Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Milencia ja już kilka razy brałam po dwa opakowania pod rząd żeby nie mieć okresu, nigdy skutków ubocznych w postaci mdłości, bóli głowy czy złego samopoczucia po tym nie miałam. Niestety w moim przypadku oczekiwany skutek czyli brak krwawienia w przerwie nie wystąpił(czytaj: i tak zawsze dostawałam okres). Ostatnio pytałam lekarza czy to bezpieczne i powiedział mi że tak ale żeby nie przesadzać np z 3 czy 4 opakowaniami bez przerw na krwawienie. Więc spokojnie możesz spróbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milencia
Dzięki serdeczne za odpowiedz...sprobuje moze akurat bedzie oki...pozdrawiam goraco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GREATLISA
WYJDZSTAD===>>chodzilo mi o to ze wielu osobom tutaj wmawia sie ze po tabletkach sie nie tyje tylko puchnie, glownie dotyczy to piersi. One po prostu rosna a nie puchna. Gdy zaczyna sie brac tabletki trzeba liczyc sie z tym ze przytyjemy a nie wmawiac sobie ze to tylko zatrzymana woda i ze po jakims czasie to mija. Po jakims czasie to sie mozna do tego przyzwyczaic....i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GREATLISA
wyjdzstad==>>>chodzilo mi o to ze wiele osob pyta sie tu czasem czy po tabletkach sie tyje...a wtedy odpowiedz brzmi ''nie , nie tyje sie tylko sie puchnie przez zatrzymana wode'' i wiele osob w to wierzy, szczegolnie dotyczy to piersi, bardzo czesto pada tu stwierdzenie ze nie rosna tylko puchna...a to bzdura, oczywiscie ze rosna, podobno po jakims czasie to mija co jest kolejna oczywista bzdura-po jakims czasie po prostu sie przyzwyczajamy i juz nie zwracamy tak na to uwagi. i tyle. czy to takie trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
GREATLISA --- a ile kalorii maja tabletki,ze sie po nich tyje? Ja rozumiem,ze powoduja zwiekszenie apetytu ale nic nie wiadomo na temat tycia po spozywaniu samych tabletek. I jak piersi rosna po tabletkach? Bo mzoe to jest jakas alternatywa dla zabiegow chirurgicznych?Tylko,ze medycyna o tym nie wie.. Bo tej pory twierdzono,ze w wyniku brania tabletek dochodzi do powiekszenia - obrzeku gruczołow piersiowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Bo najlatwiej jest wszystko zwalic na tabletki. 'Przytalam nie dlatego,ze zle sie odzywiam tylko dlatego,ze biore tabletki'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Nigdy nie stosowalam żadnych pigułek. Moja gin. przepisała mi Yasminelle. Dziś moja 3 tabletka. Czuję się dobrze.Pierwszego dnia trochę osłabiona ale to może byc skutkiem przeziębienia.Martwi mnie jedno.Na innym forum jakaś \\\'życzliwa\\\' forumowiczka nawrzeszczała na inne że po co one to biorą , żeby zadowolić partnera itd. I że jej dwie koleżanki po tabletkach lecza sie na bezpłodność a trzecia po tabletkach zaszła od razu w ciąże ale poroniła w 8 tyg. Czy to prawda ,że tabletki powoduja nieodwracalne zmiany? Czy te zmiany to bezpłodność? Tak bardzo chcę mieć dzidziusia ale możemy zacząć się starać dopiero za 1,5roku. Boję się. Tymbardziej ,że 5 lat temu przeszłam operację. Miałam wycięty prawy jajnik z powodu nowotworu łagodnego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Nigdy nie stosowalam żadnych pigułek. Moja gin. przepisała mi Yasminelle. Dziś moja 3 tabletka. Czuję się dobrze.Pierwszego dnia trochę osłabiona ale to może byc skutkiem przeziębienia.Martwi mnie jedno.Na innym forum jakaś \\\'życzliwa\\\' forumowiczka nawrzeszczała na inne że po co one to biorą , żeby zadowolić partnera itd. I że jej dwie koleżanki po tabletkach lecza sie na bezpłodność a trzecia po tabletkach zaszła od razu w ciąże ale poroniła w 8 tyg. Czy to prawda ,że tabletki powoduja nieodwracalne zmiany? Czy te zmiany to bezpłodność? Tak bardzo chcę mieć dzidziusia ale możemy zacząć się starać dopiero za 1,5roku. Boję się. Tymbardziej ,że 5 lat temu przeszłam operację. Miałam wycięty prawy jajnik z powodu nowotworu łagodnego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Nigdy nie stosowalam żadnych pigułek. Moja