Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Veroniś
Dokladnie wynik krzywej PRL ktora badałam byl taki- PRL 0'- 33,6 PRL60'- 82,2(gdy norma wynosi do 250ng/ml) czyli ten drugi wynik byl w normie, a tylko ten pierwszy podwyzszony. Po jakim czasie brania tabletek moge ponownie zrobic badania na PRL zeby spawdzic czy i u mnie ten wynik jest zbyt wysoki? Jaki wplyw na moje zdrowie moze miec taki poziom PRL i branie tabletek Y.?Wyniki hormonu tarczycy mam w normie. Z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choraaa ---- mysle,ze nie musisz. Veroniś ---- ten drugi wynik nie jest w normie,bo gorna norma wynosi ok 30 ng/ml.Nie moze byc taka norma jaka Ty podalas.Ktos sie musial pomylic.Trudno powiedziec kiedy masz ponownie zrobic badania.Biorac tabletki PRL caly czas moze Ci isc do gory.Ale Twoje wyniki mimo wszystko nie sa zle na ten moment.Na pewno musisz ja skontrolowac po odstawieniu tabletek.Prolaktyna moze powodwoac problemy z cera,wlosami,wyciek z sutka,zaburzenia miesiaczkowania,cykl bezowulacyjne - nieplodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie123456
Witam czytam te forum od jakiegoś czasu jednak nigdy nie pisałam. Mam jednak pytanie do Młodej Położnej gdyż zauważyłam że jest odobą która orientuje się w sprawach antykoncepcji i potrafi doradzić. Tak więc biorę już ponad rok tabletki właśnie yasminelle do tego jednak popalam papierosy Wiem ze jest to niezdrowe i szkodliwe i że może prowadzić do poważnych chorób. Ostatnio dużo słyszałam o zakrzepicy od koleżanki i trochę się wystraszyłam najbardziej tego że może ona przechodzić bezobjawowo. No i właśnie z tym jest związane moje pytanie czy jeżeli zrobię sobię podstawowe wyniki z krwi typu morfologia, ob to wyjdzie w ich że cos jest nie tak czy jest też możliwe że zaczyna się robić zakrzepica nie ma ich objawów i w tych wynikach też może nie wyjść tylko trzeba robić jakieś specjalistyczne badania. Jeśli tak to proszę Młoda Położono napisz jakie będę Ci bardzo wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veroniś
młoda położna Tabletki biore dopiero od 4 miesiecy, bo moj lekarz tlumaczyl mi podwyzszone PRL zyciem w stresie i nie bedzie to mialo wplywu wiekszego. Te badania robilam zamin zaczelam brac Y, dlatego zastanawiam sie czy zrobic je znowu teraz czy jeszcze poczekac. A moze najlepszym wyjsciem byloby odstawic Y, gdy okaze sie ze PRL mi wciaz rosnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikiriki000
A ja mam pytanie czy któraś z Was orientuje się ile czasu mogą utrzymywać się skutki uboczne po odstawieniu yasminelle Ja miałam okropne bóle mięśni lekarz kazał mi odstawić nie biorę już prawie miesiąc a mi nic nie lepiej zastanawiam się czy to mi w ogóle kiedyś przejdzie dlatego proszę niech któraś napisze jeśli wie ile czasu po odstawieniu tabsów mogą one mieć wpływ jeszcze na mój organizm Dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie123456 ------ musisz zbadac uklad krzepniecia,koniecznie. Veroniś ----- mozesz zbadac teraz poziom PRL.Jezeli wyniki beda znacznie wyzsze od porzednich to wtedy mozna sie zastanowic nad dalszym baraniem tabletek.Chodzisz do ginekologa- ednokrynologa, czy tylko ginekologa? kikiriki000 ---- a bierzesz potas z magnezem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie123456
Młoda Położno czy to jest ten INR czy jeszcze jakieś inne dodatkowe badania? proszę napisz mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veroniś
Tylko ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie123456
Poszukałam w google i teraz już wiem chodzi pewnie o tą całą serię badań 1) czas kaolinowo-kefalinowy (APTT) 2czas krzepnięcia 3czas ukrwawienia 4fibrynogen 5wskaźnik protrombinowy (INR) Jeżeli te badania wyjdą dobre tzn w normie nie bedzie sie czego obawiac prawda A i co jaki czas powinno się je powtarzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra111111111111
Witam Dziewczyny Od 1, roku biorę Yasminelle... na poczatku wszytko bylo supe, dobrze sie czulam, nie przytylam a nawet schudlam... zbiegiem czasu zauwazam iz zaczynam odczuwac jakby to nazwac \\\"pelnosc zoladka\\\" ... juz 10 dni przed okresem mam strasznie napuchniete piersi i czuje sie caly czas taka pelna.. chociaz jem malo. Tabletki musze prac bo mam problemy z janikami-po odstawieniu nie miala pol roku okresu... chcialabym zapytac dziewczyny, ktore tez biora yasminnele juz ponad rok czy czujecie sie caly czas tak samo, czy jednak zauwazacie jakies zmiany? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra111111111111
