Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość dziewczyny te wszytskie
to nie ma znaczenia każda z tabletek ma ten sam skład a dni i strzałki są po to, by sie nie pogubić, jesli zapomniesz połknąć jednej, czy dwóch - zawsze sie zorientujesz kiedy to było - patrząc na dni tygodnia, bedziesz wiedziała: czy dzisiaj już brałam tabletke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oni
hallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oni
Hey Kochani i Kochane ma pytanie czy moze wystapic zaplodnienie jesli stosowalo sie miesieczny cykl yasminellą i czy w takim razie jest 100% gwarancja na to by uniknac ciąży,lub jesli dojdzie nawet do zaplodnienia mimo brania yasminelli a wykryje sie to przez test ciązowy to jaka jest szansa na unikniecie ciazy mam na mysli jak najszybszy test ciążowy po stosunku.Czyli jaka metoda mozna uniknac ciazy po zaplodnieniu zazyciem tabletki o duzym stezeniu hormonalnym? Z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam i zdrowia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co napisałaś jest tak niejasne że trudno mi się połapać Ale jeśli PRAWIDłOWO przyjmujesz tabletki, nie zapominasz o nich i stosujesz według ulotki, to nie wystepouje owulacja, więc nie ma komórki jajowej która mogłaby zostać zapłodniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! Wypytałam ginekologów :P Faktycznie nie ma znaczenia :D Uff jaka ulga dzieki kochane za rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale powiem wam, że ja strasznie się czuje po tych tabsach... Mdli mnie, blada jestem i cholernie senna. Któraś ma jeszcze takie objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bastka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bastka
serdeczne dzięki KOCHANIUTKIE za odpowiedź:)) ale proszę odpowiedzcie ,mi na jeszcze jedno pytanko związane z porą brania tabsów.... pisałam wcześniej że pierwszą tabl.wzięłam o 22 bo wtedy dostałam okres, a kolejne biore po 21 ale przed 21:30... czy to dobrze???????? z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musisz brac równo co do minuty mniej więcej o tej samej porze więc jest ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bastka
ANEMONE dzieki wielkie.... powiedz mi jeszcze jak to jest z sexem, tzn. czy po 7 tabletkach mozemy juz bez gumki czy lepiej nie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie i wg ulotki, jesli pierwsza tabletke wziełaś w 1 dniu okresu, to jesteś od razu zabezpieczona. ale wielu lekarzy jest zdania, że jesli miałas jakiekolwiek wahania z cyklem (nieregularność) albo jesli to Twoje pierwsze opakowanie tabletek, to organizm czaaaasem moze się nie zdążyć zgrac z hormonami z pigułek... i lepiej miesiac pcozekac dla pewności :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rapsodia
Strasznie panikujecie xD dwa lata bralam logest potem rok przerwy teraz to nowe cos. po 2 latach na logescie spadlo mi doscznacznie zainteresowanie seksem. lekarz mi dzis powiedzial ze od niedawna taka reakcja na pigulki jest jednostka chorobowa xD i jesli po tych bede tak miec to nic mi nie pomoze i plasterki bedewyprobowywac xD a szystkie inne objawy negatywne ustepuja po miesiacu okolo. przynajmniej u mnie, kazdy jest inny. co do pryszczy- organizm sie w pewnym sensie oczyszcza i potem jest tylko lepiej ;) no i co tu duzo gadac...pigulka to niezaleznosc ;) i tez dostalam pierwsze opakowanie od ginekologa... co do ceny- slyszalam ze w wawie na swietokrzyskiej mozna kupic je za 35 zl. nie jestzle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bastka
cześć:) dzieki wielkie za odpowiedz Anemone:)) co do cen to w wawie na Dickensa w aptece mozna kupic też za 35 zl a powiedzcie mi moje kochaniutkie jak to jet zpaleniem przy tych tabsach?????? bo ja pale i troche sie obawiam po tym co przeczytałam w ulotce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rapsodia
ja tez pale... generalnie nie powinno sie ale mi przez 2 lata brania i palenia nic nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bastka
Rapsodia a powiedz mi jeszcze jak to jest z alkoholem przy tabsach????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pidzama
generanie przy tabsach alkohol nie jest wskazany.. tu chodzi o dzialanie leku przeciez.. jak jestes chora i bierzesz antybiotyk to nie popijasz go piwem.. przy tabsach chodzi bardziej o to zeby tabletka sie przyjeła czyli.. chodzi o unikniecie jej nagłego zwrotu.. czyli po prostu chodzi o wymiotowanie.. Mysle ze jesli napijesz sie piwa a nie spijez sie tak ze zwrócisz sniadanie obiad i kolacje (i przy okazji pigułke) to nic sie nie stanie.. Ale czemu nie dmuchac na zimne? po prostu wez pigulke 2, 3 godzinki przed impreza.. a potem to nawet i wymiotowac mozesz:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly_lu
