Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

To ja mam przechlapane - zajęcia potrwają do 20 sierpnia, a termin mam na 9 września, więc będę \"na ostatnich nogach\"... no trudno, dam jakos radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszytskim mamusiom!!! jestem juz w domku po weekendzie u rodziców(bylo super ale skwar i duchota okropna...dobrze ze rodzice maja duzy dom i ogród i cień że mozna odpoczywać na świeżym powietrzu jamam tylko balkon i park bez drzew bo dopiero posadzili takze... ech) i poczytała zaległości... co do ruchów to moja córeczka ma takie dnie ze kilka razy w ciągu dnia sie wierci puka że az boli a czasami cały dzień nic spokój,mówie wtedy ze leniuszek z niej, czasami te ruchy sa takie dziwne jakby \"siedziała\" gdzies w kręgosłupie i takie tępe buchnięcia gdzies po wnetrznosciach hi hi Fakt, ze głaskać i tak \"skubać\" brzuszka to nie możana-ostatnio mi lekarz na wizycie to powiedział ze to wywołuje skurcze macicy i tak najczesciej lekarz robi juz na porodówce zeby przyspieszyc skurcze lub je wywołać, dlatego ja tylko kładę reke na brzusiu i rozmawiam sobie z niunią i wszystkim co maja zamiar mnie głaskac nie pozwalam na to Acha, w niedziele rano dziewczyny pierwszy raz poleciała mi z piersi siara(klejące bezwonne), miałam dwie wielkie plamy na koszuli...dziwne uczucie ale takie radosne jednocześnie...hmm poczułam sie przez chwilke jak prawdziwa mamusia!to normalne prawda? no i tyle u mnie, przed upałami sie chowam i uciekam, duzo odpoczywam łykam swoje witaminki i lekarstwa na krew i chyba zaczynam miec wiekszy apetyt...co mnie cieszy bo jak dotąd jadłam bo musiałam pozdrawiam was serdecznie i trzymajcie sie! przeżyjemy lato i upały a potem to juz tylkosama radosc z naszych dzieciaczków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha jak zwykle zapomniałam... ostatnio czytałam ze puchnie sie bardziej w dzień jezeli w nocy pije sie duzo wody czy soków, jak sie jest spragnionym to kilka małych łyczków a nie pół butelki, no i ograniczyc do minimum sól w posiłkach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka_26 - dzięki za słowa współczucia dla męża. Na szczęście za 2 tygodnie mają mu już ściągnąć gips. Podziwiam Cię, że dałaś rady pomalować paznokcie na stopach - ja już mam taki duży brzuch, że o samodzielnym malowaniu mogę zapomnieć (oprócz paznokcia miałabym pomalowane pół palca hi hi hi :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dla mam ze Śląska polecam wizytę w najbliższy weekend w sosnowieckiej Plazie; będzie możliwość zrobienia m.in. bezpłatnego USG więcej info na stronie: http://www.plazasosnowiec.pl/ ja mam zamiar skorzystać - może wreszcie poznam płeć Maleństwa :) mój Mąż twierdzi, że to synek, ale ja wolę się o tym naocznie przekonać :) moja Kruszynka też należy do tych, które raz są bardziej aktywne, a raz prawie wcale się nie odzywają; wczoraj np. ciągle się chyba wierciła wieczorkiem, bo czułam \"bulgotanie\" w brzuchu, a od czasu do czasu dostałam kopniaczka, nawet mój Mężuś mógł poczuć; a niedawno chwyciłam naszego Szkraba za nóżkę (prawdopodobnie) - to dopiero niesamowite uczucie :) pozdrawiam wszystkie Mamusie w ten upalny dzionek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Dzięki za hasło Sylwio i Kasiu. Nadal jednak nie wiem co się dzieje bo mi stronka się nie otwiera. Ale z 3 dni wraca mój mąż więc mam nadzieję, że zaradzi tej mojej biedzie. Miśka super, że dobrze się bawiłaś. Tylko tak sobie myślę jak dałaś sobie radę z tym upałem!!!!!!! Ja chyba bym padła. Tofikowa współczuję Twojemu mężowi i Tobie. To teraz macie bigos :-) Kobieta w ciąży i facet z nogą w gipsie. Jak Wy sobie dacie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sakahet u mnie w Krakowie też była taka akcj. Jeśli chcesz skorzytać ro musisz jechać rano nawet godzinkę przed jej ropoczęciem żebyś zdążyła się zapisać. Mnie