Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
majkaaaaa --- a myslisz,ze to opuchniecie czym sie spowodowane? NIczym innym jak woda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytaniee.. O której godzinie najlepiej brać tabletki? I czy to ma jakiś wpływ na jej działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle0712
oo fakt..wczoraj mi coś zacinało i nie wiedziałam ze to doszło na forum..:) hmm to 2 tyg mam przeczekać..jak zacznę nowe opakowanie to nie osłabia działania do końca cyklu? a dostałam tez szczepionkę w kapsułkach BRONCHO- VAXOM czy ona tez wpływa na działanie tabletek anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
yasminelle0712 --- wszystkie substancje ktore wplywaja na tabletki sa wymienione w ulotce !!! eveliniątko --- godzina jest bez znaczenia,ale ze wzgledu na skutki uboczne lepiej jest brac wieczorem. Co do tycia.... tabletki nie sa kaloryczne wiec takanka tluszczowa sie po nich nie zwieksza.Maga zwiekszac apetyt wiec trzeba umiec nad nim zapanowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle0712
ok łaski mi nikt nie będzie robił!!! już zapytać nie można! a w ulotce nic nie pisze na ten temat,a to wcale nie znaczy ze nie jest to istotne! a lekarze to mają w nosie!!! jak przepisują antybiotyk to mówią ze nijak wplywa na działanie tabletek!! a to proste ze wpływają!!! zresztą za ide na wizytę do mojej Ginekolog to sie dowiem! nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego mam takie częste plamienia? nawet podczas stosunku. to moje pierwsze tabletki dziś wzięłam 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
yasminelle0712 ---- ale o co te nerwy? Nie wymagaj od nas ,ze bedziemy znaly na pamiec substancje czynne lekow.... Jezeli masz przepisany jakis lek to sprawzdasz czy jego substancja czynna jest wymieniona w ulotce yasminelle i czy w ulotce danego leku jest napisane cos o interakcjach z tabletkami anty.Jezeli nic nie jest napisane to znaczy,ze nie wplywa.Proste? Proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli zawsze brałam o 15 to czy moge tak poprostu jutro wziąć o 22 i dalej już tak brać czy czekać na kolejny blister?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna, mozliwe :) ale wspominam teraz. bedzie jakis duzy \'szok\' jak po porstu je zostawie? wydaje mi sie ze gorzej juz chyba byc nie moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
eveliniątko --- a czy w ulotce nie jest czasem napiasne,ze tabletki nalezy brac o stalych porach? O plamieniach tez cos wspominaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aiofe --- uwierz ,ze moze byc ;-) Jezeli bole glowy rzeczywscie sa silne to przerwij.Musisz wybrac mniejsze zlo.Im szybciej deczyje podejmiesz tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle0712
ja rozumiem ale te ulotki są tak popisane ze nic z nich nie wiadomo..np BIOPAROX antybiotyk osłabia tabletki a w ulotce nic nie pisze na ten temat.i to nie jest proste.. prawda? ja już sama nie wiem, nerwy mi puszczaj bo w ulotce pisze co innego a teraz dzwoniłam do ginekolog i mówi co innego wiadomo ze jej zdaniem sie pokieruje ale wprowadzają człowieka w błąd. sorki za tamto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
yasminelle0712 --- ale bioparox nie wplywa wplywa na tabletki antykoncepcyjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Jezeli chodzi o antybiotyki to tylko substancje o szerkim spectrum dzialania obnizaja skutecznosc yasminelle.Wlasnie te ktore sa wymienione w ulotce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Zacznijmy od tego,ze bioparox to taki pseudo antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle0712
hmm to jest miejscowy antybiotyk...pisze w ulotce ze nie przenika do krwi..a jednak ginekolog mi powiedziała ze osłabiają..może nie dosłyszała ze to bioparox? i tak w sumie mam teraz przerwę to będę sie wstrzymywać:) a jeśli nawet osłabi to tylko przez 2 tyg i potem normalnie działa. prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
yasminelle0712 --- jak masz ochote to sie zabezpieczaj.Ale to nie zmienia faktu,ze bioparox nie obniza dzialania tabletek antykoncepcyjnych.Mam dwoch lekarzy w domu i oboje zgodnie twierdza to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle0712
