Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

sorki za literówki, i oczywiscie te ciasto podzielić na dwa kawałki i upiec dwa cieniutkie placki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiva24- buziaki dla Colinka od Katusi i Kubusia hihihihihi. fajnie ze juz masz męzusia. teraz musisz się nim nacieszyć👄 Miska_26- kochana ja oczywiście żartowałam nie miała zamiaru wpraszać się mdo Ciebie i robić zamieszanko 👄 a za przepis na krówkę dzieki ogggggggggggrromne, bo na pewno skorzystam Anja2525- kochana zamelduj się przynajmniej 👄 pozdrawiam wszystkie mamulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje ze zyje zre zre zre to moje cale zajecie dzisiaj:D katusia, miśka_26 👄 dla Was i Szkrabow pozdrowienia i buziaki dla Wszystkich mam i ich Dzieci w ta zimna niedziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez chciałam pomachać do wszystkich Was 🖐️ justme 👄, anja2525 👄 u mnie również obecne zjawisko zimnych stóp, dłoni i czasami noska, rodzina sie smieje ze mała ma to po mnie bo ja wiecznie w skarpetkach a dłonie marzną mi na dworze kiedy jeszcze mało kto mysli o rekawiczkach :D ja na bioderka ide dopiero za tydzień. mysza3 👄 ja tez dostałam w piątek debridat dla małej, mam do Ciebie pytanie czy Ty trzymasz go w lodówce? Na opakowaniu jest napisane zeby trzymac w chłodnym miejscu - w moim mieszkaniu chłodno jest tylko w lodówce, ale przyznam ze boje sie podawać taki zimny, niby wyjmuje troche wczesniej ale nie zawsze sie uda . A i czy Ty podajesz go zawsze 20 min przed karmieniem. Z tym mam najwiekszy problem bo mała na piersi i nigdy nie wiadomo kiedy akurat zawoła cyca , raz je co 2 a raz co 3 godz. Co do pampersów tez hyba wypróbuje hagisy bo juz nie mam siły. Natalka jest ciągle mokra bo siku wycieka jej bokiem górą. Czesto kłade ją na boczku . Jak zapinam pampersa i mała ma podkurczone nóżki to obwód brzuszka ma większy , jak sie wyciągnie, wyprostuje nózie to brzuszek zmniejsza sie o pare centymetrów i te pieluchy odstają u góry. W szpitalu dostałam jednego hagisa jako reklamówkę i pamietam ze on miał u góry takie marszczenie dzieki czemu cały czas przylegał do brzusia (taka niby gumka). To był rozmiar najmniejszy,mam nadzieje ze te wieksze tez maja to marszczenie i jesli córcia nie bedzie miała jakiegoś uczulenia to przechodze na hagisy. Nie sprawdziłam jeszcze tylko jak z ceną, droższe od pampersów czy tańsze ( z tego co kojarze chyba czesciej sa promocje) Dziewczyny u mnie od kilku dni pada co pare minut , czy wy wychodzicie na spacery w taką pogode? Troche sie podłamałam w sobote bo kupiłam malutkiej sliczny kombinezonik, dosyc drogi , o rozmiar za duzy wiec sadziłam ze bedzie ok, a tu jak w sobote chciałam ja ubrac to sie okazało ze nie moge dopiąć go przy szyjce. Nie wiem jak on jest uszyty. Cały jest sporo za duzy a tu gdzie szyjka za wąski. Wasciwie jak tak popatrzyłąm na Natalke to ona ubrana nie ma szyjki jak lezy, tzn nie ma takiego wyraznie węższego miejsca, jakos jej sie ta szyjka chowa, nie wiem czy mnie rozumiecie ? I tak sie zastanawiam czy ją za grubo ubieram ( body+kaftanik+bluzeczka z cienkiego misiaz kapturkiem, dochodzi jeszcze wiązanie od czapeczki ) czy zle wkładam mała do tego kombinezonu- musze jeszcze popróbować. Czy Wy tez maiałyscie taki problemy, troche wydaje mi sie dziwne ze taka duza kurtka i taka waska szyjka tym bardziej ze Natalka wazy 4400 a kurtka jest na 62 wiec na razie sporo za duza. Szkoda by było jakby okazala sie nie dobra bo i kasy sporo kosztowała i trzeba bedzie szukać nowej :( Buziaczki dla wszystkich mam i ich dzieciaczków 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane kobietki