Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Elkom25 - GRATULUJE! Bardzo duza ta twoja dzidzia! życze aby sie zdrowo chowała i dla mamusi była słoneczkiem i serduszkiem ukochanym! i napisz czasami jak mijaja wam dni... pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miśka_26 🌼- wiem o tych woreczkach, ale niestety mocz na posiew trzeba łapać w specjalny sposób- wskazane jest, by pierwszy strumień puścić, a dopiero później łapać- póki co dla nas baaaaardzo trudno wykonalne - Esterka nie chce się dać złapać :) do woreczka próbowałam łapać mocz na zwykłą analizę, ale albo się odklejał, albo narobiła kupkę do niego i nic nie wyszło z tego; ale łapiemy do przykrywki - mała leży na niej i jak jej się zachce to siknie ;) laura_28 - 🌼 - dla porównania: moja Esterka w dniu, w którym skończyła 5tyg (25.10) ważyła 4600g, a w ciągu ostatnich dwóch tyg przytyła 470g więc jeśli ta tendencja się nie zmieni, może ważyć ponad 5kg jak będzie mieć 7tyg pozdrowienia dla wszystkich mamuś piszących i czytających vanilam 🌼 ewciau 🌼 katusia 🌼 ksemma 🌼 dzidzia1975 🌼 i dla pozostałych nie wymienionych 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia1975 mi lekarka mowiła, ze dzieci potrzebuja duzi przytulania i zeby im tego nie bronic. ze lepiej sie rozwijaja jak sa dotykane, głaskane. Ja mojej nie zaluje i na siłe nie ucze, ze ma spac sama. Jeszcze na to przyjdzie czas. Ja tez sama, jak mała usnie czy to na moich rekach czy obok mnie to moge i w domku posprzatac i cos ugotowac, umyc sie itp. Dzieki za odp w sprawie gimnastyki. Tylko ze ja za 2 mce ide do gina... wiec jak juz poczuje ze jest OK to bede cwiczyc, na wizyte nie bede czekała. A ide dopiro za 2 mce bo w miedzyczasie juz raz byłam i wszystko OK sie obkurczało, wiec kazał dopiero za 2 przyjsc. Miłego dnia zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura_28 - nie martw się wagą Oliwki, mój Hubcio w 6 tygodniu ważył 5750. Najważniejsze, ze przybierają. Gdzieś słyszałam, że dzieci karmione piersią mogą być grubiutkie, bo jak zaczną chodzić to szybko to zgubią. Podobno trzeba zwracać uwagę na wagę dzieci karmionych sztucznym mlekiem. Myślę, że dopóki pediatra nie zwróci uwagi na tycie maleństwa, to nie trzeba sie martwić. Irysku - byłaś już na badaniach nerek z maleństwem? jestem ciekawa co powiedzieli lekarze, bo my też mieliśmy problemy z małym. Dziś w Poznaniu zaświeciło słoneczko gdy byliśmy na spacerze pozdrowionka dla wszystkich wrześniówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kana06
Cześc Dziewczyny:) Proszę o pomoc. Chodzi o szczepienia. Podobnie jak Wy swoją kruszynkę urodziłam we wrześniu (dokładnie 18), zbliża się termin 1. szczepienia, wybrałam 6 w 1 i tu problem. Lekarz w przychodni i położna odradzaja bo jest w nim polio. Lekarz w przychodni powiedział mi, że nie zaszczepią dziecka, że muszą się trzymać kalendarza szczepień (tak jakby ta szczepionka w nim nie była). Dziś położna powiedziała mi, że ona by nie szczepiła tą szczepionką, że szczepią nią tylko w prywatnych gabinetach. Cały czas jeżdzę z małą prywatnie i tam chcę zaszczepić dzidzię 6 w 1. Do PAŃSTWOWEJ przychodni poszłam po skierowanie do ortopedy bo mała ma dysplazję i oczywiście nie dostałam. i przy okazji zapytałam o szczepienia i wyszły takie cyrki. Nasza służba zdrowia jest chora. Czy u Was tez sa takie problemy z tą szczepionką? Jak Wasze maleństwa czują się po szczepionce? no i co Wasi pediatrzy o tej szczepionce sądzą? Dziękuję p.s ten topik jest naprawdę super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane :) Mati dziś jakoś cały dzień nie śpi :) dobrze,ze chociaż nie jest przy tym marudny - nie wiem co mu się poprzestawiało :) byłam dziś załatwaić becikowe dodatek rodzinny - napiszcie proszę, czy przy załatwianiu tego musiałyście przynieść ze skarbówki zaswiadczenie o dochodach? myślałam,że wystarczy pit, a