Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość lenaa89
po raz pierwszy będę brała tableki anty i właśnie przepisano mi Yasminelle, jedyne moje obawy to, czy przytyje ?? czy pogorszy mi się cera?? ani jednego ani drugiego bym nie chciała, bo wyglądam już wystarczająco tragicznie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha90
czesc na forum pojawilo sie pytanie czy alkohol ma wpływ na yasminelle...a ja chcialam sie zapytac czy papierosy jakos dzialaja na yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc 007 tabletki dopochwowe raczej nie powinny obnićyć skuteczności Yasminelle, ja też brałam przez pewnien czas i było wszystko ok. I nie musisz brać tebletek co do minuty, spokojnie mozesz je brać tak jak napisałas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź do lenaa89:) Trudno jest powiedzieć, czy będziesz miala jakies skutki uboczne. To zalezy od organizmu kazdej z nas:). Ja nie przytyłam, a cerę mam taka samą (przeb braniem tabletek raz na jakis czas- zwlaszcza przed okresem wyskakiwaly mi krostki). Tabletki nie wpłynęły na jej polepszenie ani pogorszenie:) Aczkolwiek wiem jedno: pierwsza tabletka to była jednoczesnie masa pytan do samej siebie czy warto, czy mi sie nic nie stanie...itd. Ja zaryzykowalam i na razie jest oki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXxOlimpka
Czesc!Chcialam sie zapytac jak chwalicie sobie yasminelle??Mi ginekolog dzis wlasnie ją przepisal...i jestem ciekawa waszych opinii....i podczas brania tabletek zabezpieczcie sie dodatkowo czy nie??Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenaa89
Usagi20 ja mam tak samo z cerą, przed okresem się pogarsza ;) a czy możliwe jest że będę miała np krótszy okres lub mniej obfity? gdyz do tej pory trwał on 6 dni ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenaa89
Usagi20 z cerą mam podobnie, przed okresem się pogarsza. jeju mam nadzieje że tylko nie przytyje bo właściwie to przydałoby się schudnąc 10 kg ;/ ehh.. mam nadzieje że Y będzie dla mnie dobra i nie pozwoli mi przytyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenaa89
że on jedzenia to chyba oczywiste ;) moja koleżanka fotomodelka przez miesiac brania Y przytyła 10 kg i miała problemy gdyż nie dostawała okresu i musiała brać przez to antybiotyki. dlatego mam takie wątpliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprawa cery dzieki yasminelle
witam wlasnie za dwa tygodnie bede zaczynac 1-wsze opakowanie yasminelle,poprosiłam moja ginekolog o jakies tabletki bo mam duze problemy z cera-oczywiscie tradzik, tylko po przeczytaniu kilku wypowiedzi troche sie podlamalam bo nikt nie pisze o poprawie cery. Jest ktos z was kto zazywal dla poprawy cery i byl zadowolony???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenaa89 -- nie da sie w jeden miesiac przytyc 10 kg.To jest medycznie nie mozliwe.Tycie to nie jest szybki proces.Musiala sobe na to zapracowac.Tabletki nie maja kalorii, moga co najwyzej zwikeszyc apetyt i jak nad nim nie panuje to sie Tyje. MOga tez zatrzymywac wode, ale nie wiecej niz 5 kg w jednym cyklu.I mozna sie pozbyc nadmiaru.Najlatwiej sie wine zwalic na tabletki. A na brak okresu nie stosuje sie antybiotykow.Wiec jezeli nie znasz jej historii choroby to nie powszechniaj plotek ,bo potem dziewczyny panikuja jak zaczynaja brac tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o długość trwania okresu- to akurat w moim przypadku tabletki nie wpłynęły na to.Zawsze miałam \"sredni\" okres. Chodzi mi o to, ze przez pierwsze dni- wiadomo- troszkę więcej traciłam krwi, pod koniec mniej. Ale nie zrobil sie ani bardziej obfity ani mniej:) A jesli chodzi o tycie- wydaje mi sie, że my kobitki często zasłaniamy sie faktem, ze przyjmujemy tabletki i dlatego jakies kilogramy nam przybywają. Jak dla mnie to jest kwestia- czy sobie po prostu podjadamy, czy nie:) Owszem tabletki moga zatrzymać wodę w organiźmie ale jest to woda! a nie tłuszcz. I tę wodę się zresztą \"wysikuje\". I tej wody jest moze w nas ze dwa kilo więcej, a 10:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXxOlimpka
Dziewczyny uzywacie dodatkowych zabezpieczen biorąc yasminelle??np.prezerwatywy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlynkowa
A po co? tabletki ,prezerwatywy i co jeszcze? ja używam samych prezerwatyw i w ciąży nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprawa cery dzieki yasminelle
czym jest spowodowany ten tradzik to szczerze mowiac nie wiem:( juz rozne specyfiki stosowalam,takie bez recepty i jakis czas na recepte od dermatolog ale nie pomogly,mialam nawet antybiotyk ale tylko zaladek po jakims czasie zaczal nawalac.Ale musze przyznac ze w mojej okolicy nie ma dobrego dermatologa... U ginekologa powiedzialam jaka jest sytuacja i stwierdzila zeby zastosowac wlasnie yasminelle, ze lepiej zazywac takie slabsze.Wiec nie wiem co o tym myslec...a tak bardzo zalezy mi na gladkiej buzce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbować, czy yasminelle na Ciebie zadziała- zawsze możesz- podejrzewam, ze nie pogorszy sprawy, a może pomoc. Moja siostra ma przepisne od paru miesięcy diane (dermatolog uznała, ze ten srodek antykoncepcyjny bedzie dobry na polepszenie cery) i generalnie strasznie się wkurza, bo te tabletki w ogole jej nie pomagają. Ma cerę trądzikową i niestety zadnych pozytywnych efektów po nich nie ma. Nie działają na nią w ogole- chyba, ze tylko pod względem antykoncepcji. Diane mają chyba troszkę większą dawkę hormonow, a nie zadziałały. Możesz sprobowac z yasminellkami. Nie wiem, jak masz stan zapalny na buzi, ale ja stosuję na codzień acnefan- (maść) wysusza chociaz troszkę to, co na buzi wyskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbować, czy yasminelle na Ciebie zadziała- zawsze możesz- podejrzewam, ze nie pogorszy sprawy, a może pomoc. Moja siostra ma przepisne od paru miesięcy diane (dermatolog uznała, ze ten srodek antykoncepcyjny bedzie dobry na polepszenie cery) i generalnie strasznie się wkurza, bo te tabletki w ogole jej nie pomagają. Ma cerę trądzikową i niestety zadnych pozytywnych efektów po nich nie ma. Nie działają na nią w ogole- chyba, ze tylko pod względem antykoncepcji. Diane mają chyba troszkę większą dawkę hormonow, a nie zadziałały. Możesz sprobowac z yasminellkami. Nie wiem, jak masz stan zapalny na buzi, ale ja stosuję na codzień acnefan- (maść) wysusza chociaz troszkę to, co na buzi wyskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXxOlimpka
Mlynkowa ale jest zasadnicza roznica w uzywaniu prezerwatyw a w tabletkach,bo przeciez biorac tabletki chlopak konczy w tobie a nie w gumce wiec wiesz......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXxOlimpka --- gumka moze peknac albo sie sunac..Nic bardziej Cie nie zabezpieczy przed ciaza niz tabletki anty.I nie ma sensu faszerowanie sie chemia i jeszcze do tego uzywac gumek,bo szkoda zdrowia.Z gumka czy bez ,nadal bedziesz zabezpieczona w 99%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margarittka
