Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość kaska28
Dzieki wielkie:) a na wszelki wypadek gdyby jednak byla i sie nie wchlonela, to wszystkie te "zabiegi" daja mi juz pewnosc zabezpieczenia? Od tamtej pory wzielam juz z 10 tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka797
mloda polozna mam pytanie tabletke wziełam o21.08a o 21.45 dostałam biegunke czy powinnam wziac natsepna tabletke? biegunka byla ztychsrednio intensywnychi tylko raziniewiem co mam teraz zrobic....:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska28 --- nie masz ZADNYCH powodow do obaw.Nawet wtedy ich nie mialas. lenka797 --- jak to nie wiesz? W ulotce jest wyraznie napisane,ze tylko ostra biegunka moze zaburzyc wchlanianie leku.A oddanie jednorazowo luznego stolca nawet nie mozna nazwac biegunka.Pozatym o 21.45 tabletka byla jeszcze w zoladku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu.tka
Witam. Czytam to forum i czytam, grzebię od kilku dni po tych 603 stronach wątku i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Lada dzień zaczynam brać tabletki Yasminelle, po raz pierwszy stosuję antykoncepcję hormonalną i chciałabym się dowiedzieć czy skuteczne działanie antykoncepcyjne tabletek (przy poprawnym ich stosowaniu) jest utrzymywane przez cały cykl? To znaczy czy jestem zabezpieczona przez 21 dni ich łykania, przez 7 dni przerwy i bezpośrednio po przerwie też? Aha, jak mówiłam, są to moje pierwsze tabletki i zastanawiam się czy nie powinnam się w tym pierwszym miesiącu ich stosowania dodatkowo zabezpieczać- w końcu mój organizm przeżyje jakąś tam rewolucję, co radzicie? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynasz brać tabl. jesteś teoretycznie zabezpieczona od pierwszego dnia przyjęcia tabl. Zabezpieczona jesteś przez cały cykl włacznie z tą 7dniową przerwą:) Ale oczywiście staraj się a własciwie musisz i powinnaś być regularna w ich przyjmowaniu, pamiętaj ze najważniejsze jest przyjęcie pierwszej i ostatniej tabletki i zawsze przyjmuj mniej wiecej o stałej porze zebys nie miała powodów do obaw... jak jesteś zapominalską to zwyczajnie nastawiaj sobie na ddan godz. budzik :) pozdrawiam gorąco i zadowolenia z tabl. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Solaris89
Hej dziewczyny:) pisze bo mam taką sprawę, własciwie to nie wiem co o tym mysleć, teraz mam 3 opakowanie Yasminelle, nie opuściłam żadnej pigułki,brałam je mniej wiecej o tej samej porze, nie było wymiotów ani ostrej biegunki, nie zazywałam żadnych lekow i pomijajac fakt ze musze z nich zrezygnować- bo bola mnie nogi, a czasem łapie mnie skurcz jakiś-a wtedy TRZEBA przerwać stosowanie, to od soboty (dzisiaj mamy wtorek), od rana njest mi niedobrze.. po prostu od rana, kiedy wstaje do wieczora, ale nie wymiotuję, boli mnie przy tym tez brzuch, w okolicy mostka, już sama nie wiem, czy to może być ciąża?? skąd te mdłości?? odpiszcie mi proszę, bo jak szukałam informacji na innych forach to się tylko zestresowałam.. z góry dzieki za odpowiedzi, popzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milleo
Witam wszystkie biorące Yasminelle :) Ja biorę od 4 mc i naprawdę jestem zadowolona,nie miałam żadnych skutków ubocznych-po za jednym-biust powiększył mi się o jeden rozmiar :D z czego jestem baardzo zadowolona,z nastrojem też żadnych problemów,waga ciała zmniejszyła mi się o 3 kg.czyli też plus.W Zesżłym roku brała cilest niestety rozczarowałam się-ciągłe migreny,plamienia,waga poszął w górę ,ból piersi niesamowity,Nikomu nie odradzam,każda z nas inaczej reaguje na dawki hormonów.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