tymczasem kazali mi przynieść coś ze skarbówki - tam pewno z dwa tygodnie zejdzie im na wydanie pismo..i tak ciagle coś i coś - może na gwiazdke dostaniemy pieniądze.. Shiva ciesze sie, że u Was wszystko dobrze ❤️ ksemma - ja już też chciałabym zacząć ćwiczyć - bo mam taki apetyt,że zaraz znowu przybędzie mi ciałka - nie wiem co się ze mną dzieje, ciągle bym jadła...... i właśnie nie wiem kiedy po cc można zacząć, jakoś słabo się jeszcze czuje fizycznie. dzidzia1975 - mojej koleżanki córeczka ma właśnie takie nerwy przed snem, jak tylko jest zmęczona i ma spać, to strasznie się wierci, coś mruczy... :) nie wiadomo czemu elkom25 - witaj i pisz częściej co u Was :) sakahet - no to rzeczywiscie trzeba cierpliwości by ten środkowy strumień przechwycić :) 🌻 Kana06 - u mnie w przychodni sami mi polecili szczepionki 5w1 i 6 w1 , wytłumaczyli co i jak, dali ulotki, a na dodatek moge je kupić w przychodni bez marży - więc nie słuchaj ich, bo kierują się jakimś przetpotopowym tokiem myślenia... a dlaczego nie dostałaś skierowania do ortopedy?? bez łaski pediatra musi Ci je wypisać, a jak nie to zmień pediatre na innego - masz takie prawo katusiu - 🌻 i WSZYSTKIM PISZACYM MAMUŚKĄ :) ❤️ no i oczywiście tym, które nie mają czasu to do nas naskrobać troszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia195- kochana ja normalnie od jedzenia to się nie daje odgonić, pewnie to tez wina tej diety cukrzycowej, którą miała w ciązy. teraz sobie zaCZEŁAM ODBIJAĆ, BIAŁE BUŁECZKI, SOCZKI I CIASTECZKA MASLANE:>👄 elkom25-0 kochana witaj i zagladaj do nas :> sakahet👄 ksemma- to udanej gimnastyki kochana 👄 balbi77- no kochana to twój Hubcio to mały kulturysta rośnie, i nie rośnie, potem będzie biegał skakał i wszystko zgubi. ja też się cieszę z każdego grama ciałka mojego Kubusia 👄 Kana06- witaj. sorki ale w szczepienach nic nie pomogę 👄 kochane babaczki ale dziś maiałm jazde wyszłam zupełnie sama na spacer z wózkiem i moja sunią buffy Fabia22- no kochana też muszę nauczyć się to wszystko jakoś skoordynowac ze sobą idąc za mną waliły byście w gatki ze s,iechu moja sunia nie jest duża ale jest za ro tak ruchliwa i silna w ciągnięciu na smyczy ze kino maiałam z nią slalon gigant raz szła za wózkiem to przed wózek i dostała kołami, to z lewej to z prawej strony a jeszcze i kuba zaczął płakać normlaka wariatkowo pod koniec już to jakoś ogarniałam ale i buffy zaczeła powoli kumać ze teraz nie moze bawić się w psia feministke i zasikiwac wszystkie slady zostawione po samcach a.................................. dziś przyszła mi husta i jeszcze nie potrafie w nia wsadzić kuby raz wsadziła i dobrze ze tylko płczem to sie zakończyło musze sie poduczyc sorki ze taki chaotycznie pisze ale mam wlasnie synusia NA CYCOLANDII POZDRAWIA WAS CIEPLUTKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka_26 kochana na początek 👄 wiesz mi nieprzysługuje ten dodatek ale moja kol go załatwiała I MUSIAŁA Z URZEDU SKARBOWEGO PRZYNIEŚC ZASWIADCZENIE O DOCHODACH POZDRAWIM GORACO I BUZIAKI DLA MATIEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka_26 - JA TEZ WPIERDZIELAM JAK SZALONA JA SŁYSZAŁAM ZE PO CC MOZNA CWICZYC PO POŁOGU I TO JAK JUZ LEKARZ POZWOLI. KOCHANA JESLI NIE CZUJESZ SIE JESZCZE DOBRZE TO NIE MA SENSU NO A KSEMMA TERAZ 2 M-CE NIE BEDZIE CZEKAŁA NA GINA JA 7.11 MAM WIZYTE POPOŁOGOWA WIEC SIE DOPYTAM CZY MOGE JUZ LEKKO ZACZAC SIE RUSZAC W DOMKU FABIA22- GDZIE JESTEŚ? ANJA2525- KOCHANA JAK MAKSIK? WSZYSTKIE NASZE FORUMOWICZKI, KTÓRE NIE MAJĄ CZSU DO NAS ZAWITAĆ 👄 oraz ❤️ czekamy na wiesci od was czekamy równiez na nowe kolezanki im wiecej tym lepiej a tyle tu cennych rad i sawcze w grupie razniej buziaklki ps. nadal kosmici mnie nie porwali pewnie przez to ze by nie dali rady juz mnie udzwignac iwwykarmic hihihihihihihihihihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamutki kofane, odrazu przepraszam, ze