Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Jeżeli popijesz tabletkę alkoholem, to może wpływać na wchłanianie tabletki (każdy lek powinno się popijać wodą, ew. w ogóle nie popijać;]). No i jeśli zwymiotujesz tabletkę pod wpływem alkoholu przed upływem 3 godzin to też nie za ciekawie... Poza tymi przypadkami to nie wpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli popijesz tabletkę alkoholem, to może wpływać na wchłanianie tabletki (każdy lek powinno się popijać wodą, ew. w ogóle nie popijać;]). No i jeśli zwymiotujesz tabletkę pod wpływem alkoholu przed upływem 3 godzin to też nie za ciekawie... Poza tymi przypadkami to nie wpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli popijesz tabletkę alkoholem, to może wpływać na wchłanianie tabletki (każdy lek powinno się popijać wodą, ew. w ogóle nie popijać;]). No i jeśli zwymiotujesz tabletkę pod wpływem alkoholu przed upływem 3 godzin to też nie za ciekawie... Poza tymi przypadkami to nie wpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała sam
Witajcie, co jakiś czas odwiedzam to forum i widzę, że się temat potężnie już rozbudował. Mam mały problem. Właściwie to jeszcze nie jest chyba problem, ale odezwała się moja neurotyczna natura i nie mogę sobie z tym poradzić. Chodzi o okres. A właściwie jego brak. Przestałam brać w ogóle antykoncepcje (yasminelle) gdzieś w listopadzie. Do tej pory miałam okreś regularnie, co 29 dni. Teraz powinnam dostać w środę 6 chyba, a teraz jest piątek. A okresu nie ma. Czy to może być sprawka hormonów? Przyznaję, że zaczęły mi niedawno wyskakiwać pryszcze tu i ówdzie (i tak z nie mam z nimi już tragedii, ale jednak są, nawet na plecach drobne), zaczęły mi się włosy szybciej przetłuszczać ( prawie codziennie muszę myć głowę), no i lekki łupież. Twarz też mam tłustą. Poza tym odczuwam bóle w dole brzucha, tak jakbym miała za chwilę dostać okres, ale go ciągle nie ma. ;/ Gdzieś przeczytałam, że to tak może być po odstawieniu, ale już zaczynam świrować. Gadałam z chłopakiem, raczej oboje wykluczamy ciążę, bo kochaliśmy z prezerwatywą. Wkładał członka, ale na samym początku stosunku, bez wytrysku. Mam do niego zaufanie, więc w sumie nie powinnam się martwić. Ale neurotyk to głupi człowiek, i niewiele rzeczy może go uspokoić. Czy ktoś miał podobnie, albo chociaz posłuży fachową radą? Czekać na okres? Biec do apteki po testy ciążowe? Utopić się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała sam
Przepraszam, 5-tego marca, nie 6 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mała sam --- utopic to moze nie, ale kubel zimnej wody nie zaszkodzi...Jezeli po tygodniu nie dostaniesz okresu to wtedy mozesz zaczac o tym myslec.A im bardziej o tym myslisz, tym bardziej okres sie spoznia.Nic tak nie opoznia okresu jak 'natretne mysli', jakis czas temu przez takie mysli moj okres spoznil sie o cale 10 dni.A jak przestalam sobie tym glowe zawracac to od razu sie pojawil.Zrob sobie goraca kapiel,pomasuj podbrzusze,lyknij nospe a najlepiej przespij sie z facetem.Sex najlepiej rozkurcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała sam
Dziękuje młoda położno za odpowiedź :-) gorąca kąpiel po kuble zimnej wody dobrze mi zrobi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onazielona
Hej Mam pytanie. Skończyłam pierwszy blister... oczekuje na okres..(to 2 dzień) wczoraj nie wytrzymałam z chłopakiem i sobie zaszaleliśmy (bez tabletki).... Mam czego sie obawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona zielona-zadałam podobne pytanie i dostałam odp , że mam sobie sprawdzić w temacie YASMINELLE, bo gdzies na pewno jest. Tyle, że ten temat jest szeroki i jeszcze nie znalazłam. Jak znajdziesz to napisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska1986
mloda polozno----- zawsze mialam okres regularnie, odkad wyjechal moj chlopak, cos sie namieszalo....nie ma go juz dlugo, nie wspolzylam od grudnia, a teraz mamy marzec,wiec ciaza raczej wykluczona:P tylko od tamtej pory cos zaczelo mi sie "mieszac".....mialam okres w styczniu, w lutym i wlasnie w lutym juz dostalam inaczej...teraz marzec i znow cos nie tak;/poza tym w tym mies mialam infekcje i bralam antybiotyk i globulki dopochwowe, czy to moze miec jakis wplyw???myslalam ze chociaz przy tabletkach bede miala regularne cykle.....:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska1986