gin. przepisała mi Yasminelle. Dziś moja 3 tabletka. Czuję się dobrze.Pierwszego dnia trochę osłabiona ale to może byc skutkiem przeziębienia.Martwi mnie jedno.Na innym forum jakaś \\\'życzliwa\\\' forumowiczka nawrzeszczała na inne że po co one to biorą , żeby zadowolić partnera itd. I że jej dwie koleżanki po tabletkach lecza sie na bezpłodność a trzecia po tabletkach zaszła od razu w ciąże ale poroniła w 8 tyg. Czy to prawda ,że tabletki powoduja nieodwracalne zmiany? Czy te zmiany to bezpłodność? Tak bardzo chcę mieć dzidziusia ale możemy zacząć się starać dopiero za 1,5roku. Boję się. Tymbardziej ,że 5 lat temu przeszłam operację. Miałam wycięty prawy jajnik z powodu nowotworu łagodnego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Nigdy nie stosowalam żadnych pigułek. Moja gin. przepisała mi Yasminelle. Dziś moja 3 tabletka. Czuję się dobrze.Pierwszego dnia trochę osłabiona ale to może byc skutkiem przeziębienia.Martwi mnie jedno.Na innym forum jakaś \'życzliwa\' forumowiczka nawrzeszczała na inne że po co one to biorą , żeby zadowolić partnera itd. I że jej dwie koleżanki po tabletkach lecza sie na bezpłodność a trzecia po tabletkach zaszła od razu w ciąże ale poroniła w 8 tyg. Czy to prawda ,że tabletki powoduja nieodwracalne zmiany? Czy te zmiany to bezpłodność? Tak bardzo chcę mieć dzidziusia ale możemy zacząć się starać dopiero za 1,5roku. Boję się. Tymbardziej ,że 5 lat temu przeszłam operację. Miałam wycięty prawy jajnik z powodu nowotworu łagodnego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Mali-nowa5 --- jest to bzdura,przynajmniej z medycznego punktu widzenia.Bo moze, zwolennicy naturalnego planowania rodziny maja jakies inne pseudo badania. Czasami kobietom ,ktore maja problemy z zajsciem w ciaze zaleca sie stosowanie tabletek przez jakis czas,poniewaz po ich odstawieniu,przez jakies 2 cykle kobieta jest najbardziej plodna.Wynika to ze zwieszkonej produkcji 'jajeczek',istnieje wtedy ryzyko ciazy mnogiej. Jezeli kobieta brala tabletki przez dlugie lata,to wtedy moze miec problemy z zajsciem w ciaze w pozniejszym czasie po ostawieniu tabletek,ze wzgledu na rozregulowanie cyklu hormonalnego.Ale i z tym mozna sobie poradzic. Nie mowie, tu o mechanicznych przyczynach bezplodnosci bo to zupelnie inna bajka.Po tabletkach nie mozna byc bezplodna, co najwyzej chwilowo 'nieplodna'. Tak samo bzdura jest twierdzenie,ze kobieta ,ktora brala tabletki rodzi chore dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Mali-nowa5 --- jest to bzdura,przynajmniej z medycznego punktu widzenia.Bo moze, zwolennicy naturalnego planowania rodziny maja jakies inne pseudo badania. Czasami kobietom ,ktore maja problemy z zajsciem w ciaze zaleca sie stosowanie tabletek przez jakis czas,poniewaz po ich odstawieniu,przez jakies 2 cykle kobieta jest najbardziej plodna.Wynika to ze zwieszkonej produkcji 'jajeczek',istnieje wtedy ryzyko ciazy mnogiej. Jezeli kobieta brala tabletki przez dlugie lata,to wtedy moze miec problemy z zajsciem w ciaze w pozniejszym czasie po ostawieniu tabletek,ze wzgledu na rozregulowanie cyklu hormonalnego.Ale i z tym mozna sobie poradzic. Nie mowie, tu o mechanicznych przyczynach bezplodnosci bo to zupelnie inna bajka.Po tabletkach nie mozna byc bezplodna, co najwyzej chwilowo 'nieplodna'. Tak samo bzdura jest twierdzenie,ze kobieta ,ktora brala tabletki rodzi chore dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaka
paulaaaaa----- mam podobny problem do Tojego, tez mam paskudna twarz i walcze z tradzikiem. Podobnie myslalam o zmianie tabletek bo kolezanka jest przy 4 (JUZ) opakowaniu i cera sie tylko pogarsza.. Stanowczo mi doradza zmiane tabletek, wiec takze sie zastanawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaka
paulaaaaa----- am podobny problem do Twojego a mianowicie- cera z ktora mam straszne klopoty przez te nasze Y.. Mysle o zmianie tabletek(jestem przy drugim opakowaniu) Kolezanka tez mi to doradza bo bierze juz 4 i cera sie tylko pogarsza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaka
paulaaaaa----- am podobny problem do Twojego a mianowicie- cera z ktora mam straszne klopoty przez te nasze Y.. Mysle o zmianie tabletek(jestem przy drugim opakowaniu) Kolezanka tez mi to doradza bo bierze juz 4 i cera sie tylko pogarsza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaka
paulaaaaa----- am podobny problem do Twojego a mianowicie- cera z ktora mam straszne klopoty przez te nasze Y.. Mysle o zmianie tabletek(jestem przy drugim opakowaniu) Kolezanka tez mi to doradza bo bierze juz 4 i cera sie tylko pogarsza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaka
paulaaaaa----- am podobny problem do Twojego a mianowicie- cera z ktora mam straszne klopoty przez te nasze Y.. Mysle o zmianie tabletek(jestem przy drugim opakowaniu) Kolezanka tez mi to doradza bo bierze juz 4 i cera sie tylko pogarsza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Mali-nowa5 --- nie ma zadnego podzialu na bezpieczne i niebezpieczne okresy brania tabletek. Mnie np po 5 miesiacach brania tabletek prolaktyna tak bardzo skoczyla,ze gdybym chciala zajsc w ciaze to bym w nia nie zaszla bez uprzedniego jej zbijania.Moja siostra jak odstwila ( przymusowo) tabletki po roku i zrobila badania hormonalne to wszystko bylo ok.To czy bedziesz miala problemy z zajsciem w ciaze po odstwieniiu tabletek to sprawa indywidualna kazdego organizmu.Ale jezeli te problemy sa konekwencja brania tabletek to jest to chwilowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Mali-nowa5 --- nie ma zadnego podzialu na bezpieczne i niebezpieczne okresy brania tabletek. Mnie np po 5 miesiacach brania tabletek prolaktyna tak bardzo skoczyla,ze gdybym chciala zajsc w ciaze to bym w nia nie zaszla bez uprzedniego jej zbijania.Moja siostra jak odstwila ( przymusowo) tabletki po roku i zrobila badania hormonalne to wszystko bylo ok.To czy bedziesz miala problemy z zajsciem w ciaze po odstwieniiu tabletek to sprawa indywidualna kazdego organizmu.Ale jezeli te problemy sa konekwencja brania tabletek to jest to chwilowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Mali - nowa 5----------według mnie pigulki dzialanie jest jeszcze do końca niepoznane.W fachowej literaturze przeczytałam,że może ona powodować niepłodność.Zresztą sama zobacz ile jest teraz par,które starają się o dzieci kiedyś tego nie było.Na pewno antykoncepcja jest bardzo szkodliwa dla zdrowia.Też nigdy jej nie stosowałam ale kiedy lekarz wypisał mi ją na torbiel i mało co nie zeszłam z tego świata,zaczęłam sięgać do fachowych książek,zaczęłam się tym interesowac.Szkodliwość anty zbadano już w latach 70.Wyobraż sobie zdrowa kobieta wprowadza do swojego organizmu nadmierny poziom hormonów sztucznych ,które wywołują różnorodne skutki uboczne w układzie naczyniowym,krzepliwości krwi i w systemie przemiany materii,jak myślisz czy może to być zdrowe???? I nigdy nie przewidzi nikt tego,co pigułki mogą wywołać w twoim organizmie.Ja już chyba trochę doświadczyłam i boję się.Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Mali-nowa5---------według mnie przyjmowanie pigułek nigdy nie jest bezpieczne.Wyobraz sobie zdrowa kobieta wprowadza do swojego organizmu nadmierny poziom sztucznych hormonów,które wywołują różnorodne skutki uboczne w układzie naczyniowym,krzepliwości krwi i w systemie przemiany materii.Czy to może być zdrowe? Ja przyjęłam w życiu jedną pigułkę i mało co nie zeszłam z tego świata.Zaczęłam więc coś czytać na ten temat.Szkodliwość anty już odkryto w latach 70.Zreszta wystarczy zobaczyć ile jest dziewcząt otyłych i par bezskutecznie starających się o dziecko.Kiedyś tego nie było.Zresztą myslę ,że jeszcze nie do końca jest poznane działanie sztucznych hormono,nie wiadomo co będzie dale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesoła....87
