Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

effinka -- No tak,ciuciu dzieci mamusi podawają,a mamusia ma wadę wymowy i nie umie mówic \"nie\" :-)))) Ja czytałam jak inne dziewczyny się chwaliły,że jedna przytyła w ciąży 20 kg,druga 27 kg i po 5 miesiącach wróciły do swojej wagi.Ni e miały diety,nie gimnastykowały sie,jedna z nich pisała,że karmiła piersią.Gdzieś mi się obiło o uszy,że to podobno przyspiesza zrzucenie wagi.Im poszło fajnie,ale ile osób nie gubi do końca wszystkich kilo po ciąży i im zostaje 3,5,10 a nawet więcej.Kurcze,co baby mają.Ale to zależy mi się wydaje od genetyki,hormonów,tego jak się żyje po porodzie (czy się dużo je,ile się rusza).Jedna zgubi więcej,inna wszystko,inna mniej.Zależy pewnie też ile w ogóle się przytyje w ciąży.Im więcej,tym gorzej zgubić.Jej,ja to chyba nigdy się nie zdecyduję na dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effinka-- Tak czytam teraz o tych dzieciach,że Cię częstują i nie wiem,czy nie popełniłam gafy pisząc,że częstują mamusię.Twoje dzieci czy w pracy,bo nie wiem.Twoje jedno ma 2 latka tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
steysi --- organizm zatrzyna wstrzymywac wode ,mniej wiecej od polowy cyklu czy jakis 15 dzien,im blizej okresu tym bardziej to sie nasila,progesteron spada a estrogen idzie w gore i daje to takie efekty.Nawet przy braniu tabletek.Ja tak mam caly czas,w czasie brania tabletek poprostu lagodniej to przechodzilam.Powinno to ustepowac razem z krawawieniem ,do 7 dni.Ja biore tabletki co 2 tyg,mniszek i skrzyp nie maja takich wlasciwosci zapobiegajacych.Nie wiem czy to dobry pomysl zebys brala kolejne tabletki,moze postaw na nature? Jedz wiecej warzyw i owowcow moczopednych,ogranicz spozycie soli.Bo kolejne tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna-- Ale właśnie ja soli w ogóle nie używam,nawet szczypty.A jakie mam jeść owoce?Ja tylko jabłka jeśli już.No i ogórek,cebula,pomidor,rzodkiewka - bo to na kanapki.To co jeszcze mam jeść?A Ty jakie ziółka pijesz?Albo jakie preparaty ziołowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caarol
Dzisiaj lekarz przepisał mi Yasminelle. To są moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, wiec nie moge do niczego porównac. Jakos nieszczegolnie sie boje o trądzik czy wage, moze wlasnie dlatego, ze to pierwsze opakowanie i jeszcze go nie zaczęłam. Martwi mnie natomiast fakt, ze lekarz stwierdzil u mnie nadżerke. Ma to jakis wpływ na leczenie tego schorzenia? Nie ukrywam, ze bardzo sie przejęłam, kiedy usłyszałam, ze moze to byc pierwszy objaw raka szyjki macicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
steysi --- ja pije tylko zielona herbate.Ale ona nie zapobiega wstrzymywaniu wody.Co do naturalnych metod to arbuz,truskawki,pietruszka,winigrona,marchew,dynia,moerele,sliwki,cyrtusy i cos tam jeszcze.Pozatym lekarze zalecaja zeby w tym czasie ograniczyc troche spozywanie plynow,bo nerki sie nie wyrabiaja,co tez poteguje opuchlizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
steysi --- ja pije tylko zielona herbate.Ale ona nie zapobiega wstrzymywaniu wody.Co do naturalnych metod to arbuz,truskawki,pietruszka,winigrona,marchew,dynia,moerele,sliwki,cyrtusy i cos tam jeszcze.Pozatym lekarze zalecaja zeby w tym czasie ograniczyc troche spozywanie plynow,bo nerki sie nie wyrabiaja,co tez poteguje opuchlizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
steysi --- ja pije tylko zielona herbate.Ale ona nie zapobiega wstrzymywaniu wody.Co do naturalnych metod to arbuz,truskawki,pietruszka,winigrona,marchew,dynia,moerele,sliwki,cyrtusy i cos tam jeszcze.Pozatym lekarze zalecaja zeby w tym czasie ograniczyc troche spozywanie plynow,bo nerki sie nie wyrabiaja,co tez poteguje opuchlizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
