Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość 1500 watpliwosci
matula 1989--> Mam wizyte 24:) Bo i tak musze isc gdyz mialam miesiac wczesniej kroiterapie-usuwanie nadzerki... Ale niby jest wulotce npisane ze krwawienie jest "normalnym" efektem ubocznym... Ktos tak pisal ze mial tak 14 dni, apotem 10 dni plamienia...a co jak bedzie wiecej zwykle krawienie... Czuje sie dobrze...tylko to krwawienie mnie martwi...mloda pozno, czy to norma, czy moze mam zmienic na mocnjeisze tabletki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwi_kiwi
Witam, ja brałam yasmin wcześniej jakieś pół roku, i czułam się normalnie nie zauważyłam nic niepokojącego, przytyłam 3 kg ale raczej nie ze względu na tabletki a ze zmiany trybu życia. Co znów się zmieni od października, bo znów przyjdzie uczelniany stres i biegi do tramwaju ;] . Moja cera rządzi się własnymi prawami chyba, ale wątpię, aby same tabletki komuś pomogły. Co do pytań jednak o sposób urzytkowania tabletek... proszę przezytać ulotkę. ;] a, yasminell zaczełam brać dopiero 2 dni temu, więc nie mogę się wypowiedzieć o skutkach ubocznych, ale czuję się normalnie, czy li jak podczas gdy nic nie biorę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Mloda polozno--> a moze skoro mam te krwawienia juz 14 dni i nic sie nie zanosi na to, ze sie skoncza, a wrecz dzisiaj w nocy sie nasiliły, to moze jak bede 24 lekarza to powinnam poprosis o inne, bo wychodzi, na to, ze te mi cyklu nie trzymaja...a ni oszukujmy sie, jesli to ma trwac 3 miesiace to ja sie wykrwawie na smierc... Rozumiem plamienia, ale ja normalny okres mam juz tak dlugo...Dziewczyny, jak to tam bylo u wa przy 1 blistrze...pomozcie, bo nie wiem co o tym myslec i przyznam, ze zaczynam sie tym bardzo martwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 888888889999999999999999999999
Mam pytanie, czy jak rano kolo 7 zazywamblonnik pokarmowy, 1 lyzeczke w proszku rozpuszczam w soku. o godzi 15 przyjmuje yasminelle. czy blonnik ma jakis wplyw na wchlanianie sie Y??? blonnik wplywa na prace jelit itp wiec stad moje pytanie. PROSZE O ODPOWIEDZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaabbb
Do 1500 wydaje mi sie ze twoje krwawienie jest zwiazne z usuwaniem nadżerki a nie z braniem tabletek, ale moge sie mylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
nowaabbb--> nadzerke mialam usuwana miesiac temu (w sierpniu) i do pierwszego dnia miesiaczki, kiedy zaczelam tez brac tabsy nie bylo zadnych krwawien...wiec to raczej nie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
888888888888899999999999999999999: czy w ulotce yasminelle napisane jest coś o błonniku? ;> czy jest on w grupie leków (preperatów) zmniejszających skuteczność? czy masz po nim ostrą biegunkę, lub wymioty?? jeśli nie. odpowiedź sama się nasuwa. ---> BŁONNIK NIE WPŁYWA NA DZIAŁANIA YASMINELLE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Hej Dziewczynki:) Kamien spadl mi z serca! Klika tygodni temu bralam antybiotyk Dalacin C, i tak ja pisalam wczesniej na forum dentystka, ktora przepisala mi antybiotyk mowila,ze nie ma on wplywu na tabletki, poszlam do apteki i tam tez powiedziano mi,ze nie ma on wplywu na tabletki, zadzwonilam do ginekolog od ktorej rozwniez uslyszlalam,ze nie ma on wplywu,Sprawdzilam w necie i przeczytalam ,ze obniza dzialanie tabletek...wiec zadzwonilam do drugiego ginekologa, ktory powiedzial mi,ze mam sie zabezpieczac przez cala kuracje oraz dobe po skonczeniu antybiotyku, wiec po drugiej dobie kochalam sie z chlopakiem bedac w przekonaniu,ze juz nic mi nie grozi, po czym uslyszlalam od Mlodej Poloznej,ze antykonceptacja nie jest zachowana do tygodnia po skonczeniu antybiotku-bylam przerazona, bo bylam pewna,ze juz wszystko jest ok...i czekalam na to krwawienie jak na szplikach i wczoraj je DOSTALAM:):)tak wiec wszystko jest w porzadku.Nastepnym razem bede sie zabezpieczac przy jazdym antybiotyku.A swoja dorga to wkurza mnie brak doinformowania specjalistow, ktorzy zapewniali mnie,ze ten antybiotyk nie ma wplywu na antykoncepcje, eshhhhhh!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
