Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Anulek_134
Pokazało mi błąd na stronie przy pierwszym wysyłaniu, więc szybko z pamięci przetworzyłam na nowo, żeby nie uciekło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julaaaaa
Cześąć dziewczyny! Temat który poruszam pojamił się już na forum, jednak chciałam sie jeszcze raz dopytać w swojej sprawie. Biorę pierwsze opakowanie Yasminelle. Niedługo jadę na tydzień na wczasy. Właśnie w tym tygodniu wypada mi okres!! :/ Wiem, ze można opóźnić wystąpienie miesiączki, biorąc od razu kolejne opakowanie i dopiero potem zrobić 7-dmio dniową przerwę. Ale czy to będzie dla mnie bezpieczne, skoro dopiero zaczynam przyjmowanie talbelek antykoncepcyjnych? Dodam, że nie mam skutków ubocznych, nie przytyłam, nie mam plamień, wszystko jesy ok. Albo zastanawiałam się, czy można zrobić tak, żeby pierwsze opakowanie skończyć np 5 dni wcześniej, zrobić 7 dni przerwy i zacząć kolejne opakowanie?! Nie wiem czy to by było bezpieczne... Nie mogę poradzić się mojego lekarza, ponieważ jest na irlopie, d;latego piszę do Was. Bardziej skłaniam się przy przyjęciu 2 opakowań jedno po drugim, ale nie chciałabym mieć potem problemów. Proszę, napiszcie co o tym sądzicie, jak powinnam postąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
@ JULAAAA przeczytaj sobie kilka postów (i stron) wcześniej, wszystko było już napisane, bo któraś się o to pytała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julaaaaa
Czarna puma, wielkie dzięki za odpowiedź!! Kurcze, że też akurat tak musiało mi wypaść :/ Pech straszliwy!!!!! No nic, chyba wezme kolejne opakowanie od razu, tak jest bezpieczniej, bo wszędzie o tym mówią.... o wcześniejszym odstawieniu tabletek nie słyszałam, tylko tak pomyślałam, na "chłopski rozum".... Jak metoda nie zadziała, to pięknie będzie... A miałas krwawienia w tym czasie, czy lekkie plamienia? I trwało to całe 21 dni, do kolejnego odstawienia? Ehhhh, co za pech!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julaaaaa -- wez jeszcze pod uwage,ze moze wystapic pogorszenie samopoczucia,mdlosci,bole glowy itp.Zwlaszcza jezeli bierzesz dwa blistry pod rzad w czasie gdy organizm dopiero sie przywyczaja do hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julaaaaa
Młoda położna, dzięki za odpowiedź. O to właśnie najbardziej się martwię..... :/ żeby ni8e pomieszało sie mi w organiźmie, zwłaszcza że zaczynam dopiero z tabletkami.... Nie chcę przesadzić na poczatku, jesli wszystko jest ok. A jak myślisz, gdybym przerwę na okres zaczęła np 4 dni wcześniej.... potem 7 dni okresu i normalnie kolejne opakowanie w 8 dniu. Czyli brałabym tabletki 17 dni zamiast 21... Czy byłoby to lepsze rozwiązanie, miało jakiś wpływ na mój organizm, na zabezpiecznie?? Może lepiej po prostu zostawić wszystko tak, jak powinno być i w nic nie ingerowac.... tylko szkoda mi urlopu.... takie plany były, a tu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julaaaaa ---- albo bierzesz cale opakowanie albo wcale ...Hormony to nie cukierki i nie mozna sobie ich brac dowolnie.Raz sobie wezme 17 tabletek , nastepnie 21 a pozniej 15 bo cos tam znowu mi wypadlo ...Wczesniej blister mozna skonczyc w wyjatkowych sytuacjach, jak np. pominiesz tabletki.I tylko wtedy.Mozesz sobie jedynie skrocic przerwe.A jak sobie radzilas z okresem jak nie bralas tabletek ? Nie wyjezdzalas nigdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mimo ze juz nie biore tabletek Y to chce sie was poradzic. Zdazylam sie chyab przyzwyczaic do tego forum Moj gin przepisal mi GYNALGIN, bo odkryl stany zalane. wzielam wszytskie tabletki i juz jest ok. Ale mam pytanie czy te tabletki moga wplywac na płodność albo przesunąć owlacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julaaaaa
