Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

paulinka- calcium to wapno, ono nie wpływa na działanie tabletek, a jesli chodzi o okres to wapno często łagodzi plamienia przy tabletkach z pierwszego opakownaia wiec na pewno nie wydłuza okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to lekarz który prowadził moją ciążę bliźniaczą. Mam wadę serca biorę leki miałam po porodzie zapalenie błony śluzowej macicy, więc odpada spirala, a po mercilonie parę lat temu miałam spadek libido do zera! po dwóch blistrach miałam zrobić próby wątrobowe czy coś takiego i przyjść do niego, więc przepisał mi je na zasadzie...mniejszej ilości hormonów chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka..
Dzięki moniak za odp.:) Ten okres mnie tak męczy że to nie samowite ileż można!!!!!!! Madziaka Ja tak miałam pierwszego dnia. ale przeczekałam i przeszlo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinka ale ja mam już dwa dni... jakby to był jeden to jeszcze a tu rano wstaje znów nie wyspana łeb mi pęka i wrzeszczące i płaczące dzieciaki jej... aniaona dzięki ładnie wyglądają ale posiedź z nimi w domu sama....:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTO WYLECZYŁ CERĘ / ŁOJOTOK NA YASMINELLE??? Proszę, pocieszcie mnie... Kicia123 - mi tez wczoraj bylo strasznie niedobrze, dzisiaj rano tez a tablestki biore od wczoraj. Chyba mam troszke obfitszy okres. Madziaka79 - spróbuj brać tabletki na noc i może przejdzie A co do seksu, to na poprezednich pigułach mialam duzy... ekhm temperament, tak jak zwykle czyli bez anty. Ale niestety pigułki nie podziałały antyandrogennie, pewnie dlatego... A poza tym JESZCZE SĄ PLASTRY!!! :) PO NICH NA PEWNO NIE BEDZIE TAKICH PROBLEMOW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
Paulinka.... ja miałam okres 18 dni podczas przyjmowania tabletek... musiałam to wytrzymać nerwowo... jak to moj doktor powiedział 'MA PANI PECHA' ;]] wczoraj dostałam okres... bardzo sie ciesze z tego powodu... tyle zmartwien,ale juz wszytsko wyszło na prostą. ps. KOCHAM MOJEGO MACIUSIA ;P (musiałam to napsiac,sory;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bejbee8
Hej wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z pierwszego opakowania dzisiaj zaczynam siedmiodniową przerwę i zastanawiam sie czy brac nastepne opakowanie bo ostatnie dni brania tabletek miałam strasznie zły humor ciągle płakałam nic mi sie nie chciało życie nie miało sensu wyszukiwałam sobie jakieś nowe problemy prosze powiedzcie mi co mam zrobic w takiej sytuacji boje sie ze jak zaczne nastepne opakowanie to znowu bedzie zle a pozytywne skutki są takie że urosły mi piersi i cera mi sie poprawiłam i boje sie ze jak przestane brac tabsy to moja cera znowu sie pogorszy ;( prosze o rade. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
open-uppp-moze powiem Ci pare słow o tradziku i Yasminelle a wiec przy pierwszym opakowaniu mialam takie ogromne nasilenie łojotoku i tradziku ale gin mowila ze to normalne ze najpierw sie objawy nasilaja a potem znikaja! No i miala racje teraz jestem pod koniec drugiego opakowania i tradzik zszedl z twarzy, a w szczegolnosci z pleców!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bejbee8-Bierz tabletki z drugiego blistra i nawet sie nie zastanawiaj!!! Te objawy co napisalas sa normalne i tak masz ich duzo mniej niz np ja mialam, ja bym mogla cale litanie spisac :p teraz jest wiecej pozytywnych skutkow niz negatywnych a koncze dopiero drugie opakowanie! Daj szanse Yasminelle ,daj czas 3 miesiace zeby Twoj organizm sie do nich przyzwyczaił, jesli po 3 miesiacach stwierdzisz ze maja za duzo skutków ubocznych-to odstawissz ale poki co nie minelo 3 miesiace :) jakby kazda babka zrażała sie skutkami ubocznymi po pierwszym opakowaniu to nie mielibysmy doustnej antykoncepcji hormonalnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bejbee8
Dzieki za odpowiedz i mam nadzieje ze przy nastepnym opakowaniu nie bede miala takiego humorku a innych skutkow ubocznych nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ygjty
te tabletki są niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
