Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość marazzz
pierwsza tabletke trzeba zazyc w pierwszym dniu okresu nawet jesli poleci tylko kilka kropelek. Jesli zazyjesz tabsa w drugim dniu to przez pierwsze 7 dni musicie bardziej uwazac z chlopakiem tzn sosowac jakas dodatkowa forme antykoncepcji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
Witam dziewczynki. E.kylie-----------------------------------> Moja gin powiedziala ze najnowsze badania dowiodly ze tabletki anty nie maja zadnego wplywu na plodnosc kobiety, i nie robi sie(nie ma takiej potrzreby w zwiazku z mala dawka hormonow zawartych w tab) juz zadnych pzrerw w dlugotrwalym (dlugoletnim) braniu tabletek anty. Stan organizmu po braniu tabletek podobno calkowicie zostaje przrywrocony. I malo tego- od razu po zakonczeniu antykoncepcji (ostatniego opakowania tabl.) mozna starac sie o dzidziusia bez zadnych obaw ze bedzie cos nie tak. Czy ktoras z was tez takie opinie slyszala???????????? A to mnie interesowalo bo w przyszlym roku planuje dzidziusia i chcialam niebawem odstawic anty zeby organizm sie przygotowal. Ale moja gin wyznaje wlasnie w/w teorie (jest starszej daty ale wiecznie sie doszkala) i polecila mi wlasnie YASMINELLE do czasu podjecia decyzji o dzidziusiu. Co wy nato - jestem b.bardzo ciekawa waszych opinii!!!!! Moja gin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
aaa Yasminelle zaczynam w niedziele - mam nadzieje ze bedzie ok - podziele sie z wami moimi odczuciami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja brałam mercilon 5 at temu odstawiłam i za 3 miesiące urodziłam chłopca. Odczekałam parę miesięcy bo tak kazała mi ginekolog ponieważ podobno po odstawianiu pigułek można urodzic bliźniaki ale również dla sprawdzenia czy kobieta ma regularny okres i owulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
Tak oczywiscie zgadzam sie z toba Madziaka79 - czyli przeciwskazan jako tako nie ma zeby odrazu probowac zajsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marazzz
dziewczyny a jak to jest z tym opalaniem? w ogole nie powinno sie opalac przy antykoncepcji czy chodzi tu tylko o solarium? bo wiecie co wyjechalam w tym roku na wakacje i jak co roku nie zalowalam sobie slonca i prawie calymi dniami siedzialam na plazy. Nigdy nie mialam problemow po opalaniu jednak tym razem skora schodzi mi z nog platami. Nie wyglada to za fajnie, mam nogi w łatki. Chcialam nawet isc na solarke ale nie wiem czy wtedy nie bedzie gorzej.co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
marazzz-------------------------> Z tym opalaniem to jest roznie, ogolnie mowi sie przy braniu pigulek moga powstawac plamy na ciele. Ja obobiscie z przebarwieniami miala doczynienia (szczegolnie na twarzy) w pierwszych 2 latach brania anty pozniej juz bylo ok -tez bardzo lubie sie opalac. Ale caly czas mam problem z opalaniem twarzy bo ja jej nie opalam tylko sparzam i zawsze musze pamietac o kremie z filtrem. Nawet ostatnio zapomnialam posmarowac i zeszla mi cala skora z twarzy -szok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro wszystkie piszecie o swoich spostrzeżeniach dot. \"Y\" to i jak sie z Wami podzielę… otóż… wyszło mi tyle pryszczy że uhm! sił już nie mam! ale wiem że może to się uregulować nawet do 3 blistrów… no i potem zobaczymy… jak po 2. opakowaniu nadal będę mieć taki \"nieład\" na twarzy to odstawiam te tabsy! nooo chyba że tak nam się spodoba ich działanie bo jeszcze ich nie wypróbowaliśmy tak do końca (mi i mojemu Miśkowi) że……… okaże się ;) a co do plamień - luz... okres normalnie miałam 3 dni +kilka dni plamień a teraz 5 dni krwawienie i na tym jak na razie koniec. ale co tu dywagować - to moje 1. tabletki w życiu……

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marazzz
a ja myslalam ze to tylko ja mam problem z przekonaniem chlopaka do tych tabletek. Dobrze wiedziec ze nie jestem sama.;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
AN_ 998 --> ja również słyszałam takie opinie,nie bezpośrednio od mojej ginekolog,ale od koleżanek które tez zażywają tabletki. i też słyszałam o tym,że przy tych nowych tabletkach przerw się nie robi. a jak jest naprawde to nie wiem. tyle opinii ile lekarzy :) ja się już opalałam i jak narazie żadnych pzrebarwień nie widać,także mam nadzieje,ze ten problem mnie nie dotyczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
