Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość bordeaux84
@ AQUA 12 & asdasdaasd: Bardzo Wam dziękuję =))) @ asdasdaasd: Tak, lekarza zmieniam. Mam wrażenie, że tamten mnie "trochę", brzydko mówiąc, olał. Pozdrawiam gorąco =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia123
ELO mam takie pytanko czy dzialanie lekow dentystycznych obnizaja skutecznosc tabl. Wlasnie bylam u dentysty i czyms ochydnym mi zeba posmarowal i niewme czy tabl ma mniejsze dzialneie a niewiem co to bylo za swinstwo Prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca o jasmin
czesc bede wdzieczna za kilka odpowiedzi drogie kafeterianki. mianowicie , w piatek wzielam moja 21 tabletke jasminu - czyli skonczylam pierwsze opakowanie. Dzisiaj mam 3 dzien 7-dniowej przerwy. Kiedy pojawi sie okres? Czytalam , ze powinien na 2, 3 dzien... a jak to jest w praktyce? Czy sa jakies objawy nadchodzacego okresu przy braniu tabletek antykoncepcyjnych? I teraz nast... mianowicie ..zabezpieczenie w ciagu 7-dniowej przerwy... Czy nalezy sie zabezpieczac dodatkowo metodami mechanicznymi? Czy tabletki w trakcie tej przerwy nadal dzilaja? ..eehhh... bo troszke sie denerwuje.. w sobote kochalam sie z moim chlopakiem i skonczyl w srodku... w sumie zajscie w ciaze wtedy graniczyloby chyba z cudem (niedosc , ze nieplodne dni , to przy tabletkach) ...no ale zawsze obawy sa... :/ bede wdzieczna za odpowiedzi Z gory wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciemna
Do pytającej: jeżeli to jest Twoje 1 opak. to w ciagu 7 (3-4 dzień) dni powinnaś dostać okres. Zaczynasz następne opakowanie i 1-2 tabl.zakończy Ci okres. A nastepne okresy będą zaczynały się 2-3 dnia przerwy i będą trwały b.krótko. Dziewczyny czytając wasze wypowiedzi widze, ze lekarze są tendencyjni i eksperymentują na nas ja od 3 m-cy(4 opakowani) szukam przyczyny złego samopoczucia, rozchwiania emocjonalnego, senności i ciągłego zmęczenia (w takim stanie nie ma seksu-więc po co tabletki)- byłam u internisty badania rewelacyjne i własnie mnie oświeciłyście wszystko to wina tych tabletek. Co prawda gino zmienił mi yasmin na jasminelle, ale chyba nie będę wykupywać tej repepty, bo moga to byc wyrzucone pieniądze. Przytyłam 8 kg, biust jak Doda (a bez plastyki)i boli, tyle tylko, że paznokcie i włosy rewelka. I tylko teraz mam dylemat świetny wygląd przy kiepskim samopoczuciu i zero seksu czy świetne samopoczucie, SEKS i ....... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale po Y. tyle az przytylas? niby one nie wplywaja na tycie? ja dlatego biore je tak 20-21 zeby przespac jak cos napady glodu i buszowanie po lodowce!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanaaaaaaaaaa
Nie wiem co robić... POWIEDZCIE MI TYLKO JEDNO: CZY KAZDY ORGANIZM PRZYJMUJE TABLETKI ANTY? CZY JEST MOZLIWOSC, ZE JE ODRZUCI I MY O TYM NIE WIEMY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo o odpowiedź. Zaczynają się wakacje, wyjazdy itp. Skróciłam sobie cykl, nie biorąc 4 ostatnich tabletek. Po 3 dniach normalnie wystąpił okres, teraz chcę skrócić przerwę z 7 dnia na 5 i wziąć dziś tabletkę, a następnie przedłużyć o te 4 zaległe dni okres tak, że zamiast 21 tabletek wezmę 25. Takie kombinacje są niezbędne, jeśli mam spokojnie szaleć w czasie wyjazdów, ale czy nie zaszkodzą mi? Nadmienie, że Y. biorę już ok 4-5 miesięcy i jestem baaardzo zadowolona:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devgirl
a nie lepiej bylo przyjac 2 opakowanie pod rzad? takich kombinacji jakie planujesz sie nie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 23 lata i to moje pierwsze tabletki,mam pytanie.Czy moj organizm musi sie przyzwyczaic do tego ze ciagle mi niedobrze,jestem rozkojarzona i ciągle płacze bez powodu??PROSZE powiedzcie mi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devgirl
ja bym tak zrobila - jezeli to byloby moje pierwsze opakowanie, jakos bym przetrwala, bo organizm musi sie przyzwyczaic. Ale jezeli bym byla np. przy 2 czy 3 opakowaniu to bym zmienila tabletki :) Duzo ich jest na rynku i pewnie ktores ci podpasuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczona Anetka
Witam koleżanki od Yasminelle. Byłam dziś u ginekologa ponieważ po skończeniu pierwszego opakowania Yasminelle nie wystąpiło u mnie krwawienie z odstawienia,nawet się troszkę bałam,że zaszłam w ciążę,ale to nie było to.Pani ginekolog powiedziała mi że niektóre kobiety tak reagują na tabletki antykoncepcyjne jeżeli je zażywają non stop (ja biorę pigułki dopiero od 2,5 roku naipierw był to Microgynon,potem Yasmin a teraz Yasminelle) Zaleciła mi przerwę w stosowaniu pigułek anty na okres trzech miesięcy zeby organizm odpoczął a potem od września mam brać Yasminelle.Bardzo proszę napiszcie czy robicie czasem przerwę w stosowaniu pigułek?Czy często ją robicie ?raz na rok?Dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devgirl: dzięki za radę, ale raz nie zrobiłam przerwy i umierałam. lekarka powiedziała,że niektóre kobiety nie mogą sobie na to pozwolić i niestety ja nią jestem. ginekolog mówił mi, że skracanie, bądź wydłużanie okresu jest nieszkodliwe , bardziej martwi mnie skrócenie sobie przerwy z 7 do 5 dni. Spróbuję, bo generalnie innego wyjścia nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