steysi --- ja pije tylko zielona herbate.Ale ona nie zapobiega wstrzymywaniu wody.Co do naturalnych metod to arbuz,truskawki,pietruszka,winigrona,marchew,dynia,moerele,sliwki,cyrtusy i cos tam jeszcze.Pozatym lekarze zalecaja zeby w tym czasie ograniczyc troche spozywanie plynow,bo nerki sie nie wyrabiaja,co tez poteguje opuchlizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Carol -- mysle,ze nie maja wiekszego wplywu,tym bardziej,ze lekarz przepisal Ci tabletki.Przede wszytskim zrob cytologie bo to najlpesza profilaktyka raka szyjki i nie martw sie na zapas.Nazderka ma rozne podloza,nie mysl o najgorszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caarol
Cytologie zrobilam na miejscu. Wynik za ok. 2 tygodnie. Staram sie o tym nie myslec, ale boje sie ze cos pojdzie nie tak. Nie mam zadnych krwawien i wszystko wskazuje na to, ze to stan zapalny albo po prostu skutki uzywania tamponów. Miejmy nadzieję, że stanie sie tak, jak mowil lekarz - przejdzie samoistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caarol
A co do Yasminelle: Słyszałam, ze dziewczyny mają straszne problemy z cerą przy ich stosowaniu. Mozecie podac jakies inne teorie? Najlepiej takie z zycia wziete :) Bo ja tez mam problemy z cera.. Nie do przesady, ale zawsze jakis pryszcz mi wyskoczy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja jak mi przypisywala moja gin tabletki mowilam o tym ze chce też na cere i przypisala mi yasminelle wiec cos w tym musi byc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 2 dzieci 7 lat i 2 latka :) Jak bym czekala na to ze bede sama chudla bo karmie to bym teraz miała 15 kg nadwagi jak moje kolezanki !A co do słodyczy to tyl etego jest w domu ze ja sam nawet o 2 w nocy ide do lodowczki i podjadam :) Ale kaloruferek na brzuszku jeszcze jest :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caarol u mnie było tak, że na początku miałam tragiczną cerę.. a męczyłam się wcześniej z trądzikiem kilka lat.. a po kilku miesiącach brania y. (teraz 8 miesiecy) mam gładziutką twarz.. problem polega na tym, że dziewczyny zamiast czekać aż organizm się przyzwyczai to od razu je odstawiają. jak dla mnie yasminelle pod każdym względem - REWELACJA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totototo
dziwczyny a czy bolaly Was jajniki po stosowaniu Y?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po ilu miesiacach DZEMINKO tak mniej wiecej?:) mnie jajniki nie bolaly i nie bola - jestem na poczatku 3 opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N22
mnie bolały przy 4 opakowaniu, nawet myślałam że może to owulacja ale wszystko jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Mam PYTANKO czy ktoras z Was miala plamienia przy pierwszym bilistrze( zapewne tak) ale....słuchajcie dalej przy drugim nie a przy trzecim znowu. jestem po 2 tabletce z opakowania trzeciego. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dzis bola bardzo nigi :( Wrociłamz pracki a wcale sie nie ochodziłam i nie wiem co jest z tymi nogami .Co prawda cwiczyłam na siłowni nogi we wtorek ale to cos innego niz zakwasy :( Ja bire 1 bister i nie mam plamien nic a nic. I jescze dzis odczuwam jakies mdłosci czego nie było do tej pory .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