jesli chodzi o jedzoenko to ja wczorj pobiłam rekordy ożarstwa, ale leje na to, bo to mi poprawiło humorek dziś też już zaczełam od kanapek a ptem któwki waniliowe mniam - ciągniutki życze miłego poniedziałku i całego tygodnia i znikam bo kubus już woła mamulke na cycolandie hihihihihihi papap buziaki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej melduję się cała , zdrowa i nawet w miarę wyspana. Już zaliczyłam lekarza dzisiaj, ale z moim starszym synkiem, kurzcę już drugi tydzień nie chodzi do szkoły i kolejny antybiotyk bo nie mogę mu wyleczyć anginy. Jak dla mnie w macierzyństwie najgorszy jest brak snu i te wieczne choróbska! Masakra. Irysku- ja tez mam taki jeden kombinezon , którego nie mogę dopiąć pod szyją, mój Kubatek tez prawie nie ma szyji, ma za to piękną podwójną brodę (to za tatusiem):-) Boże trzeba wyjść z małym na spacer, ale jest atk zimno, brrr, A ja się jescze nie dorobiłam rękawiczek w tym roku. Katusiu-ja też ciągle coś wcinam, ale myślę że to z powodu karmienia(przynajmniej takiej wymówki używam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie laseczki :) Na blogu są fotki Jasminki naszej Lukrecji. Irysku - pieluszki te z gumeczką to sa te zielone Huggisy. Czerwone nie mają takiej gumeczki. Odnośnie usg - mnie też zastanawia czy wszystko jest w porządku z bioderkami Michasia. Niby lekarz powiedzial ze tak, ale kazal stosowac profilaktyke (na noc szerokie pieluchowanie, a podczas dnia w miarę możliwości układanie dziecka tak by miało szeroko rozstawione nóżki) :( Oto wynik usg - prawidłowe, obustronnie typ Ib, nniewielkie zaokrąglenia brzegów kostnych. Brak jąder kostnienia. Klinicznie norma, odwodzenie pełne. Zalecana kontrola za 3 miesiące. Więc nie wiem czy mam się martwić, czy nie????? miśka super przepis.. mam nadzieję że kiedyś zrobie to ciacho. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysku - to chyba źle uszyty kombinezon. Chyba wszystkie dzieciaczki mają \"miniaturową \" szyjkę. :) ja też kiedyś kupiłam taką kurtkę dla Kamila. Była za duża, a na wysokości szyi nie mogłam jej dopiąć. Wydałam kupę kasy, a kurtka leży i nie mam odwagi sprzedać jej na allegro. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) Ja też jeszcze żyję i melduję się na forum. W sobotę miałam najazd rodzinki, wreszcie wesoło i było do kogo gębę otworzyć. Nazwozili ciast, owoców i kupili małej dużą paczkę pieluszek Huggies. Do tej pory jechałam na Pampersach lub Da-Da, to przetestujemy teraz Huggies. Na moje nieszczęście okazało się że mała toleruje kiedy jem słodycze (w tym czekoladę) i to w każdych ilościach. Żadnych wysypek, bóli brzusia, nic. No i resztę same sobie dopowiedzcie... ;) ;) Doopa rośnie. A krówki ciągutki też uwielbiam. Dranie z Allegro nadal nie przysłali nawilżacza, to już 3 tygodnie !! Dwa razy dzwoniłam i prosiłam o informację, obiecywali że napiszą maila i do tej pory cisza... Nie wiem już co robić. :( I jeszcze myszka od lapika mi się zacina, buuuu...... Czy optyczną się jakoś czyści?? Kochane czym smarujecie swoje szkraby po kąpieli? Pozdrawiam Was wszystkie gorąco 🌼 i piszcie, piszcie bo pustawo na forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na momencik i wybaczcie, że nie odniosę się do Waszych wypowiedzi. Czytałam, ale po prostu nie mam siły na nic, więc tylko melduję się 🌼 Szymonowi oprócz problemów ze wzdęciami pojawiły się problemy kupkowe. Znowu trzeci dzień z rzędu nie robi kupki i męczy się niemiłosiernie. Pomóżcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilam jedyne co mi przychodzi do głowy to byś do swojej diety wprowadziła jabłka surowe i sok jabłkowy bo niestety niewiem co innego