Greatlisa==>> nie wiem dlaczego ale mam wrażenie, że jesteś strasznie zakompleksiona i niepotrzebnie przelewasz swój żal na to forum. Po pierwsze to że koleżanka przytyła wcale nie oznacza że Ty tez musisz, a po drugie w takich sprawach należy kierować się własnym rozumem. Sama musisz się przekonać jak działaja tabletki na Twój organizm. Napewno masz jakieś powódy żeby rozpocząć ich branie i te własnie powody powinny być priorytetowe. Nie uda się , albo wręcz przeciwnie to wtedy zapraszamy na forum - podzielisz się doświadczeniami. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
miammiamola --- bezplodnosc a niepolodnosc to dwie diametrialnie rozne rzeczy.Pozatym nie mozna porownywac tabletek wsploczesnych do tych z lat 70.. Kolejna rzecz otylosc,wiedze ,ze chorbliwie sie tego boisz ale umowny sie,tabletki nie sa koloryczne.Moga zwiekszac apetyt i jezeli nad tym nie panujesz a do tego siedzisz ciagle na tylku to nie zdziw sie jak przytyjesz.Chyba,ze masz problemy z tarczyca,ale i one nie biora sie od tabletek. Owszem jest sporo par starajacych sie bezkutecznie o dzieci?Wiesz jaki procent kobiet jest wsrod nich,ktore po odstawieniu tabletek maja problemy zajsciem w ciaze? Bardzo maly. Tabletki moga odbic sie na naszym zdrowu,dlatego trzeba umiec je brac.Brac zgodnie z ulotka i obserowac wlasny organizm..Wymuszac na lekarzach skierowania na badania i wykonywac kontrolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
miammiamola --- bezplodnosc a niepolodnosc to dwie diametrialnie rozne rzeczy.Pozatym nie mozna porownywac tabletek wsploczesnych do tych z lat 70.. Kolejna rzecz otylosc,wiedze ,ze chorbliwie sie tego boisz ale umowny sie,tabletki nie sa koloryczne.Moga zwiekszac apetyt i jezeli nad tym nie panujesz a do tego siedzisz ciagle na tylku to nie zdziw sie jak przytyjesz.Chyba,ze masz problemy z tarczyca,ale i one nie biora sie od tabletek. Owszem jest sporo par starajacych sie bezkutecznie o dzieci?Wiesz jaki procent kobiet jest wsrod nich,ktore po odstawieniu tabletek maja problemy zajsciem w ciaze? Bardzo maly. Tabletki moga odbic sie na naszym zdrowu,dlatego trzeba umiec je brac.Brac zgodnie z ulotka i obserowac wlasny organizm..Wymuszac na lekarzach skierowania na badania i wykonywac kontrolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biore te tabsy od roku.... cały czas regularnie. Teraz byłam chora (2 tygodnie temu), antybiotyk brałam 3 dni. lekarz mówił że nie wpływa na działanie tabletek anty.... dzien po zakończeniu kuracji antybiotykowej współżywłam z facetem.... teraz powinnam miec okres (zawsze dostaje 3 dnia przerwy) dziś jest 4 dzień, brzuch nawet nie boli... boje się... nie wiem co robić? czy to opóźnienie może byc przez antybiotyki?? prosze poradźcie, doradźcie, wyraźcie swoją opinie... bo chyba załamuje sie po mału....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biore tabsy od roku.... cały czas regularnie. Teraz byłam chora (2 tygodnie temu), antybiotyk brałam 3 dni. lekarz mówił że nie wpływa na działanie tabletek anty.... dzien po zakończeniu kuracji antybiotykowej współżywłam z facetem.... teraz powinnam miec okres (zawsze dostaje 3 dnia przerwy) dziś jest 4 dzień, brzuch nawet nie boli... boje się... nie wiem co robić? czy to opóźnienie może byc przez antybiotyki?? prosze poradźcie, doradźcie, wyraźcie swoją opinie... bo chyba załamuje sie po mału....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biore te tabsy od roku.... cały czas regularnie. Teraz byłam chora (2 tygodnie temu), antybiotyk brałam 3 dni. lekarz mówił że nie wpływa na działanie tabletek anty.... dzien po zakończeniu kuracji antybiotykowej współżywłam z facetem.... teraz powinnam miec okres (zawsze dostaje 3 dnia przerwy) dziś jest 4 dzień, brzuch nawet nie boli... boje się... nie wiem co robić? czy to opóźnienie może byc przez antybiotyki?? prosze poradźcie, doradźcie, wyraźcie swoją opinie... bo chyba załamuje sie po mału....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ssszalonaaa ---- jakie opoznienie? O opoznieniu bedziesz mogla mowic jak nie dostaniesz krwawienia w przerwie.Jestes kobieta czy cyborgiem?Zawsze moze sie cos przesunac.Wystarczy,ze sie pogoda zmieni albo organizm oslabi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×