Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trzeba bylo uważac

Dlaczego tyle was tu siedzi a nikt z was nie stosuje metody ssania oleju?????

Polecane posty

To fajnie Mikola, ze przylaczylas sie do ssaczy....:D Olej z pierwszego tloczenia, na zimno na pewno jest najzdrowszy, obajetnie z jakiej rosliny . Ale skoro inne tez pomagaja, to spoko. Zalecany jest olej slonecznikowy , ewentualnie archaidowy. Moze dlatego, ze oliwa nie jest az taka popolarna w krajach o naszym klimacie? Ja uzywam extra virgin olive oil do gotowania i do salatek. Jak Ci sie za duzo zgromadzi w buzce, to wypluj troszke i dalej lekko ssij w przedneij czesci jamy ustnej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obserwator 71
pomponek---> dobrze piszesz o tych zimno tloczonych olejach. Bo tloczenie odbywa sie an zimno. I ważne jest aby był to olej z pierwszego tloczenia - Extra Virgin. I coś na pożytek domowy...jak mówią włosi : "olej ktory nie widział ognia nie powinien go nigdy zobaczyć" na jezyk potoczny: olej tloczony na zimno do posiłków na zimno - surowek itp. olej po przeróbce chemicznej -te inne nie tloczone - podlegaja procesom termicznym i dlatego mozna je spokojnie używac do patelni czyli do gotowania czy pieczenia. Nie podam teraz uzasadnienia procesów jakim podlegają te inne oleje ale tak jest. Przepraszam za ten wykład......ale skoro wiem to chciałem sie tą wiedzą podzielić......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hihihihihi mnie to się wydaje, że to ssanie oleju wyleczy mnie z jednej tylko rzeczy: z braku systematyczności :D bo na nic innego nie działa, a zaraz miną dwa tygodnie. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elfri
Ja ssę, ale z przerwami, bo niemam czasu codziennie rano. Ale jak na razie nie widzę efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikola
do obserwator 71 Mam pytanie: czy oliwa z oliwek extra virgin to jest tloczona na zimno? bo na butelce jest tylko napisane ze z pierwszego tloczenia... czy to oznacza ze byla tloczona na zimno??? pytam bo rzadko na oleju spotykam informacje ze tloczony na zimno, najczesciej jest napisane tylko z pierwszego tloczenia i nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfri --> Można też w ciągu dnia, tylko trzeba być trzy godziny po posiłku (choć nikt tu tyle nie ma, niektórzy dwie, niektórzy półtorej...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elfri
ok, dzięki massakro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obserwator 71
mikola zazwyczaj tloczy sie tylko na zimno - według mojej wiedzy. Istotne że jest to pierwsze tłoczenie, bo pozostałe - nie Extra Virgin lub bez nazwy to wytłok z resztek - drugi gatunek...znasz to z domowej kuchni. Wracam do tego oleju do ssania.....nie jest według mnie najwazniesze czy słonecznikowy czy z oliwek - istotna jest technika poruszania nim w ustach. A to sztuka duża! Aby nie było zbyt dużo śliny, aby nie połykac zawiesiny tylną częscią języka....ja "burzę" olej transportujac go wokól zębów, a tym samym obmywam aktywnie dziąśła i znajdujace sie w nich ślnianki - skad pobieram toksyny i inne "zło"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikola
do obserwator 71 Dziekuje Ci bardzo za wskazowki :) Napewno sie do nich dostosuje i dzieki tez za wyjasnienie o co chodzi z tym tłoczeniem ;) Pozdrawiam serdecznie i ide ssac :) akurat 3 godz. nic nie jadlam i nie pilam wiec skorzystam z okazji i wyprobuje Twoja metode :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obserwator 71
najmilsza mikola... to nie moja metoda! ja sam jej uległem.... Czekamy na twoje uwagi dotyczące pokonania bariery wziecia do ust oleju i wytrzymania 20 minut!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikola
Hmmm... Nie rozumiem... rano pierwszy raz sprobowalam tej metody i ssalam przez 20 minut olej i ksiazkowo po tym czasie zrobil sie bialy, teraz wieczorem przezucilam sie na oliwe z oliwek i wiecie co... ssalam ja 25 minut a ona ciagle zolta :) o co tu chodzi??? moze ona nigdy nie bieleje? :) ma ktos doswiadczenia z ssaniem oliwy??? obserwator 71 Ja nie mialam jakis specjalnych problemow z wzieciem tego oleju do ust, wiec w tym temacie nic doradzic nie umiem :) co do ssania przez 20 minut to umilam sobie ten czas czytaniem i w ten sposob zapominam co akurat mam w buzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ło matko, to może ja stosuję złą technikę poruszania nim w ustach, że mi nic nie jest... Wessałam se jeszcze raz, wieczorem, a co tam:) Najlepiej, jak nabieram oleju i idę z psem na spacer. Sąsiedzi się poobrażają, bo im dzień dobry nie mówię wtedy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0303
