Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość nowadaria
ja przytyłam 1,5 kg.. ale to pewnie przez rzucenie palenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
RexonaM Skontaktuj się z lekarzem.Czytałam kiedyś artykuł o tym,że pewna kobieta biorąc yasminelle schudła 10 kg.Ja byłabym szczęśliwa gdybym tyle schudła. Obecnie mam 175 wzrostu i waże 65 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
mała132432 jezeli tabletka została pomienieta w pierwszym tygodniu i uprawiałas seks w przeciagu 7 dni, ktore poprzedzaja zapomnienie jest mozliwosc bycia w ciązy. zabezpieczaj sie dodatkowo przez 7 dni i najlepiej skonsultuj sie z ginekologiem albo zrob test 10 dni od stosunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam chyba nie schudlam UTYC napewno nie utylam ale schudnac hmm moze z 1 kg ;p ale to dopiero moje 3 opakowanie bedzie wiec moze jeszcze schudne :D badz przeciwnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie biorę Yasminelle już 6 lister, ale zapomniałam wziąść 5 tabsy wziełam ją po 17 godz.i dalej przyjmowałam normalnie, oczywiście miałam stosunek w czasie 7 dniowej przerwy, wiem że jest ryzyko zajścia w ciąże, ale czy to możliwe żeby przy 8 tabsie pojawiły się odrazu oznaki ciąży np.mdłości i ból w podbrzuszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azertyyy
Hmm... dwa male pytanka. Odlozylam pigulki po drugim opakowaniu bo mialam koszmarne mdlosci (wlasciwie to w 17 dniu drugiego opakowania) i po 4 dniach mialam krwawienie (byl to 30 sierpnia). Do tej pory zabezpieczalam sie prezerwatywami, nigdy zadna nie pekla ani nic, wszystko bylo ok, a poza tym chlopak dla pewnosci zawsze konczyl na zewnatrz. Pierwsze pytanie brzmi - czy jest mozliwe, ze gdy on dotknal swojego penisa a potem prezerwatywy (nakladajac ja) zostaly na niej jakies plemniki? Bo przeciez one sa w tym plynie ktory wycieka jeszcze dlugo przed wytryskiem... i czy mozna tak zajsc w ciaze? Drugie pytanie - czy po odlozeniu pigulek miesiaczka jest bardzo rozregulowana czy wrecz przeciwnie? Nie chce sobie wmawiac ze jestem w ciazy bo nie dostalam okresu... Kiedy wiec moze sie pojawic (ostatnia byla 30 sierpnia)? Wybaczcie brak polskich znakow, jestem za granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała132432
Dobra, po krzyku, byłam u lekarza, przepisała mi tabletki "po" i mam nadzieje że już teraz moge być spokojna. Zapewne panikuję i nic by sie nie stało, ale przezorny zawsze ubezpieczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
mała132432 Czy to był postinor???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała132432
Nie, escapelle. A dlaczego pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
mała132432 Z czystej ciekawości:)ale powiem tylko tyle-możesz być spokojna,te tabletki są z taką dawką hormonów,że nie ma szansy,żebyś zaszła w ciążę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała132432
Wiem, i kamień spadł mi z serca, wydaje mi sie zresztą że nawet gdybym nie wzięła tej tabletki to prawdopodobieństwo zapłodnienia było małe, ale z natury panikara ze mnie.:) ale w tym względzie to chyba raczej dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mała132432 powiedz mi co ci powiedział lekarz, jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? jeśli się pominęło tabletkę w pierwszym tygodniu brania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
ewcyk28 Ty tez pominęłaś tabletkę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała132432
Spore. Jeśli pominięto tabletkę w pierwszym tygodniu brania i uprawiało sie seks w tym tygodniu to jest prwadopodobieństwo zajścia w ciążę. co jeszcze ciekawego mi powiedziała to to że tak naprawdę aż do końca blistra antykoncepcja nie jest do końca zachowana. Tak czy inaczej bez gadania od razu wypisała mi escapelle. mimo że po tym jak zapomniałam wziąć tabletke nie odbyłam już stosunku, a mój ostatni stosunek był dzień wcześniej i do tego był przerywany. wiem że jestem panikarą, i myślę że nie powinnaś sie jakoś strasznie przejmować, nie znam Twojej sytuacji, ale ja bym sie skonsultowała z lekrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
1 tabletka zapomniana w pierwszym tygodniu stosowania. Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Przez następne 7 dni należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji (metoda barierowa). Istnieje możliwość zajścia w ciążę w przypadku stosunków płciowych w tygodniu poprzedzającym zapomnienie tabletki. Należy zasięgnąć porady lekarza. 1 tabletka zapomniana w drugim tygodniu stosowania Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Skuteczność tabletki jest zachowana i nie potrzeba stosować dodatkowych metod antykoncepcyjnych. 1 tabletka zapomniana w trzecim tygodniu stosowania Istnieją dwie możliwości bez potrzeby stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej: Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Po przyjęciu ostatniej tabletki z opakowania, nastepnego dnia należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania nie robiąc przerwy. Krwawienie miesiączkowe może wystąpić dopiero po zakończeniu przyjmowania tabletek z drugiego opakowania. Jednakże w trakcie przyjmowania tabletek może wystapić plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe. lub Można zaprzestać przyjmowania pozostałych tabletek z opakowania, zrobić 7 dniową lub krótszą przerwę (licząc również dzień w którym zapomniano przyjąć tabletkę) i rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Stosując tę metodę można rozpoczynać kolejne opakowanie tego samego dnia tygodnia jak zazwyczaj. proste zasady, które każda powinna sobie skopiowac, zapamietać, czy cokolwiek, z reszta chyba w kazdej ulotce o nich pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemampomyslunanick
ale połowa nieststy nie czyta ulotek jak wyraźnie widac na tym forum:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_87
ale mnie teraz troszke przestraszylyscie, zapomnialam wziasc pierwszej tabletki, no i bylo dosc spore opoznienie i do tego odbyly sie 2 stosunki w tygodniu poprzedzajacym, ale jakos sie zbytnio nmie martwilam. normalnie bralam tabletki przez kolejne dni,a po 11 dniach od ost stosunku zrobilam sobie test i wyszedl negatywnie, a ponoc wykrywa on nawet 6 dniowa ciaze. Po tygodniu regularnego przyjmowania tabletek myslalam, ze moj poziom zabezpieczenia jest juz ok, i juz nie zabezpieczalam sie dodatkowo, a wy mi tu piszecie, ze jak sie zapomni wziasc 1 tabletke , to do konca bistra nie mozna byc juz pewnym:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia_87 ----- jezeli to byl pierwszy blister to to 7 dni dodatkowego zabezpiecfzenia wystarczy.Ale jezeli zapomnialas lyknac tabletki 8 dnia po przerwie to juz jest gorzej...Od 8 dnia dochodzi do odblokowania owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze czytam ulotki od tabletek, ale zawsze tez można porównać wypowiedzi lekarzy. tak naprawdę każdy mówi co innego mój powiedział że ryzyko jest małe. ja miałam stosunek w niedziele a pierwszą tabletkę biorę zawsze w poniedziałek w środę miałam stosunek ( 3 tabletka), a tabletki zapomniałam w piątek czyli 5 z blistra wzięłam ją dopiero w sobotę po 17 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała132432
no ja zapomniałam wziąć 7 tabletki z blistra. W tygodniu przerwy nie miałam stosunku, w ciągu pierwszego tygodnia uprawiałam seks, a ostatni odbył sie około 11-12 w południe, podczas gdy dopiero później (o 17) zapomniałam tabletki, a wiec byłam chroniona niby podczas tego stosunku i jeszcze aż do 5 rano. A pominiętą tabletkę wzięłam koło 10 następnego dnia. Nie wiem, może moja lekarka przesadza, nie wykluczam, ale wole jej słuchać. Poleciła mi jednak wziąć tabletke "po" i stwierdziła że antykoncepcja może nie być zachowana i poleciła sie zabezpieczać dodatkowo aż do końca blistra. Nie wiem, nie bede sie z nią kłócić i posłucham zaleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam stosunek w środe po 3 tabletce, w czwartek też wziełam tabletkę dopiero w piątek zapomniałam (biorę o 20.00) wiec powinnam wziąć ją do 8.00 rano w sobotę ale wziełam dopiero o 13-14.00 w sobotę. i z tego co piszesz to ten stosunek w środę był zabezpieczony, natomiast martwi mnie stosunek niedzielny (ostatni dzień przerwy) ale w poniedziałek wziełam proszek o 20.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała132432
Ja nie wiem, nie udzielam sie bo nie chce nikogo wprowadzać w błąd. Powtarzam tylko co moja lekarka powiedziała,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po Yasminelle mam taką prawdziwa ochotę na sex tylko w czasie przerwy yhhh!!!! Chyba biorę juz ostatnie opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, znowu ;) biore Yasminelki juz od paru miesiecy ale takie cos mi sie jeszcze nie zdarzyło. jestem po tygodniu z odstawienia, teraz od poniedziałku zaczełam nowe opakowanie, dzisiaj sie kochalam z chlopakiem i pojawila sie krew (krwawienie z odstawienia skonczylo mi sie w niedziele), czy jest cos nie tak?? bo troche sie martwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
krOopeczka było to krawienie po stosunku? czy trwa ono nadal? bo jak tylko jednorazowe po stosunku to przyczyn moze być wiele: podrażnienia lub otarcia spowodowane intensywnym stosunkiem, nadżerka, polip. a jeżeli nadal trwają plamienia możel to oznaczac ze tabletki nie trzymaja Ci cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azertyyy
Ponawiam pytanie, jak wyzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muchalucha1
Witajcie! Z powodu wyjazdu chciałabym o kilka dni przesunąć krwawienie. Za kilka dni kończe bieżące opakowanie, ale nie chce mieć krwawienia, więc czy moge nie robić przerwy? Wiem, że można brać dwa opakowania pod rząd, ale tak nie chce robić (boję się plamień, złego samopoczucia). Czy moge wziąć bieżące opakowanie do końca, nie robić przerwy i od razu przejść do kolejnego blistra, ale zażyć z niego tylko kilka tabletek (nie więcej jak 7, bo chce przesunąć krwawienie tylko o kilka dni) i zrobić normalnie 7-dniową przerwę, a potem brać tabletki jak zwykle? Proszę o odpowiedź, za dwa dni mam wyjazd, a niestety nie moge się w ogóle dodzwonić do mojej ginekolog :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam na innym forum, że dziewczyna po odstawieniu tabletek (czyli od krwawienia z odstawienia) dostała okres dopiero po 40 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała132432
muchalucha1 Możesz rozpocząć kolejny blister wziąć określoną liczbę tabletek i odstawić. po czym po 7 dniach przerwy zacząć kolejny blister.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smoky_eyes
czy jesli wezme tabletke okolo 17 a kolo 19 wypije drinka a pozniej bede sie kochac z facetem to tabletka zadziala?moze to dziecinne pyatnie ale boje sie pic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×