Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Czesc dziewczyny Mam chwileczke bo Danielek zasnal a ja musze sie w koncu wykapac bo u mnie juz jest prawie pierwsza po poludniu. U nas wszystko bez zmian. Kolki jakby sie troche uspokoily. Mam natomiast inny problem. Maly sie strasznie wierci i wije podczas karmienia.Normalnie koszmar on sie wije wygina do tylu a ja siedze pokrecona i wszystko mnie boli.Karmie juz tylko przez nakladki Aventu bo jednak mam za male sutki i DAnielek nie potrafi chwytac.Ale sie umecze a jak on sie tak wierci i mi zrzuci nakladke to dopiero jest histeria. Dee\' Ja mialam tez wrazenie ze mam coraz mnie mleka i kolezanka polecila mi ziola ktore sie nazywaja FENUGREEK normalnie rewelacja, te ziola czynia cuda.Kolezanaka zupelnie stracila mleko po kuracji antybiotykowej i po FENUGREEK odzyskala. Nie wiem gdzie je mozna dostac w Polsce bo ja jestem w Kanadzie a kolezanaka w Stanach ale mysle ze w zielarskim sklepie. Polecam. Co do jedzenia to moj maly czasmi ssie piers 8 minut i juz nie chce boje sie czy na pewno jest najedzony bo ile ml mozna zjesc w tak krotkim czasie, chyba niewiele ale przybiera ladnie na wadze wiec cyba mu wystarcza. Ok koncze bo sie budzi pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidzia1975 Czy Ty karmisz piersia czy sztucznym pokarmem? Bo napisalas butla ale czy to jest sciagniete mleko czy sztuczne. Bo te ilsci co napisalas wydaja mi sie dosc duze. Ja nie mam kontroli bo karmie piersia ale wydaje mi sie ze w ciagu 10 minut karmienia az takich ilsci nie wypija. Fakt ze jest mlodszy bo urodzil sie 21 wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katusia - no ja to się nie będę upominać bo mnie nie ma w tabelce ;) A to pewnie z tabelki kopiowane 🌻 Wiki marudna ostatnio. I dalej raz się denerwuje przy przystawianiu do piersi (a ja razem z nią) a innym razem gładko idzie. Na odstawienie smoczka faktycznie za późno, zresztą w razie złego humorku małej sprawdza się znakomicie i do usypiania też. No i nie wiadomo czy to wina smoczka. Ech, zgłupieć można. Kupiłam jej karuzelkę Fisher Price z misiami. Lubi patrzeć na kręcące się misie a melodyjki ją usypiają, są ładne i bardzo delikatne jak na mechaniczną zabawkę. Tylko ten projektor do d***, światełko nie dociera do sufitu i tylko po ścianie przy łóżeczku majaczą niewyraźne wzorki. Szkoda, bo zwykłą karuzelę z pozytywką mogłabym mieć za połowę tej kasy. Przesyłam Wam duużo dobrych fluidów w ten pochmurny dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lea 76 - moja Wiki też czasem się pręży podczas karmienia, chyba trochę ją boli brzuszek bo jak sobie puści bączka albo pomasuję brzuszek to się uspokaja. Nigdy nie jadła dłużej niż 10 min i upomina się co 2-3 godziny a ładnie przybiera na wadze (karmię tylko piersią). Czytałam że dziecko potrafi w ciągu 5 min opróżnić pierś i się najeść ale musi cały czas ładnie, mocno ssać. Skoro Twoje dzieciątko się denerwuje to nie wiem.. Trzeba sprawdzać czy prawidłowo waży. Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Jeśli chodzi o pampersy, to Oliwka wazy 5 kg i ja nadal jeszcze uzywam pampersów 2. Dostałam tez duza paczke Haggisów 2, ale jakoś te pieluszki nie przypadły mi do gustu. Moze juz sie przyzwyczaiłam do pampersów. Mam kolejny problem. Mojej Oliwce strasznie ropieje oczko i nie wiem co robic. Do okulisty bedzie pewnie problem zeby sie dostac, bo zapisy u nas sa juz na nowy rok!!!!! Trzeba bedzie isc prywatnie. Macie jakies sposoby na ropke w oku?? Przemywam sola fizjologiczną i od dzisiaj rumiankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miska26 moja domonia ma teraz 5 tygodni i wlasnie je 540ml + 60herbatki,ja uwazam ze malo i twoje malenstwo je przepieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laura28 idz do okulisty ,sama na wlasna reke nic nie rob,ja tak mialam z pierwszym dzieckiem,.Kanaliki mial zatkane i dlatego oczka ropialy,ale raz dwa pomogly kropelki pozdrawiam,ledwo co zasiadlam na kompa a tu niunka juz wstala,mala terrorystka❤️ ojjj kobietki kobietki,gdzie te czasy z brzuszkami jak sie siedzialo na kompie ile sie chcialo i kiedy sie chcialo:-) spieszno nam bylo ,oby teraz czas lecial wolniej i bobaski jak najdluzej zostaly bobaskami.... Łał jak sie rozpisalam ,jak szallonma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane:)) Właśnie wróciłam z synkiem ze spaceru;) Przez zmiane czasu tak szybko robi sie ciemno. Nasz Grzes wczoraj bardzo marudził i płakał az do późnej nocy i dzisiaj rano, bo nie mógł zrobi kupki. Nie robie tego ale dzisaj posłuzyłam sie termometrem, bo nie miałam czopków glicerynowych. Poszło i ulżyło dziecku. Od południa spokojny i uśmiechniety. Teraz ładnie sobie spi już 2 godziny. Pisała któraś z Was o ZASTRZYKU ANTYKONCEPCYJNYM powiem tak, wypróbowałam na sobie i jak na mój organizm to zrobiłam głupotę a lekarz ostrzegał. Ominęły mnie objawy uboczne typu mdłości i bóle głowy, ale przytłam 15 kg przez pół roku. Przyjełam 2 zastrzyki co 3 miesiace. Długo nie mogłam wrócic do swojej wagi. Ale może nie wszyscy tak reaugją na tak duza dawke hormonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! U nas dziś piekna pogoda była, to i w Kościółku z Basia byłysmy i na spacerze z dziadkami. Hihi. A jak sie cieszyli. Prawie sie kłocili, kto ma prowadzić wozek:) Sympatyczne to. Maleństwo troszke grymasi ale to przecież normalne. Pozdrawiam. A jak czas teraz szybko leci... ojej juz moje maleństwo skończyło miesiąć. Mówię męzowi, że sie nie obejrzymy, a ona do przedszkola pójdzie..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_maja1980_ Dziekuje za odpowiedz, uspokoilas mnie bo jak czytam wypowedz innych mam to przewaznie karmia znacznie dluzej. Moj Danielek jak sie dorwie do piersi to pije takim duszkiem i za pare minut z twardej piersi robi sie flaczek. Na wadze ladnie przybiera wiec chyba jest ok. Dziewczyny a jaki macie sposob na przewijanie i odbijanie Waszych malenstw w nocy zeby ich nie rozbudzac? Bo moj jak sie rozbudzi to juz mam 2 godziny z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lea moja mała pije tak samo jak Twój synuś. Robi to szybko i bardzo łapczywie, niestety zdarza jej się zakrzsztusić, co mnie strasznie stresuje. Jej jedzenie trwa raptem kilka minut. Katusiu ja też jestem straszną nerwuską, do tego panikarą, w domu mają mnie już serdecznie dosyć. Za bardzo się wszystkim przejmuję. Tak bym chciała, żeby czas szybciej leciał i mała była większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisterone ja tez panikuje ze wszystkim widze rzeczy ktorych inni nie dostrzegaja ale taki juz chyba jest los matki A powiedz czy karmisz z jednej piersi czy dostawiasz do drugiej i czy odbijasz dzidzie miedzy jedna piersia a druga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Zapracowane Mamusie, Ja oczywiscie na pelnych obrotach, ale