Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość teraz ja pytam.
Mam dwa pytania,gdyż przeglądałam różne fora na kafeterii: 1. jak wiadomo żadnych leków nie można popijać sokiem grejfrutowym,bo osłabiaa działanie czy tam ma jakiś wpływ. Ale czy tak na codzień można pić taki sok? :) 2. robiłam próby wątrobowe,w tym między innymi aptt,który jest podawany w sekundach. na jednym z forum przeczytałam,że z tego wyniku można odczytać jak krew krąży w żyłach co jest dobrą informacją co do zakrzepicy i innych problemów z żyłami. czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafffka_2005
Dziewczyny strasznie dużo tych stron z waszymi rozpiskami na temat Yasminelle,ja dopiero zaczynam brać,tzn dziś zarzyłam 2 tabl. na razie dokucza mi ból głowy i lekko brzucha,ale mam okres,więc nic dziwnego... Jeśli chodzi o piersi,to nie chcę żeby mi się powiekszyły bo już mam duże D !!! A waga,mam nadzieję,że nie wzrośnie bo zmagam się z odchudzaniem i nadwagą.. :/ Powiedzcie mi,bo nie dopytałam lekarki,czy w ciągu tych tych 7 dni przerwy po zakończeniu cyklu 21 dni, mogę spokojnie uprawiać seks czy wtedy nie ma żadnej ochrony przed ciążą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak możesz spokojnie uprawiać sex bez zabezpieczeń, o ile prawidłowo przyjmowałaś tabletki :-) witamy w klubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafffka_2005
dzięki ;) tak właśnie doczytałam ulotkę dokładniej i pisze o tym... a czy nie wiecie jak to bywa z piciem alkoholu podczas zarzywani Yasminelle? Czy są jakieś przeciwskazania? Trochę się obawiam,bo tyle sie teraz słyszy że po kuracji hormonalnej dziewczyny nie mogą zajść w ciążę przez długi czas później. :( co o tym sądzicie? Mój kolejny uboczny skutek oprucz bólu głowy to osłabienie i senność...rano jak wstaję czuję się taka zmęczona,słaba i oboloła jakbym całą noc nie spała :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezetka
Hej wszystkim:)Ja biore yasminelle pierwszy miesiac i jak narazie wszystko jest okej, poza krwawieniem..;/Mam nadzieje, ze sie wszytsko unormuje...Co do poprawy cery,to na poczatku bylo strasznie, ale teraz(po 2 tyg.przyjmowania)wraca do lepszej formy:)Jesli chodzi o wage, to narazie nic nie zauwazylam;), ale piersi..no coz...bylo troche gorzej wczesniej;) Ale czytajac wadsze komentarze widze ze niw mozna niczego zaplanowac:)Kazda z nas jest inna i reaguje inaczej :) Pozdrawiam wszystkie "swiadome"Panie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
agrafffka_2005 --> nie można jednoznacznie powiedzieć,że po tabletkach będziesz miała problemy z zajściem w ciąże. kilka postów wyżej (na tej stronie) dziewczyna pisała,że nie miała większych problemów,a z drugiej strony dziś od koleżanki dowiedziałam się o przypadku,ze dziewczyna dwa lata się starała o dziecko. kwestia indywiudalna. bądź dzielna i przetrzymaj trudny okres związany z przyzwyczajaniem się organizmu do tabletek potem powinno być lepiej. co do alkoholu to przeciwskazania są takie,żebyś nie przesadziła z nim w ciągu 3-4 godzin od zażycia tabletki,bo jeżeli w tym czasie ją zwymiotujesz to antykoncepcja może zostać osłabiona. alkohol sam w sobie nie wpływa na skuteczność antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o dzidziusia :-) dziewczyny z PCO biorą właśnie tabletki anty żeby mogły mieć dziecko! nie piszcie bzdur! tabletki nie utrudniają! po prostu jakiś czas potem organizm musi sam się ustabilizować. problem polega na tym że nie można przewidzieć owulacji bo może wystąpić w każdej chwili. u jednych zaraz po miesiącu cykle są regularne a u innych np.po roku. nawet zdrowe kobiety nie przyjmujące tabletek mają problemy z zajściem w ciążę więc tabletki nie mają nic do tego! wręcz przeciewnie-pomagają bo wiele z nas leczy tabletkami swoje hormony i PCO będziemy miały kiedyś śliczne bobaski :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaii19
a ja mam takie zapytanie.. czy jak biore druga tabletke z 2 blistra to juz od razu moge sie kochac? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marazzz
anaii19--> no pewnie teraz to juz mozesz jechac ostro:) pozdrawiam dziewczyny a czy stres ma jakis wplyw na dzialanie tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marazzz
nie, to nie jest zart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marazzz
hej dziewczyny. Biore tabsy od 3 miesiecy, przyznaje ze sex bez gumki jest duzo przyjemniejszy ale moj chlopak boi sie skonczyc we mnie i zawsze kiedy czuje ze juz dochodzi wyciaga penisa i spuszcza sie na moj albo swoj brzuch. Mowie mu ze skoro on sie boi i nie chce konczyc we mnie to chyba nie ma sensu zebym brala te tabletki. Jak go przekonac i wytlumaczyc mu ze moze dokonczyc we mnie? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz mu że jeśli ci nie wierzy to zabierzesz go ze sobą na następną wizytę u gina-może on mu do rozsądku przemówi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka..
