Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość esperanzaa

ospa a kapiel

Polecane posty

Gość eMedi24
Witam, W trakcie ospy wietrznej bardzo ważna jest odpowiednia higiena i pielęgnacja skóry, gdyż najczęstszym powikłaniem ospy są nadkażenia bakteryjne zmian skórnych. Dziecko należy codziennie kąpać. Nie ma ewidentnej potrzeby smarowania wykwitów ospowych maściami i papkami, wystarczy utrzymywać je w czystości. Fiolet goryczki czy białe, nieprzejrzyste pudry maskują zmiany skórne, co może spowodować niezauważenie nadkażenia i opóźnienie rozpoczęcia odpowiedniego leczenia. Można stosować leki dezynfekujące np. Octenisept. Świąd dobrze łagodzą doustne leki przeciwhistaminowe. Paznokcie chorego powinny być krótko obcięte, by minimalizować uszkodzenia skóry podczas drapania, a tym samym zapobiegać nadkażeniu. Ważne jest przestrzeganie zasad higieny i odpowiednio częsta zmiana ubrań i pościeli. W razie wątpliwości co do prawidłowej pielęgnacji skóry podczas ospy wietrznej warto skontaktować się z lekarzem. Zachęcam również do skorzystania z usługi eMedi24 oferowanej przez Medipark. http://www.medipark.pl/oferta/emedi24/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilek
Witam...... Moja 8 miesieczna corka ma ospe.... Jest jedna wielka rana..... Ma krostki wszedzie a okolice intymne masakra.... Moj spisob byl taki - bardzo szybko przysuszylam jej krostki spirytusem salicylowym a teraz dopieto stosuje pudokrem. Dodatkowo mocze jej pupe w krochmalu i super znika. Ten spirytus po to zeby dlugo sie nie mazalo i nie bylo nadkazenia a dopiero potem biale mazidlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma ospe,nie wyobrażam sobie by jej nie zrobić rano i wieczorem bardzo krótkiej kąpieli w nadmanganianie potasu, bardzo jej pomaga,co dzień czysta piżama, no i puder w kremnie. Pudrem smaruję co drugi dzień bo chcę by ktoś tu oddychaly. Bardzo dobrze znosi ospe nie drapie się i nie skarży na swędzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Można brać szybki prysznic, kąpiel niewskazana, jeżeli smarujemy krostki pudrami trzeba tą warstwę delikatnie zmyć, przed nałożeniem nowej, ponieważ może dochodzić do nadkażenia i blizny powstają, podstawa to higiena, świetny jest też nadmanganian potasu, takie fioletowe tableteczki, ale nie kąpiel, ja rozpuszczalam jedną w ciepłej wodzie w butelce i polewalam synka po prysznicu. Wycieralam go papierowym ręcznikiem, oklepywalam i na koniec czystym ręcznikiem. Przy czym ja pudrem robiłam największe bąbelki, aż nie zaschly i nic więcej. Wszystkie krostki psikalam Octaniseptem na odkażanie i szybko robiły się strupki, nawet te we włosach. Dzisiaj odchodzi się od pudrów, najważniejsze odkażanie tych małych ranek. Do tego od początku Hascovir przeciwwirusowy, krostek było mniej i bardziej malutkie, tylko kilka większych bąbli, Calcium C na swędzenie i Fenistil w kroplach. Najgorsza była 3 noc, bardzo synka swedzialo. Gorączkę miał 3 dni ok. 38 stopni, kiedy przestał gorączkować przestały wychodzić nowe krostki. Z myciem głowy głowy poczekałam 5 dni, ale tylko dlatego, że miał tam kilka dużych krostek i poczekalam aż trochę zaschną. Też psikalam je Octaniseptem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Najważniejsze przy ospie nie smarujemy krostek niczym co ma alkohol i na temperaturę tylko Paracetamol! Żaden lek typu Nurofen, czy Polopiryna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 do smarowania na pewno bezpieczny jest żel chlodzący Virasoothe. U mojej córeczki bardzo się sprawdził, a do tego szybko się wchlania, wiec nie brudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 do smarowania na pewno bezpieczny jest żel chlodzący Virasoothe. U mojej córeczki bardzo się sprawdził, a do tego szybko się wchlania, wiec nie brudzi.

Też niedawno mi polecono i byłam zadowolona. Bardzo fajnie działał 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×