chce chociaz sie przywitac. Widze, ze nie tylko moj synek nie sypia w dzien :( Ale z drugiej strony lepsze to niz mialby nie spac w nocy, a poki co na to nie moge narzekac. Ja probuje znowu malego na cycka przywrocic. Tak jak Shiva pisala o swojej sytuacji - dosyc mam tej pompy i podwojn ej straty czasu. Kupilam sobie nakladki z Aventu i probuje karmic wlasnie przez nie. Lea - jezeli ty tez ich uzywasz, to twoj maly bierze sama koncowke do buzki czy jeszcze troche tego silikonu, ktory jest na brodawce ? Nie wiem czy moje pytanie brzmi obrazowo, ale mam nadzieje, ze wiesz o co pytam. Moj Beniamin ssie tylko ta wystajaca czesc ( czyli nie ma w buzi mojej brodawki tylko sam sutek) i obawiam sie, ze dlatego karmienie przeciaga sie nam w nieskonczonosc i maly jest ciagle glodny. Oprocz tego napisz mi, gdzie kupilas te ziolka na laktacje i w jakiej postaci. Nie wiedzialam, ze ty tez w Kanadzie mieszkasz - moze dlatego, ze pozniej dolaczylam do tego forum. Jaki ten swiat maly !:) Tak czy inaczej - napisz mi kochana gdzie znalazlas te ziola, to ja tez chetnie wyprobuje. Katusia - masz racje z tymi nerwami - produkcja mleka zaczyna sie w mozgu i koniec. Ale jak zmienie troche swoje podejscie na mniej nerwowe to moze - przy dodatkowej pomocy ziolek Lei - mleczko przybedzie wiekszym naplywem :) Musze juz konczyc, bo maly sie budzi. pozdrawiam wszystkie - buziaczki :) postaram sie czesciej tu bywac w miare mozliwosci, pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane ja tylko na chwilkę - wpadłam się przywitać 🌻 mój Skarbek ma dziś jakiś taki nerwowy dzień, bardzo bryka nóżkami i wymachuje rączkami - wogóle nie wiem co mu sie dzieje...cały dzień go lulałam i nosiłam na zmiane z mężem. Na szczęście teraz smacznie śpi, rączki słodko ułożył do góry :) a mówią,że jak dziecko śpi z raczkami do góry - to jest zdrowe oby tak było... Dziś mieliśmy kłopoty z karmieniem, niby był bardzo głodny, ciągnął smoka, a za chwile wyginał się, prężył i wypluwał - wtedy był płacz, więc znowu podanie butelki - łapczywe chwycenie itp..i tak w kółko - mam nadzieje,ze gardełko go nie boli, jak do rana tak będzie przy karmieniu, to zarejestruje nas do pediatry - zawsze jakieś nerwy. Już nie wiem kto, ale ktoś oprócz Katusi pytał o Sab simplex - wybaczcie mi, ale nie mam czasu odszukac kto to :) podaje w takim razie numer gg do dziewczyny, która sprzedaje 6689088 cena z wysyłką - za pobraniem 30zł, przy przedpłacie na konto 24,50zł ok, znikam do kąpieli i do spania - bo zmęczona jestem dziś na maxa, a Mati na wieczór zjadł tylko 50ml więc pobudka może być w każdym momencie :) papa kochane do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę, więc nie tylko dzieci karmione piersią prężą się i wypluwają chociaż są głodne. Malagocha333 - nasze podejrzenia wobec smoczka są więc chyba bezpodstawne, skoro na butlowego smoczka synek Miśki też tak czasem reaguje. Zauważyłam że Wiki jak jest porządnie głodna to lepiej łapie, ale nie można też przegiąć z tym przetrzymywaniem bo wtedy to już jest histeria. Na szczęście wiele karmień przebiega bez takich \"atrakcji\". lea76 - skoro synek pije duszkiem i ładnie przybiera to na pewno jest OK. Ja swojej już prawie nigdy nie podnoszę do odbijania, bo... jej się po prostu wcale nie odbija! Przez pierwsze 3 tygodnie życia - owszem, ale już od dłuższego czasu nie. I nie ma kolek, ulewania ani żadnych innych sensacji. Oby tak dalej. Jednorazowo