Indys: ciesze się Twoim szczęściem ;) i wiem co znaczy taka irytacja brakiem doinformowania specjalistów, bo mnie tak samo drażni kwestia możliwości odbycia stosunku już po pierwszej tabletce... :/ w ulotce piszą, że juz można ,jeden ginekolog twierdzi, ze tez można... inny powiedział, że dopiero po piątej tabletce, jeszcze inny, że dopiero po 7 tabletce, a jeszcze inny powiedział mi, zebym się zabezpieczała przez cały pierwszy blister... :/ zwariowac można... ja postanowiła wypośrodkować i kochałam się do końca po 7 tabletce...się teraz okaże, który ma rację... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smótno_mi
cześć wszystkim...jastem smutna bardzo, ale musze odstawic yasminelle i wszelką antykoncepcję...gdy w zeszłym roku w listopadzie zaczynałam brać microgynon to ważyłam 51 kg...w czerwcu b.r. ważyłam 57 kg więc wybrałam się do P. doktor prosząc o Yasminelle, wierząc w ich cudowną moc. wzielam 2 opakowania. przed chwila stanelam na wadze - 60,5 kg....niestety, antykoncepcja hormonalna nie jest dla mnie...:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do dziewczyn
bioracych yasminelle. Czy po nich można schudnąć? Słyszałam że prawie każda kobieta hudnie tylko nie wiem jak z tym jest naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
DZIEWCZYNY Z WROCLAWIA Gdzie robicie wyniki na krzepliwosc? Wiecie moze czy w CITODENT na Brudzewa mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! skończyłam dopiero pierwsze opakowanie yasmin, lekarz przepisał mi je ze względu na hirsutyzm i wypadanie włosów, tyle, że jak narazie włosy wypadają jeszcze bardziej i na twarzy wyskoczyło mi mnóstwo krostek:/ czy myślicie, że mój organizm musi się przezwyczaić do tych tabletek?? bo już się zastanawiam czy nie poprzestać na tym opakowaniu?? Czy zauważyłyście poprawe włosów po przyjmowaniu tych tabletek, bo to jest moim najgorszym problemem, boję się, że niedługo będę łysa;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
smutno mi: nie wierz w cudowna moc yasmnelle... każdy organizm reaguje ineczej, to tabletki antykoncepcyjne i w tym mają być skuteczne, jeśli chcesz schudnąć, to weź się za siebie, nie jedz po 18, daruj sobie chipsy i zupki w proszku i tym podobne świnstwa, poćwicz 20 min dziennie przed snem i gwarantuje Ci, ze po tygodniu zauważysz róznice. niestety nie ma cudownych środków odchudzających i juz na pewno tabletki antykoncepcyjne nimi nie są. wiem, bo sama mam problemy z nawagą, tyję za każdym razem, jak tylko sobie troche pofolguję z jedzeniem wieczorami. I prawda jest taka, ze ja się tego nie ograniczy i nie zacznie się ruszać, to niestety nic nie pomoże. a Yasminelle biore od 2 tyg. i niestety ale mi się woda w organizmie zatrzymuje i po nich też zaczynam tyć. alew trudno, albo antykoncepcja, albo figura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaae
Ja swoja pierwsza tabletke wziełam 3 wrzesnia i likla dni wczesniej ważyłam 64,8 kg i w niedziele znowu stanełam na wadze i mam 63,6 kg ale ogolnie czuje sie dobrze moje skutki uboczne- to uciązliwe zaparcia i nie moge jesc kolacji poniewaz czuje sie tak zapchana wieczorem ze nic nie wmusze jedynie od czasu jakis owoc ale w ciągu dnia mam wilczy apetyt na słodycze, plamiłam mniej wiecej do pierwszego stosunku, poza tym mam dobry humor cały czas, moja cera w sumie sie poprawiła a wlosy bez zmian, ale kilka pierwszych zblizen to byla katastrofa poniewaz po odczuwałam pieczenie jakby w srodku i spadło mi libido prawie do zera :( ale kazdy organizm jest inny i inaczej reaguje na hormony powodzenia dla WAS DZIEWCZYNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jak to działa