U mnie mija 12 dzien dzisiaj. I powiem wam na co napewno pomaga ssanie oleju.Jak sobie podniebienie poparzycie.Na drugi zero bolu i sladu.Rewelka.Ja to sprawdzilam na sobie.Wczoraj niestety czerwony barszczyk dal mi niezle popalic.Az mi skorka odeszla z podniebienia.A jak zawsze wieczorem ssam olej.Rano wstaje a tu zero bolu.Nigdy bym nie pomyslalam ze cos takiego moze pomoc. A tak kataru pozostalo mi 1/10 Gardziolek nie boli Kaszelku min I zeby coraz bielsze Czyli super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0303
Jedyny minus i to wielki to ze mi jednak te pryszcze co wyszly nie zniknely .Wkuzraja mnie ale sie nie poddaje.Licze na to ze jdank tak ma byc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alis254
ssam 2 dzien a raczej plukam tym przednią częć ust bo nie potrafie ssać czegoś plynnego mi białe sie robi po 10 min i co dalej mam ssac czy już to wypluć może dlatego że rzucam palenie i bardzo dużo tych toksyn ze mnie wyłazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wedlug mnie to
ssanie pomaga na choroby jamy ustnje czy zatok, nosa, ale powazniejsze choroby nie sadze.Ssie juz 2 tyg i dzisiaj zauwazylam ,ze objaw z ktorym wlacze wrocil :( Owszem mam to wszystko oslabione, ale jednak.Wiem ,ze jest to zwiazane ze zla praca jelit, moze dlatego wyczyszczenie sie zajmie mi duzo wiecej czasu.Jednak , gdy widze nawrot to mam watpliowsci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.
obserwatorze 71---->>> dziękuję za Twoją wypowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potencjalny....
do anusia. jeżeli dzisiaj takze nie czujesz żadnej róznicy to juz pewnik : jesteś całkowicie zdrowa! Takiej kobiecie ofiarowałbym swoje nasienie aby wydała na świat zdrowego, pięknego potomka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aminka
do. "według mnie to" a na co chorowałeś że Ci nie pomogło jak mozna wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kksdlksdlsd
ja tez jestem ciekawa na co ci nie pomoglo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dziwne...
ssam olej juz 3 dzień i od rana mam zawsze rozwolnienie. Czy to ma jakiś związek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dziwny nalot
ale nie jest on jak przy grzybicy, tylko taki jakby sie sypnelo delikatnie sniegiem, i do tego takie regularne nadzerki, ktore juz wczesniej zaczely mi znikac jak szorowalam i szouruje mocno jezyk. Ponoc jest to zwiazane z praca jelit itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikola
CO DO NALOTU NA JĘZYKU to nie zawsze jest to objaw złej pracy jelit. moze to byc poprostu od bakterii naturalnie bytujacych w jamie ustnej zdrowego czlowieka. potwierdzeniem najczesciej jest fakt znikniecia takiego nalotu podczas stosowania antyb. bo wiadomo ze antyb. wymiata z calego organizmu wszystkie bakterie. jezeli ten nalot nie jest duzy i nie ma nieprzyjemnego zapachu to po co martwic sie na zapas i wmawiac choroby? przeciez juz nawet medycyna konwecjonalna przekonala sie ze najgorsze jest cos podejrzewac i podswiadomie sie bac bo to najprostsza droga do choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie stosowalam wczesnije
kuracji antybiotykowej, wlasnie dlatego sie dziwie, ale bakterie mi stwierdzono , pozniej jednak w badaniu po podaniu antybiotyku nie stwierdzono, jednak wiem ,ze jest, bo objawy pozosatly.Zrezygnowlam z chemii.Dlatego ssie ten olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikola
a jakie konkretnie bakterie ci wyszly? i gdzie? w jelitach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyszly klebsiella pneumoniae
w jamie ustnej, jelit jeszcze nie badalam.One sa odpowiedzialen za zapalenie pluc przewaznie,ale tez zakazaja uklad pokarmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ssaczki i Ssacze!:) Dziś 13. dzień ssania i stała się rzecz dziwna, a mianowicie olej mój nie był jak zwykle biały, tylko bladoróżowy. Jak wyplułam kawałek, to myślałam, że mi się przywidziało, ale potem, jak wypluwałam wszystko, to się okazało, że on naprawdę jest bladoróżowy. Nie mam żadnych krwawień w buzi ani nic i potem, jak myłam zęby, to też wszystko było OK. Czy ktoś z Was też tak ma, albo miał, albo coś wie na ten temat??! Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ona ma racjeee
to napewno krwawiace dziąsla..na bank.czesto tak jest .. a potem niby nicniema jak sie myje zeby i pluka wodą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, na pewno nie krwawiące dziąsła. Dziąsła mi w ogóle nie krwawią, nawet przy czyszczeniu nicią. To nie to. To musi być coś innego... Czy powinnam zacząć się bać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemiacz
w końcu od tego ssania poszły ci jakieś naczynka w ustach, krwawienie z takiego naczynka jest niezauważalne jak płuczesz wodą, ale jak ssiesz pół godziny to w końcu ten płyn sie zaróżowi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×