Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Tigre --> a co jeśli w ogole nie dostane teraz okresu przez 7 dni przerwy?nie wiem czy mam zaczynac nowy blister czy w ogole odstawic tabletki?bardzo sie boje zeby to nie byla ciąża ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
SOS/HELP/RESCUE/ME --- jezeli moge sie wtracic ( nie chce byc posadzona o pozjadanie rozumow),ale jezeli te 4 dni plamienia wystapily pod koniec blistra to moze sie tak zdarzyc,ze krwawienia w przerwie mozesz nie dostac.Ale to jest dopiero 3 dzien przerwy wiec niczym sobie glowy nie zawracaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchelka_85
Witam:) Poczytałam trochę Waszych wypowiedzi,i powiem szczerze że uspokoiłam się.Nie stresuję sie tak bardzo,ponieważ yasminelle to moje pierwsze tabletki(do tej pory używaliśmy tylko prezerwatyw) i bałam się tych wszystkich skutków ubocznych. Dziś jest dopiero mój drugi dzień.Zaczęłam brać od pierwszego dnia miesiączki,tak jak ginekolog mi kazała.Wczorajszy dzień trochę się męczyłam bo dokuczał mi brzuch(może ciut bardziej niż zwykle).Piszecie o spadku wagi,pojawiającym się bądź znikającym trądziku i o pwiekszajoących się piersiach.Tak na prawdę to będę się cieszyć z dwóch rzeczy-jak spadnie mi waga:)i wyładnieje buzia.Jesli chodzi o biust to i tak mam duzy,a jeszcze większego nie chce mieć.Bo przy moim niskim wzroście to będzie przesada:)Choc mój mężczyzna byłby happy:)to jednak wolę by nie było więcej niż moje D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **********************
zostało mi 7 tabletek do końca 2 blistra. Jakiś czas temu około 14 poszłam na piwo z koleżankami, skonczylam pic o 14:45 a o 15:05 wzielam normalnie tabletke, czy to moze wplynac na dzialanie tabl.?? i czy normalne jest brazowe plamienie?? Bardzo prosze o odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivvka
Irytuje mnie ten brązowy śluz;// chyba jednak nic go nie powstrzyma, trzeba czekać:(((((((((((( NIESTETY!;/;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monulencja
hej dziewczyny mam pytanie to sa moje pierwsze talbletki i skonczylam juz pierwszy blister w piatek czyli ile czasu mam czekac na miesiaczke ktorego dnia ona powinna sie pojawic? czy mialyscie taki probem ze okres w ogole sie nie pojawil podczas pierwszego miesiaca a pozniej juz tak? i czy tez towarzyszylo wam przez caly miesiac jakies brazowe plamienie? dziekuje bardzo z gory za wszelkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna ----> te 4 dniowe krwawienie wystapilo 10 dni przed przerwa i nie wiem czy jesli podczas tej 7 dniowej przerwy w ogole nie dostane okresu czy moge zaczac normalnie nowy blister brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
SOS/HELP/RESCUE/ME --- mozesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roanaK
zaopytam jeszcze raz bpo nikt mi nie odpwiedział otóż biore yasminelle i to moje pirwsze tabtelki anty. zdarzyło sie tak że moje pierwsze opakowanie było wybrane niepełnie. po prstu wyjechałam i zapomniłam wziac tabeleteki ze soba a jak wrociłam byl juz okolo 16 godzin po czasie brania tabletki. postanowiłam postapić tak jak w ulotce - czyli potraktować ten dzień (tj 4 dzien w tygodniu 3) jako pierwszy dzień przerwy. czyli że teraz czekam ąz sie skończy 7 dni przerwy i zaczynam brac kolejny blister 8 dnia tak? dodam ze tzreciego dnia przerwy wystąpiło skąpe krawienie przypominajace bardzej plamienie niz okres. w ciagu brania plamien nie bylo. czy ciaglośc antykoncepcyjna bedzie zachowana? czy może powinnam skroicić ta przerwe z racji tego ze to moje pierwsze opakowanie, no i bylo o 4 tabletki mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość draj33
hmm no ja nie mam pojecia niestety wiec nie pomoge ale moze ktos mi powie w ktorym dniu przerwy moge spodziewac sie okresu???i ile on trwa u was?tzn ten okres:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roanaK
jakby na to nie patrzeć postąpiłam zgodnia z ulotka. Jest taka tabelka nawet na opakowniu co zrobic w trzecim tygodniu. konsultowałam to ginekologiem i powiedziała ze nic nie szkodzi. ale jeszcze chciałam zapytac mloda położna - forumowy autorytet :) bo boje sie troche ze nie bedzie tej ciaglosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jestem nowa na tym temaciku ale też biorę yasminelle. wlasnie zaczęłam drugie opakowanie ( wczesniej bralam novynette później cilest ) Po N po ok. pół roku zauważyłam że coś mi się przytyło i miewalam straszne zmiany nastroju przy cilescie bylo juz ok ale zdecydowalam zrobic paromiesieczna przerwe a po niej brac wlasnie yasminelle poniewaz ma mniejsza dawke hormonów i drospirenon ( doby na cere:) ) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
roanaK --- jezeli 8 dnia rozpoczniesz nastepny blister to bedziesz zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roanaK
mloda połozna - dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
dziewczyny! czy jesli dawniej bralam tabletki kolo 17, w zeszlym cyklu zmienilam i bralam je w godiznach rannych 6-8, to czy jezeli zaczne je brac od nowego cyklu tak po poludniu kolo 17 to skutecznosc antykoncepcyjna zostanie zahcowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie tak ale nei jestem specem od tych spraw chociaż jak narazie wszystko jest w najlepszym porzadku zabezpieczona jak ta lala :D a nieraz sie zapominalo wziac o czasie ... to tak samo jakbys pierwszy raz zapomniala o czasie wziac tak mi sie wydaje... musisz sie pytac chyba bardziej doswiadczonych ale wg mnie TAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