Młoda położna, wiem, ze tabletki to nie cukierki. Spokojnie, ja tylko "głośno myślę"... pytam się, może ktoś cos poradzi. Jasne, że pierwsze co poszłabym do lekarza i się dowiedziała, ale teraz jest na urlopie... A radziłam sobie z okresem w czasie urlopu, radziłam :) Tylko teraz, skoro biore tabletki i możnaby było ułatwic sobie ten czas, to dlaczego nie. Ale nigdy kosztem swojego organizmu... Stąd moje wpisy tutaj... VC-ja też brałam te tabletki. Podobno nie mają wpływu na płodność. Jeśli przy G. przyjmuje się tabletki anty. to tymlepiej... Ale w czasie ich przyjmowania nie powinno się kochac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda położna Słuchaj mam problem. Kończę teraz drugie opakowanie Yasminelle. Przy pierwszym podczas przerwy strasznie bolała mnie głowa więc wzięłam tabletkę 6tego dnia przerwy. Dziś byłam u ginekologa i chciała mi przepisać Yaz (ale się nie zgodziłam bo jest droższy) więc kazała mi jeść Yasminelle 24 dni, później 4 dni przerwy i znów 4 (schemat Yazu) Ewentualnie 2 opakowania pod rząd i później normalnie przerwa (ale ja nie bedę ryzykować, że będą plamienia) No i tu moje pytanie jak to jest? Bo czytałam gdzieś, że przerwy nie muszą być 7 dniowe jak się je tabletki, tylko max 7. Powiedziała, że nie mogę robić 5 dniowych przerw? Tylko dlaczego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozyczka18
hej.pisze pierwszy raz bo kilka dni temu bylam u ginekologa i lekarz przepisal mi wlasnie tabletki yasminelle. powiedzial cos o tym ze nie moge przy nich brac innych lekow czy tez pic alkoholu. czy to prawda?? nawet zwyklego apapu nie moge wziasc?? tym bardziej ze zbliza sie moja 18stka i raczej bez zadnego kieliszka sie nie obędzie...chyba sami rozumiecie ;) pomozcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julaaaaa
rozyczka18-kilka stron wcześniej bylo pisane o alkoholu. Mój lekarz popatrzał tylko na mnie z uśmiechem, kiedy zadałam mu takie pytanie (też się o tym naczytałam wcześniej). Ale nie ma z tym problemu :) alkohol nie wpływa na działanie tabletki. Wiadomo, że każdy organizm jest inny i reaguje inaczej. Ja uważam, że na wyrost nie musisz się martwić.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Alkohol nie wpływa na działanie anty. Możesz spokojnie pić ;) jeśli chodzi o leki, to głównie z antybiotykami yasminelle koliduje,ale np. też z dziurawcem. Po prostu czytaj ulotki leków "zażywanie z innymi lekami itd." Apap spokojnie też możesz brać ;) I zmień ginekologa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozyczka18
od razu mi lzej.:))) a wlasnie a jesli chodzi o antybiotyki to wtedy w przypadku ich brania trzeba odlozyc tabletki na bok ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Nie nie trzeba, po prostu niektóre antybiotyki obniżają skuteczność anty (dlatego trzeba dodatkowo się zabezpieczać,np.prezerwatywą). Dlatego jeśli lekarz przypisze ci antybiotyk,powiedz mu,że stosujesz yasminelle i czytaj ulotkę :) najlepszego z okazji 18stki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlauDDynka69 ---- OK.Teraz doczytalam,ze chodzi o Yaz.Biorac Yaz rzeczywiscie przerwa trwa 4 dni i nie mozna jej wydluzac.Z tego samego powodu dla ktorego nie mozna wyzdluzac 7 dniowej przerwy. Ale branie yasminelle wg schematu yaz? Jestem ciekawa czy Twoja lekarka tak samo by eksperymentowala ze swoja corka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlauDDynka69 ---- OK.Teraz doczytalam,ze chodzi o Yaz.Biorac Yaz rzeczywiscie przerwa trwa 4 dni i nie mozna jej wydluzac.Z tego samego powodu dla ktorego nie mozna wyzdluzac 7 dniowej przerwy. Ale branie yasminelle wg schematu yaz? Jestem ciekawa czy Twoja lekarka tak samo by eksperymentowala ze swoja corka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nie chodzi o to bo ja to wiem, że przerwy nie można wydłużyć. Eksperymentować? Te tabletki mają taką samą zawartość hormonów i te same hormony więc moim zdaniem to bez różnicy. Chodzi mi o to, że bolał mnie łeb podczas 7dniowej przerwy, więc skróciłam ją do 5 dni, a 6stego dnia wzięłam tabletkę. Powiedziała mi, że nie mogę robić 5 dniowych przerw, no i zastanawiam się dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlauDDynka69 ---- z takiego samego powodu dla ktorego nie mozna wydluzyc przerwy 7 dniowej.Schemat yaz jest inny,i bierze sie tabletki o 3 dni dluzej.Wiec i cykl wyglada inaczej.Dlatego w ulotce yasminelle nie wspominaja o mozliwosci dluzszego brania tabletek bo i czas przerwy sie wtedy zmienia i antykoncepcja.A duzo kobiet, dobiera sobie po kilka tabletek z nowego blistra zeby opoznic wystapienie krwawienia.Tylko nie maja swiadomosci,ze ich czas przerwy wtedy sie zmienia.Dlatego leki nalezy brac zgodnie z zaleceniami ulotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czina