wypija tylko z jednej piersi. Próbowałam dawać z drugiej ale ona już nie chce. W ogóle karmię ją ok.7-8 min po czym Wiki wypuszcza sutek, odwraca główkę i kategorycznie odmawia jedzenia a wszelkie próby dalszego karmienia wywołują zdenerwowanie i płacz. Dlatego uznałam że dziecko wie lepiej czy się najadło i dałam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich przesylam buziaczki aniołekjg konwalia10 Laura_28 Szczęściara28 Wisniowa LuKrEcJa justme missarajevo Vanilam Edyta79 Kasiak* syliak iza iza ziarnko_piasku daria123 NINKA78 syska esa sakahet eve81 tristeza soophiee Tofikowa anja2525 mysza3 kasiek78 ***niunia*** ewapiano Diana 24 Kaja 72 Shira23 Granini kaska0110 lea76 azazella julllka zielony_talerzyk destiny Jolla25 Greta78 Aneteczka1976 dzidzia1975 Pola40 Peppetti diana shanti Monia18 malagocha333 Rinka84 aneta76 Sisterone Irysek Miśka_26 Shiva24 Dotex82 ksemma to-tylko-ja grako96 kamyczek-80 joasia_ Luiza342 Samara zekanna kofii Magda7184 fabia22 ewciau azallia balbi77 wrześniowka2007 Ania1978 _maja_1980 👄 ogromne buziaki i uzupełniłam jeszcze jedną koleżankę, której bardzo dziękuję za podpowiedz 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witka kochane kobietk ja tak na szybko bo Kuba juz mi tu marudzi Lea76- mój Kuba urodził się tez 21.09 fajnie hihihiihihhii _maja_1980- mój kuba tez ma taka karuzelę i to jeszcze z wyswietlaczem. uwielbia te misie :> Laura_28- rumianek potrafi uczulac więc lepiej rumianku nie użwaj. kuba miał zaropiałe oczko zawsze po spacerku. ja mu przemywałam od zewnetrznej z=strony do noska solą fizjologiczną, ale jak by to nie pomogło to bym gnała do pediatry i dopiero do okulisty Sisterone- no musimy nerwy na wodzy trzymac , bo dzieci wszystko czują **Dee- kochana uda się i będziesz mała mleczko, tu duzo tez nastawienie działa buziaki pozdrawiam wszystkie wrzesniowe księzniczki :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pozdrowienia 👄 :) Przy okazji spytam, czy wzorki z wyświetlacza w Twojej karuzelce widać na suficie? Bo u mnie światło jakby tam nie docierało, tylko taka rozmyta poświata i w zasadzie projektor jest bezużyteczny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lea zawsze po jednej piersi ją odbijam i zazwyczaj się udaje. W nocy zjada raczej tylko z 1, w dzień natomiast zazwyczaj z dwóch. Po drugiej piersi raczej juz nie odbija. W nocy zazwyczaj wcale nie odbija, zasypia i nawet nie uleje. Najgorzej jak zrobi kupę podczas jedzenia i za nic nie odbija, wtedy podczas przebierania zawsze ulewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! My mieliśmy ciężki weekend. Szymek miał straszną kolkę i w zasadzie dopiero wczoraj popołudniu mu przeszło. Na szczęście, bo wieczorkiem miał swoją pierwszą imprezę - imieninki. No i zrobił furorę. Był festiwal uśmieszków i próby rozmów - REWELACJA!!! Mój synek za każdym razem w dzień i w nocy je z obu piersi. Najpierw karmię jedną, biorę do odbijania, przewijam i daję drugą. Jeśli przy drugiej już usypia to kładę na boczku. Ale jeśli ma oczy jak 5zł, to po drugiej też biorę do odbijania. Uciekam, bo dzisiaj mam wizytę u mojej gin. Ciekawe, co mi powie. Pozdrowionka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane! Widze ze u większości z nas podobne problemy :) balbi77 dziękuje za pamięć i zainteresowanie 👄 bylismy u nefrologa, badanie ogólne moczu było dobre natomiast w posiewie wyszła bakteria . Pediatra przepisała