tak malymi literami pisze, ale jedna reka tylko pracuje bo na drugiej maly siedzi. dziewczyny wiecie co - moj beniamin wogole w dzien nie spi !!! nic a nic. do popoludnia chodze jak straszydlo, bo nawet prysznica nie mam jak wziac. jak go wezme na rece to podrzemie sobie 5 minut i sie budzi. oczywiscie uwielbiam spedzac z nim czas, zabawiac itp., ale naprawde nie slyszalam jeszcze o niemowlaku, ktory by wogole w dzien nic nie pospal. w zwiazku z tym nie mam kiedy do was pisac, bo jak ululam go wieczorem czyt. po polnocy to juz nie mam na nic sily... staram sie podczytywac codziennie i ciesze sie, ze forum istnieje w dalszym ciagu - nawet jezeli nic nie pisze to znajduje wiele cennych raz. troche jestem podlamana bo zanika mi mleko... nie wiem co robic - niby probuje wszystkich metod, aby rozbujac laktacje, a mleczka coraz mniej..moze temu, ze dodatkow sie tym faktem denerwuje i robi sie takie bledne kolo ... tak czy inaczej musze synka dokarmiac sztucznym mlekiem :( katusia - to samo mam ze swoja labradorka. tez pare razy wlazla pod przednie kola - to z jednej to z drugiej strony :) chyba powoli zaczyna sie uczyc, ale jeszcze ciagle nam daleko do pelnej koordynacji. i jeszcze odnosnie husty - jak wsadzisz w nia swojego kube i siedzi on tam prawidlowo to nawet jak placze - zacznij sie ruszac, chodzic itp i powinien sie zrelaksowac. moim zdaniem husta to najlepszy wynalazek dla nowych mam :) moj beniamin tez czasto placze jak go tam staram sie ulokowac, ale jak tylko poczuje, ze nie siedzimy w miejscu to odrazu jest szczesliwy. koncze narazie - podrawiam wszystkie mamulki, przepraszam, ze nie pisze do kazdej z osobna, ale naprawde nie mam jak. buziaczki dla was i maluszkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrzciłyście juz swoje maleństwa?? Ja planuję chcrzest na koniec listopada. Pordzcie w co ubrać dziewczynkę, bo będzie juz zimno???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim zazdroszcze,ze wiecie ile dzidzie waza,jak juz pisalam musze sie wstrzymac z wizyta w przychodni bo remont maja i dzieci zdrowych nie przyjmuja:-( totalna glupota w dniu wypisu domisia wazyla 4850 i ciekawa jestem ile przybyla,bo do zarlokow nie nalezy je bardzo malo ,dziennie ok 550ml! TYLKO mamy butelkowe🌼 napiszcie ile wasze pociechy zjadaja dziennie,plisssss no to spadam ,bo moj spioszek moze sie Łaskawie w koncu obudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszek cały dzień nie spał, a od 3 godzin śpi jak niedźwiadek :) byli znajomi i są w szoku,że taki hałas, a on śpi :) mija pora jedzenia i kąpania - ale szkoda mi go budzić... Laura_28 - Mati był chrzczony dwa tygodnie temu, miał na śpioszki założoną polarkowa kurteczke i spodenki - nie mieliśmy becika, było mi wygodnie w ten sposób..ale w kościele było dość chłodno i okryłam go jeszcze kocykiem. Widziałam na allegro fajne polarkowe rożki - w tym to na pewno będzie ciepło. ewciau - wagą się nie martw :) Twoja \"kruszynka\" miała przy wypisie tyle co mój Mati po miesiącu \"żarłoczkowania\" najważniejszy by nie chudła - a to można na oko stwierdzić..ja też ostatnio nie mogłam zważyć synka, bo w przychodni nie grzeją - więc jak rozebrać tam dziecko? masakra.. Ile Twoja Dominisia ma juz tygodni? Mateusz zjada teraz ok 700-800ml plus pije ok100ml herbatki, a w poniedziałek kończy 7 tygodni. Jak miał 4 tygodnie to położna mówiła,że na dzień powinien zjadać 540ml, nawet nie wiem jaka jest teraz norma jak na jego wiek? - ale widzę,ze przybiera - więc się nie martwie... ok idę i ja spać - bo noc dłuuga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane mamuski, mamulki, mamusienki ❤️ witajcie kochane dzieci, dzieciatka, dzidziusie ❤️ jak juz pisalam moj Maksymilian mial szczepionke 6w1 - i mi pediatra w przechodni ja polecil tzw HEXA, i pneumokoki tez zachwalala - a my jestesmy czesto w duzych skupiskach ludzi