młoda połozno powiedz mi czy cholestaza ciężarnych przekresla juz na zawsze branie hormonów u pacjentki po porodzie? czy sa od tego wyjatki? np. przepisanie tabletek z niska dawka hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala446
1 dzien przerwy w sobote czyli nowy bliser zaczyna sie tez w sobote?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez ok:) mam lzejszy okres:) nie mam klopotow z cera, troche lzej mi w ciele;) i nie mam humorow nic mnie nie boli jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solaris89 ---- i jeszcze jedno.Boli Cie brzuch czy okolice mostka? Bo brzucha nie ma w okolicy mostka.W okolicy mostka jest zoladek,ktory jak boli to powoduje mdlosci i tym bardziej wizyta u lekarza jest wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocobybylogdyby --- zdania ginekologów sa podzielone.Jedni twierdza,ze przy prawidlowych parametrach watroby mozna stoswiac tabletki.Inni twierdza,ze mozna tylko jednoskladnikowe,a jeszcze inni,ze wcale.Tak naprawde wszystko zalezy od watroby.Moim zdaniem madrzejszym posunieciem jest antykoncepcja hormonalna omijajaca watrobe.Plastry,wkladka,pierscien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! biore yasminelki od 6 miechow i od jakiegos czasu mam takie dziwne uczucie jakbym nie do konca miala czucie w nogach i rekach.. jakby dretwienie z mrowieniem? w szczegolnosci jak leze albo siedze ;O Nie wiem co to moze byc? Czy ktoras z Was miala cos podobnego ? Albo domysla sie co to moze byc i czy moga na to wplywac tabletki ? Bardzo prosze o odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu.tka
lolson007 Dzięki za odpowiedź :) Z obowiązkowością nie mam problemów, z pamięcią raczej też nie, ale znając swoją przezorność- zwłaszcza w kwestii antykoncepcji- i tak nastawię budzik ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samanta00
Szylcia - u mnie jest podobnie... Lekarz mówił, że tabletki poprawią stan mojej skóry, a jest jeszcze gorzej niż wcześniej. Co prawda dopiero kończę brać pierwszy blister, mam jeszcze 3, a przytyłam niecałe 3 kg no i ten ból piersi... Tabletki mam brać tylko 4 miesiące, bo miałam kłopoty z jajnikami i to ma niby pomuc. Może przy następnym opakowaniu wszystko się ureguluje? Tabletki anty biorę pierwszy raz, może dlatego mój organizm tak zareagował? Jak narazie, nie jestem zbytnio zadowolona z tych tabletek... Mi lekarz przy wypisywaniu tabletek zapytał tylko, jak często myję głowę... A ja zapytałam się o cerę i wtedy dał te tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa kryska
czesc dziewczyny weszlam tutaj po raz pierwszy z tego wzgledu ze dwa tygodnie temu zaczelam brac tabletki yasminelle pierwszy raz z pierwszym dniem miesiaczki. Miesiaczka powinna mi sie skonczyc tydzien temu a caly czas jest juz dwa tygodnie :-/ troche sie martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak może być przez jakis czas... mówi się że nawet do 3 miesięcy ale sądzę ze minie ci po miesiącu:) z tego względu że musi sie wszystko uregulować a twój organizm musi się przystosować do tych tabletek bo przecież są to tabl. hormonalne... zresztą poczytaj sobie ulotke tam jest napisane to samo pozdrawiam :) ps. nie ma sie czym przejmować to moze być tylko troszkę uciążliwe...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim skromnym zdaniem nie masz sie czym martwić , ja przy pierwszym opakowaniu mialam podobnie , niby skonczyl mi sie okres a do konca blistra mialam plamienia dosc obfite . Naszczescie juz przy kolejnym opakowaniu nie bylo tego problemu . Teraz koncze 4 opakowanie i jak narazie jest wszystko wporzadku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki-
Hey Mam pytanko, Czy tabletki acatar act tabs obnizaja działanie Yasminelle??Z gory dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula111