antybiotyk a nastepnego dnia mielismy wiyte u nefrologa Nefrolog stwierdziła ze tej bakterii jest za mało zeby powodowała jakies dolegliwości u dziecka i powiedziąła ze jak karmie piersią to dziecko powinno samo zwalczyc ja i ze antybiotyk mamy odstawić i obserwować dziecko i dopiero gdyby dostało gorączki albo coś by sie działa to przyjeżdzać do szpitala. A jesli wszystko bedzie bez zmian to zrobić 2 x badanie ogólne moczu + usg. Powiedziała ze zastój moze byc od baktrii ale równie dobrze moze byc wrodzony i wtedy potrzeba dalszej diagnostyki i badań ( m in. badanie izotopowe). Nie odstawiłam jednak antybiotyku bo choc jestem przeciwnikiem brania ich bez potrzeby to uznałyśmy z pediatrą ze nie ma sensu \"grać w toto lotka\" i czekać co bedzie , bo równie dobrze baktria moze sie namnożyć i po co doprowadzać do stanu ostrego i jechać do szpitala z dzieckiem. Wiec na razie daje ten antybiotyk do dzisiaj , jutro badanie ogólne moczu + wizyta pediatry + usg i zobaczymy. Strasznie sie martwie zeby ten zastój nie był wrodzony, płakać mi sie chce jak pomysle ze znów miały byśmy iść do szpiatala :( dziekuje wszystkim Wam za odzew w sprawie lampki nocnej 👄 Konwalia10 👄 dziekuje za poszukanie linka do lampki nocnej Miśka 26 👄 moja malutka dopiero dzis kończy antybiotyk po którym musi byc co najmniej 10 dni przerwy do szczepienia pod warunkiem ze wreszcie opusci nas zółtaczka ajak nie to dalej czekamy, tak wiec nie wiem kiedy ja zaszczepie małą _maja_1980_ katusia ja tez zamierzam kupić tą karuzele bo juz nie daje rady , Natalka jest spokojna tylko jak śpi a jak sie obudzi to cału czas marudzi , płacze, sama nie wiem czego chce bo branie na rece tez nie pomaga. Mam wrazenie ze ona nie potrafi usypiac i potem jest strasznie zmęczona bo jak juz usnie to spi . Boje sie tylko czy ta karuzela ją zainteresuje bo kosztuje w końcu nie małe pieniądze. A katusia też czekam na Twoją odpowiedz co do projektora czy u Ciebie dobrze działa? Maja a moze masz wyjątkowo wysokie mieszkanie? Martwie sie tez bo mojej córeczce ostatnio dosyc mocno spadła morfologia , jeszce ta zółtaczka i nerki. Oj mówie Wam ze cały czas tylko mysle o chorobach , lekarzach i ciągle tworze czarne wizje. Pozdrawiam , buziaki dla wszystkich. Przepraszam ze bywam tu tak nie regularnie ale przy takim marudzeniu jak ostatnio nie ma szans czesto na zjedzenie śniadania a co dopiero na pisanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Kochane Mamuśki :) u nas na szczęście jedzenie sie unormowało i nie ma nerwów :) w nocy Mateuszek ładnie zasysał i dziś też - wiec do lekarza nie poszliśmy, a za to byliśmy 3 godziny na spacerku, i na targu udało mi się w miedzy czasie kupić super kozaczki i kurtkę - sama jestem w szoku, bo zawsze zanim coś kupie to oglądam dziesiatki rzeczy, a tu zobaczyłam, zmierzyłam i kupiłam, a Mateuszek smacznie w wózeczku spał... od rana dostałam od mojego synka tyle cudnych szczerbatych uśmiechów :) nie ma nic piękniejszego na świecie..już duży chłop z niego, dziś skończył 7 tygodni ❤️ irysek - masz racje z tymi lekami, nie zaszkodą - a gdyby bakterie się rozwinęły to dopiero by zastosowali końską dawkę leków, więc lepiej likwidować w małym stadium 🌻 my już chyba 7.11 pójdziemy na szczepienie, może już nic nie stanie na przeszkodzie.. co do karuzeli, to ja kupiłam za 30 zł canpol - kolorowe miśki z pozytywką. Też chciałam na początku z projektorem, ale dobrze w sumie,ze nie