wiec zrobimy po szczepieniu Maks troszke goraczkowal i mial taka lakse ze szok - woda z dupci mu leciala - ale juz jest dobrze dzisiaj mial zly dzien i non toper ryk, kwik i tupanie nozkami a jak wrocilam dzisiaj ze spaceru - az mnie zeby z zimna bolaly - to zaswiecilo slonce;) i bylo na termometrze 25 stopni dzisiaj podjelam decyzje ze jak Maks skonczy 3 miesiace to zaczne mu nan noc dawac butle, bo po dzisiejszej nocy juz padam na pysk czy Wasze Kotusie tez sa takie marudne ??? - i w dzien - i w noc katusia🌻 jak Kubulek - juz katar przeszedl ??? ksemma🌻 Laura_28🌻 konwalia10🌻 ewciau🌻 elkom25🌻 sakahet🌻 balbi77🌻 Kana06🌻 miśka_26🌻 ***Dee🌻 Vanilam🌻 Peppetti - halo halo gdzie jestes ???🌻 to-tylko-ja🌻 niunia🌻 ninka🌻 azazzela🌻 fabia22🌻 greta🌻 Aneteczka🌻 irysek🌻 graco🌻 sisterone🌻 kasia0110🌻 kasiak🌻 pola40🌻 i Wszystkie Kochane Mamuski ktorych nie wymienilam - przepraszam ale nie zapomnialam Was tylko nie umiem tak kopiowac jak to zawsze robila Katusia pozdrawiam serdecznie i milion buziali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ! My wczoraj bylysmy na szczepieniu, moja majeczka tak sie rozpłakala ze az ja sie rozplakalm , to było dla mnie dosyc powazne przezycie ! Laura28 moja mala wazy 5330 kg i tez mam pewne obawy czy oby nie za duzo przybiera ale lakarka mowi ze wszystkow porzadku to i ja nie szukam dziry w całym :) ciekawa jestem dziewczyny ile urosły wasze pociechy moja Maja przez 6 tyg urosła 4 cm nie wiem ale chyba dobrze :) Katusia ja tez z tym jedzeniem tak mam , mozemy sobie piatke podac , dokaladnie tak samo sie obrzeram i najgorsze ze w nocy :) Miska do rodzinnego przynajmniej u mnie wymagaja ze skarbowego oddzielnie rozliczenia mojego za rok 2006 i oddzielnie meza ale czemu tak to nie wiem . Dzidzia moja mała tez ma czasem takie nerwy przed snem sama wtedy nie wie o co chce kreci sie wierci gniecie a potem pada ..ale tez przez sen mruczy a dlaczego ?cos jej sie widocznie nie podoba najchetniej to by chciala byc caly czas na rasiach :) Siva Twoj Colinek to raczej guga sobie , gaworzenie to w pozniejszym okresie rozwojowym tak jak pisalas ! a powiedz mi kochana ten lek o ktorym mi wspomnialas sab simplex czy on jest u nas dostepny ? ja tak umorduje zawsze moja mjeczka wlasnie przez to odbikanie najgorsza jest noc ale chyba bede robic tak jak pisza dziewczyny , bede ja kladla na boczku i juz ... Ok zmykam spac , pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki🌻 Nie mam czasu pisać, bo moja mała wogóle nie śpi w dzień, na szczęście w nocy śpi ładnie i budzi sie co 3 godziny na jedzenie. Dziś jest troche marudna, nie wiadomo dlaczego, no ale cóż, przetrwamy jakoś. W dodatku mąż od 2 tygodni siedzi w domu z rwą kulszową i prawie się nie rusza :o Laura_28 -> my chrzcimy Hanię 25 listopada, kupiłam jej na tę okazję na Allegro biały komplet welurowy - czapka, sukienka i półśpiochy, pod spód założę jakieś białe body, na wierzch może sweterek, a na to wszystko - zamiast becika - polarowy biały spiworek z rękawkami i kapturem, specjalnie na Chrzest, tez z Allegro. W kościele jest zimno, więc powinno być jej przyjemnie tak opatulonej. Śpiworek przyda się później na zimę do wózka, bo jest dość długi. Pozdrawiam dziewczyny!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie i małe Szkrabki :) Od porodu minęły juz prawie 2 miesiące a ja na dobrą sprawę jeszcze nie miałam możliwości się tutaj odezwać. Staram się natomiast być na bieżąco jeśli chodzi o czytanie. **Dee- moj Synek też nie sypia, problemy ze spaniem ma od dnia narodzin, bywały dni, że przesypiał tylko 9-11h w ciągu doby. Z racji tego, że tak mało sypia jest strasznie marudny i praktycznie ciągle płacze, nawet na rączkach jest mu niewystarczająco dobrze. Wkurzyła mnie pediatra, moje pytania odnośnie nie spania synka kwitowała tym, że dzieci mają to do siebie, że nie śpią i płaczą. Kurcze, ale żeby aż