Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość bocobybylogdyby
kamilka1984 branie tabletek na "wyregulowanie". powiem Ci że nie wierze w takie coś. Takie chocki klocki miałam przez około 8 miesięcy. Później znowu zaczęłam brać tabletki, ale już nie Y. i biorę do tej pory. Mi tabletki schrzaniły cykl, który miałam co do dnia przed rozpoczęciem brania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alpi
Hej! :* Mam pytanie: biorę tabletki YASMINELLE. Jestem już po 2 opakowaniach. Po ostatniej wizycie u ginekologa, dostałam receptę na kolejne 3. Po pierwszych po 1 zrobiłam tygodniową przerwę. Po 2 wynosiła 7 dni+5dni, bo zapomniałam wykupic receptę Czy jeśli dzis, jeśli mineło już 12 dni, mogę normalnie zacząć spowrotem brac tabletki czy muszę czekać z przyjmowaniem ich na pierwszy dzień miesiączki? Proszę o pomoc i z góry dziękuję i pozdrawiam! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Alpi jesteś po 2 opakowaniach, czy po 1? bo skoro masz zaczac drugie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Alpi ----- nie rozumiem...Minelo 12 dni od czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alpi
po 2. Między 1 a 2 zrobiłam 7 dniowa przerwę, a teraz mięzdy 2 a 3 się przedłużyła i nie wiem jak teraz mam zacząć przyjmować to 3 opakowanie tak żęby dawało tą ochronę... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
aa zamiast po 7 dniach, zaczęłabyś brać tabletki po 12...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alpi
No właśnie nie zaczęłam jeszcze bo nie wiem czy teraz mogę zacząć brać je normalnie, tak jak wcześniej po takiej przerwie...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Alpi --- musisz czekac na pierwszy dzien okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alpi
Czyli nie da mi ochrony przed ciążą przyjomwanie od teraz (po 12 dniach przerwy) tabletek? Dopiero w pierwszy dzień okresu? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Alpi --- jaka ochrone moze Ci dac skoro owulacja juz sie odblokowala?Zadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka1984
bocobybylogdyby tak myslalam...siostra mowila nie bierz, na pewsno Ci nie pomoga...takich mamy lekarzy, regularne to byly okresy ale w czasie brania.ja przed braniem nie mialam regularnych, bo moje cykle wygladaly tak: 31,32,35,36,37,39,29,27 i znow pokrecone;/ to bylo meczace.poszlam do ginekologa i powiedziala ze na to pomoc moga jedynie tabsy...nie chcialam ich juz brac, wiec poszlam do innego...takiego "porzadnego" i ten powiedzial ze mam odstawic bo to nie pomoze etc etc..dziekuje za informacje;((( co do wspolzycia, to po odstawieniu sie boje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alpi
Fakt :/ Dzięki za pomoc :* A oprócz stosowania prezerwatywy, czego mogła bym jeszcze użyć lub zażyć żeby zwiększyć ochronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kamilka1984 ---- a mialas badany poziom prolaktyny i hormonow tarczycy? Alpi --- nie chcesz chyba powiedziec,ze oprocz prezerwatywy i tabletek nie znasz innych metod antykoncepcji? Poczytaj sobie w necie o antykonpcecji,przyda Ci sie taka wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alpi
Znam :) Ale nie wiem co teraz mogę brać żeby znowu później nie zakłuciło mi się to z tabletkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Alpi --- a co chcesz brac? Co jeszcze mozna brac oprocz tabletek hormonalnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Alpi przez ten miesiąc używaj prezerwatyw. A potem pamiętaj żeby wykupić tabletki na czas. Apteki są teraz co dwa kroki. Nie musisz po nie jecać na drug koniec świata. Zobacz ile taka skleroza przysporzyła Ci kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alpi
Zastanawiałam się nad globulkami dopochwowymi PATENTEX OVAL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
kamilka1984 tabletki na każdego działają inaczej, ja Ci podałam mój przykład młoda położna ja przez rozpoczeciem brania Y. miałam zrobione kompelksowe badania, brałam go ze względu na mój szaleńczo wysoki testosteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Alpi poczytaj sobie jakie takie globulki dają zabezpieczenie. Użyj lepiej prezerwatyw ze środkiem pelmnikobójczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonappetit
witam! problem jest taki: moja siostra zmieniła sobie tabletki. poprzednie brała zawsze o 23. skończyło się opakowanie, zrobiła 7 dni przerwy i 8dnia wzięła Yasminelle. problem w tym, że nie o 23, tylko ok 1 w nocy. czyli jakby upłynęło więcej czasu, jakby była dłuższa przerwa? jak to teraz? zabezpieczać się dodatkowo przez jakiś czas? jaki? czy w ogóle trzeba coś robić, czy nie ma problemu? z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alpi
bocobybylogdyby Myslałam o zastosowaniu prezerwatywy wraz z globulkami.... Tak na wszelki wypadek, jeśli prezerwatywy by zawiodła, choć wiem, że to mało prawdopodobne... Tak w temacie prezerwatyw-Durex są ponoć najlepsze na polskim rynku. Tylko przy Durex extra safe, napisane jest ze są grubsze od pozostałych, natomiast żadne nie zawieraja środka plemnikobójczego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka1984
Młoda Polozno----mialam badana prolaktyne i mialam dosc wysoka, bo ponad 50(nie pamietam tych jednostek)....mialam robiona 2 razy : raz normalnie a drugi raz po obciazeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kamilka1984 --- no to mamy odpowiedz dlaczego masz nieregularne cykle.I w tym wypadku zapisywanie tabletek antykoncepcyjnych,ktore moga powodowac wzrost prolaktyny jest dla mnie zupelnym nieporozumieniem.Yasminelle spowodowaly u mnie miedzy innymi bardzo duzy wzrost prolaktyny ( wczesniej mialam prawidlowy poziom).Ja akurat jestem jakims ewenementem bo profesor jak zobaczyl moje wyniki to stwierdzil,ze ja w ogole nie powinnam miesiaczkowac.A ja nie dosc,ze miesiaczkowalam to jeszcze regularnie.Ale za rada profesora odstawilam wszelka antykoncepcje hormonalna i po roku wszystkie hormony wrocily do normy.Powinnas jeszcze miec zbadana tarczyce czy przypadkiem wzrost prolaktyny nie jest spowodowany niedoczynnoscia tarczycy. Skoro masz nieregularne cykle to nie wiem czy przypadkiem nie powinnas miec zbitej tej prolaktyny lekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka1984
Młoda Polozno------ czy teraz ponad miesiac po odstawieniu tabletek moge juz zrobic badanie na PRL i tarczyce??? czy za wczesnie??trzeba miec na to skierowanie od gina czy mozna od zwyklego lekarza??? zacznie sie znowu, pod gorke;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kamilka1984 --- prolaktyne i tarczyce mozna badac niezaleznie od tego czy sie bierze tabletki czy nie.Skierowanie na badania hormonalne nie moze dac internista.I ja bym Ci radzila zapisac sie do ginekologa - endokrynologa bo hormonyto ich domena.Do zwyklego gina nie zwracalbym sie z takimi problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko 34537
Czego może być przyczyną bardzo niewielki obrzęk kostki i mrowienie w stopie?? Czu to ma jakiś związek z tabletkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pytanko 34537 --- jezeli obrzek jest spowodowany zakrzepem to tak.Moze miec to zwiazek z tabletkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko 34537
a jak rozpoznać, że jest to spowodowane zakrzepem?? Bo nie odczuwam bólu, tylko mrowienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pytanko 34537 --- wykluczyc mozna poprzez specjalne badanie.Byc moze cos sie w naczyniach zaczyna tworzyc.Bol i inne objawy pojawiaja sie w stanie zaawansowanym.Moze tez ucisnelas gdzies noge,albo jest zwiazany z nagromadzeniem wody ale wtedy obrzeki pojawiaja sie raczej na obu nogaach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantastic tulip
sluchajcie dziewczyny, bo jest sprawa... przez rok bralam Diane, a ze przytylam jak nic, to ginekolog powiedzial mi zebym brala yasminelle i ja zaczelam brac, tylko ze i tak i tak przytylam :/ jakies 2 miesiace temu wzielam normalnie tabletke, a w nocy sie obudzilam przekonana ze nie wziela i wzielam na nastepny dzien.najgorsze jest to ze wtedy kochalam sie z moim( bylym obecnie) chlopakiem ;/ pozniej po miesiacu mialam krwawienie z odstawienia, ale potem juz nie bralam tabletek i teraz juz 3 tyg.temu powinnam miec miesiaczke i nie mam :| czy slyszalyscie moze ze miesiaczka moze sie regulowac w jakis dziwny sposob po odstawieniu yasminelle?help..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×