Hej, a ja mam pytanie odnośnie zasady działania tabletek- wiem, że blokują owulację, ale czy następuje ona w ciągu tych siedmiu dni odstawienia czy wcale jej nie ma przez cały cykl i pojawi się dopiero jeśli tabletki odstawię zupełnie i cykl znów zacznie się regulować naturalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
Dziewczyny mam pytanie... czy można spokojnie pić zieloną lub czerwona herbate przy tabletkach? wiecie one troche mają takie działanie, że do ubikacji mogą gonić... ale jeśli nic sie do 5 godzin po tabletkach nie stanie to ok wszystko tak? POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja tez biore te tableteczki juz nie pamietam ile ale dlugo i po nich czuje sie najlepiej z tych wszystkich co bralam... tez byly plamienia przez pierwszych pare opakowan -2-3 ale juz jest okej .. zadnych skutkow ubocznych :) a mam pytanie czy moze znacie jakies przypadki \"wpadki \"przy zazywaniu yasminelle bo wiem ze tu jest taki temat z cilestem ze on zawodny a co myslicie o yasminelle.. ? :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
new girl Musialabys wypic cale opakowanie na raz,zeby dostac od tej herbaty ciezkiej biegunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
helikopter yasminelle jest "zawodne" jak każde inne tabletki antykoncpecyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
czyli można pić spokojnie. tak? Nie chodzi o to, że te herbatki mają jakiś dziwny skład tylko właśnie o to, że mogłyby wywołać biegunkę gdybym całe opakowanie wypiła :P tak?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia1987
witam mam pytanko kończę właśnie pierwszy blister Yasminell( są to moje pierwsze tabletki) została mi jeszcze jedna tabletka a ja dostałam już okres a w ulotce czytałam że okres powinien pojawić się 2-3 dni po ostatniej tablece zastanawiam się czy wszystko jest ok? Bardzo proszę o odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acia88
Ja tez przy pierwszym blistrze dostalam okresu w polowie blistra...myslalam, ze cos nie tak, ale ginka powiedziala, ze to moze sie zdarzyc. Mialam tez bole brzucha i plamienia. Nie martw sie, teraz jestem po drugim opakowaniu i w trakcie brania drugiego opakowania nawet plamien nie mialam...Poki co jest wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
bocobybylogdyby -------- i po co straszysz dziewczyne i piszesz,ze tabletki sa zawodne?tego slowa mozna uzyc mowiac o prezerwatywach ale nie o tabletakach, moja ginekolog powiedziala,ze podczas swojej zyciowej praktyki w zwodzie jeszcze jej sie nie zdarzylo aby ktoras z jej pacjentek zaszla w ciaze PRAWIDLOWO stosujac tabletki i powiedziala rowniez, ze byly robione badania i okazalo sie,ze w tym 1% kobiet,ktore wpadly na tabletach to 90% z nich po wielu pytaniach przyznalo sie to tego,ze zdarzalo sie im brac je nieregularnie a niektore z nich bez konsultacji z lekarzem braly leki, ktore zmniejszaly dzialanie tabl. antykoncepcyjnych i nie zabezpieczaly sie dodatkowo.Tak wiec nie popadajmy w paranoje, ja kiedys bardzo balam sie wpadki i na poczatku nie bylam przekonana co do tabletek ale teraz przekonalam sie do nich i dopiero teraz potrafie cieszyc sie z seksu, a nie myslec ciagle "czy na pewno nie wpade".Bierzmy tabletki reguralnie, jesli na ktos przepisuje nam jakies antybiotyki albo inne silne leki to poprostu warto skonsultowac to z ginekologiem czy oby na pewno nic nie zmniejsza dzialania tabletek i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazda antykoncepcja jest zawodna.Taka jest prawda.Nawet podwiazanie jajowodów bywa zawodne.Ale zgadza sie, nie mozna popadac w paranoje.Wszyscy wiemy skad sie biora dzieci.Uprawiajac sex trzeba sie z tym liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×