dzis moj gin zmienil mi tabletki na yasminelle , bralalm juz rozne tabsy ale te sa podobno super no to je wyproobuje :D a i o to co o nich znalazlam: Jedyna niskodawkowa pigułka antykoncepcyjna zawierająca drospirenon - więcej niż antykoncepcja. Kilka miesięcy po udanym launchu w Europie, najnowocześniejsza pigułka antykoncepcyjna - Yasminelle dostępna jest także w Polsce. Jest to jedyna niskodawkowa tabletka antykoncepcyjna, która zawiera w swoim składzie drospirenon. Wprowadzenie Yasminelle w Polsce nie tylko poszerza ofertę środków antykoncepcyjnych, ale przede wszystkim umożliwia kobietom skuteczną kontrolę płodności, oferując jednocześnie szeroki wachlarz korzyści pozaantykoncepcyjnych, w tym poczucie komfortu, jakie niesie możliwość utrzymania właściwej masy ciała, a także pięknej, zdrowej skóry i włosów. Pigułka stanowi obecnie najpopularniejszą metodę antykoncepcji hormonalnej. W ciągu ostatnich 40 lat technologia antykoncepcyjna została poddana licznym modyfikacjom, wpływającym na zwiększenie tolerancji i bezpieczeństwa, przy jednoczesnym utrzymaniu niezmiennie wysokiej skuteczności antykoncepcyjnej. Wejście na rynek pigułki z drospirenonem zapoczątkowało nową, rewolucyjną erę nowoczesnych tabletek antykoncepcyjnych, które oprócz doskonałej kontroli płodności oferują wiele dodatkowych korzyści. Yasminelle zawiera obniżoną dawkę estrogenu (20 µg) oraz innowacyjny składnik - drospirenon (3 mg), zbliżony do progesteronu, naturalnego hormonu występującego w organizmie każdej kobiety. Zastosowanie drospirenonu to przełomowy moment w historii pigułki. Obecność tego hormonu pozwala na przeciwdziałanie niektórym efektom ubocznym doustnej antykoncepcji hormonalnej. Yasminelle łagodzi objawy PMS i napięcie piersi. Pozwala cieszyć się piękną cerą i lśniącymi włosami, a dzięki drospirenonowi zapobiega gromadzeniu wody w organizmie, umożliwiając zachowanie smukłej sylwetki. Zmniejsza drażliwość i łagodzi zmiany nastrojów. To prawdziwa pigułka nowego pokolenia kobiet, które świadome swoich potrzeb, od tabletki antykoncepcyjnej oczekują znacznie więcej niż tylko kontroli cyklu i zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą. Piszą o nich w samych superlatywach niesądzicie?? a jeszcze ich niewykupilam slyszałam ze kosztują 40 zł ale za jeden blister tak?? kupil moze ktos taniej?? Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladeczka00
Hej.. Mam do was pytanie.. Poniewaz dzisiaj moj ginekolog przepisal mi Yasminelle jako moj pierwszy srodek antykoncepcyjny. Za pare dni powinna wystapic miesiaczka. Tego samego dnia wezme tabletke. Lecz 12 wyjezdzam na urlop. Chcialam was zapytac jak wygladaja te plamienia? Czy sa duze? Obawiam sie ich troche.. Czy to nie bedzie przeszkadzalo, aby wspolzyc z chlopakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
plamienia sa niewielkie ja zreszta niemialam nigdy plamien przy zadnych tabletkach wiec zalezy to tez od organizmu, ale jesli sa to sa to takie jakgdyby resztki po okresie wystarczy cieniutka wkladeczka zeby niebylo plan na majteczkach w razie czego a niewidze probelmu jesli chodzi o wspolzycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladeczka00
Dziękuję Ci bardzo ;) Pocieszylas mnie!! :))) Suuper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
niema za co :)) a wykupilas juz jasminelle ile kosztuje u Ciebie jeden blister?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka..
a ja mam plamienia i to co dzień, zazwyczaj rano jak wstane, ale przez dzień tez sie zdazaja. Pije wapno calcium i po nich sa naprawde minimalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
wiec widocznie twoj organizm mial niedobor wapnia co moglo byc powodem wlanie tych krwawien, prawidlowa i zdrowa dieta zmniejsza mozliwosc plamienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w polowie trzeciego blistra i plamien w ogole nie mialam, ale za to przytylo mi sie troszke;/tylko troszke zylki sie uwidocznily no i moze lekkie pajaczki,ale sama nie wiem:) zobaczymy co na to wszystko gin powie:) trzymajta sie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka..
