Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość olusiaaaa
dziekuje :) przeprasam ale piwrwszy raz jestem w takiej sytuacji i sie jakos tak zleklam:) dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusiaaaa
dziekuje :) przeprasam ale piwrwszy raz jestem w takiej sytuacji i sie jakos tak zleklam:) dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusiaaaa
przepraszam cos sie popsulo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
sloneczko 1234 ---- jezeli dlugo bierzesz tabletki to te krwawienie moze byc coraz mniejsze....w skrajnych przypadkach w ogole zanika..ale to naprawde skrajne przypadki.Na to mogly tez sie nalozyc czynniki z zewnatrz.Jezeli to Cie niepokoi to zawsze mozesz skonsultowac to z lekarzem.Mozesz tez zrobic test...jak masz jakies podejrzenia. jagucha -- wiem tylko ,ze takie tabletki istnieja.Tez maja mala dawke hormonow. jaka111 ----- mam nadzieje,ze posluchasz sie lekarza zanim stanie sie nieszczescie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagucha
mloda polozno, pytalam czy jesli stwierdzasz ze nie trzymaja mi cyklu to by znaczylo ze moge wpasc ??? skoro te tabletki rowniez maja mala dawke hormonow i tamte dzialaly na mnie zle to pewnie te tez :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyss
w ogole masakra z tymi tabsami. Brałam yasmin, zylam normalnie[potem byla dluuuga przerwa],mam 2 tydz yasminelle i... bola mnie piersi, czasami są nudności,i mnie obsypało [nie mialam problemu z tradzikiem]. i mam pytanie, czy to np przejdzie, jak organizm sie przyzwyczai sie do tabletek? czy jednak nie? bo sory bardzo, jak ma sex byc przyjemny jak sie wszedzie cos pokazuje? masakra. czy ktos mial tak ja jak i mu przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko 1234
dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jagucha ---- dawka w kazdych tabletkach jest wystarczajaca zeby zablokowac owulacje.ALe czasami jest nie wystarczajaca zeby utrzymac cykl.To nie oslabia ochorny przed ciaza.Pozatym u Ciebie nie bylo ewidentnych objawow takiej sytuacji,jednorazowe wczesniejsze krwawienie o niczym nie swiadczy.U Ciebie byl problem ze zlym tolerowaniem tabletek przez organizm i lekarz podjał sluszna decyzje o zmianie.Jeanine i tak maja chyba wieksza dawke od yasminelle.Yasminelle raczej ma najnizsza dawke na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pidżamka
witam raz jeszcze ;] no i zrobiłam test i Zuzia serdecznie pozdrawia wszystkich udzielających się na tym forum ;) Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malennka
Hej dziewczyny. Mam pytanie, moze troszke glupie ale juz zaczynam miec schizy...... We wtorek wzielam ostatnia tabletke z 2 blistra i dalej nie mam krawawienia.... Czy to mozliwe zebym byla w ciazy??? Dodam tylko ze bralam tabsy regularnie (max 10 minut przed lub po 20) , nie mialam biegunek i nie wymiotowalam. Po pierwszym blistrze dostalam krwawienia w 2 dniu...Przez pierwszy miesiac zabezpieczalismy sie dodatkowo, ale w drugim juz z tego zrezygnowalismy i kochalismy sie do konca..... Prosze odpiszcie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
malennka----powtorze slowa Młodej poloznej, ktore juz niejednokrotnie padaly na tym forum: ORGANIZM TO NIE SZWAJCARSKI ZEGAREK..to ze ostatnio dostalas krwawienia w 2dniu przerwy nie oznacza ze zawsze tak bedzie.Znam to z autopsji, przez jakies kilka miesiecy dostawalam krwawienia 3dnia przerwy..potem dostalam 4 i zdarzylo sie ze nawet 5 dnia!a w tym miesiacu znow 3.Na krwawienie mamy cale 7dni.Dodatkowo jezeli bralas regularnie tabletki i nie bylo innych czynnikow oslabiajacych dzialanie tabletek, to wszystko bedzie ok. Stres opozni Ci krwawienie, wiec sie nie schizuj- przeszlam juz to :p i wiem ze stres duuuzo potrafi namieszac.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malennka
Dzieki sliczne Tagusia :* A tak na marginesie to pierwszy raz weszlam na to forum i nie zdazylam przeczytac wszystkich wypowiedzi ;P Jeszcze raz wielkie dzieki za szybko odpowiedz :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagucha
troche mnie zmartwilas ze jeanine maja wieksza dawke... no ale coz... z jakiego powodu lekarz zmienil tabletki i wybral wlasnie te... zobaczymy, nie panikujmy na zapas... czy jest mozliwe zebym po tabletkach miala chore meczacy schizy, kazda rozmowe z kimkolwiek jaka przeprowadzam analizuje sobie pozniej juz w spokoju po cichu, co ja powiedzialam ,co powiedziala ta 2 osoba...nie wiem po co mi to jest potrzebne, ale tak mnie to meczy :( zastanawiam sie czy powodem moga byc tableki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