kikiriki000 ja po odstawieniu harmonetu nie miala okresu przez pol roku :( musisz zrobic badania hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajego
mi gin mowil ze to normalne ze przed okresem sie puchni bo sie woda zbiera...dlatego piersi podbrzusze sa nabrzmiale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra111111111111
wiem,ze to normalne ale najwczesniej tydzien przed.. a mi to sie dzielo ostatanim razem po 1 tygodniu brania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smoky_eyes
co znaczy słowo ktore wystepuje w ulotce, a mianowicie CIEZKA BIEGUNKA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smoky_eyes
tzn co mam przez to rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajego
masz rozumiec ze ci leci wszystko co przyjmiesz woda sama i takie tam inne obzydliwosci tak ze zaden pokarm nie jest przyjmowany takze tabletka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia23
Witam Od jutra zamierzam wziąść pierwszą tabletke yasminelli , napiszcie ,czy to jakoś wpływa na wzrost włosów np. na rękach lub brodzie.Kiedyś oglądałam program o dużym owłosieniu po zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych.Jeszcze jaki mają wpływ na tycie, bo ja od lat walczę z nadwagą, może nie zbyt duża bo ok 5 kg,ale jednak jest.Kiedyś zarzywałąm pewne tabletki i po nich przytyłam, ginekolog mi powiedział ,że to nie zależy od tabletek tylko od nas samych,bo zażywając tabletki czujemy się pewniejsze i poprostu więcej zaczynamy jeść, ale gdzieś mu nie wierzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra111111111111
schdniesz po nic h na pewno 2 kg spokojnie.... na poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Nie koniecznie schudnie, kazdy organizm reaguje inaczej.Ja mam caly czas taka sama wage.Ja bardzo dobrze przyjmuje te tabletki, jedyna niedogodnosc, ktora mnie niepokoi to to,ze czasie przerwy 7 dniowej dostaje od 2 miesiecy wysypki na piersiach:/jak konczy sie przerwa i zaczynam kolejne opakowanie to wysypka automaycznie znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam juz Harmonet, Novynette, Regulon... wszystkie tolerowałam dobrze, zrobiłam sobie poł roczną przerwę od hormonow. teraz biorę yasminelle i jedynie co mnie zdziwiło to to ze po każdych tabletkach od wzięcia ostatniej dostawałam okred w 3 dzień a biorąc yasminelle w dopiero w 5 dniu! i okres mam ok tydzień mimo iż w 8 dniu normalnie biorę tabletkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie.. dzis jest 3 dzien przerwy..i w tym dniu zaawsze dostrawalaam okres a i mialam plamienia przy konccu brania wlasciwego blistra i kilka dni przy braniu tabletek z nowego blistra le teraz jakos go nie ma.. przypomne ze bralam 2 opakowania pod rzad.. martwie ise troszke no..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajego
spokojnie dzien sie jeszcze nie skonczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoswiaadczona
mam pytanko tez mam zamiar brac 2 opakowania pod rzad. tylko nie za bardzo wiem czy to drugie opakowanie musze wziac do samego konca, czy moge zrobic sobie przerwe wczesniej, np. o kilka tabletek. Byłabym bardzo wdzięczna za odp. aha i czy po wzieciu dwoch op. krwawienie z odstawienia ma prawo nie wystapic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra111111111111
Musisz wziasc cale do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekkowystraszona
Biorę Yasminelki już tydzień, ale od trzech dni mam dziwny ból w lewym ramieniu. Nie zupełnie ramię, a raczej mięśnie czy coś od strony łopatki. Myślałam poczatkowo, że to przez naciągnięcie mięśnia lub coś w tym stylu, ale trochę długo to trwa:( Czy to może mieć związek z pigułkami, czy po prostu schizuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszyłam_się
powiem wam, że poczytałam trochę różne fora i zastanawiam się czy nie odstawić tych tabletek. kończę dopiero pierwsze opakowanie, ale jak czytam, że po odstawieniu tabletek anty. są problemy z cyklem czy zajściem w ciążę, to ja dziękuję. zdrowie jest dla mnie ważniejsze niż seks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze a jao kresu nadal nie mam..wrecz przciwnie jest sucho 0 jakiegokolwiek sluzu.. :( ale mam stracha mowie wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
a masz powody do obaw?? zapomniałaś jakiejś tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie zpaomnialam zadnej przy 1 tabletce przed knocem wlasciwego opakowania mialam plamienia i trwaly jeszcze kilka dni przy tym 2 blistrze.. ateraz czekam na okres brzuch raz boli raz nie ale martwie ise naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×