tak? Jestem umówiona już do innego, żałuję tylko, że zdecydowałam się na to dopiero teraz. ewciau- jak pisałam wyżej, mój synek mało sypia, jest marudny i chyba pocieszenie znajduje w jedzonku. I tak na dobę zjada 900ml nan1 do tego 50-100ml herbatki. Martwię się bo to dość dużo jak na mleczko modyfikowale, ale przecież nie będę go głodzić. miśka_26- pisałaś, że masz sprwadzonego sprzedawcę sab simplexu, bardzo proszę o namiar na niego. Muszę zdobyć te kropelki a wolałabym żeby były z pewnego źródła. Buziaczki i przytulanki dla wszystkich wrześniowych Mamuś i ich słodkich Pociech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno. Zrobił mi się jęczmień, taki na pół oka, ledwo widzę przez to paskudztwo. Macie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się tej wątpliwej ozdoby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry 🌻 Od pol godziny tworze post, a tu jeden przycisk sie wcisnal i wszystko zniknelo 😡 Kiedy mam troszke czasu dla siebie, bo Maly spi, to zawsze musi mnie spotkac jakas niespodzianka😭 Chcialam Wam sie pochwalic, ze moj Colinek przespal dzis cala noc :) Tzn. o godz. 21.00 dostal butle mleka modyfikowanego, o 23.00 zasnal, a obudzil sie dopiero o 06.00 Pierwsza nasza nocka, bez przerwy na jedzonko :D Karmie go nadal moim mleczkiem, ale chyba na noc bedzie dostawal butle mieszanki, bo jak widac jest bardziej pozywna. ***Dee u mnie podobnie. Maly co prawda spi w dzien, ale raczej malo, a ja albo go karmie, odbijam, usypiam, potem sciagam mleczko i tak w kolko. Dla siebie mam malo co czasu, cale szczescie ze moja Mama mieszka kolo mnie, to duzo mi pomaga. W tym tyg. tylko raz zrobilam obiad, bo nie mialam praktycznie czasu. Apetytu prawie wogole nie mam. Jem jak sobie przypomne, przewaznie wieczorami, jak juz Maz jest w domku. Co do mleka, to tez myslalam ze zanika, ale poki co jeszcze jest. Ostatnio przez 5min. pompowania nic mi nie polecialo :( i wkoncu z 2piersi sciagnelam, ale tylko 50ml. Nastepnego dnia odciagalam co 2godz., duzo pilam (szczegolnie herbatek dla mam karmiacych i koperkowych) i mleczko jest :) Sciagam ok. 260ml na raz, to mam na 2porcje. Nie wiem jak dlugo jeszcze pokarmie, ale mysle ze do konca roku(jesli bedzie moleczko) i wystarczy, bo mam juz powoli dosyc tej pompki. Laura_28 ja planuje chrzest w przyszlym roku na wiosne, kiedy Skarb bedzie wiekszy. anja2525 moj Maly tez bywa marudny i ma problemy z zasypianiem Mysza3 sab simplex nie ma chyba w aptece, z tego co pamietam, to Miska pisala, ze zamawiala przez net Pozdrawiam Was i koncze , bo Colin sie budzi 🌻 Milego weekendu, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,u mnie tak jak i u Was-brak czasu przede wszystkim,chociaz moj Marcelek robi sie coraz fajniejszy-duzo lezy,guga, reaguje na zabawki,usmiecha sie,zaczepia mnie a nawet chicha sie w glos:)juz nawiazujemy prawdziwy kontakt,tez bywaja dni,ze maly np.spi przez pol godz przez caly dzien ,a nastepnego np.6godzin-nie mam pojecia od czego to zalezy,ten typ tak ma-to odpowiedz mojej lekarki:) Miska-mnie to zaswiadczenie w skarbowce wydali od reki,moze tez nie bedziesz musiala czekac. co do chrztu to mamy to za soba-byl 2tyg temu,bylo chlodno,ale maly mial na sobie polarkowy komplet z czapeczka,wygladal slicznie i bylo u cieplutko. w srode bylam w koncu na kontroli u ginki,wszystko ok,maz mnie molestuje,zeby pobaraszkowac,bo ja tu ciagle nic,moze dzis dam sie skusic:)lece boi maly kweka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Moj mala coraz wiecej nie spi, a placze tylko jak ma powody. Kochana jest. I je coraz wiecej, nawet co godzine. Karmie ja piersia i czasem tez mi sie zdaje ze nic tam nie ma.. ale mała wyciaga pokarm, to tylko złudzenie. i zauwazyłam ze jak wiecej pije to piersi sa nabrzmiale od pokarmu.. wiec moze trzeba wiecej pic, zeby nie zanikł pokarm. To odnosnie problemow, jakie niektore