Witam:) ja mam do Was male pytanie :) ostanio bylam u ginekologa i przpisal mi yasminelle zazylam dpiero drugiego dnia cyklu ,nietety wymiotowalam i nastepna tabletke zazylam napewno po uplywie 12h co mylsicie na ten temat czy tabletki dalej bede dzialaly antykoncepcyjnie?:/ chcialabym jeszcze dodac ze pierwszy raz stosuje tabletki antykincepcyjne;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się Margaritko,że w Twoim przypadku tabsy mogą mieć zmniejszone działanie. Tylko tabletka przyjęta w pierwszym dniu cyklu zabezpiecza od razu, gdy przyjmiesz pierwszą tabletkę w dniach 2-5 cyklu musisz się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni np.prezerwatywą. A co do zwymiotowanej tabletki, powinnaś przyjąć kolejną z zapasowego blistra i także się zabezpieczać. Tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała1990
witam;) mam pytanie dostalam okres o 5 rano a pierwsza tabletke przyjelam o 20.00 czy to nie za duzo przerwa pomiedzy dostaniem krwawienia a przyjeciem tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mleczykowa
Forumowiczki moge brac yasminelle i zazywac MgB6,melise.witamine C i skrzypowite??jakich lekow nie mozna brac i ziol przy yasminelli??jest gdzies taka lista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminelkaa
Mloda Polozno! Mam taki problem. Wiem, ze zabrzmi on smiesznie ale czy istenieje mozliwosc nie poczucia polkniecia tabletki?? Pytanie nr 2: Jezeli w 3 tygodniu nie polknelam tabletki i jakby nie przyjelam jej z kolejna tylko zwyczajnie pominelam to po jakim czasie moge czuc sie w pelni zabezpieczona. dodam ze w zwiazku z pominieciem nie zrobilam 7dniowej przerwy i rozpoczelam 2opakowanie. Prosze odpowiedz Pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puca
Cześć dziewczyny biorę tabletki yasminelle już od 6 msc, czuje się dobrze, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, żadnych problemów z cera, włosami, jakieś wymioty czy biegunki. Ostatnio mój ginekolog dr Oniszczuk powiedziała, ze nie muszę robić żadnych przerw w przyjmowaniu tabletek. Przecież nie biorę ich cały czas, istniej 7 dni przerwy kiedy to występuje krwawienie z odstawienia i to wystarczy, a poza tym raz w roku należy zbadać się u ginekologa i zrobić badania krwi. antykoncepcje zaczęłam od plasterków Evra, ale już w pierwszym tygodniu miałam strasznie obrzęknięte piersi wiec dostałam tabletki niskodawkowe yasminelle i jest super. Yasminelle są moimi pierwszymi tabletkami antykoncepcyjnymi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumka yasminellka
Witam serdecznie ! Mam 21 lat i wczoraj pierwszy raz w życiu zażyłam tabletkę antykoncepcyjną - Yasminelle. Zazwyczaj mam dlugie 7 dniowe miesiączki, w dodatku bardzo bolesne, wiec mam nadzieję, że te tabletki mi "pomogą" lepiej te dni zniesc. Wzięłam wczoraj o 17.00 pierwszą tabletke... po 2wóch godzinach lekko mi sie kręciło w głowie, brzuch normalnie pobolewał, jak to podczas okresu, ale jakos normalnie poszlam spac po północy... a dzis rano się obudziłam z majtkami całymi we krwi :/... jak szlam wymienic tampona, to krew leciała mi po nogach :/, normalnie krew mi tak leciala jakbym nią sikała :/:/:/ do tego oczywiscie ból brzucha...i musialam wziąć Ibumprom :( I teraz jestem osłabiona i nie mam na nic siły..:( Co będzie dalej....zobaczymy... Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just free
pumka yasminellka >> ej spokojnie wydaje mi sie ze od 1 tabletki nie zmniejszy Ci sie od razu okres JAK JUZ to kwestia czasu. a 2 moze wzielas goraca kapiel wieczorem ? czesto tak ie dzieje ze jak w bardzo goracej wodzie sie wykapiesz to okres moze sie zwiekszyc albo np. po solarium ile razy slyszalam takie przypadki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kleoś...
CZY JEŻELI BIORĘ TABLETKI PIERWSZY RAZ I WEZMĘ JE PIERWSZEGO DNIA OKRESU TO CZY JEŻELI PO 3 DNIACH OKRES MI SIĘ SKOŃCZY TO CZY MÓJ CHŁOPAK MOŻE SWOBODNIE EJAKULOWAĆ BĘDĄC WE MNIE BEZ RZADNEGO RYZYKA ŻE ZAJDĘ W CIĄŻĘ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×