jagucha --- najpierw martwisz sie,ze yasminelle ma mala dawke hormonow i moga nie trzymac cyklu, a teraz marwtisz sie,ze jeanine maja wieksza dawke....Zdecyduj sie....Jeanine naleza do grupy tabletek z mala iloscia hormonow.Zreszta porownaj sobie ich sklad z yasminelle i sama zobaczysz czym sie roznia. Powodem takiego zachowania moga byc jak najbardziej tabletki.Zle dobrane tabletki moga wpedzic nawet w nerwice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mejdej
Kobiety... mam za dwa miesiące ślub, w pięknym maju... i że mam strasznie bolesny okres zwróciłam sie do lekarza prywatnie, żeby nie miec niespodzianki na ślubie w postaci mdłości, bólu itp. to najpiękniejszy dzień zycia więc chcę być przytomna;-) dostałam jasminelle i po pierwsze przeraziła mnie cena, po drugie możliwe skutki uboczne a po trzecie to, co na tym forum sie pisze... Gdzie Wasz wolny seks? skoro mimo tabletek myślicie, czy nie wpadłyście? skoro marwicie sie o pryszcze i wagę? skoro Wasz partner nie ma świadomości, że mozecie mieć w przyszłości raka piersi albo wątroby? Współczuję dzieciątkom, które są poczęte w sytuacji naruszonej hormonalnej równowagi, kiedy organizm matki nie chce nowej istotki... Mam przyjaciela ginekologa, który ostrzegał mnie przed lekarzami pochopnie przypisującymi tabletki bez przeprowadzenia wcześniej hormonalnych badań. najczęściej liczy sie umowa z koncernem farmaceutycznym i uzyskane w ten sposób profity. co więcej, kobieta, która planuje dziecko powinna na kilka miesięcy wcześniej odstawić tabletki, aby podczas okresu nastąpiło oczyszczanie organizmu i powrót do naturalnej równowagi. a gdy dziecko powstaje w wyniku nieskuteczności tabletek lub zaniedbania w jej przyjmowaniu jest narażone na bycie słabszym i przychodzenie an świat przez cesarskie ciecie. Moj zaprzyjaźniony lekarz zajmuje sie przede wszystkim zapłodnieniami in vitro, które niestety są często koniecznością wynikającą z konsekwencji zbyt długiego lub przyjmowania tabletek niewłaściwie dobranych. chciałam tylko podać kilka argumentów i innych niz te o których można tu czytać. bo nie jest sztuką przytakiwać sobie nawzajem. Myśle, ze solidarność kobieca wymaga także walki o godność i zdrowie własne i dziecka. 3majcie sie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veteranka
witam wszystkich, biorę teraz tabletki nieprzerwalnie od prawie 5 lat ( a w ogóle to 7 lat : najpierw 2 lata potem kilka miesięcy przerwa i ciąża planowana, no i po urodzeniu dziecka znowu wróciłam do tabletek) zaczynałam od Cilest i było ok po porodzie gin chciał mi obniżyć dawkę hormonu i dostałam Mercilon. Brałam go 6 m-cy i miałam plamienia, więc gin przepisał mi Yasmin i jest ok. Kilka dni temu byłam u gina i chciał wepchnąć mi Yasminelle, że niby mniej hormonu. Ale ja byłam na tyle przytomna, że pamiętałam co było kilka lat temu przy obniżeniu hormonu. Sprawdził więc w swoim komputerku i przyznał mi rację :) że nie powinniśmy obniżać, bo mogą znów wystąpić plamienia..... wygląda na to że chyba jest jakiś boom na Yasminelle i giny próbują go wciskać wszystkim, może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
veteranka chyba masz rację z tym boom na ten specyfik bo mi też lekarz przepisał te tabletki i moim koleżankom też jakby innych leków w ogóle nie było.Mam do nich obiekcje i nie wiem co mam robić.Chciałabym przeczytać kilka wypowiedzi dziewczyn ,które naprawdę ale to naprawdę są z nich zadowolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagucha
mloda polozno wiem ze martwilam sie o yasminele ze ma zbyt niska dawke hormonu, ale tylko dlatego ze przypuszczalas ze moga nie trzymac mi cyklu... jesli chodzi o jeanine, to pomyslalam ze skoro jest wieksza dawka hormonow to moze byc jeszcze gorzej pod wzgledem psychicznym ? ale nie znam sie, nie wiem czy moge sie tu tym sugerowac ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnaaaa
Hej. Mam pytanie.... Czy zdazalo sie wam ze nie mialyscie krwawienia w czasie przerwy i wszytsko bylo ok, tzn nie bylyscie w ciazy?? Slyszalam ze to sie czesto zdarza ze nie ma krwawien w przerwach............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martak85