wydałam tyle kasy - bo karuzela leży w szafie - Mati niby troszkę na nią patrzy, ale ja mam w łóżeczku kołyskę i jak kołyszemy to karuzela przeszkadza....może przjdzie jeszcze na nią pora :) Pozdrawiam Was wszyyyyyssstttkkkiiiieeeeeeeeee bardzo serdecznie, lece robić obiad póki maleństwo śpi, potem wpadne papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamuski U nas wszystko bez zmian. Standardowo troszke kolek placzu, smiechu, snu i jedzenia. Ale nocke dzisiaj mialam w miare przespana. **Dee Czy mam rozumiec ze Ty tez jestes Kanady? A skad dokladniej? Bo ja z okolic Toronto. Herbatke kupilam w sklepie z ziolami i zdrowa zywnoscia na mallu, nie pamietam jak dokladnie sie nazywa ale nie byl to GNC tylko ten drugi popularny. Kolezanaka z Florydy kupila w GNC ale tutaj tej herbatki w nim nie bylo. W Stanach GNC jest lepiej zaopatrzony. Ale podobno jeszcze skuteczniejsze jest FENUGREEK w kapsulkach. Ale akurat bylo wyprzedane. Jesli chodzi o nakladki to maly ssie tylko ta wystajaca czesc ale po kilku zassaniach brodaka sama wchodzi do srodka. Ja uzywalam te nakaladki chyba z 2 tygodnie ale powoli staram sie je odrzucic bo moj Danielek jest taki lakomy na jedzenie ze zanim \"zainstaluje nakladke \" to on dostaje histerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilam, Sisterne, Maja_1980. DZiekuje za odpowiedz w sprawiekarmienia i odbijania. Katusia faktycznie nasze skarby urodzily sie tego samego dnia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie,czy macierzynski dostajecie rowno po miesiacu tzn 30 dniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki, Lea --- tak, jestem z Kanady i mieszkam w Toronto :) Ha, ha ....Naprawde ten swiat maly :) Dziwne, ze jakos wczesniej sie nie zgadalysmy, ze mieszkamy w tym samym kraju ... Ha, teraz bedzie z kim ponarzekac na tutejsza sluzbe zdrowia :) Bo chyba wszystko mi sie tu podoba, oprocz tego glupawego systemu :( Dzieki za odp. o ziolkach - postaram sie je znalezc, wprawdzie czesto nie chodze to sklepow ze zdrowa zywnoscia, ale mysle, ze nie bedzie wiekszych problemow. U mnie z nakladkami podobnie - maly tez dostaje histerii zanim ja zaloze, ale mojego sutka to juz wogole nie chce - dlatego staram sie go przystawiac do tej nakladki. W moim przypadku lepsze to niz butla:( I wogole czesto jest niespokojny - tak jak wasze dzieciqaczki -w trakcie jedzenia - czy to na piersi czy na butelce. Mysle, ze to w duzej czesci przez gazy, bo jak sobie pusci baczka albo zrobi kupe, odrazu sie uspokaja. ewciau- w sprawie macierzynskiego nic nie pomoge :( I pytanko do wszystkich mamek - ile czasu zajmuje wam jedna sesja karmienia piersia. Wiem, ze niektore dzieciaczki robia to ekspresowo np. 10 min. ( tak jak np. u Lei). Pytam, bo moj synek czasem godzine u mnie na cyckach siedzi, tzn. na jednej, potem do drugiej przystawiam i po tej godzinie ciagle jest glodny !!! I musze go sztucznym dokarmiac :( I jeszcze jedno - czy w trakcie karmienia robicie masaz piersi, aby ulatwic malenstwu przeplyw mleczka ? Czy jak mija pora karmienia np. malenstwo spi sobie slodko od 4 godzin i nic nie wskazuje na to, ze ma zamiar sie obudzic, to czy wy je budzicie ? czy pozwalacie spac do woli, nie patrzac na to ile czasu nie jadlo. U mnie czasami maly po spacerze potrafi naprawde dlugo spac i wlasnie nie wiem czy go budzi czy tez nie. Koncze powolutku, pozdrawiam WSZYSTKIE mamutenki i malenstwa 🌻 🌻 🌻 Moze jeszcze pozniej