dzięki za odpowiedzi Młoda położna i za cierpliwość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mloda polozna :) ogolnie znalazlam inszego lekara, pani jest polecona przez znajoma wiec w poniedzialek sie wybieram na konsultacje do niej. . jak na razie dowiedzialam sie (tyle co przez telefon) ze moze trzeba zmienic na yasmin, albo wrocic do minuletow ktore bralam wczesniej. tyle ze tylek mi monstrualnie urosl przy nich (choc bardziej prawdopodone ze to byl wynik menu typu \'fish and chips). dowiedzialam sie rowniez ze powinnam uwaz gdyz po odstawieniu tabletek jest zwiekszone ryzyko zajscia w ciaze (?!). tak czy inaczej dowiem sie w poniedzialek... i mam nadzieje ze czegos konkretnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
aiofe to prawda że zaraz po odstawiniu tabletek jest duże ryzyko zajścia w ciąże i to w ciąże mnogą. dlatego czasami daje się tabletki anty kobietą które zajśc w ciąze nie moga, niby paradoksalne ale prawdziwe. młoda położna co do leków i ich działania na tabletki anty to faktycznie troche problemu jest. lekarz nie zawsze wie, farmaceuta jeszcze rzadziej, a ginekolog odsyła do ulotki, w której nie zawsze jest napisane o interrakcjach. co do substancji czynnych, to fakt, jest jedyny sposob by wiedziec kiedy sie zabezpieczać dodatkowo a kiedy nie. ja spotkałam sie kiedyś z poglądem na temat antybiotyku duracef, jego substancje czynne nie pokrywaja sie z tymi z ulotki tabletek anty a ginekolog i internista zgodnie stwierdzili że obniża on skuteczność antykoncepcyjną. I komu tutaj wierzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
eveliniątko plamienia masz cały czas, czy tlyko podczas stosunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaaarnaaaaa876
Żeby zrobić badania na krzepliwosc krwi i oznaczenie białka CRP to muszę odstawić tabletki?? Jeśli tak to jaki czas wczesniej?? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henryczka123
Młoda Położna Wyniki mieszczą się w normie, lekarz powiedział że mam o siebie bardziej dbać, dużo się ruszać i smarować nogi maścią. Ginekolog zmienił mi tabletki na Marvelon ale z całego przejęcia zapomniałam zapytać czy mam wziąć po 7 dniowej przerwie czy czekać na okres i dopiero wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serducho86
w ulotce sa wymienione tylko skladniki lekow przeciwpadaczkowych, przeciwgruzliczych, i od innych chorob zakaznych a i od HIV tzn ze wszystkie leki typu capivit, skrzypovita bellissa i inne tym podobne nie maja zadnego wplywu na yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszka24
-->młoda położna pomozesz?? brałam Y od stycznia a w maju wzięłam ostatnie opakowanie. Teraz mam pytanie czy moge znowu zacząc przyjmować czy nie bardzo?? nie moge sie dodzwonic do mojej gin i nie mam sie kogo poradzic. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda polożna - w ogien bym nie wskoczyla , ale sa rożne opinię więc sądze ze nie zaszkodzi zapytać dla pewności kogoś bardziej doświadczone , kto pyta nie błądzi :P Dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
szyszka24 ---- jak nie ma zadnych medycznych p.wskazan to mozesz.Ja bym wybrala sie na wizyte do lekarza. Henryczka123 --- musisz przeczytac w ulotce marvelonu bo ja nie znam tych tabletek. czaaarnaaaaa876 ---- nie musisz,ale musiasz poinformowac lekarza ,ktory zleca badania,ze bierzesz tabletki. bocobybylogdyby ---- lekarze mieli racje.Duracef moze obnizyc dzialanie tabletek dlatego,ze cefalosporyna jest antybiotykiem o szerokim spectrum dzialania zblizonym do penicyliny.A penicylina jest wymieniona w ulotce.Wszystkie antybiotyki o szerokim spectrum dzialania beda wplywaly na hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
młoda położna a w ulotce nie ma ani słowa wspomniane o interakcjach ze środkami anty... jak ktoś nie ma jakiegoś pojęcia na ten temat to jest cięzko, każdy lek sprawia problem, nawet głupi apap... a mogłabyś może polecić jakąś ksiązke o antykoncepcji hormonalnej, cyklu kobiety itp. tak zeby ze wszystkim się bliżej zapoznać, pogłebić wiedzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczęta, chciałam się Was poradzić. Yasminelle to moje pierwsze tabletki anty dlatego mam kilka wątpliwości. W terminie planowanej miesiączki zamiast normalnego obfitego krwawienia pojawiło się plamienie, które trwa jak na razie 4 dni (zwykle okres trwa u mnie 6) ale wydaję się być już na wykończeniu. Pierwszy raz się u mnie pojawiła taka sytuacja. Pytanie jednakże mam następujące, plamienie zaczęło się 28 czerwca około 15/16 godziny, pierwszą tabletkę przyjęłam o 12 w nocy. W kolejne dni regularnie przyjmowałam/przyjmuję tabletki o 22. W związku z tym czy już jestem \'chroniona\'? Czy może lepiej poczekać te 7 dni nim zacznie się współżyć? Trochę wybiło mnie z rytmu to plamienie zamiast normalnego okresu, ale robiłam test i w ciąży nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×