Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

To zalezy co robisz na tym kibelku... jesli siusiu to po prostu masz cos z pecherzem, ale tabletki powinny sie juz wchlonac przez te kilka godzi...Jesli to nie siusiu to lepiej skontaktuj sie z lekarzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
na ulotce nic nie pisze o tym składniku,więc myśle,żę nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paracetamol wplywa na skutecznosc antykoncepcji ale podobno jesli nie przekroczy sie dawki paracetamolu 1g to nie ma wpływu na anty (1g to dwa apapy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
carbon.. chodzi mi poprostu.. nie o siusi... że jeśli wezme tabletke i po kilku minutach lub godzinach poczuje potrzebe to czy to sie nie wydali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz to wklejalam ale:wplyw na wchlanianie sie tabletek maja: - antybiotyki (ampicylina, tetracyklina, ryfampicyna); - leki stosowane w leczeniu padaczki lub innych chorób (prymidon, karbamazepina, okskarbazepina, topiramat, felbamat, hydantoiny, barbiturany, no.fenobarbital); - rytonawir - lek stosowany w leczeniu infekcji wirusem HIV; - gryzeofulwina - lek stosowany w leczeniu infekcji grzybiczych; - preparaty zawierające ziele dziurawca. Na wchlanianie sie niema wplywu: alkohol(chyba ze spowoduje wymioty), maści przeciwgrzyzbiczne, leki dopochwowe, krople, herbaty ziolowe. A teraz pare lekow o ktore pytaly dziewczyny:) (nie = niema wplywu) aspiryna - nie amotaks - tak amertil - nie augmentin - tak ascorutical - nie azitromycyna - nie Apap - nie azimycin - nie Amotaks Dis - nie algesan naklofen - nie azitrox - nie amotax - tak acodin - nie amoksycylina - tak BIOXETIN - nie bactrim - nie Bromergon - tak BACTUM - nie Bioracef - nie biostymin - nie biseptol - nie bioparox - nie codipar - nie CEROXIM - nie cholinex - nie cisaprid - nie Cynarex - nie cyclonamin - nie ciprobay uro - nie clarytromycyna - nie chrom - tak cefuroksym - nie Calcium - nie clenbuterol - nie Doxycyclin - tak Doxycylinum - tak Deprim - tak diclac - nie digenzym - nie duomox - tak Encorton - nie engystol - nie euthyrox - nie fervex - nie furaginum - nie froprinosin - nie flukonazol - nie flavamed - nie fluimucil - nie flucanozol - nie Flucofast- nie Forcid - tak faringosept - nie Gripex - nie gardan - nie GINKOPRIM - nie groprinosin - nie Hiconcil - tak Heviranem - nie hemofer - nie Hydroksyzinum - nie hascosept - nie ibuprom - nie ibuprofen -nie ketonal - nie keflex - tak Ketoresem - nie KLACID UNO - nie klindamycyna - tak ketonal forte - nie lacidofil - nie laremid - nie letrox - nie lecytyna - nie Mannitol - nie meloksam - nie Myconafina - tak mięta - nie nystatyna-nie naproxen-nie nurofen forte - nie nifuroksazyd - nie nervomix - nie Nolicin - nie no-spa - nie omeprazol- nie Ossillococclinum - nie Ospamox - tak Oranex - nie oeparol - nie Urogran - nie urosept - nie uteina - nie upsarin - nie paracetamol - tak Polopiryna - nie pseudoefedryna- nie pulmicort - nie Rutokal C - nie rulid - nie rovamycine - nie RELANIUM - tak radical - nie rutinoscorbin - nie Rutinacea - nie sachol - nie spiramycyna - nie Silica - nie sinupret - nie Siemie lniane - nie stoperan - nie solpadeine - nie Sylimarol - nie spiramycyna - nie Tegretol - tak Taromentin - tak tetracyklina - tak tabcin - nie tegretol - tak tramadol - nie tinidazol - nie Thuya Occidentalis 15 - nie vitaral - nie verdin - nie voltaren - nie valerin - nie Węgiel - tak witamina c - nie(w dopuszczalnej ilosci) ziele dziurawca - tak Zinnat - nie Zyrtec - nie żeń-szeń - Raczej nie powinien, przynajmniej w dawkach powszechnie stosowanych. Chcialam dodac ze tabletek nie powinno popijac sie sokiem z grejfruta(jesli chodzi o ten sok to nie powinno sie nim popijac zadnego leku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie wiem,ze tam nic nie pisze...lekarz tez mi nic nie powiedzial, a gdzies wyczytalam, ze niestety paracetamol ma duzy wplyw na te leki :( sama ostatnio bralam, bo mialam chora nerke i teraz mam pewne obawy,bo okresu jak nie blo tak nie ma...pomimo regularnego brania tabletek.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Narvanka