aaj sama nie wiem jak rak przestawie z 7 rano na 5 to niby 12 h nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
********************************************** Sprzedam opakowanie YASMINELLE za 30 zł Jeżeli jest ktoś z okolic Gliwic (Śląskie) to możliwy odbiór osobisty. Zainteresowanych proszę o kontakt gg: 4-4-8-5-5-3-4 ;]]] *********************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobiety!!! Mam pytanie, jak najlepiej jest przesunąć sobie termin miesiączki. Biorę Y, ale z moich wyliczeń wynika że krwawienie wystąpi dokładnie na Majówkę. MASAKRA. Skrócić przerwę czy może wziąć bez przerwy kilka tabletek z następnego opakowania ( też gdzieś o takim sposobie czytałam )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleś
młoda połozna!!!pomocy, tzn ciagle mam te male krwawienie,dzisiaj w nocy bolał mnie brzuch tak jak zawsze boli w czasie dostawania okresu obudzilam sie i zobaczylam ze krew,do tej pory nie wzielam jeszcze(od srody) zapisanych lekow(antybiotykow doustnych i dopochwowych) a moja lekarka jest za granicą i dopiero 9 kwietnia moge sie do niej wybrac, co robic?????????????????????//;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjoannad
witajcie ,biore od 1,5 roku jasmin i wszysto jest oki-tzn nie zaszłam w ciąze!!Początki byly cięznkie -bardzo złe samopoczucie ale teraz minęło wszytko .spólnie z lekarzem postanowiliśmy ze zmienie na jasminelle pozniewaz moze ona poprawic moje slabe libido dodatkowo zażywam cefadistic na poprawinie libida.Dziewczyny po pzreczytaniu waszych wypowiedzi na forum dotyczacym jasmin zaczynam sie obawiac czy dobzre zrobiłam zmieniajac lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjoannad
Czytajac nawet sama ulotkę od jasminelli to juz mnie przeraziła!W jasmin tego nie bylo.A tak wogole to wybrałm ostatnie opakowanie jasmin i miałam pzrerwe 14 dniowa w tym okres byl oczywiscie oki, i zaczełam brac teraz od soboty jasminelle czy bedzie oki.??czekam na wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
hejka wyczytałam, że pewne nawet ziołowe leki mogą wpływać na dzialanie tabletek...chciałabym zacząć brać suplementy diety - wiosna dizie, trzeba zadbać o siebie, ale nie wiem czy nie ma tam nic co by zakłóciło dzialanie anty?skladniki to wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzywy, witamina C,A,E,B1,B2,B6,B12,D3,biotyna,niacyna,cynk,żelazo,błonnikbeta-karoten,tiamina, ryboflawina,folacyna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joannad - pamietaj ze na tabletki kazdy reaguje inaczej. Poza tym przy wiekszosci lub wszystkich tabletkach dzieje sie tak samo. To ze akurat Tobie sie trafilo ze przy yasmin bylo wszystko ok to uznaj to jako poprostu mily dodatek, nie wszystkie napewno tak mialy. Jesli Twoj lekarz zdecydowal ze taka zmiana bedzie dobra to nie panikuj i nie wkrecaj sobie nie wiadomo czego. Jak wiemy sila sugestii jest bardzo duza, wiec jesli bedziesz myslala o tym ze cera c sie pogorszy, ze przytyjesz ze nie bedziesz miala ochoty na seks. To tak bedzie i juz... Nie panikuj wtedy kiedy to nie jets potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikuś
jjoand----mysle ze nie masz sie czym martwic bo wg. mnie yasminelle sa spoko:)przy pierwszym opakowaniu miałam male problemy tzn. troche pobolewala mnie glowa mialam zawroty glowy ktore trwaly dwa dni, troche pogorszyla mi sie cera ale juz wraca do normy na szczescie:) a co do libido to w trakcie pierwszwgo blistra spadlo do zera i bylam przerazona teraz przy drugim opakowaniu libido wrocilo do normy nawet jest lepiej niz bylo przed braniem tabletek:) zobaczysz bedzie oki :) tylko nie panikuj jesli na poczatku pojawia sie jakies skutki uboczne bo one naprawde miną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
marsta---> weż po prostu kolejne opakowanie bez przerwy:) miałam dokładnie ten sam problem i dziewczyny mnie tu pocieszyły że będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjoannad
czyli jasmin jest tak samo skuteczna w zapobieganiu ciazy jak yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikuś
jjoannd---- sa tak samo skuteczne jak kazde inne pigulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivvka
Dziewczyny, pomocy:O. 8 tabletek za mną, okres również, było brązowe plamienie a teraz jest... KREW;( ale taka wodnista!!!:( jak dłguo to potrwa? Powiedzcie prosze, jeśli byłyście w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olivvka -- Prosze Cie , spokojnie... wszystko jest normalne przy pierwszym opakowaniu. Nie panikuj, nic a nic. Oddychaj głeboko, policz do 10 itp ;P jjoannad -- dziwne pytanie, uważasz ze lekarz przepisalby Ci tabletki ktore nie sa skuteczne bo np. chcialby zebys byla mamunia juz teraz? A poza tym jakby nie byly skuteczne to wszystkie bysmy pisaly \" o jej jestem w ciazy \" a nie wiem czy ktoras tak napisala, ale na tyle co sledze ten topic z niczym takim sie nie spotkalam. Sa skuteczne, zaufaj lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×