dziewczyny maja. I oczywiscie jak najczesciej przystawiac to pokarmu bedzie wiecej. I juz moja Basia wtulona we mnie usneła, to koncze sprzatanie i na spacer i po zakupy ruszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Byłam wczoraj u gina na kontroli. wszystko ok. Zaproponował mi zaszczyk antykoncepcyjny robiony co 3 miesiące. koszt ok.45zł. i nie wiem co robić bo czytałam wczoraj że podczas stosowania to zanika całkowicie miesiączka a później jak bym chciała drugie dziecko to mogę zajść dopiero nawet 18 miesięcy po odstawieniu. Niezła rewolucja to musi być w organizmie skoro nie ma w ogóle okresu. Co na ten temat sądzicie i jaką wy antykoncepcję preferujecie? maja 1980 to ja pisałam o tym smoczku w buzi który jest najprawdopodobniej przyczyną złego chwytania brodawki. Już jest chyba za późno na odstawienie jego. Moja Wika nie widzi poza nim świata. shiva24 moja Wiki ma już 6 tyg. od 3 tyg. zauważyłam że już wydobywa z siebie GI, a teraz już GO, GU, GY. Wszystko przed Tobą Katusia ja tak samo żrę aż mi się uszy trzęsą, a najgorsze jest to że jak karmię nocą to wstaję i muszę coś przegryźć. Laura 28 ja chrzczę swoją córeczkę 11 listopada i kupiłam jej w komplecie z ciepłego polaru spodenki, bolerko w różowe różyczki i cykinki i do tego kapelusz z biała kokardą. Pod spód założę body, kaftanik, śpiochy,sweterek, skarpeteczki i buciki. To jest ubranko do kościoła a w domu ją przebiorę w sukieneczkę i przepaskę na głowę oraz rajtuzki i buciki. U nas w kościele na chrzciny podgrzewają kościół w razie czego będę miała kocyk. justme - ja miałam ten sam problem z jęczmieniem 2 tyg. temu i pomogło mi pocieranie złotej obrączki o materiał i przykładanie takiej ciepłej do jęczmienia. 2 dni i nie było śladu Do dziewczyn które dzieci mają już ponad 5 kg!!! Czy pampersy \"2\" 3-6kg są nadal dobre dla waszych pociech? czy już kupiłyście \"3\"? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszystkim! u nas bez zmian-jest dobrze nie moge narzekac na moja coreczke, wieczorem wczoraj mała znow sie denerwwała ze zmeczenia przed snem bo nie mogła dobrze zasnać juz niby śpi az sapie a tu nagle wybudza sie i oczy jak 5zł! i nerwy...wiec położyłam sie z nia do naszego łóżka mocno przytuliłam ja do siebie i spokojnym cichym głosem mowiłam ciiiii...potarmoszyła troszke pileluszke pomruczała i zasnęła! co prawda z 3 razy jeszcze musiałam do niej przychodzic do pokoju bo dydek jej wypadał wiec sie przebudzała ale potem juz spała na dobre oczywiscie przełożyłam ja do jej kołyski i juz do ran spała u siebie z przerwami na butle... czy wasze dzieci w nocy tez jedza tak czesto? moja co 2,5 godziny max wytrzmuje i znow sie wierci mruczy szuka jedzenia zjada 90ml i spi dalej, wogole moja corka je czesto ale małe porcje-tak mi sie wydaje, bo je w dzien co 2 godziny 90-100ml w nocy tez co 2,5- 3 godziny po 90ml i w dzien wypija 100ml herbatki...czy to dobrze? przybiera na wadze...na 6tyg miała 5600 zobaczymy jak przybierze na nastepne szczepienie bo bedzie ważona... justme - uważaj z jęczmieniem przy dzidzi bo jest to wirusowe i mozna zarazic maluszka ja tez miałam jeczmien po porodzie zaraz i lekarz przestrzegał mnie zeby za bardzo nie całowac i nie zbliżac sie z okiem do niuni bo moge ja zarazie...na szczescie nic jej nie \"wyskoczyło\" a mi jeczmien sam zszedł, a w aptece nic nie dostałam kazała przemywac rumiankiem i tyle, moja babcia miała sposób taki-jest kwiat aloes i tym miąższem z liscia robiła na noc okład na oko i zchodziło... dziewczynki!!! ja dzis wyjezdzam do rodzicow-tam nie mam internetu wiec mnie nie bedzie z wami tydzien!!!! dbajcie o topic i piszcie duzo zebym miała co czytac jak wroce... pozdrawiam was i trzymajcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha333 - ja pampersy \"3\" używam juz od 3 tyg. bo moja mała na 6 tyg wazyła 5600 a juz wczesniej w \"2\" uciekały jej