Witam ;] Mam pytanko,czy wie ktoś może gdzie najtaniej kupić Yasminelle w Poznaniu? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)) Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekus...Hmmm prawde mowiac nie spotkalam sie jeszcze z tym, zeby po wzieciu tabletki byla taka reakcja, ale calkiem mozliwe, ze nie zostanie ona tak wchlonieta do organizmu jak powinna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
ja brałam przez kilka dni amotaks i taromentin... mam nadzieje,żę nie miały wpływu... stosowałam jeszcze dodatkowe środki zabezpieczające... te leki maja wpływ na antykoncepcje,ale chyba nie na yasminelle skoro nie ma tego na ulotce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
teraz to mnie zastraszyłaś;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka1986, jestem troche spokojniejsza, bo dawka nie przekraczala u mnie 1g na dobre (ewentualnie byla rowna), ale )w takim razie moze bedziesz wiedziala co sie ze mna dzieje i dlaczego ciagle nie widac okresu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
Poprostu antybiotyki wpływają na opoznienie... Może Ci się poprostu opoznić... Czytałam już posty na ten temat... Gdy dziewczyna przy braniu antybiotyku dostała pozniej okres przy antykoncepcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi konkretnie o to, ze biore je juz od jakiegos czasu (zawsze regularnie, bez zadnego zapominania, czy pomijania)... Wszystko zawsze chodzilo jak w zegarku - koniec opakowania - 4 dzien po odstawieniu=okres... No, a teraz nagle juz jest 5 dzien i nic sie nie dzieje!!! Nie mialam zadnych wymiotow, po tablektach, ani nie mialam biegunki!!!Jedyne co mi przyszlo do glowy to wlasnie te tabletki, ktore musialam brac, bo mi nerka zaczela dokuczac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, ze ja nie bralam zadnych konkretnych antybiotykow... to byl panadol na zmniejszenie bolu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
ja teraz się zaniepokoiłam tym wydalaniem... Kilka razy mi się tak zdarzyło,żę po wzięciu pigułki kilka min albo godzine musiałąm skorzystać z toalety... Mam nadzieje,że trawienie nie przebiega w dynamicznym tępie.. i nie zdarzyła sie strawić... w ulotce pisze tylko o CIĘŻKIEJ biegunce i wymiotach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
nie martw się na zapas.. Idz do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekus, nie umiem Ci niestety odpowiedziec na to pytanie!!! Ja przez jakis czas mialam zapelenie pecherza moczowego i tez bardzo czesto odwiedzialam toalete...co prawda nie bezposredniu po wzieciu tabletki, ale mimo to zawsze tak w godzinie po wzieciu mi sie zdarzylo... Nie zauwazylam jakiegos zmniejszonego dzialania, ale nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kazdym inym przypadku poszlabym do lekarza i to od razu, ale chwilowo nie mam do niego `dostepu`...stad tez te moje pytania... chce sie upewnic,czy moje obawy sa sluszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to byla za przeproszeniem taka sraczka- pierdaczka gdzie wydalalas niestrawione rzeczy, wiesz o co mi chodzi.... :)jak zwykle kupa to zaden problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
mam nadzieje,że to nie ma zadnego wpływu... wkoncu to tylko tabletki.. i potrzeby fiziologiczne... biore je mniej wiecej o tej samej porze... dzisiaj biore 29stą... Podczas kochania zawsze było dodatkowe zabezpieczenie... ze względu na te leki ktore brałam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
no zwykła KUPA;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka1986, to pytanie to do ktorej z nas, bo ja juz sie pogubilam :( :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carbon na razie wiem ze to trudne ale nie panikuj, mnie tez kiedys sie spoznila troche a zawsze mialam w ten sam dzie regularnie i postepowalam jak trzeba az tu nagle sie spoznila i juzczasem moze nie wystapic miesiaczka i nie musisz byc w ciazy, w ulotce jest napisane ze jak 2 razy nie ma to trzeba do lekarza zeby wykluczyc ciazemoze tez paracetamol troche Ci poprzestawial w organizmie i stad to przesuniecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykla kupa OK...ale co jesli pojawi sie ta `sraczka - pierdaczka`??????????? Zadna ciezka, tylko taka po prostu??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
wtedy trzeba wziasc jeszcze jedna z dodatkowego blistra.... ale skad ten dodatkowy blister >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×