzje, bo sie po prostu na tym nie znam. Zycze duzo zdrowia i wiem, ze bedzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja 72
Cześć dziewczyny, Rzadko tutaj piszę, ale czytam dość czsto. Niestety pracuję i nie mam czasu na regularne pisanie, a w domu nie mam stałego łącza.Zresztą jak was czytam to piszecie o wszystkim, o co chciałabym zapytać, więc nie chcę sie powtarzać. Pisanie o sobie, że wszystko o.k., o badaniach, których teraz miałam mnóstwo też byłoby dla Was nudne. Jeśli tylko mogę doradzić, to zróbcie badanie na przezierność karkową, to tylko zwykłe usg, nic skomplikowanego, a człowiek jest spokojniejszy.Dziwne, że lekarze nie kierują wszystkich na to badanie, przecież nie jest inwazyjne i nie zagraża ciąży. Pozdrawiam Was serdecznie i jak będę miała coś ciekawego do powiedzenia to napewno się odezwę. Dbajcie o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×