właśnie mam taki apetyt jak bym miała urodzić drużyne piłkarska;-) ciagle jem i jem. jqk myslicie zmieni sie to?? Paulkaa19 to co ma jeść żeby ut\rzymać zdrowa i prawidłowa diete???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
Duzo warzyw, owocow ale i tez miesa i np watrobki ktora ma duza zelaza dzieki temu chroni nas od anemii , zielona swierza salata, a posilki male ale regularne, jesli niechcesz przytyc to niejedz juz nic 2 godziny przed pojsciem spac to tak po krotce :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do plamień, to mnie męczyły przez cały pierwszy blister i 7 dniowa przerwę, w której to nie wystąpiło krwawienie z odstawienia nie wystapiło. Od mniej więcej poły blistra piłam wapno i rzeczywiście plamienia były mniejsze. Dzisiaj wezmę drugą tabletkę z drugiego blistra i muszę przyznać że plamienia ustapiły. Dzisiaj ich nie mam - nie zapeszam ale mam nadzieję że jedyny póki co skutek uoczny ustąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, kolejny juz zauważalny u mnie skutek brania tabsów odkryłam dzisiaj kiedy poszłam pokupić sobie biustonosz - rozmiar większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pykunia
Prosze o pomoc! Co mi jest?? Pisalam juz wczesniej, ze mialam dostac okres 26 czerwca. dostalam 8 lipca ale to nie byl okres tylko 5 dniowe plamienie. zaniepokojona poszlam do ginekologa i powiedzial, ze nie ma zmian w macicy, ze jest zwezona; robil mi usg dopochwowe i nie stwierdzil ciąży. przepisal yasminelle i kazal czekan na nastepny okres. 17 lipca mialam jajeczkowanie, przy ktorym bardzo balal mnie brzuch a szczegolnie prawy jajnik. Zgdonie z owulacja okres powinnam byla dostac wczoraj. Pojawily sie wszytskie objawy, ale zamiast krwawienia- znow plamienie rożowo- brązowe.. Przy tym bardzo kluje mnie nadal prawy jajnik. Czy ktoras wie co moze byc tego powodem?? Prosze odpiszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
przy pierwszych opakowaniach mozliwy jest taki opkres w postaci plamien po 3 miesiacach powinno juz byc normalnie a jak nie to zmien tabletki moze poprostu Ci niepasuja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może to właśnie jest okres tyle tylko że bardziej skromny. Ja czasami też tak miała, zanim jeszcze zaczęłam brać tabletki - potrafił rozkręcić się na drugi lub trzeci dzień a skończyć już 4 dnia. Jeżeli dobrze wyczułaś że 17 to była owulacja to na moje oko nie ma innej mozliwości - to musi byc okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
może moje pytanie zabrzmi głupio,ale z jakiej racji koleżanka miała jajeczkowanie przy braniu tabletek? marsta--> zazdoszcze Ci! czemu moje piersi są małe i nie rosną ;( nie chce mieć balonów,tylko myślałam,że się troszke zwiększą...o ja bidna...:) ponawiam pytania tym razem w ilości trzech: 1. jak to jest z tym sokiem grejfrutowym (wiem,że nie można żadnych medykamentów tym przepijać,ale czy pić można?) 2. czy wzkaźnik aptt powie mi czy jest zagrożenie zakrzepicą czy coś w tym stylu 3. jeżeli biorę tabletki o 17 to czy można brać je przed tą godziną,gdy wiem,że o 17 ich nie wezme,czy poczekać i wziać później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agacikk
tak naprawde to juz od pierwszej tabletki masz jakies zabezpieczenie a od 2 tyg 100% takze nie trzeba korzystac z innych zabezpieczen polecam wam yasmin bralam przez rok te tebletki: teraz bede probowala yasminelle chociaz cena jest dosc wysoka bo 47 zl ale zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. możesz pic w ogole ale w rozsądnych ilościach, pare szklanek dziennie nie zaszkodzi 2. nie wiem 3. mozesz wziąć wcześniej, ale bez przesady, np. nie o 11, ale o 15 czy 16 spoko, no, a później też mozesz to juz jak Ci wygodnie, ale do 12 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odp na pytanie 3 otóż \"jak ci wygodnie byle do 12 godzin\" to błędne stwierdzenie 1 lub 2 godziny ok, ale 5,czy6 godzin to już nie jest tak jak powinno. o tej samej porze-1godzina w tą czy w tą stronę ale bez szaleństw. w końcu jest to 0.02% że można wpaść-więc lepiej przestrzegać zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×