sie odezwe :) A tak na marginesie - co z Fabia22 ??? O dkilku dni sie wogole nie odzywa - mkacie jakies wiesci od niej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewciau ja dostaje macierzynskie i 1 dostalam 01.10, a rodzilam 10.09 - wiec wyplacili mi do konca mniesiaca a teraz dostalam juz w srode ale to pewnie ze wzgledu na swieto bo tak to powinno byc zawsze 1 kazdego miesiaca co do karuzeli to moj Maks dostal taka super z drewna - pszczolki i kwiatki ale jast taka mala i wisi przy przewijaku wiec jak Go przebieram to mam spokoj bo Mlody jest zajety pszczolkami (sa bardzo kolorowe te drewienka), takiej do lozeczka nie kupuje bo Maks z lozeczka kozysta naprawde bardzo malo:( my dzisiaj bylismy w Poznaniu troszke pochodzic po sklepach, no i my nic sobie nie kupilismy a Maksowi nie szczedzilismy - tak ze rozumiem teraz jak kolezanki mowily ze jak ma sie dzieci to juz sobie sie zadko cos kupuje;) a na marginesie to mi sie oprocz miliona torebek malo podobalo - albo sobie tak wmawiam:( :) jutro mamy bioderka i mam nadzieje ze nie bede tak panikowac jak przy szczepieniu - ale w koncu tam nie beda mu krzywdy robic w sobote wyslalam Bartka samego na spacer z Maksem a szkloilam Go przed wyjsciem jak glupia - jak ma przechodzic przez pasy, ze ma przykryc Mlodego kocykiem itd a pozniej non stop dzwonilam:p wczoraj mielismy jazde z Maksem - jakis zly dzien mial - calkiem do du.... ale czytalam ze nie tylko moj Dzieciaczek postanowil wczoraj dac w kosc swojej Mamusi miśka_26 i katusia - tez ciezkie zasypianie😴 i myslalam ze to cos nie tak z moim mlekiem i Bartek poszedl do tesco po mleko - nic nie dalo Mlody zygal dalej niz widzi dzisiaj kupilam inne mleko i juz jest porawa - dalam Mlodemu przed snem i jakos wypil ale cycusia i tak musialam Mu dac przed snem zeby sobie pocyckal❤️ przepraszam ze tak tylko o sobie pisze ale kiedys czytalam co piszecie z zeszytem i notowalam co kazdej odpisac:) no a teraz same rozumiecie jak to jest z czasem irysek🌻 ***Dee🌻 lea76🌻 Vanilam🌻 miśka_26🌻 katusia - dzieki za pomoc z mleczkami 🌻 ewciau🌻 Maja🌻 i wszystkie Mamusie piszace i nie piszace - pozdrawiam i przesylam buziaki i caluski dla Dzieciaczkow wlasnie !!! malagocha333 Daria123 fabia22 peppetti wszystkie nieobecne Kasie i reszta Mam ktorych dawno nie bylo - odezwijcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Dee Ja mieszkam dokladnie w Stoney Creek. Ale super ze tez jestes z Kanady. Moze bedziemy mialy okazje sie kiedys spotkac z naszymi synkami. Ja tez jestem zalamana tutejsza sluzba zdrowia a moja mama, ktora jest u mnie na wizycie to jest wrecz zszokowana. Jak czytam co dziewczyny pisza o tych czestych kontrolach, USG bioderek itd to mi sie plakac chce i sie boje zeby nie zrobili jakiegos niedopatrzenia. Napisz czy dostalas ziolka i czy dzialaja. Ja widze znaczna poprawe a pije dopiero pare dni. Szukalam tego ziola w kapsulkach ale nigdzie nie ma. Moj Danielek jak spi dlugo to go nigdy nie budze.Nawet jak ma 5 godzin snu. Wtedy jak sie obudzi do jedzenia to jest zupelnie inny. Nie rzuca sie naje sie szybciutko ale konkretnie a i pokarmu mam wiecej. Pozdrowienia dla wszystkich mamus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tech
dzidziusia nalezy wybudzac jesli spi dluzej niz 3 godz, 4 godz to juz max, bo potem spada poziom cukru w organizmie i dziecko trudniej sie wybudza od snu do snu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×