mogłabyś zrobić, ktoś tu pisał jeszcze o jakimś syropku, ale ja niestety nic na ten temat niewiem, a doraznie może jeszcze raz zastosuj czopek, żeby małemu ulżyć. Biedny twój maluszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis tez na krótko! melduje sie! u nas zimno jak na antarktydzie...brrrr i zastanawiam sie czy wychodzic na spacer??? ale wczoraj nie byłysmy bo padal snieg...wiec coz chyba ide... moja coreczke teraz dla odmiany męcza (chyba) kolki pierdkowe...bo zachowuje sie tak: zje butle beknie sobie zdrowo i po około 0,5godz chce spac a tu cos jej nie daje, prezy sie wymachuje nożkami mruczy oczy ma zamkniete ale jak ja mocniej cos tam chwyci to otwiera zła ze musiała to zrobic i sie denerwuje....chwilke śpi a za moment mruczy rzuca nożkami do góry i tak w kołko...sama nie wiem co to zwalam na to ze nie moze sobie swobodnie piernac...a ja podaje tylko na noc sab simplex bo wieczorami tez marudzi i zasnac nie moze... nie chce jej dawac za czesto sab... ale szkoda mi jej bo nie moze sobie swobodnie pospac tylko takie drzemki ucina po 0,5 godziny i potem 0,5godzx bawi sie i probuje znow zasnac... ech...maja przechlapane te dzieciaczki z tym brzusiem! poza tym to mi-mamusi humor ciagle nie dopisuje - dołuje sie swoim wygladem i tym ze ciagle bym cos jadała! ciasteczko cukiereczka chipsy...a dupka rosnie i juz jest jak szafa 3 drzwiowa! obiecałam sobie zaczne sie odchudzac ale...no własnie ale przeciagam to... i źle mi z tym...poza tym ciagle boli mnie głowa od pogody! taka moja uroda ze jak cisnienie skacze to mnie boli głowa! jestem zła! i sama nie wiem o co mi chodzi!!!!!! pozdrawiam was wszytkie mamusie i napiszcie cos dla mnie na poprawe nastroju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_maja_1980 - ja swoja corcie nie smaruje niczym po kąpieli (na oliwke jest uczulona) kąpie ja w żelu SVR (wcześniej kąpałam w ciekłej parafinie Olilatum lub tańszy polski produkt Olian a ze mała miała problemy skorne na poczatku wiec kupiłam SVR do skory atopowej alergicznej) a to duza butla wiec starczy mi na troszke...myje ja w tym i nic poza tym, nie smaruje i ograniczyłam kosmetyki bo im wiecej kombinowałam zeby małej było lepiej tym było gorzej...wycieram ja do sucha na pupke nakładam na noc sudocrem i pileuszka i tyle...ma skóre gładka nie wysuszona i jest ok... ale walcze odczasu do czasu z ciemieniuszka wiec na głowe samruje olejuszek i wyczesuje... na dwor smaruje krem pielegnacyjny dla dzieci Hermal i koniec z kosmetykami... buźke myje przegotowana woda + wacik a oczki przecieram sola fizjologiczna teraz bo małej ropieje oczko no to se popisałam PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti 🌻 Fajnie ze jeszcze czasem coś tu skrobniesz ❤️ przyzwyczaiłaś nas kochana do swojej obecnosci a teraz prawie Cie tu nie ma :( Co do Huggiesów mnie sie wydaje ze te co testowałam to były newborn bo one były przeznaczone dla dzieci o wadze 2-5 kg rozm.1 ( tak jak pampers) Ja teraz uzywam 2 bo mała wazy 4400 i mysle ze kupie huggiesy 2 (3-6 kg) a potem to nnie wiem chyba Huggies premium bo w ulotce którą dostałam wraz z tą pieluszką w opisie premium jest \"elastyczny pasek w talii zapewnia komfort i zabezpieczenie przed przeciekaniem\" Te premium zastąpiły dawne super-flex , jeszcze tu pisze ze są 3x bardziej przewiewne od super flex. Po co to pisze? Tak jak patrze to one mają opakowanie niebieskie i teraz nie wiem czy Ty pisząc o niebieskich pisałaś o premium czy o super fix bo te tez były niebieskie ( czerwone to chyba classic) Dziwne bo na oficjalnej stronie www.huggies.com.pl są jeszcze stare opakowania i nie ma tych premium.Nawet newborn tez mają traz