Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Tigre
Ja też biorę o 21 i wydaje mi się to odpwiednia pora. Po pierwsze, robię się po nich senna, więc na noc w sam raz. Poza tym przy moim trybie życia rano zapominałabym je brać, a żeby brać je popołudniu musiałabym je mieć non-stop przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ababaaa
PYTANIE ZWLASZCZA DO MLODEJ POLOZNEJ, czy tzw "antykoncepcja po", ktorej uzywa się np. w przypadku pękniecia prezerwatywy, to jest juz aborcja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ababaaa ----- dla mnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ababaaa
Mloda Polozna_> bo z tego co przeczytalam na ten temat w internecie, to dla wielu ludzi antykoncepcja po=aborcja, tylko nie wiem czym rozni sie atykoncepcja po od sytyacji gdy ktos zapomni tabletki antykoncepcyjnej, ma stosunek i potem lyka 2- dla mnie to jest podobna sytuacja, natomiast widze, ze dla wielu ludzi antykoncepcja normalna to jedno, a antykocepcja po to to samo co aborcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rinia
Prowadzę bardzo intensywny tryb życia. Non stop w biegu. Praktycznie tylko wieczorami jestem w domu. Chyba też będę brała o 21 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilcia85
Ja biore zawsze rano- 10 w sam raz dla mnie, wieczorami różnie bywa ..gdzies pojde na piwko a pozniej nie daj boze wymioty hehe , dla mnie wieczor odpada,a popoludnie to juz wogole, choc zawsze mam przy sobie tabsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka333
witam:) ja zaczełam brać yasminelle 2 dni temu i sama nie wiem.. 1 dzien mialam normalnie okres, 2 o wiele mniej obfity, a 3 dnia *czyli dzis) prawie w ogole. czy to normalne? poza tym rano boli mnie głowa, zastanawiam sie czy to ma jakiś związek z tymi tabletkami. a co do godziny to ja tez biore o 21 :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka333
a co do plamienia miedzy okresami - moj ginekolog powiedzial ze to normalnie przez pierwszy miesiac, a nawet dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MŁODA YASMINELLKA
Młoda położno skad wiadomo ze tabletki Yasminelle nie a za slabe dla danej kobiety i ze sa dobrze dobrane, jak nie ma zadnych skutków ubocznych i plamienia wystepowaly tylko w pierwszym miesiacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
MŁODA YASMINELLKA ---- tabletki,ktore sa slabe dla danej kobiety nie trzymaja cyklu.Czyli krwawienie wystepuje juz w trakcie blistra.Ale to,ze sa za slabe nie oznacza,ze nie jest sie zabezpieczonym.Dawka jest wystarczajaca zeby zablokowac owulacje ale za mala aby utrzymac cykl.A jak nie ma zadnych skutkow ubocznych,fizycznych i psychhicznych to znaczy,ze organizm je toleruje i sa dobrze dobrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga22
Mloda Polozno---- ja mam takie pytanie, wiem ze organizm to nie szwajcarskie zegarek;p, ale zawsze mialam w piatki okres..w lutym w sobote dostalam a teraz dzis w niedziele..... a jak w nast miesiacu dostane w poniedzialek??? wkoncu braknie mi przerwy...;\ prosze wyjasnij mi to jakos.dziekuje z gory za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
gaga22 ----- nie ma czego wyjasniac.To jest bardziej normlane niz dostawanie krwawienia w ten sam dzien.Czysta fizjologia. Jak nie dostaniesz krwawienia w 7 dniowej przerwie to wtedy bedzie pole do popisu jezeli chodzi o przyczyny, a teraz daj sobie na luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezsensowna sowa jednooka