odetka89 --- takie skracanie brania tabletek i potem branie bez sensu jakis zaleglych czterech powoduje nie tylko wariacje w twoim organizmie ale tez to ,ze antykoncepcja nie jest zachowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Mam pytanko. Od trzech miesiący mam nie regularne miesiączki i bardzo obfite krwawienia, wymioty, uderzenia na przemian gorąca i zimna. ostatnio pare dni po miesiątce zemdlałam. w środe ide do ginekologa. mozecie polecic mi jakieś tabletki? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krbp
czesc dziwczyny ja mam problem mam wysypke i bylam u dermatologa i powiedzial ze to od slonaca ale dalej mi wysakuje i pomyslalam ze to od tabletek a za dwa dni wyjezdzam i nie wiem co mam zrobic mialyscie taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krpb
prosze was odpidzcie mi koniecznie jak cos wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iam3
witam wszystkich :) pierwszy raz sie tu wypowiadam ale mam maly problem wiec pomyslalam ze dobrze by bylo sie kogos poradzic ;) bralam yasminelle poraz pierwszy, odstawilam po dwoch tygodniach (nie wazne z jakiego powodu;)) po odstawieniu mialam okres ale teraz znowu chcialabym zaczac je brac. czy bede miala normalny okres za miesiac i wtedy mam je wziac? prosze o odpowiedz i pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasdaasd
hmmm... więc tak: @Edddytek : Idz lepiej do lekarza , będzie cię to taniej kosztowało bo ja np. moge sprzedać opakowanie za ok 200 zł - pasi ? @kicia123 : ja np.nie jestem stomatologiem i jasnowidzem. Wystarczyło stom. zadać jedno "głupie" pytanie. @pytajaca o jasmin: Nie martw sie... dostaniesz okres :) a co do bezpiecznego seksu to - możesz szaleć na MAXAAA!!! jesteś zabezpieczona. @ zalamanaaaaaaaaaa: nie ma czegoś takiego jak przyjmuje i nie przyjmuje - łykasz , nie masz biegunki i wymiotów , nie łykasz innych leków które zmniejszają skuteczność - to jesteś zabezpieczona (w 99,9%) @ odetka89 : lepiej tak nie mieszaj - chyba ,że lubisz dzidziusie :P @ =Dzena= : lekarz ci poleci - PEWNIE YASMINELLE ... przedstawiciel handlowy na pewno do niego dotarł . Jak sie ładnie uśmiechniesz to poczęstuje się darmową "próbka" @krbp - jak to od tabsów to ... nic nie rób - minie @ iam3 - odstawianie było głupie - teraz polecam ok 3 miesięcy przerwy potem dopiero zacznij. PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, biorę Y. dopiero 12 dni...narazie plamienie ustało...mam nadzieję, że znowu się nie pojawi:(...troche spuchłam...brzuszek mi trochę spuchł i piersi. W pierwszych dniach brania było mi nie dobrze i cały czas miałam mdłości...Poczekam do drugiego opakowania jeśli coś będzie nie tak po proszę o zmianę na inne. Dziewczyny czy \"spuchniecie\" po tabsach utrzymuję się przez cały czas ich brania czy tylko na początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
ja nie spuchlam a wręcz schudłam 5 kg ....ale to plamienie 15 dzień już mnie męczy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
ale to zależy od organizmu, kazdy inaczej reaguje także spokojnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam brać yasminelle między innymi na trądzik i hirsutyzm. jednak po pierwszym opakowaniu ani jedno ani drugie nie zniknęło. Dziwne, bo przeciez są antyandrogenne. Niby po miesiącu nie spodziewam się cudów, ale czy któraś z Was miała podobne problemy i czy jej przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iam3
az 3 miesiace? boje sie bez tabletek bo jestem za mloda na dzieci a teraz cykl mi sie rozregulowal i nawet nie mam jak wyliczyc nieplodnych dni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 001
Hey widze ze niektóre z was wiedza juz troszke o tych tabletkach ... a mam pytanie .. mój lekarz wypisał mi yasminelle ... ale mam mały dylemat poniewaz zaczęłam je bac dopiero w 2 dniu cyklu ... i nie wiem czy bedą mnie one chronić przez pierwszy mieisąc czy nie ... bo niektórzy czekają na 2 blister ... POmózcie ... bo juz głupot się nasłuchałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iam3
to ja juz nie wiem co mam robic... wiem ze glupio zrobilam ze przerwalam branie tabletek ale teraz juz po fakcie wiec nic nie poradze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oowcaa
z tego co mówił mi mój lekarz albo lecze sie u niego albo słucham porad koleżanek z internetu, powiedział że w żadnym wypadku samemu nie mozmna przerywac brania a pozniej znów rozpoczynać brać jakichkolwiek tabletek antykoncepcyjnych bo pozniej \kończy sie to zazwyczaj torbielami na jajnikach a cała winą obciąża sie tabletki...ja raz przerwałam sama i dostałam za to od mojego lekarza niezły opier..$%$ ol :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×