szczęściary z Was...ja to nie widzę po sobie żadnych pozytywnych skutków takich jak powiększenie piersi,piękna cera (moze dlatego,że z cerą nigdy problemów nie miałam,ale myślałam,że troszkę mniej będe się świecić,bo z tym mam problem). ;) już nie ma ratunku dla moich małych piersi hehe,chyba,że zaryzykuje kuracją ze skórek chleba :D:D moja kuzynka jadła i mówi,że teraz nie miesci się w niektóre bluzki...tylko teraz pytanie: zgrubło całe ciało i piersi przy okazji,faktycznie poszło w piersi,efekt "wmówienia sobie" ? to tak w ramach ciekawostek,niekoniecznie porad ;) humor dziś mi się unormował,już wczoraj miałam taki moment,że poczułam,że tak mi się robi nagle lżej (jakby cośw środku opadło) i od tej chwili mam lepszy humor. oby siętaki utrzymał ;) jutro wizyta u ginekologa,więc troszkę ją pomagluję pytaniami. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddffgfrff
ja czekalam 3 miesiace az sie organiz przezwyczai i mam zylaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odstawiłam Yasminelle
Cześć dziewczyny:) Opowiem Wam moją historię z Yasminelle,otóż moja ginekolog przepisała mi te pigułki ponoć najlepsze na polskim rynku z mniejszą dawka hormonów(wcześniej brałam Yasmin)skończyłam pierwsze opakowanie Yasminnelle w zasadzie podczas zażywania nie odczówałam żadnych skutków ubocznych-poza tym ze spadłam ze 3 kg wiec sie bardzo cieszyłam. Po skończeniu opakowania powinien wystąpić okres z odstawienia a u mnie tego nie było ROZREGULOWAŁY MI YASMINNELLE ORGANIZM :( nawet się przestraszyłam ze mogę być w ciąży,byłam u ginekologa,która mi kazała przestać brać te pigułki zrobic odstęp conajmniej ze 3 miesiące(okresu po nich nie miałam ze dwa cykle)a teraz postanowiłam zaufać prezerwatywie i obliczac dni płodne,co ma być to będzie nie będę się truć hormonami ,chcę zajść za jakiś czas w ciążę i urodzić zdrowe dziecko.Dziewczyny nie myślcie ze zażywanie hormonów nie ma żadnego negatywneho wpływu na wasz organizm ,nie ufajcie NAJLEPSZEJ NA RYNKU PIGUŁCE,bo to niestety ingerencja w organizm kobiety.W każdym razie ja zrezygnowałam i tak kończy się moja przygoda z YASMINELLE.:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz ale miedzy Toba a nami jest taka roznica ze w razie W ciąża by ci nie przeszkadzała ale wrecz przeciwnie a my sie trujemy po to ze jeszcze nie jestesmy na nia gotowe ,za młode itp.Już wolę się truc niż potem miec przewrocone zycie do gory nogami ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nN _998
odstawiłam Yasminelle - ja w przyszłym tygodniu zaczynam Y po 7 latach brania minisiston. Tez planuje dzidziusia ale na poczatku przyszlego roku a do tej pory moja ginekolog chce mi dac wlaswnie Y. Ponoc to dobrze bo ma niejsza zawartosc hormonow i dobrze mi to zrobi przed zaplanowana ciaza. Ciekawe. Troche sie boje bo juz kiedys przeszlam na logest (wtedy nowosc), wzielam tylko jedno op. bo krwawilam przez caly miesiac - i nie wypalilo. Ale wiaze z Y nadzieje ze moze byc ok, chciala troche zchudnac choc nie mam nadwagi ale czuje sie nabablowana - mysle ze to zalegajaca woda w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nN _998
A moze ktoras z was zna cos dobrego na odwodnienie - bez recepty??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na odwodnienie? Bez recepty to masz (w ogóle nieskuteczne) pokrzywę, zdaje się ze brzozę, no i... jeszcze jakies tabletki ale nie pamiętam nazwy, zapytaj aptekarki. Nie pomogła mi też herbata faza 2 oczyszczenie. Dalej gromadze wode. Mam zamiar isc do tego lekarza co mi chcial przepisac spironol moczopedny ale ja to dostane na inne schorzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czapeczko nawet nie strasz! tym nasileniem, bo przypomnialo mi sie jak na tej wstretnej diane mialam nasilenie przy 2 opakowaniu, przy 3 bylo jeszcze gorzej i odstawilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i czy lojotok tez Ci sie zmniejszyl? bralas wczesniej inne pigulki? czy lekarka mowila Ci dlaczego to wszystko najpierw sie nasila? Boze ja mam poprawki w pazdzierniku :( jak mi nie przejdzie albo sie nasili to co ja zrobie??? nie podejde do ustnego egzaminu z taka twarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
dokładnie. ja przez najbliższe 5 lat nie planuje dziecka,ani ja ani mój chłopak nie jesteśmy gotowi na dziecko,rodzice też ;) jestem świadoma,że tabletki nie są obojętne dla mojego organizmu i zdrowia,ale wolę siętroszkę "potruć" jak to niektóre z Was mówią,a potem spokojnie planowac rodzinę w odpowiednim czasie. Nie jestem z tych kobiet co w przyszłości postawią karierę ponad założenie rodziny,bo ja to raczej typ matki polki i kury domowe hehehe ale wszytko w odpowiednim czasie ;) idę uczyć się właśnie robić kotletów,coby mężczyzna był ze mnie zadowolony. całuje Was ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldonkaaaa
Hej dziewczyny:) mam pytanie do Was:) muszę przyznac że mam stresa:/ skończyłam w niedziele pierwsze opakowane Yasminelle i jutro powinien się pokazać okres.Na antykoncepcji jestem już 3 lata. wcześniej stosowałam cilset. w ulotce pisało, (podbnie powiedział mi ginter) że mogę wziąś cpierwszy bister, po tygodniu przerwy bez tabletek z ostatnio stosowanego preparatu antykoncepcyjnego..niestety o antykoncepcji nic niee pisało, tzn o skuteczności.dla bezpieczeństwa stosowaliśmy jeszcze prezerwstywy, ale i tak się boje, że coś może być nie tak:/ czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest z tym zabepzieczeniem w przypadku takim jak mój:) Baaardzo Was prosze o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki, Kurcze dawno nie pisałam, a widzę że dużo się dzieje ostatnio na tym forum. U mnie dzisiaj ostatni 7 dzień bez tabletek. Podsumowując pierwsze opakowanie Yasminell mogę powiedzieć że generalnie żadnych skutków ubocznych nie odczułam poza plamieniami które ciągnęły się przez cały miesiąc - i mam je nadal. może troszkę mniejsze. Krwawienie z odstawienia nie wystąpiło - chociaż może. Sama nie wiem bo u mnie z tymi plamieniami było tak, że miewały one rózne kolory tzn. od krwistego przez wszelkie odcienie brązu. Coś obrzydliwego, ale wytrzymałam. Aha, co do Calcium - to za radą jednej z was - moniak - piłam je i mi np pomogło bo te plamienia, czy ta wydzielina , sama nie wiem już co to jest była mniej obfita. A i jeszcze jedno co do tych palmień, to mam je tylko z rana jak wstanę, poruszam się itd. Później w trakcie dnia znikają - a przynajniej sa minimalne. Jutro pierwsze tabletka z nowego - drugiego blistra więc mam nadzieję że to wszystko ustapi bo mało estetyczne jest to. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam gorąco :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek121
czesc dziewczyny!! musze Wam powiedziec ze mnie nastraszylyscie swoimi wypowiedziami:( rok czasu bralam Diane 35-chodzilo mi przewzaznie o cere-bylo super,tradzik minal,zadnych odzczuwalnych skutkow ubocznych:) pol roczna przerwa-tradzik powraca to ja znowu do gina-daje mi na 3msc znowu Diane a potem Yasminelle,wlasnie teraz mam 7dniowa przerwe i w sobote ruszam z nowoscia. Powiem Wam ze sie boje tych wszystkich skutkow ubocznych o ktorych piszecie a najbardziej pogorszenia stanu cery,bo na niej mi wlasnie najbardziej zalezy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinlaw
Hej! Czytam właśnie różne opinie ma temat Yasminelle ponieważ w dniu dzisiejszym otrzymałam na nie receptę. Do tej pory testowałam mercilon - zmorą były ciągł stany zapalne oraz milvane. Tedrugie były ok., ale niestety w ciąży wykryto u mnie niedoczynność tarczycy i przy zażywaniu hormonów "tarczycowych" mój organizm ich nie toleruje. Lekarz zalecił spróbować z Y bo może będzie lepiej przez mała zawartość estrogenu, więc spóbujemy. Jeżeli chodzi o wpływ tabletek na organizm to jestem przykłądem na to że mimo zażywania ich przez 8 lat bez przerwy urodziłam zdrowego chłopca i z utrzymaniem ciąży też nie było problemu (oczywiście przed zajściem w ciąże udało mi się odczekać 4 miesiące bez antykoncepcji hormonalnej). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
kotek121 --> skutki uboczne są sprawą indywidualną każdej z nas,nie sprawdzisz jak nie spróbujesz. my tu nie piszemy,żeby straszyć kogokolwiek tylko dzielimy się naszymi uwagami,poradami etc. ja też się bałam o pogorszenie cery,nie miałam z nią nigdy problemu nie licząc nadmiernego świecenia i też tu czytałam że kilku dziewczynom stan cery się znacznie pogorszył. wzięłam i nic się takiego nie stało. trzymam kciuki! :) kinlaw --> gratuluje zdrowego chłopczyka. ja dziś rozmawiałam z koleżanką,która od kilku miesięcy wpatruje się w półroczny zapas tabletek i się nadal obawia. :) choć nie planuje dziecka w najbliższym czasie kilka jej znajomych miało problemy z zajściem w ciąże i samą ciążą,jedna starała się o dziecko dwa lata! ale Ty i inne dziewczyny biorące tabletki (nie tylko yasminelle) jesteście przykładem,że nie można popadać w skrajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, zapomniałam jeszcze dodać kobietki co co niektóre z was napewno bardzo interesuje, a mianowicie zauważyła że odkąd biorę tabletki, ładnie zaokrąglił mi się biust. NIE POWIĘKSZYŁ SIĘ - z czego ja akurat jestem zadowlona bo wystarczy mi 75 D. Ale jest ładniejszy, jędrny, ładnie się uniósł. No nie wygąda jak u Pameli Anderson ale ładnie. CIeszy mnie to bo przy okazji spadku wagi w ostatnim roku to on najbardziej ucierpiał i nie pomogły mu żadne kosmetyki. A Yasminelle owszem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×