siuśki pod plecki-były juz jakby za krótkie...za małe na nożkach miała az odcisniete porzadnie te gumki , używam 3 i jest ok, wszystko na swoim miejscu wiec to chyba samemu trzeba kontrolowac co dla naszych malenstw jest juz dobre...bo te \" 3-6kg\" w 2 nie bardzo sie sprawdza papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Byłam tutaj wczoraj i nawet sporo naskrobałam, ale niestety przez przypadek skasowałam, a do wieczorka mały non stop mnie potzrebował, więc jestem dopiero dzisiaj. Wczoraj byliśmy na usg bioderek i mały ma postawę 1a, więc wszystko super. Nie muszę już podwójnie pieluszkować i kontrolować :) Nasz Szymon tydzień temu ważył 4600kg i też używamy \"3\"pampersów. Zauważylam, że nasz synek ma sporą pupkę-taką nabitą i bardzo szybko wyrasta z kolejnych numerów. Odnośnie szczepionek skojarzonych już kiedyś pisałam. Nam najpierw położna odradziła te skojarzone, a kilka dni temu odradził nam je też znajomy lekarz. Zdziwiłąm się, bo byliśmy wstępnie na nie nastawieni - tymbardziej, że akurat nas na to stać. Nie chcę podważać waszych decyzji, ale opinie są takie, że lekarze je polecają ze względu na umowy z przedstawicielami farmaceutycznymi, bo z medycznego punktu widzenia nie ma żadnej różnicy. Dyskomfort stanowi jedynie liczba zastrzyków. Ale to przecież sprawa każdego z nas i broń Boże nie sugerujcie się moją wypowiedzią. Chciałam Wam to napisać tylko z tego względu na to, że większość osób nie szczepi skojarzonymi z powodów finansowych i nawet próbuje się winić za to. Ja w każdym bądz razie szczępię tymi standardowymi, a dodatkowo mamy zamiar kupić pneumokoki, meningokoki i rotawirusy. Któraś z Was pytałą o szczepionkę na rotawirusy. Jest to szczepionka zapobiegająca niebezpiecznym biegunkom. Uciekam. Trzymajcie się kochane i udanego weekendu. Jutro nasz synek ma swoje święto, więc zajrzę chyba dopiero w poniedziałek. Pozdrowionka 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam;) u nass jakos leci.. mala jet marudna wiecorami.. zasypia ostatnio pozno .. apotem spi do poludni.. staramsie ja przestawic ale nie potrafie. I musze sie pochwalic, ze kilka dni temu zasnela o 23.00 i obudzila sie o 6.00 normalnie bylam w szoku.. najadla sie i spala dakej.. a tak srednio budzi sie co 3,5h - 5h;) Wazy 5,5 kg..ladnie przybiera Troszke sie martwie, bo czsami bardzo bardzo duzoo wymiotuje, lekarz powiedzial, ze mamy zrobic .. badanie mczu, ale to w poniezialekk... Czy ktos tez tak ma(najczciej wieczorem). CVhrzest mamy 3 listopadfa... Pozdrawiam Was mamuski;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dee- kochana ja tak miałam z mlekiem jak się ciągle o nie denerwowałam, im bardziej tez jestem przemeczona to nie napływa, wtedy bdaje butle sztucznego dzięki temu jedno karmienie odpoczywam i wiesz potem super napływa, a czasem to musiałąm aż ściągać bo było za dużo kochana no z tymi pieskami to my teraz bedziemy specjalistki jak się wyszkolimy hahahahahahahahah a jeszcze z hustą dziś dałąm sobie spokój bo mały miał problem przez 2 dni z gazami i nie szła mu kupa wczoraj pomógł czopek glicerynowy dziś niestety nie pomógł ale za to pomogło dopiero o 13.00 plantex kupił mój M Laura_28- kochana ja miałam chrzcić w grudniu ale przenosze to na święta wielkanocne wiesz są piekne białe beciki ale niektórzy kupują takie sukienusie i kurteczki wełaniane ewciau- kochana nie martw się oby tylko przybierała Dominisia i nie chudła a bedzie dobrze moze przepajaj ją herbatką z kopru włoskiego moze pobudzisz tym apetyt miska_26- głowa do góry i oby Mati był zawsze zdrowiutki , jesli chodzi o spanie mojego kubusia to w dzień spi a w nocy szok nie chce spać i tyle ale teraz to juz nie katar a probloemy z kupa o których pisałam Dee, ale juz wszystko bedzie dobrze i koniec i kropka Anja2525- kochana z tym mleczkiem sztucztym to ty się tak nie bój. ja wiem o co chodzi... ale jak