mloda polozno---- a co do hormonow to mialam badana prolaktyne przed braniem tabsow--- i mialam bardzo wysoka ponad 50..ng/ml chyba dobrze napisalam jednostki:| i mimo to lekarka powiedziala ze to nie przeszkadza i ze cykle wyreguluja mi tabletki... jak przeciez one bardziej moga mi ja podniesc;/ nie znam sie ale juz sama nie wiem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aguska1986 ---- choroba, leki moga miec wplyw na cykle a juz na pewno wysoka PRL.To jest charakterystyczne dla niej.Pozatym dlaczego sadzisz,ze przy tabletkach nie masz regularnych cykli? Dlatego,ze nie dostaiejsz krwawienia w ten sam dzien?Prosze Cie....Jak odstawisz tabletki to wtedy zobaczysz czy wyregulowaly Twoj cykl.Co do PRL to warto zabadac ja z obciazeniem czyli test z metaclopramidem i zbadac hormony tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska1986
Mloda Polozno---- tak wlasnie pomyslalam ze mam nieregularne bo nie w ten sam dzien;/ i chyba cos z psychika mi sie stalo:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska1986
Mloda Polozno--- mialam robiona z obciazeniem i tez wyszla bardzo duza.... nie pamietam teraz ale po godzinie 200cos a po 2 godz 100cos...wiem ze jak moja siostra pokazala ten wynik swojemu gin to zrobil wielkie oczy...:| i teraz juz sama nie wiem czy brac te tabletki czy odstawic??? przed braniem mialam przed okresem bole piersi..a teraz to juz mam okropne od polowy cyklu:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aguska1986 --- a mialas badane tsh zeby wykluczyc niedoczynnosc tarczycy? Ja tez mialam wysoka PRL i odstawilam tabletki bo robilam wszystko zeby unikac zbijania PRL bromergonem.I uadlo sie, PRL sama spadla.Mi PRL skoczyla wlasnie po yasminelle, wszczesniej bylo wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska1986
Mloda Pozlozno---- nie mialam badania tsh.... prosze napisz mi czy jak przed braniem mailam taka wysoka to teraz moge miec jeszcze wieksza???? i czy ta PRL moze wplywac na to,ze raz mam krwawienie w piatek raz w sobote a za innym razem w niedziele???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska1986
Mloda Polozno---- a czy stres moze miec wplyw na PRL i przestawianie sie terminu krwawienia??? jestem bardzo nerwowa osoba, wrecz caly czas zyje w ciaglym stresie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aguska1986 --- stres jest jednym z czynnikow powodujacym wzrost PRL i tez wplywa na przesuniecie krwawienia.Czy po tabletkach moze byc wieksza? Moze ale nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska1986
Mloda Polozno---gdybym chciala odstawic tabsy to poprostu przestac je brac???? czy skonsultowac sie z lekarzem??:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aguska1986 ------ najlepiej przestac po skonczonym blistrze, jezeli chcesz w trakcie przerwac to lepiej jest skontaktowac sie z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga22
Mloda Polozno--- czy mozesz mi napisac, w ktorym tyg ciazy lekarz "recznie" moze ja poznac??? bo slyszalam ze juz w 6.prosze o odp.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
gaga22 ----- dobry lekarz jest w stanie wykryc ciaze w 5-6 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenjka.....
zapomnial :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej . Po yasmienelle od pierwszego dnia brania mialam dzien w dzien krwawienie/plamienie. dzis jestem w drugim dniu siedmiodniowej przerwy i nie wiem jak mam odroznic to zwykle plamienie od krwawienia ? w ogole jesli mialam takie plamienie to czy mozna powiedziec , ze skutecznosc byla mniejsza ? czy jedno z drugim nie jest zwiazane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz nie trzeba. Dostalam okres - potrafilam jednak odroznic (calkiem inny ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rinia
Na jaką godzinę najlepiej ustalić sobie przyjmowanie tabletki ? i czy po skonczyonym blistrze po siedmniodniowej przerwie zaczynając kolejny blister mozna zmienić sobie godzinę przyjmowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Rinia -----> mozna sobie zmienic godzine po 7 dniowej przerwie, a co do przyjmowania o dogodnej to proponuje 15:00..... Ja zawsze biore mniej wiecej kolo 15:00 i nigdy nie zapominam....rano nie ma co i na wieczo, najlepiej popoludnie, pozdro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaheira
Witem, Biorę Yasminelle 12 dzień, to moje 1 tabletki anty, zauważyłam że jestem od nich strasznie nerwowa, okres się skończył, a mam dziwne plamienia, mam pytanie które kieruje do Młodej położnej, czy te objawy powinny ustąpić z 2 moż3 blistrem ? czy może te tabletki po prostu nie są dla mnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Rinia ---- moim zdaniem najlepiej jest brac wieczorem.Wszelkie fizyczne dolegliwosci masz szanse przespac.Pozatym nie wiem jaki tryb zycia prowadzisz,osobiscie dla mnie branie tabletek w porze popludniowej jest prawie,ze niewykonalne.A tak wiem,ze przed pojsciem spac mam lyknac tabletke.Od zawsze bralam o 21. Jaheira ----powinny ale nie musza ustapic.Wtedy zastanowisz sie czy sa dla Ciebie.Narazie o tym nie mysl,to jest dopiero 12 dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×