inne opakowanie niz na ich stronie. ( bobas lezy wsród wiellu zielono zółtych poduszek) O! te nowe znalazłam tutaj http://dino.sklep.pl/nowy/huggiesy-c-13_66.html tu sa tez premium ;) choć jak sie w nie wejdzie to opis mają z super fix a to przeciez zupełnie rózne produkty choć jedne zastąpiły drugie. Dziewczyny a moze któras z was uzywa huggiesów i napisze które mają tą gumeczke. Ale dałam wywód na temat huggiesów :D ciekawe czy komus bedzie sie chciało to przeczytać ;) vanilam 🌻 ja zaczełam stosować debridat, sama go brałam tyle ze w tabletkach 3,4 lata temu i bardzo mi pomógł. Ja podejrzewam ze moja mała jest zagazowana, w ogóle nie pryka choc kupki robi, brzuszek ma miekki ale lekarka powiedziała ze zagazowane dziecko nie musi miec twardego brzuszka, licze ze jej pomoze bo mała wiła sie podobnie jak dzidzi1975 dzidzia 1975 🌻 moja mała podobnie sie zachowywała tyle ze w nocy, zjadła a po 30 min wiła sie jak żmijka, stekała, kreciła sie , widziałam ze coś jej dolega. Podejrzewam ze to własnie gazyi zaczełam dawać jej debridat. Dziwiło mnie tylko ze tak sie zachowuje głównie w nocy a w dzień ok., ale ostatnoi wyczytałam w jezyku niemowląt ze jak dziecko je bardzo krotko z piersi to dostaje w tej 1-szej fazie pokarmu głównie laktoze a ta powoduje wzdecia. Moja mała tak je w nocy, budzi sie na karmienie ale je 4 -5 min i spi wiec moze faktycznie w nocy jest zagazowana. Elżwira 🌻 _maja_1980_ 🌻 katusia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysku - tak chodziło mi o te Premium - opakowanie niebiesko zielone :) ja mialam dwie mega paczki rozmiaru 2. Kupilam je bo w szpitalu dostalam kupon promocyjny na te pieluszki. :) Nie mam nic przeciw nim, ale wole pampersy. Ta gumka w huggisach teoretycznie jest zaleta, ale ja wlasnie przez nia zrezygnowalam z tych pieluszek. Nigdy nie wiedzialam jak mocno zapiac pieluszke. Balam sie ze za mocno naciagne ją i gumeczka będzie uciskać maluszka. Dodatkowo pieluszki te nie maja centralnie umieszczonych obrazkow z przodu. Czasem zdarzylo mi sie, ze krzywo zapielam pieluche. :) sierotka jestem co??? hi hi hi Haggisow czerwonych (czyli clasic) nie polecam, bo one maja waskie rzepy, przez co wszystko sie wylewa z tych pieluszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti dzięki kochana i pojawiaj sie tu troszke czesciej bo tesknimy 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola25
Witam po długiej przwie wszystkie mamuśki. Vanilam - na problemy z kupką spróbuj zwykłych sposobów jak np.: włożenie końcówki termometru do pupci na chwilę, albo czopek glicerynowy taki mały dla dzieci. Ja byłam dzisiaj u lekrza bo jestem trochę przeziębiona i usłyszałam że jak będę jeść miód to Natalka będzie miała dużo rzadsze kupki więc może miód spróbujesz i niech maleństwo pije więcej herbatki. Inne sposoby nie przychodzą mi do głowy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez pomyłkę zrobiłam się pomarańczowa. Witam po długiej przerwie wszystkie mamuśki. Vanilam - na problemy z kupką spróbuj zwykłych sposobów jak np.: włożenie końcówki termometru do pupci na chwilę, albo czopek glicerynowy taki mały dla dzieci. Ja byłam dzisiaj u lekrza bo jestem trochę przeziębiona i usłyszałam że jak będę jeść miód to Natalka będzie miała dużo rzadsze kupki więc może miód spróbujesz i niech maleństwo pije więcej herbatki. Inne sposoby nie przychodzą mi do głowy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Na temat huggiesów mogę sie wypowiedzieć. Wszystkie rozmiary premium mają tę gumeczkę z tyłu ale za to w obwodzie są dużo krótsze, węższe niz pampersy. do tego H. są mniejsze według wagi P takie same wagowo a jednak dużo wieksze niż H. P 3 są za duże na Kaję a H 3 prawie już za małe. A ja jeszcze mam mega pakę H. P są bardziej delikatne i miękkie a H są sztywniejsze Ale się napisałam. My dalej walczymy z krostami na buźce. P doktor kazała najpierw zmienić proszek na płatki mydlane i jak jej nie zejdą krostki w 2 tyg to wtedy zobaczymy. Bardzo bym nie chciała jej zmieniać mleka. Czy któraś ma skazę białkową????