pierwszy raz dasz butle to nie znaczy ze przestaniesz karmić cycusiem. jak dasz na noc 1 butle i Maksiu zje sobie dobrze to i ty pospisz to i pokarm bedzie bardziej wartosciowy, bo co ty kochana masz miec co godzine. noworotki jedzą go 1h, a taki chłopczyk juz moze wieksze odstępy robić. Aniulek nie martw się 1 butla nic nie zmieni w tym, ze bedziesz matka karmiacą. wszystko się ułozy mysza3- kochana no ja normalnie mat=rtwie się ze bedę jak wańka wstańka, bo od jedzenia mnie nie odgonisz. najpierw normalne jedzonka, a potem słodycz. masakra azazella - kochana fajnie ze się odezwałaś, życze zdrowia dla męzulka. justme- pozdrowionka kochana a.............. ja jeczmień pocierałam złotem taki stary sposób. weż obrączkę umyj ją a potem pocieraj jeczmien tak w ciągu dnia kilka razy.\\ Shiva24- kochana no to juz masz piękna pierwszą noc oby tak dalej daria123- pozdrawiam ksemma- pozdrowionka malagocha333- kochnana to ciesze się ze nie tylko ja wpierdzielam jak głupia, bo juz się martwiłam ze jestem INNA hahahahahahahahahah buziaki ja juz używam kochana pampersa 3, bo te od 3-6 juz dawno za małe, a mały 2 tyg temu wazył 4750g . teraz nie wiem ile wazy dzidzia1975- kochana mój czasami ma takie noce ze je co 2,5 h a czasem zje i potem nie spi ze 3 h i znowu je, momo ze odstep czasu dłuzszy, ale nic mi to nie robi bo on nie śpi, wiec i ja nie wypoczywam, ale porabanie napisałam, mam nadzieję ze zrozumiesz hahahahaahha kochana bedziemy tęskniły, udanej podróży i wracaj cała i zdrowa vanilam- o sczepieniach wiem tyle co ty i tak samo zrobie jedno tylko ja rotawirusa nie robie rozmawiałm z 2 pediatrami i mi powiedzieli ze tak duzo jest odmian tego rota.. ze nie wiadomo co może małego złapać, wiec nawet wtedy i szczepienie nie pomoże. to juz jest takie szczepienie dla bardzie nadgorliwych wystraszonych rodziców. przed pbiegunką i tak nie uchronimy dzieciaczka, bo za dużo jest szczepów tego swiństwa a na wszystkie szczepy nie ma szczepienia tyle tylko dodatkowo wiem... i nie musicue się z tym zgadzać, ja tylko dzielę się newsami Wisniowa- pozdrawiam i napisz co z tymi wymiotami się okazało, oby wszystko było dobrze pozdrawiam wszystki kochane forumowiczki buziaki fabia22- gdzie jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga Anja2525- kochana przypomiałaś mi o moim manaikowaniu kopiowania, wiec specjalnie for you odnawiam swoją tradycję i .................................. Dla wszystkich przesylam buziaczki aniołekjg konwalia10 Laura_28 Szczęściara28 Wisniowa LuKrEcJa justme missarajevo Vanilam Edyta79 Kasiak* syliak iza iza ziarnko_piasku daria123 NINKA78 syska esa sakahet eve81 tristeza soophiee Tofikowa anja2525 mysza3 kasiek78 ***niunia*** ewapiano Diana 24 Kaja 72 Shira23 Granini kaska0110 lea76 azazella julllka zielony_talerzyk destiny Jolla25 Greta78 Aneteczka1976 dzidzia1975 Pola40 Peppetti diana shanti Monia18 malagocha333 Rinka84 aneta76 Sisterone Irysek Miśka_26 Shiva24 Dotex82 ksemma to-tylko-ja grako96 kamyczek-80 joasia_ Luiza342 Samara zekanna kofii Magda7184 fabia22 ewciau azallia balbi77 wrześniowka2007 Ania1978 ps. jakbym kogos ominela to naprawde niechcacy i bardzo proszę o zwrócenie mi uwagi, bo nie chcę by ktos się poczuł ominiety buzialki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps jesli chodzi o gaworzenie to moje serduszko mój Kubulek kochany mówi ej i się smieje a potem aaaaaaa i patrzy na mojego m i znowu ej i mamy polewke z niego jej jak ja go kocham jej jak ja jestem bogata życie pozwoliło mi urodzić własne dziecko własny mały cud zycia najwiekszy skarb jej jestem szczęśliwa czasem niewyspana nerwowa, bo głupia i wygodna ale szczęsliwa i szybko przywołuję się do porzadku ze nerwy to w kieszeń i biegiem do małego i już do roboty ty stara krowo!!!!!!!!!!!!!!! hahahha kocham go i tyle buzialki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×