sie to nie udało. Bardzo dużo ludzi było. Dlatego warto jechać wcześniej. A usg 4D wykonują tylko między 16 a 24 tygodniem ciąży. To jest akcja ogólnopolska stąd wiem że to to samo. Ale warto skorzytsać jeśli tylko Ci się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dotex82 - dzięki za info :) a czy orientujesz się czy można się zapisać dzień wcześniej czyli w sobotę na niedzielę? a ztym 4D to szkoda, że tylko w tych tygodniach, bo jutro już kończę 25tc więc się nie załapię...a płacić nie mam zamiaru na takie badanie... no cóż, zobaczymy czy zdecydujemy się pojechać... a może będzie mało mamuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziarnko_piasku
Witajcie! chcialabym dolaczyc do waszego grona, jesli mozna oczywiscie... Czytalam wasz topik od jakiegos czasu ale nie mialam jak napisac bo internet mam w telefonie. moj termin to 9 wrzesnia, spodziewamy sie coreczki Julki , mieszkamy w Anglii jutro, tzn rano... napisze wiecej, teraz juz ide w koncu spac. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj ziarnko_piasku! jasne, że można dołączyć czekamy na dalsze informacje od Ciebie :) witam również wszystkie pozostałe mamusie i życzę pięknego dnia, szczególnie, że dziś ma być trochę chłodniej - przynajmniej na Śląsku :) peppetti - dlaczego usunęłaś część danych z tabelki? skoro i tak nie zamieszczemy jej na forum, to myślę, że jej szerokość nie stanowi dla nikogo problemu ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry:) ziarnko_piasku witaj:):) gratuluję córeczki!:) sakahet:) ja nie poszłam na to usg, bo straszliwy był upał i się bałam. Ale podobno są zapisy na konkretną godzinę, więc tam nie musisz kwitnąć:) Wreszcie się skończył wczorajszy paskudny dzień, po tym moim śnie byłam kompletnie rozbita :/ Życzę Wam udanego dnia:) (podobno po południu ma padać:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) u mnie od rana nadal parno i duszno - już można się przekręcić..hehe umieściłam na bloogu swoje zdjęcia z wesela i poprawin -mam tylko kilka,bo z zabawy są narazie u fotografa w aparacie :) zielony_talerzyku - niestety nie podglądniesz mojej sukienki ;) bo ta nie została wogóle ubrana - musiałam zakryć stopy słonia..hehe tak miałam mocno spuchnięte. ziarnko_piasku - witamy 🌻 a czy wiecie coś o tym usg w Plazie, czy będzie też odbywało się w Poznaniu? azazella - Ty jestes chyba z Poznania :) Miłego dnia Wam życzę i ochłodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wrześnióweczki :) Nie mogę uwierzyć, że już jestem w 6 miesiącu - szybko minęło ;) Do września już blisko, a my jeszcze nie zastanawialiśmy się nad imionami. Nic nie mam kupione dla dzieciątka, nawet nie wiem, co będzie potrzebne. Mam prośbę do dziewczyn, które są już mamami - napiszcie, co się przyda, jak skompletować wyprawkę dla wrześniowego dziecka. Na razie wiem tylko tyle, żeby kupować ubranka w rozmniarze 62. Aniołekjg - dzięki za słowa współczucia 🌻 Nie jest źle - jakoś sobie radzimy - młodszy brat zrobił mi zakupy na całe 2 tygodnie (mleko, wody, soki, proszki do prania, chemia i wszystkie cięższe produkty) i wszystko wniósł do mieszkania, a bratowa zaoferowała pomoc w sprzątaniu. Ziarnko_piasku - witaj :) gratuluję córci - śliczne imię wybraliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja. Sakahet nie można się zapisać w sobotę na niedzielę bo ja też tak chciałam. Witaj ziarnko piasku. My też jeszcze nie mamy nic dla Maluszka ale wybraliśmy imiona - chyba - będzie Kubuś albo Julka bo jeszcze nie wiemy czy będzie chłopiec czy dziewczynka. Nasz Skrzat się wczoraj obijał bardzo mało go czułam zobaczymy jak dzisiaj będzie. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!!! Ziarnko piasku, witaj:) Ja też jeszcze nic nie kupiłam i kupowiać bede dopiero pod koniec lipca także jeszcze prawie 2 mies. co do skurczy nóg yo miałam to samo i pani doktor przepisała mi \"ASMAG\" i przeszło. a miałam do tego stopnia, że nie mogła wstać w nocy do toalety bo łapały mnie w obie nogi naraz. A biore to 3 rzay dziennie. ten upał mnie dobija, ciśnienie mi spada i jestem jak cien człowieka nie mam siły nic robić. a tu za 2tyg egzamin, jak ja sie naucze.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie witam ziarnko_piasku - zaglądaj do nas często :) dołączam do grona cierpiących z powodu bóli kości miednicy. Czasem czuję taki ból jakbym dostała porządne lanie. Najgorzej jest gdy dłużej poleżę i chcę wstać. azazella - przykro mi z powodu choroby Twojego Taty. Wiem, że wiele się wycierpieliście, ale najważniejsze jest, że Tata wraca do zdrowia. 🌻 zielony-talerzyk i azazella - nieszczęścia chodzą parami. U mnie też ubiegły rok był bardzo obfity w tragedie i przykre wydarzenia. Śmierć mojego synka, zmarły dwie moje babcie, jeden dziadziuś, pojawiły się poważne kłopoty ze zdrowiem i operacja, w wyniku tego powstały kłopoty w pracy, ... i jeszcze kilka innych smutnych wydarzeń. :( Ale podobno szczęście też chodzi w grupach i wierzę, że teraz czekają nas same szczęśliwe chwile!! Karta obserwacji ruchów płodu i schemat badań są już na blogu. Nie zginą w natłoku wpisów. :) Dotex - chyba nie da się przyzwyczaić do upałów ;) sakahet - a co ja usunęłam z tabelki???? tofikowa - hihi Wy się nie zastanawialiście nad imionami, a ja zastanawiam się i nic nie mogę wymyślić. Nawet nie mam grupy imion - faworytów. Jak tak dalej będzie to nasz synek będzie miał na imię - chłopczyk! :) Zapytaliśmy Kamilka jak chce by jego braciszek miał na imię. No i wybrał - Kajtek :) :) :) Więc musimy sami podjąć decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Ta pogoda zaczyn mnie wykanczac, czuje sie jak maly slonik, i juz na pierwszym pietrze dostaje zadyszki, dodam ze mieszkam na 4. Bylam rano odebrac wyniki badan i juz o 6 rano bylo 27 stopni!! ziareno pisku witamy sliczne imie wybralas, ja tez tak chcialam dac na imie gdyby byla dziewczynka, ale ostatnio to chyba popularne imie, bo znajoma i jej szwagierka tez takie planuja dla dzieczynek. Ale my bedziemy mieli chlopca i najprawdopodobniej bedzie mial na imie Piotrus. Chociaz siostra sie smiala zebym dala na imie Romeo to nastepna bedzie Julia :) Co do puchniecia to naszczescie jeszcze nie mam takiego problemu, ale przy tej pogodzie boje sie ze zaraz bede miala zylaki. Ostatnio w nocy zaczely mnie lapac skurcze, wogole czuje sie strasznie ociezala i wiecznie zmeczona, jak jakas 80 letnia babcia :( Nasze malenstwo tez ma rozne dni, raz co chwilke czuje jak sie wierci, kreci i kopie a czasem mam wrazenie ze spi caly dzien. No ale ja tez mam raz dzien kiedy moge robic wszystko a czasem nie mam ani sily ani ochoty reka ruszyc wiec co sie dziewic malenstwu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, byłam wczoraj oglądać wózki, bo tak za 2-3 tyg. chcialabym juz kupic. Wybor jest taki ze mozna dostac zawrotu głowy. Rozgladalam sie za wielofunkcyjnym, ale czytalam dzis na jakims forum, ze nie spełnia on oczekiwan, bo jest ciężki i lepiej kupic gondole a potem spacerowy. Termin porodu mam na 1 wrzesnia, wiec gondola bedzie mi potrzebna. Jaki zamierzacie kupic wózek, wielofunkcyjny czy najpierw gondole a za pol roku spacerówke? Jakiej firmy są godne polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie. Może to za wcześnie ale kupiliśmy już wózek dla naszej córeczki. Wózek jest używany ma 10 miesięcy. Kupiony na Allegro w kolorze czerwono srebrnym. Prześlę fotkę Peepetti to dołączy do bloga. Wczoraj nam go przysłali i od wczoraj paraduję z nim po całym mieszkaniu. Troszkę się przestraszyłam bo nie czułam wczoraj ruchów mojej dzidzi i pomyślałam sobie że to przez ten wózek. Ale dzisiaj już ją wyraźnie czuję więc jestem spokojniejsza. Peppetti poproszę Cię o zmiany w tabelce w kilogramach na 8,5 i na imieniu z Nikoli Na Wiktorię.Mieliśmy z mężem troszkę sporów co do imienia naszej córeczki, no i on wygrał bo zawsze chcieliśmy mieć Wiktorię tylko że ja wymyśliłam sobie Nikolę i bez jego wiedzy podałam na bloga to imię. Ale czuję teraz że to imię jest stworzone dla naszej niuni. Pozdrawiam Was wszystkie gorąco. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura 28 ja kupiłam wózek wielofunkcyjny firmy Tako typ Natalia. Bardzo mi się te wózki podobają. Później mam zamiar go sprzedać i kupić parasolkę spacerową. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Laura ja najpier chce kupic gondole a później spacerówkę, zależy mi zeby spacerówka była lekka bo niewyobrażam sobie na wiosne tachac tego kilka razy dzienni na 3piętro. ja juz mam dosć tej pogody, ciśnienie znowu leci mi na łeb na szyję teraz mam 87/64. ledwo siedzę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppetti - pusto, bo pewnie wszystkie dziewczyny popadaly od tych upalow, pogoda tylko zeby sie polozyc, nozki do gory na lepsze krazenie i obok butelka wody :) laura - ja mialam zamiar kupic wielofunkcyjny ale z tego co sie zorientowalam to czesto sa ciezkie a ja mieszkam na 4 pietrze i nie mam windy :( poza tym chcem sie troche popytac bo moze uda mi sie taniej odkupic od kogos i wtedy sie zastanowie, moze najp[ierw bym kupila gondolke a dopiero pozniej spacerowke. Ale to sie jeszcze okaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! 🌼 🌼 🌼 🌼 Nie wiem, jak u Was, ale u nas właśnie zaszło słonko, poruszył się wiatr i jest całkiem przyjemnie. Wczoraj cały dzień walczyłam z opuchlizną kostek. Nie ruszałam się w ogóle z domu, bo bałam się, że będzie to postępować. Wysłałam moją mamę do apteki po jakąś maść, ale pani poradziła okłady z wody z octem. I tak też zrobiłąm. Po czym leżałam z godzinkę z uniesionymi nogami. No i .... rewelacja. Dzisiaj nie ma śladu. Poza tym wczoraj byłam uziemiona, bo miałam malarza. Pokoik wyszedł super :) :) :). Popołudniu przywieźli mi meble. A dzisiaj kupiłam dywanik i materiał na zasłonki. Najgorsze jest to, że portfel nam się kurczy :( Jak na złość brakło też tych naklejek z Kubusiem, ale gadałąm z dziewczyną, która je wystawiała i najpóźniej po Dniu Dziecka mają być :) Tofikowa - nasz znajomy, z którym robiliśmy grilla w sobotę też ma nogę w gipsie, ale on ma nosić 2 miesiące. Ale jaki się zrobił upierdliwy, szok :) Peppetti - my mamy mieszkanie na wschód - zachód. W sypialni mamy skwar do 12, a w kuchni i w salonie od 12. Załamka. Dobrze, że mamy wiatrak, bo bym chyba umarła :) Azazella - mam nadzieję, że z Twoim tatą będzie już tylko lepiej. Mój też na początku roku wylądował w szpitalu po ukrytym zawale. Trzeba jednak myśleć pozytywnie. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie najgorzej jest przetłumaczyć mojemu tatcie, że musi o siebie dbać. Jest strasznie uparty i myśli, że cały czas ma 20 lat. Miśka_26 - super, że weselisko się udało :) Muszę jeszcze zajrzeć na bloga obejrzeć zdjęcia. Dziewczyny ze Śląska - fajnie macie z tym usg. Może w naszych okolicach też coś takiego zrobią. Może w Łodzi. Ziarnko_piasku - witaj 🌼 Napisz coś więcej o sobie. My też mieliśmy wybrane takie imię dla córeczki, ale będzie synek :) Laura_28 - ja też myślałam o wielofunkcyjnym, ale coraz częściej zastanawiam się nad kupnem głębokiego+fotelik. A na wiosnę fajną, lekką spaceróweczkę. Już wcześniej pisałam, że znalazłam wózek wielofunkcyjny spełniający niemal wszystkie moje oczekiwania (lekki, możliwość montażu przodem i tyłem do kierunku jazdy, łatwy w prowadzeniu), ale cena rzędu 2500 jest dla mnie nie do przyjęcia :( Mój synek ostatnio też był bardzo leniwy. Nawet zaczynałam się martwić. Ale mam wrażenie, że to było powiązane z tym, że byłam bardzo zabiegana i poniekąd dziecko przez to też się męczyło. Wczoraj kiedy postanowiłam poświęcić czas na odpoczynek, to tak się wiercił, że czułam go cały dzień :) Pozdrowionka, trzymajcie się 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny z powrotem!!!! Od wczoraj wieczorem jestem w domku, ale dopiero dzisiaj zaczełam was czytać. Kurcze, tyle sie u was podziało, że nie jestem w stanie tego ogarnąc na jeden raz:) Nawet nie wiem co do której napisac, więc wszystkim wam pisze, że BARDZO SIE CIESZę, żE JUż WRóCIłAM DO WAS ! Bardzo...:) U mojej małej dziewczynki wszystko powoli wraca do normy. Przeleżałam troszke w szpitalu Zielony_talerzyku Klinika SPES na Królowej Jadwigi. Bardzo fachowi lekarze, także polecam. z meżem już zdecydowaliśmy się tam na poród. na obserwacji, ale nie ma skurczy wiec lekarz nie musiał zakładac mi pessar, ani nie musze cały czas leżeć plackiem. wiadomo że sie oszczędzam. i dalej biore fenoteral. Ogólnie to odkąd wiem, ze wszystko jest już lepiej, to jestem najszczęśliwszą przyszłą mamą na świecie!!!! Peppetti, czy zmieniło sie hasło na bloga? bo nie moge wejść... :( jeśli tak to prosze prześlij mi na maila..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Dotex, fajnie, że u Was są organizowane takie akcje. Ja niestety mieszkam w małym mieście i do nas takie nie trafiają. A poza tym to i tak bym się nie załapała bo mam 27 tydz. Ziarnko_piasku witaj! 🌼 Tofikowa, Mysza - ja też pierwszy komplecik dla mojej niuni kupiłam w rozm.56 po czym po rozmowie z mamą następne body już w rozmiarze 62. I chyba od tego pułapu trzeba zaczynać jeśli się chce by dziecko choć trochę skorzystało z ubranek.Człowiek całe życie się uczy :-) Mysza i Pepetti - współczucia z powodu bóli stawów i miednicy . Dużo wytrzymałości Wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soophiee bardzo się cieszymy, że znowu jesteś z nami:-). I że wszystko u Ciebie i dzidzi jest w porządku. Teraz tylko uważaj na siebie i bardzo mocno dbaj o swoją kruszynkę :-) Co do bloga to ja też mam taki problem pomimo tego , że hasło się nie zmieniło. I nie wiem kompletnie czemu tak jest.:-((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja, tym razem w sprawie wózka. Też jeszcze nie kupiliśmy ale już powoli się rozglądam za takowym . I chyba najbardziej mi odpowiadają te 3-funkcyjne. Bo to jest jeden wydatek na raz i dziecko pojeżdzi długo w takim. A poza tym jeśli się planuje tak jak my mieć wiecej dzieci to i dla rodzeństwa starczy. Przynajmniej taką mam nadzieję;-). Fakt, ze jest on nieco cięższy ale my mieszkamy w domku jedno rodzinnym, więc nie będę musiała targać go po schodach. I to jest kolejny plus:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane! 🖐️ Soophiee bardzo sie ciesze, ze jestescie juz w domku i ze macie sie dobrze 🌻 Wszystkim Dziewczyna zmagajacymi sie z roznymi bolami zycze, by jak najszybciej minely 🌻 Miska wygladalas super na weselu :) Ciesze sie, ze zabawa sie udala. Widze, ze niektore z Was zaczynaja juz szkole rodzenia. Ja mam do wyboru dwa kursy. Jeden zaczyna sie jutro, kolejny na poczatku lipca i trwa do konca sierpnia i na ten sie zdecydowalam. Teramin mam dopiero na 23.09 , wiec mam nadzieje, ze dam rade z zajeciami te kilka tyg.przed porodem ;) Dziewczyny u mnie pogoda fatalna, w niedziele bylo ponad 30° a wczoraj juz tylko 5°, to nie jest normalne, takie nagle zmiany temperatur. Juz drugi dzien pada pez przerwy. Pozdrawiam i sciskam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolka5
Sophiee- ja też biore fenoterol- jestem w 27 tyg. biore 3x1 tabl.razem z Isoptinem.Ile dawek bierzesz na dobe? Czy twoje dzieckojest bardziej ruchliwe odkąd go bierzesz? Troche się obawiam żeby to nie miało wpływu na dziecko. Poza tym dopadły mnie straszne zaparcia - bez czopku glicerynowego nic nie zrobie chociaż czyje parcie. Chyba przez te wszystkie leki- na dodatek anemia i wczoraj lekarz przepisał mi Sorbifer. Pozdrawiam wszystkie wrześniówki - ja mam termin na 1-go .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×