Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
karolinkkaaa ---- jezeli cos Cie niepokoi to zawsze warto wybrac sie do lekarza.Plamienia nie sa objawem ciazy,ale jezeli ja podejrzeasz to sprawdz to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lynn
Czesc, zaczelam brac Yasminelle po dlugiej przerwie, okolo 6 miesiecy, przedtem bralam cilest. W pierwszym tygodniu strasznie zle sie czulam, tak jak przy grypie, bole miesni, nudnosci, zmeczenie, brak energii. Zaczelam pierwsza tabletke w pierwszym dniu miesiaczki, dzis mija 16 dzien brania a ja dalej mam miesiaczke, a krwawienie jest coraz bardziej obfite. Czy ktoras z Was przez to przechodzila? Czekam na jakas rade. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shark89
A mój ginekolog odradził mi yasminelle, bo powiedział, że do tej pory ta firma nie dostarczyła amerykanom jakis dokumentów potwierdzajacych skuteczność, więc nie są do końca pewni, a firma bardzo reklamuje sie na rynku aby mieć klientów... Nie pisze tego posta, zeby kogos straszyć, tylko zastanawiam sie czy to prawda, bo ten ginekolog jest jednym z najlepszych i doświadczonych w moim mieście... I raczej nie kłamałby. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
shark89 --- gdyby tak bylo,to yasminelle nie byloby na rynku amerykanskim.Narazie wycofano tylko yasmin,ze wzgledu na liczne przypadki zakrzepicy. lynn ---- jezeli naprawde jest obfite to musisz isc do lekarza.Moze masz nadzerke,moze torbiel,a moze przesadzasz z ta obfitoscia.W tym momnecie tylko lekarz moze to stwierdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lynn
Krwawienie jest obfite, ale najwazniejsze, że nie chce się skończyć, to już 3 tydzień! Jutro albo w piątek pójdę do lekarza, dam znać co powiedział. Jestem po zabiegu wyciecia cześci szyjki macicy, tzw konizacja czy kojonizacja( nie chce mi się teraz sprawdzac nazwy, ale lekarz powiedział, że nie ma przeciwskazań do stosowania tabletek. Mam nadzieję, że wie co mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
lynn ---- bo generalnie nie ma p/wskazan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berenica
powtórzę się: gdy bierze się tabletki, to nie ma okresu tylko krwawienie z odstawienia między opakowaniami. czy to krwawienie nie wystąpi jeśli będzie się w ciąży? czy wystąpi mimo to? może błahe, ale fajnie by było uzyskać jakąkolwiek odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkkaaa
dziekuje ci bardzo za Pomoc ogólnie to jestem za granica i nie mam mozliwosci iść do lekarza dlatego skorzystałam z tego forum mam nazieje że jesli dziś dostane okres to te Plamienie nic nie znaczy....Po Prostu niegy nie miałam Przedokresowego Plamienia i nie wiem czym to jest sPowodowane i zaczelam Panikować...mam nazieje Ze nie mam Postaw do obaw jesli okres Pojawi sie Planowo jeszcze raz dziekuje ci!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczynam sie juz nieco denerwowac. naprawde zawsze po tabletkach na 3 dzien najpozniej mialam okres a teraz nic. mam tylko jakies uplawy. jesli w tej przerwire nie wystapi krwawienie to mam zaczac brac drugie opakowanie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A89
Mam pytanie o 7 dni przerwy. Wiem, że podczas tych 7 dni przerwy od brania tabletek jestem zabezpieczona. Moje wątpliwości dotyczą jednak dnia 8. A konkretnie czasu zanim wezmę tabletkę antykoncepcyjną. Przyjmuję ją o 22. Czy 8 dzień (zanim się weźmie tabletkę) jest też bezpieczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAOOOliNA
ja biore yasminelle dopiero 12 dni a juz przytylam dwa kg jestem zalamana;( jak to mozliwe. jem malo a grubne:( pozatym mam ogromny tradzik.. ehh zaluje ze zaczelam je brac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmarta
A ja biore yasminelle 11 dni i przez te 11 dni caly czas mam okres dlaczego???? kiedy mi sie skonczy? pomozcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola...87
Mmarta===>plamienia sa absolutnie normalne, znaczaca wiekszosc dziewczyn je ma podczas pierwszego opakowania...to mija przewaznie po rozpoczeciu drugiego blistra, nie martw sie, organizm sie przyzwyczaja i to musi potrwac, niestety musisz uzbroic sie w cierpliwosc. KAOOOlina==> w ciagu dwoch tygodni 2 kilogramy??? powiedz tak szczerze czy sie wazylas czy po prostu czujesz sie ciezsza? Niektore kobiety podczas brania tabletek czuja sie ciezko z racji zatrzymania wody w organizmie, puchna piersi...moze podloze jest bardziej psychiczne? Bierzesz je dopiero kilka dni wiec reakcja tradzikowa jest normalna...masz dwa wyjscia, albo przestac je brac (i byc moze zalowac ), albo przeczekac zle dni po czym cera powinna sie znacznie poprawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gondolaaaaaa
Dlaczego wy się tak trujecie tą chemią i niszczycie swoje organizmy,zdrowie? Ja zupełnie tego nie rozumiem.Zawalacie pracę zdrowych kobiecych organizmów dla kogo? Dla mężów? Nawet nie tylko dla cwaniaków chłopaków,którzy póżniej i tak was zostawią!!!! Dziewczyny opamiętajcie się! Po co sie tak narażacie? A tak w ogóle ,przecież jest tyle dni niepłodnych w cyklu kobiety,że NIGDY nie zajdziecie w ciążę w te dni.Ale to wymaga odpowiedzialności z obu stron,a to jest tylko możliwe w małżeństwie.Opamiętajcie się czego wam życzy też dziewczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