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti- ja też jakoś tak się przywiązałam do pampersów, cały okres pieluszkowy u mojej córki przeżyłam na pampersach i sprawdziły się, więc yeraz też pozostanę im wierna. Irysku- no właśnie ja też słyszałam ,że jak dziecko krótko ssie pierś to pije mleko z początkowej fazy z dużą zawartością laktozy, a jej nadmiar może wywoływać problemy z brzuszkiem i częste luzne kupki. Kuba również ma bóle brzucha i objawiają się one w ten sam sposób, wierci, wygina i nie może spać. Teoretycznie powinny już minąć bo Kuba skończył trzy miesiące a tu guzik, starszemu synkowi kolki przeszły dopiero jak miał cztery i pół miesiąca:-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbii77
dołączam do grona mam, których dzieci nie robią kupki. U nas to trwa tydzień. Najpierw nie wytrzymałam i po 3 dnich nie kupkania zastosowałam czopek glicerynowy i po 2 godzinach zobaczyłam kupsko jakich mało. Dziś mija znowu 3 dzień jak nie wypróżnia się mój Huba, ale tym razem nie wije się i nie płacze, wiec poczekam do 5 dni i zobaczymy. staram się wcinać jabłka, pić rumianek i nic. Daję też małemu herbatkę plantex. Niestety mój skarbek nie chce pijać z butelki i walczymy istro wduszając mu picie. Dziewczyny jakie smoczki do butelek stosujecie? My już kilka fimr wypróbowaiśmy i nic A Huggiesy classic to nasze ulubione pieluszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbi77, jeżeli małemu nic nie dolega to na twoim miejscu nie przejmowałabym się trym, wiem że brzmi to przerażająco ale mi lekarz powiedział że dziecko karmione piersią może robić kupkę raz na dwa tygodnie i przyjmuje się to za normę. Jeżeli chodzi o smoczki to ja mam butelki i smoczki tommee tippee, smoczki wyglądem przypominają brodawkę, więc może takich spróbujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za rady 🌼 Wczoraj podałam 50ml wody z łyżeczką miodu, bo tak mi poleciła położna. W rezultacie dostał dzisiaj lekką wysypkę, więc odpada. Dzisiaj podałam rumianek. Jednak pół godziny temu już nie wytrzymałam i włożyłam czopek. Po 15 minutach pojawiła się też kupa :) Dziecku od razu ulżyło. Ale wiecie, co - to już nie była taka luźna, płynna kupka, a raczej zwarta. Dlatego pewnie tak się męczy, bo jego jelitka były przyzwyczajone do tych płynnych. Może jutro znajdę chwilkę, to trochę popiszę. Teraz marzę tylko o poduszce. Mały usnął, więc i ja dołączę do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elżwiara- kochana i co dobre sa te butelki????? no kochana to obydwie tłumaczymy sobie obżarstwo tym iz karmimy, ja tez tak wkółko gadam i jem i jem i jem kochane kobietki ja uzwam pampersuw, huggisów, bella happy, oraz rossmanowskich baby dream i nie przywiązuje się do jednych by i Kuby ciałka do jednego nie przyzwyczajać, bo jak zbraknie kasy to i tańsze trzeba kupić niż pamapers. teraz w Auchan jest promacja i duzo taniej mozna kupić huggisy chyba jak dobrze pamiętam to 78 szt pampersa kosztuje ponad 47.98zł a huggisów ponad 36,49zł czyli 10 zł zaoszczędzam więc dla mnie to jest dużo, bo kuba dziennie zużywa 25szt pieluszek, wiec kupuje te które są w promocji bzuaki i pozdrowionka i ogromne przytulaski dla waszych pociech 👄 i dla was 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×