Czesc dziewczyny, jestem w potrzebie i chce sie upewnic w pewnej kwestii. Biore Yasminelle juz 2 lata i jestem zadowolona-schudlam, cera mi sie popawila-to dla tych, ktore sie pytaly o skutki dzialania. Do tej pory nie mialam i nie mam zadnych problemow. Jednak dzis jak wzielam kolejna tableke to sie przestraszylam, bo pomylilam 2 tydzien z 3cim(jak bierzecie to wiecie jak wygladaja rzedy tabletek). Niby jest napisane ze trzeba brac wedlug strzalek ale z 2 str pisza, ze kazda tabletka ma ten sam sklad...pomozcie bo nie wiem co robic, bo jestem za granica i nawet nie mam w tym miejscu dostepu do lekarza wiec pytam sie Was. Prosze o szczera i kompetentna odpowiedz:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greenscherry
Czina nie masz się o co martwić. Kiedyś mi się też tak zdarzyło. Rozmawiałam z lekarzem i powiedział, że każda tabletka ma ten sam skład (tak jak Ty też to napisałaś) i nie ma różnicy czy we wtorek weźmiesz środową czy wtorkową. Strzałki mają być komfortem dla Ciebie, żebyś wiedziała kiedy bierzesz tabletkę. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda położna chyba się nie zrozumiałyśmy. Chodzi mi o skrócenie przerwy w braniu Yasminelle. Brałam pigułki 21 dni, i miałam przerwę 5 dni i szóstego wzięłam tabletkę. Ginekolog powiedziała, że nie mogę tak robić. W ulotce pisze, że przecież można skrócić przerwę tylko jak się ją dużo skróci to mogą występować plamienia. Tylko to chodzi chyba o jednorazową sytuację? p.s nie brałam jeszcze yasminelle według schematu yaz, bo się chyba źle zrozumiałyśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woodstosck
Dopiero chce zaczac brc Yasminelle. W tym miesiacu nie moge bo musze nadzerke wyleczyc wiec zaczne brac od nastepnego miesiaca. Beda to moje pierwsze w zyciu tabsy. JEDNAK. Pierwsza wezme bedac 1 lub drugi dzien na Wooodstoscku...Czy moge je tam wziac? Chodzi mi o to czy po pierwsze te tabsy jakas moga miec gorsze dzialanie jak je bede trzymac w nagzanym na maksa namiocie. A po drugie no wiecie brak lekarza w przypadku ewenetualnych komplikacji...Czy moge zaczac je brac w tym czasie cy nie bradzo...co myslicie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
To,że weźmiesz anty. na imprezie nie ma znaczenia, ważne aby tabletki nie leżały na słońcu (jak każde leki zresztą), także schowaj je do torebki i zakryj czymś (kocem,kurtą), aby nie były poddawane bezpośrednio promieniom słonecznym. Akurat wtedy wypada ci 1 dzień okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodstock
Hensha-->no niestety wtedy tak wypada...Pierwszy dizen okresu akurat bede miala 31:(( No ale trudno... Tabletki naturalnie bede trzymala w plecaku a nie na promieniach slonecznych bezposredio, jednakze zastanawiam sie czy fakt ze beda one w namiocie gdzie tem w sloneczne dni moze dochodzic do 70 stopni bedzie mialo wplyw na te leki...Czy moze zajsc jakas interakcja ktora oslabi ich skutecznosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Jak wiesz, wszystkich leków nie powinno trzymać się na słońcu. Myślę,że nagrzanie się ich do bardzo wysokiej temp. może wpłynąć na ich skuteczność. Dlatego na wszystkich ulotkach pisze się,aby "przechowywać w temp np.25stopni" czy unikać działania słonecznego na lek. A czy akurat będzie takie słońce i temp. to tego nie wiesz, więc jak chcesz weź wtedy tabletki, w razie "problemów" zabezpieczaj się dodatkowo, albo zrezygnuj z tabletek w tym czasie jak nie jesteś pewna a chcesz mieć uspokoją głowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czina
Dzieki wielkie greenscherry:D kamien mi spadl z serca!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka69
do mloda polozna ----> Zazywm tabletki oddluzszego czasu, ale pierwszy raz mam taka sytuacje... Czytałam duzo, ale wolalam sie upewnic... Byłam w 5 dniu zazywania tabletek, i jakies 2h po zażyciu zwymiotowalam... odrazu po tym zazyłam druga tabletke... Ale problem polega na tym ze wczesniej wspolzyłam...czy jak zazyłam odrazu po tym incycdencie druga tabletke, to moge spac spokojnie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×