miammiamola! w takim razie ja będę przykładem konkretnego zadowolenia z yasminelle. Stosuję je prawie od roku i nie mogę na nic narzekać. wiem, że może akurat moj organizm tak na nie reaguje, ale naprawdę wszystko jest ok. To moje pierwsze tabletki i zanim zaczełam je brać, byłam nieco sceptycznie nastawiona w ogóle to tabletek anty, po tym jak naczytałam się o ich skutkach ubocznych. U mnie nie wystąpił chyba naprawdę żaden. Nie mam porównania z innymi tabletkami, ale te naprawdę polecam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veteranka
jeśli chodzi o krwawienia w przerwach, to ja czasem dostawałam dopiero na 4 dzień i było go nie wiele, ale słyszałam że może wcale nie wystąpić. Czytałam też gdzieś, że jeżeli przez dwie kolejne przerwy nie wystąpi, to trzeba się zbadać (tzn sprawdzić czy nie jest się w ciąży)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veteranka
oj, sorry za błąd niewiele pisze się chyba razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
na ten temat jest w ulotce a chyba jej jak nikomu innemu powinnyśmu ufać (strona 19-20 no i zawsze można zrobić test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemproblem
ja mam jeszcze jedno pytnko, jak ostatnio pisałam o tym krwawieniu przy stosunku ( w koncu juz sama nie wiem czy to ode mnie czy moze od partnera bo krwi bylo baaaardzo duzo, jakbby naderwane wedzidelko, umowil sie juz na kontrole u urologa), ale zauwazylam ze od tamtego czasu mam bardzo delikatne palmienia. Biore 4 opakowanie yasmin i nie wiem czy to normalne. Bede wdzieczna za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivvka
Dziewczyny mam pytanie;-) Zostały mi 3 tabletki fo końca pierwszego blistra. Ale czuję, że boli mnie brzych tak jak w "te" dni... Czy możliwe, abym dostała teraz okres, czy może to tylko tak poprostu boli?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veteranka
co do krwawienia w trakcie stosunku to nie zwlekałabym tylko poszłabym do gina - może to być poważniesza sprawa związana z narządami wewnętrznymi np.torbiel na jajniku. Lepiej być pewną, że u Ciebie ok. natomiast co do plamień w trakcie brania tabletek to kiedyś mie się zdarzało np. gdy miałam Mercilon (mniej hormonu) lub gdy brałam tabletkę troszkę nieregularnie np. 3 godz. po czasie (teraz biorę co do minuty-mam powiadomienie na komórce). Gdy zdarzały mi się plamienia nigdy nie przerywałam brania tabletek (tracisz wtedy bezpieczeństwo) można natomiast nie robić w ogóle przerwy 7-dnowej tylko od razu zacząć nowe opakowanie. Tak czy siak radziłabym zapytać gina (wiem brzmi to jak pouczanie ) Ja chodzę do gina prywatnie i płacę kupę kasy więc nigdy nie waham się dzwonić na jego komórkę gdy mam problem :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemproblem
veteranka dzieki ale u gina byłam z 2 tyg temu i nie znalazł niczego niepokojacego... nastomiast krwawienie nie wystapilo ani w trakcie stosunku ani po, tylko przy próbie... I zastanawiam sie czy to błona dziewicza, która nie została przerwana przy pierwszym stosunku, czy może to nieszczesne wedzidełko sie naderwało... Bo krwi było bardzo dużo i wyglądała ona jak taka ze skaleczenia... A co do plamien są one minimalne i nieregularne. Sama nie wiem, może faktycznie zadzwonię do mojego lekrza, jak po wizycie u urologa mojego faceta, nadal bedziemy miec taki problem, dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemproblem
olivka... możesz się czuć tak dziwnie, jak kończysz blister, ja tak zawsze mam pomimo że okres dostaje zawsze w 4 dniu przerwy, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monulka
Cześć dziewczynki:) Dzisiaj jest 3 dzień jak biore jasminelle i to są moje pierwsze tabletki. Chciałam sie dowiedziec czy jak juz dzisiaj współżyłam i sperma dostała sie do środka to jestem w pełni bezpieczna? wiem może to głupie pytanie ale dopiero zaczełam brac i wiecie taki mały stresik;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dziewczyny - biore 1 opakowanie tabletek, a dokladnie 8 szt..Wszystkie punktualnie, zero wymiotów, biegunki itp. Czuje sie nawet niezle (tzn przez pierwsze dni bylam troche spiaca ale juz przeszlo), zmniejszyl mi sie apetyt :D ale... spadlo libido do 0, no wcale seksu mi sie nie chce :( jestem strasznie \"sucha\" i do tego mam plamienia- codziennie wyleci ze mnie troche krwi... mam nadzieje ze ochrona jest zachowana.... czy te negatywne objawy miną? jesli tak to po jakim czasie? wiem ze kazda z nas jest inna ale tak srednio, statystycznie... :) pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×