Madziaka79 powiedz nam jak sie czujesz poprawia sie cos samopoczuycie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iziaaaa
dawno mnie tu nie było cio?? byłam na wakacjach było fajnie w 100 % zaufałam "Y" i powiemwam ze było ekstra Marazz Mój chłopak tez sie obawial ale poprosiłamn go żeby raz spróbował skończyc we mnie. i powiem ci ze od tego momentu nie wyobrazamy sobie innego sexu. jak sie tak obawia to pokaż mu niektóre nasze wypowiedzi moze to go przekona. POWODZENIA:) :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ququ
Dziewczyny ratujcie !!! W poniedziałek wzięłam swoją pierwszą tabletkę, bo pojawiły się u mnie plamienia, takie jak zwykle przed okresem. Dzisiaj trzeci dzień brania tabletek, a okresu praktycznie nie ma (niewielkie plamienie z krwii). Co się dzieje ? Czy po prostu za "pierwszym razem" okres nie występuje ? Co robić ? POMÓŻCIE, bo bardzo się denerwuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniela
mam podobny problem... mój facet też boi się we mnie spuścić... musze go przekonać , mam nadzieje ,że się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ananake
Hej dziewczny! Ja dzis wzielam moja pierwsza pigulke yasminelle nigdy wczesniej nic nie stosowalam wiec jestem pelna obaw :/ glownie skutkow ubocznych...no ale nie ma co sie martwic na zapas zobaczymy co to bedzie:) no ale mniejsza o to mam kilka pytan co do tych tabletek. czy jezeli wczoraj wieczorem zaczela mi sie miesiaczka a ja tabletke wzielam dzis rano to czy liczy sie to jak od poczatku cyklu? chodzi mi glownie o to kiedy juz bede zabezpieczona. i co znaczy ze trzeba je brac o tej samej porze? jak np dzis wzielam o 11 to jutro moge o 10 ? z gory dzieki za odpowiedz pzdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
ququ to normalna reakcja organizmu, owszem nie wszystkie kobiety tak mają ale jest to normalne ze podczas brania pierwszego blistra okres sie zatrzymuje;)takze spokojnie Ananake brać o tej samej porze tzn mniejwięcej w tych samych godzinach;) czyli jezeli dzisiaj wziełas o 11 to mozesz wziąść jutro o 10, 1h nie zrobi zadnej różnicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
łaaa dzisiaj 3 dzień po odstawieniu a u mnie nie widać zadnej, nawet najmniejszej plamki krwi, hmm trzeba czekać, ale raczej nie mam czego sie obawiac bo moja chłopaczyna także boi się skończyć we mnie, nie ufa do końca tabletką. Same problemy z tymi facetami, powinni sie cieszyć ze mają taką możliwość a oni marudzą ehhh:P co o tym myślicze dziewczyny ? Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami22
Brałam yasmin przez półtora roku i wszystko było o.k. Potem miałam kilkumiesięczną przerwę po czym znowu wróciłam do ich brania.Tyle że tym razem lekarka zaleciła mi yasminelle.Wszystko było by o.k, bo czuje sie tak jakbym ich nie brała tylko bardzo wypadają mi włosy czego nigdy wcześniej nie zaobserwowałam np.biorąc yasmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ququ
AQUA 12 - bardzo bardzo dziękuję :* Jestem spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia25
witam :) ja z kolei biore Yasminelle od 14 dni, to moje pierwsze pigułki. polecił mi je mój lekarz twierdzac że to nowośc, ale skuteczna, no i podobno zdrowa bo z małą dawka hormonów......... tyle że mój okres trwał ponad tydzień, był ofity, a teraz mam ciągle plamienie..... szału dostaję! kolejnego opakowania na pewno nie wezme, chce inne i tyle, a poza tym ja wręcz przeciwnie - mam znacznie większy apetyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, więc wczoraj mój ginekolog mi odpisał że jeżeli taki stan będzie się utrzymywał do końca opakowania to spotkamy się i przepisze mi cos innego. Jeśli objawy zmniejsza się lub znikną bierzemy dalej. ---Dziś czuję się trochę lepiej przynajmniej głowa mnie ni eboli i mniej senna jestem. Tak szczerze mówiąc nie nie wiem już czy te objawy to od pogody która zmienia się jak w kalejdoskopie czy od pigułek, a po za tym tez przez jedną dobę zapomniałam wziąć laki na serce może to te aż jakoś wpłynęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a co wiecie na ten temat. Kiedyś czytałam że branie pigułek anty i solarium obniża ich działanie... Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Któraś tu dziś pisała o braniu tabsów i zajściu w ciążę. To prawda tabletki nie powodują bezpłodności gdy się je odstawi, zalecane jest tylko planowanie potomstwa 3-4 miesięcznym opóźnieniem po odstawieniu podobno mogą wtedy urodzić się bliźniaki:-D ale to nie mój przypadek Ja wtedy naturalnie zupełnie byłam bez proszków, ale pierwszego syna urodziłam po tabletkach brałam je 5 lat bez przerwy i urodził się zdrowy pomijając alergie na białko ale to chyba już każde bo bliźniaki też mają. Tylko jak tabsy odstawiłam to chodziłam ciągle wkurwiona straszne wahania nastoju miałam mój mąż miał mnie serdecznie dosyć;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie obniza, ale moze, podkreslam- moze ale nie musi- byc tak ze wyjda przebarwienia na skorze, nawet po latach, a one sa trudne do zlikwidowania, czasem nie mozna ich zlikwidowac wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie obniza, ale moze, podkreslam- moze ale nie musi- byc tak ze wyjda przebarwienia na skorze, nawet po latach, a one sa trudne do zlikwidowania, czasem nie mozna ich zlikwidowac wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×