mloda polozna-> jak zwykle dostałam krwawienie z odstawienia w sobote. lecz było to tylko plamienie które trwa do dzis , chociaż teraz lekko ustało. krew jest czerwona lecz jest to bardzo skąpe , zazwyczaj miałam obfitsze krwawienie. Wczoraj nakleiłam pierwszy plaster (bo przyechodze z Y na evre) , czy może to skąpie plamienie oznaczać ciążę ? , jak wygląda plamienie w ciąży?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
bezsensowna sowa jednooka ----- plamienie w ciazy jest bardzo skape..Ale to tez zalezy od kobiety.Jedne plamia mniej inne wiecej.Krew moze byc czerwona albo lekko brazowa.Generalnie jedna podpaska wystarcza.Mozliwe,ze Twoj organizm tak zaaregowal na evre bo to jednak jest bardzo duza ilosc hormonow w porownaniu do y.wiec moze dochodzic do zatrzymania krwawienia.Nawet jak zaczynasz brac tabletki to moze do tego dojsc a co dopiero przy plastrach.Jak chcesz miec pewnosc czy to nie ciaza to zrob badanie krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna88
Witam :). Do zakończenia mojego pierwszego w życiu blistra Yasminelle zostały mi tylko dwie tabletki, jednakże niepokoi mnie fakt, że od przedwczoraj bolą mnie jajniki, co może być tego powodem? Wspomnę, że moje jajniki mają tendencje do torbieli, czy byłoby zatem możliwe, że tabletki, które miały im zapobiegać, wywołują je :(? Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Anna88 ---- jajniki,nie przestaly pracowac w momencie brania tabletek.Pozatym Prostaglandyny nadal sa wytwarzane,ktore wywoluja skurcze.Czasami moze tez dochodzic do wzrostu pecherzyka graafa,ktory oczywscie nie peka.Dlatego nigdzie nie jest powiedziane,ze tabletki zapobiegaja torbielom. Mnie zawsze jajniki bolaly i zadne tabletki mi w tym nie pomogly.Zawsze mozesz zrobic USG dla pewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna88
Dzięki młoda położna :). Jest jeszcze jeden problem, zauważyłam dzisiaj, że przy załatwianiu się leci mi krew z odbytu i zdążyłam już dzisiaj załatwić się trzy razy, co rzadko mi się zdarza (przeważnie jest to raz dziennie rano), dodam, że wczoraj nie mogłam się w ogóle załatwić, a dzisiaj zrobiłam to po każdym posiłku i w dodatku ta krew, która mnie bardzo niepokoi :/, czy to może być jakiś skutek przyjmowania Yasminelle? Szukałam w ulotce jakiejś wzmianki odnośnie tego, ale nic nie znalazłam, czy jesteś w stanie udzielić mi odpowiedzi odnośnie tych dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet77
młoda położna.mam pytanie.jesli godzine po zażyciu tabletki zabolał mnie brzuch i musiałam oddać dość rzadki stolec to czy ma to wpływ na wchłonięcie się tabletki i powinnam wziąć drugą??czy tylko w przypadu jakiś bardzo ciężkich biegunek trwających pare godzin powinno sie zażyć drugą?Dręczy mnie troche to pytanie bo dzien po tym kochałam sie z chłopakiem a teraz czekam na okres(ostatnia tabletke wzielam w piątek więc na okres oczywiście mam jeszcze czas ale wole sie upewnic zebym spokojnie spala)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Anna88 ---- krew byla swieza i zywo czerwona czy moze brunatna? Ze sluzem czy bez? Zadnych podraznien w okolicach odbytu nie masz, od papieru toaletowego?Czasami jak kal jest bardzo twardy to moze dochodzic do podraznien sluzowki jelita.Nie plamisz w trakcie opakownia? Zoładek Cie nie boli? Jezeli to sie powtorzy musisz wybrac sie do internisty.Tabletki nie maja nic do tego.Bierzesz aspiryne albo cos na rozrzedzenie krwi? sweet77---- ciezka biegunka to taka,kiedy nie masz sil wyjsc z toalety.Wtedy moze byc problem z wchlanianiem tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozia
Witam wszystkich!! Mam pytanie dwa tygodnie temu odstawiłam jasminell,jestem już po okresie,no i trochę z mężem zaszalałam.Czy jeżeli byłabym teraz w ciąży czy to grozi czymś mojemu dziecku że nie zrobiłam dłuższej przerwy po odstawieniu tab.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna88
Młoda położna - krew jest swieża i żywo czerwona, co do śluzu nie mam pewności, ale raczej go nie ma. Plamienie mam przez całe opakowanie, krew z odbytu pokazała się dopiero dzisiaj, żołądek mnie nie boli, nie biore żadnych tabletek. Czasem mi się zdarzało, że podczas podcierania była krew na papierze toaletowym, ale to raczej z powodu podrażnienia, teraz mam wrażenie, że jest tej krwi o wiele więcej, na tyle, że nawet woda w toalecie jest czerwona co sie wcześniej nie zdarzało i wydaje mi się, że kał nie byl zbyt twardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminellka
czy jezeli zostalo mi 5 tabletek do konca 2 opakowania i dzis uprawialam seks ze swoim chlopakiem, nie doszlo jednak do konca, rano bez gumki, wieczorem z gumka ale pekla, czy moge spac spokojnie???mysle ze tak:) czy jestem na tym etapie zabezpieczona w 100% ??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
Anna88 ---- a jestes pewna, ze nie jest to plamienie z pochwy? bozia ---- nic a nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO MŁODEJ POLOŻNEJ: mam pytanko. Chyba odstawię yasminelle bo pojawil mi sie cellulit- czy to możliwe że od tabsów? jakie moga być negatywne konsekwencje odstawienia? biore juz pol roku i nie miałam żadnych skutków ubocznych kt by mnie zaniepokoily jakoś tak super bardzo:P) pozdrawiam :) Z gory dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno:) jak stwierdze ze jednak chce brac tabsy to ile mam sobie zrobić przerwy? czy moze zrobic przerwe pozniej niz po 6 opakowankach???poradz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno. Jak uważasz czy po 6 m cach powinnam zrobic przerwe i ile jak zechce pozniej wrocic czy moze pozniej???poradz!:) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna88
Młoda położna - jestem w 100% pewna, że to nie jest krew z pochwy, plamienie z pochwy ma kolor brązowy i podczas oddawania moczu na papierze zostaje odcien brązowy, przy załatwianiu się natomiast podcierając odbyt, na papierze zostaje kolor czerwony i tylko wtedy woda jest również czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwiedziona0
młoda położna niedawno pisałaś coś o torbielach że pigułki nie wstrzymują powstawania torbieli.Mam torbiel i lekarz mi wypisał yasminelle że niby on wtedy się wchłonie.Ale z tego co pisałaś wcale to nieprawda.I jeszcze jedno dlaczego przestałaś brać tabsy? pozdrawiam dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
kotka111 ----- tabletki moga go powodowac.Tylko dlatego,chcesz zrezygnowac? Myslisz,ze jak odsatwisz to sam zniknie? Negatywne skutki? Mdłosci,bole glowy i takie tam.Moga sie pojaiwc ale nie musza.Czasami mozesz na okres dlugo czekac.Co do przerw to kompletnie nie wiem o co Ci chodzi? Jezeli koniecznie chcesz zrobic sobie przerwe to niech ona trwa minimum 3 miesiace.A jak nie chcesz robic przerwy to nie musisz.Nie wazne czy bierzesz pol roku czy rok.Jezeli dobrze sie czujesz i badania sa ok to nie ma sensu.O to chodzilo? Anna88 --- jezeli to sie powtorzy drugi raz to musisz isc do internisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
uwiedziona0 ---- wcale tak nie napisalam.Napisalam,ze nigdzie nie jest powiedzane,ze tabletki antykoncepcyjne beda dzialac profilaktycznie przeciw torbiela.Ale jak najbardziej w czasie brania tabletek moze sie wchlonąć.Dlaczego przestalam? Bo mi zaszkodzily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×