Hej dziewczeta! jestem wlasnie po pierwszym opakowaniu, 3 dnia przerwy dostalam okresu, nie mam zadnych powazniejszych skutkow ubocznych, moze poza tym ze caly czas mi sie chce pic:) no i troche ta cera, ale jestem dobrej mysli, ze po kilku miesiacach bedzie lepiej nawet niz przed stosowaniem proszeczkow:) A mam pytanko- czy polopiryna i zwykle proszki przeciwbolowe wplywaja jakos na dzialanie Yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuma
-------------------------------- do jagodowo REWELACJA :) nie miałam zadnych skutków ubocznych... wręcz przeciwnie. cera bez zmian, samopoczucie przy pierwszym opakowaniu może było gorsze ale tak to bez zarzutu... no ale!! nie należe do osób obdarzonych przez matke nature pokaznym górnym rozmiarem a "Y" sprawiła ze powiekszył sie on o dwa numerki w skali :) teraz kończe ale mam nadzieje jednak powrócić jeszcze kiedys do fanclubu Yasminelli ;) pozdrawiam i życze równie pozytywnych dościadczeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimek86
dziewczyny, czy któraś z was miała duszności przy stosowaniu y. u mnie wszystko jest ok, tylko po 8 tabl pojawiły się duszniści. co robić... doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki teraz zaczne brac yasminelle. To moje pierwsze tabletki, ogolnie mam wysoki estrogen i niski progesteron. Duzo dobrego naczytalam sie na temat tych tabletek mam nadzieje,ze mnie tez beda odpowiadaly. Biorac pod uwage ze pierwszy raz biore tabletki to mam pare pytan(bo z tego wszystkiego zapomnialam zapytac mojej pani ginekolog) 1 Czy jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki? (jakos ciezko mi w to uwierzyc :) ) ? 2 Jak mam te pierwsze siedem tabletek i okres dostane dajmy na to w srode to biore od srody i pozniej pod koniec wracam do tego pierwszego rzedu i biore tabletki z pon,wt ?? 3 Musze popijac je woda? 4 Czy polopiryna czy pyralginum obniza skutecznosc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalina -> 1. tak jesteśzabezpieczona od pierwszej tabletki. dlapewności możesz przez tydzień dodatkowo gumki używać, ale to bardzij dla komfortu psychicznego :) 2. dokładnie tak jak piszesz. wszystkie tabsy mają taki sam skład, nieważne którąweźniesz pierwszą i jak dalej będziesz brać. opisy są tylko dla ułatwienia. 3. nie musisz, ale możesz, wtedy łatwiej. 4. nie wpływają na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qarolcia
słuchajcie...ja tak troszkę zejdę z tematu, ale nie umiem znaleźć tej informacji na forum? Czy ktoraś z Was biorących Yasminelle jest ze Śląska (okolice Zabrza, Gliwic, Bytomia) i czy orientuje się, gdzie można dostać po w miarę przystępnej cenie te tabletki? Bo różnice są naprawdę duże, a nie chcę aż tak bardzo przepłacać :(. Będę wdzięczna za jakąś odpowiedź Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Garolcia --->>> W Gliwicach kupowałam za 34, 90 zl opakowanie Yasminelle w aptece przy pubie Wodoo, nie wiem jak sie nazywa ta ulica....chyba dolnych walow.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
uhh... dziś zaczynam brać Y...zaczne wieczorkiem, bo ponoć ta pora jest bardziej komfortowa...3majcie kciuki:) z jednej strony nie moglam sie doczekać, a z drugiej mam lekki stresik. jakby się coś działo lub nie działo to Wam napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
Nie wiecie czy coldrex i tym podobne leki na przeziebienie do rozpuszczania wplywaja na dzialanie yasminelle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Jestem w trakcie drugiego opakowania, a dokladnie 8 tabletki. Czuje sie dobrze, tylko jestem dosc senna i czasami lekko pobolewa glowa. Czy przeczekac jeszcze jeden blister i zobaczyc czy nadal bede taka senna czy lepiej isc do lekarza? pozdroo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×