A89 jest bezpieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika19861
Dziękuje młodej położnej na radę. Zrobiłam test okazało się że nie jestem w ciąży. Czekam do okresu a po zaczynam brać yasminelle. Mam jeszcze jedno pytako czy biorąc te tabletki mogę się opalać ? Pozdrawiam. I jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
betkkka87 jeśli w 7 dniowej przerwie nie wystąi krawienie bierzesz 8 dnia tabletkę z nowego opakowania. Jeżeli w przyszłym miesiącu znowu nie dostaniesz krawienia, wteyd należy wykluczyć ciąże i udać się do lekarza. Oraz dopóki ciąża nie zostanie wykluczona nie brac tabletki z następnego opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
monika19861 możesz się opalać, jednakze musisz pamiętać o ryzyku wystąpienia przebrwień. Najlepiej nie korzystać z solarium a do opalania na dworze smarowac się kremem z filtrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
gondolaaaaaa każdy jest zwolennikiem innej formy antykoncpecji. Nie mam nic do naturalnego planowania rodziny, jednakże jest ona, nie oszukujmy się, bardzo zawodna. Bo organizm kobiety i dni płodne a niepłodne, to czasami toto lotek... Poza tym tabletki antykoncepcyjne nie trują! Nie niszczą organizmu, jeżeli są odpowiednio dobrane przez lekarza i stosowane... Mitem jest również to że po nich nie można zajść w ciąże, niekiedy się je wręcz stosuje by pomóc kobiecie która chce mieć dzieci a nie może. Przy ich pomocy leczy się również zespół policystycznych jajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dzisiaj tj czwartek powinnam wziąć 1 tabletke z drugiego blistra. i wzięłam ją tylko ..wczoraj, w srode wzięlam tabletkę z napisem czwartek - nie wiem co mi sie stalo mialam cięzki dzien i wszystko mi się pokręciło... czy dzisiaj powinnam zrobicdzien przerwy i normalnie od jutra reguarnie przyjmowac kolejne tabetki? czy jak? POMóżCIE PROSZę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAOOOliNA
wesola...87 wlasciwie to boje sie wejsc na wage :? czuje sie okropnie tak jak bym przytyla pare kg a zawsze trudno mi bylo utrzymac dobra figure jednak do tego doszlam a dzisiaj czuje sie jak pączek tak jak bym spuchła:( najgorzej wyglada moj brzuch tak jakbym dopiero co zjadla duzy obiad ... zwykle tak nie mialam. nie podoba mi sie to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
gkwe Dzisiaj bierzesz tabletkę z napisem ŚRODA, a jutro, normalnie już z napisem PIĄTEK i kontynujuujesz zwyczajnie branie tabletek. Skróciłaś sobie zwyczajnie cykl o jeden dzień. I uprzedzają Twoje pytania: jesteś zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
KAOOOliNA jeżeli bierzesz tabletki dopiero 12 dni, nie ma co panikować. Każdy organizm reaguje inaczej. Poza tym po połowie opakowania czyli mniej więcej po 10 tabletce, możesz czuć się taka "opuchnięta" i mieć brzuch jak balon. To zupełnie normalne. Teraz jesteś przewrażliwiona, bo to Twoje pierwsze opakowanie, ale później nie będzie Ci już to tak przeszkadzać i nie będziesz zwracać na to uwagę... Poza tym może to minąć. Dla lepszego samopoczucia ruszaj się dużo i jedz activie, pomoże na te wzdęcia-sama wypróbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dzisiaj tj czwartek powinnam wziąć 1 tabletke z drugiego blistra. i wzięłam ją tylko ..wczoraj, w srode wzięlam tabletkę z napisem czwartek - nie wiem co mi sie stalo mialam cięzki dzien i wszystko mi się pokręciło... czy dzisiaj powinnam zrobicdzien przerwy i normalnie od jutra reguarnie przyjmowac kolejne tabetki? czy jak? POMóżCIE PROSZę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
gkwe odpisałam Ci wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAOOOliNA
bocobybylogdyby dzieki na pewno spróbuje pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
KAOOOliNA A przede wszystkim nie przejmuj się :) I zaręczam Ci na pewno nie przytyłaś 2 kg, tylko się tak czujesz... Ale to minie szybciej niż Ci się wydaje, po prostu nie zwracaj na to uwagi. Wiem co mówie bo sama przez to przechodziłam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dzisiaj tj czwartek powinnam wziąć 1 tabletke z drugiego blistra. i wzięłam ją tylko ..wczoraj, w srode wzięlam tabletkę z napisem czwartek - nie wiem co mi sie stalo mialam cięzki dzien i wszystko mi się pokręciło... czy dzisiaj powinnam zrobicdzien przerwy i normalnie od jutra reguarnie przyjmowac kolejne tabetki? czy jak? POMóżCIE PROSZę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
3 dzien i okres sie pojawil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabrzanka
Hej! Pierwszy raz biorę tabletki antykoncepcyjne i jestem trochę zielona w tej kwestii. Dzisiaj jest dopiero trzeci dzień, jestem po dwóch tabletkach (biorę o 17-stej). Pierwszą wzięłam jak dostałam okres a na drugi dzień już nie miałam okresu. Dzisiaj też nic. Więc już zgłupiałam. Czy wszystko ok, czy może powinnam zrobić test ciążowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×