hey!Jestem w 7-dniowej przerwie i w trzecim dniu dostalam okres....oczywiscie bardzo sie ciesze bo balam sie troche czy rzeczywiscie tabletki dzialajal od pierwszej(jesli of course wezmie sie w pierwszym dniu miesiaczki),ale boli mnie brzuch...:(nie jest to (narazie ..)az tak ogromny ból jak przed braniem tabletek ale liczylam ze w ogole go nie bedzie....:( Czy to moze jest tak ze dopiero przy kolejnych opakowaniach mijaja te bóle?!:( Co do palenia...pale,ale odkad biore tabletki ograniczam bardzo i staram sie rzucic...jak palilam normalnie to bolały mnie nogi.....niewiem jak to jest. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie się palić odechciało a też pale. Umm wyspałam się wczoraj i musze przyznać, że dziś czuje się znakomicie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie ze na tym forum panuje dziwna panika. Tabletki to nie antybiotyk, można je spokojnie brać, pić alk i palić fajki. Co prawda jezeli chodzi o papierosy to raczej zakazane są od ok 35 roku zycia i to nie dlatego ze osłabiają działąnie tabletek, ale za względu na to ze mogą szybciej powodować gorsze skutki uboczne. WSZYSTKO JEST W ULOTCE, wystarczy ją przeczytac by sie uspokoic w wielu sprawach o które pytacie. Jezeli nawet ktos weżmie tabletke z kilkugodzinnym opóżnieniem też sie nic nie stanie!! najwazniejsze by nie bylo to wiecej niz 12 h, oczywiście zarzywanie je w miare zblizonej porze codziennie jest najlepsze i dla organizmu i dla większej gwarancji zabezpieczenia antykoncepcyjnego zapewne też. Jeszcze raz co do alkoholu - to trzeba sie o tyle pilnowac, by nie zwymiotowac. Jezeli zwymiotyjesz ok 3-4h od zarzycia tabletki to trzeba polknąc kolejną a dalej to juz konsultowac sie z gin. Dlatego tylko trzeba uwazac. Kolejna sprawa - sposób kolejnosci przyjmowania tabletek-zaczynamy w dniu pierwszego dnia okresu i pozniej juz zawsze kolejne opakowania zaczynamy od tego dnia (jak dostalas okres w pon to bierzesz tabletke i juz zawsze po przerie 7 dniowej zaczynasz opakowanie od pon). Strzelki i od góry i od dołu idą TAK SAMO nie ma żadnego błedu więc nie ma różnicy czy patrzysz od góry czy od doły idą one w TAKIEJ SAMEJ kolejności. Kazda tabletka jest taka sama, a dni są wypisane by UŁATWIĆ, a nie (jak tu widać ze sie dzieje) UTRUDNIĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*zażywać W razie innych problemów służe pomocą w miare moich mozliwości, ale zazwyczaj wystarczy po prostu przecyztac ulotkę :) AHA! i czesto pojawiają sie spekulacje typu, ze boicie sie , ze jak nie dostaniecie krwawienia pierwszego dnia po odstawieniu to juz boze ciąza!, nie absolutnie, czasem w przerwie moze si eono wogole nie pojawic (ale jezeli nie pojawi sie przy okazji kolejnej przerwy to juz nalezy sie zglosic do gin!) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patsi
Hej dziewczyny! Jestem na forum nowa , ale temat tabletek nie jest mi obcy. Ostatnie dwa lata brałam Novynette z małymi przerwami. Są świetne , samopoczucie ok i w ogóle, żadnego tycia. Na ostatniej wizycie gino zaproponował Yasminelle. Jestem po pierwszy opakowaniu. Dużym plusem jest to, że mogę przy nich nosić soczewki kontaktowe bez większego problemu( przy novynette nie było sznas), schudłam, ale..pogorszyła mi się cera i mam okropne wachania nastroju. Chandra dopada mnie codziennie. Mój facet nie może już wytrzymać ze mną:)Czy to może być wina Yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bastka
hejka:) wszystkim kobitkom:) dziewczyny a to plamienie to ile czasu może sie utrzymywać?????? bo troche to meczące jast:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha! w koncu i ja sie doczekałam czasu zmian :classic_cool: od wczoraj biore yasminelle ( zrezygnowałam z yasmin) zobaczymy jak to teraz bedzie:) mam nadzieje ze lepiej bo wszystkie poprzednie to jakies niewypały były..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barabarka
hej dziewczyny, a jezeli moj okres sie przedluza tzn pod koniec wystepuje plamienie... (a czytalam ze niektorym juz po 1 dniu brania yasminelle okres zanikal?) i ile to sie może utrzymywać? bo muszę zacząć brać leki dopochowowe na nadżerkę i chyba nie powinnam ich brać w czasie kiedy mam plamienia? a muszę zdążyć zużyć wszystkie do 7 dniowej przerwy.. wstrzymać się miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja bym ci osobiście radziła poczekać miesiąc bo skoro przyjmujesz leki dopochwowe na nadżerkę to kochać się raczej nie będziesz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajomaaaa
hej wszystkim. yasminelle to moje pierwsze tabletki biore je od pierwszego dnia cyklu czyli od 6 marca dzisiaj kochałam sie z moim chłopakiem. bardzo boje sie ze moge zajsc w ciąże... Czy mozliwe jest zebym zaszła w ciaze??? tak teraz sie boje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja siostra ma 168
teoretycznie nie ale czasem, jesli bierze sie pierwsze tabletki, a wcześniej cykle były nieregularne lub miałas zaburzenia z hormonami - lekarze zalecają miesiąc poczekac, bo organizm czasem nie zdąży sie rpzystosowac do nowych warunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barabarka
kurcze ale wolałabym zacząć przyjmować wcześniej żeby wcześniej móc iść na cytologię... więc jak raczej niewskazane czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×