2 lata brałam yasminelle, od około 3 tyg już ich nie biore musiałam przerwac branie w połowie opakowania z powodów zdrowotnych( tak zaleciła mi pani doktor) nie jestem przekonana do innych środków antykoncepcyjnych tak wiec teraz współżyjemy z narzeczonym bez zabnych zabezpieczeń. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże odrazu po odstawieniu tabletek ? jak zacząć obliczać dni płodne i niepłodne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Biore Yasminelle od kilku dni, nie mam apetytu, po kawie jest mi niedobrze choc zawsze pilam ja w duzych ilosciach, moje libido sie strasznie podnioslo, zauwazylam spadek wagi o jakies 2 kg, nie bola mnie piersi, nie boli mnie brzuch czyli ogolnie jest ok, problemem dla mnie jak zawsze jest takie dziwne uczucie na zoladku, jakby mi cos siedzialo taka niestrawnosc i przez to wogole nie mam apetytu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Jak objawiala y sie zakrzepica? Czy jest to delikatny ból czy silny? Bo ja odczowam od kilku dni takie delikatne pobolewanie w lydce...Nie caly czas, ale czasami... Pilam magnez co drugi dzien po jednej tabletce (100mg) od wczoraj jednak prze te lydke postanowilam pic (200mg) codziennie...Na opakwaniu jest napisane ze mozna do 300mg dziennie... Boje sie jednak co jesli to nie pomoze...Chyba ew. zakrzepy nie zrobilyby sie w 16 dniu brania tablete (a biore je pierwszy raz w zyciu - moj pierwszy blister)... Nie wiem czy powinnam sie tym martwic, bo nie wiem jak sie zakrzpica objawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Panie, no bez przesady ! Yasminelle to tabletki antykoncepcyjne, a wy bierzecie je na włosy, na chudnięcie, na powiększanie piersi...używacie ich do celów do których w ogóle nie są przeznaczone. Masz problem z włosami ? Łykaj skrzyp. Chcesz schudnąć ? Zacznij biegać. Chcesz mieć ładniejsze piersi ? Zacznij robić pompki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi akurat pani doktor ginekolog - endokrynolog przepisała Yasmin przede wszystkim na włosy, skrzyp raczej by nie pomógł, bo włosy wypadają mi z powodu hormonów:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mam takie pytanko (pewnie ta kwestia była już poruszana na tym forum ale jest za dużo tych zakładek aby to odnaleźć...) : rozpoczęłam nowy blister w sobotę, a w poniedziałek zapomniałam wziąć tabletki... (współżyłam ostatni raz w sobotę rano) kapnęłam się dopiero dziś ale niestety minęło już 12h a dokładniej 13-14. Na opakowaniu moich tabletek jest napisane, że jest się przekroczy 12h i się współżyło do tygodnia wcześniej od pominięcia tabletki to trzeba się zgłosić do lekarza jeśli nie to wziąć tabletkę i zabezpieczać się przez następny tydzień... ja raczej nie planuje iść do lekarza bo uważam, że prawdopodobieństwo jest nikłe ale wole się poradzić was (może jednak konieczne jest udanie się do lekarza)... może byłyście z takim przypadkiem u lekarza albo coś wiecie na ten temat więcej ode mnie... z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madllene
do: "nie wiem jak to działa" prawdopodobienstwo zajscia w ciaze po odstawieniu tabletek jest podwojne, wiele kobiet po odstawieniu rodza blizniaki, poniewaz organizm "nadrabia" produkcje komorek jajowych.. takze ja bym nie ryzykowala... mam mame ginekolog wiec wie co mowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoggola
Cześć Dziewczyny. Po siedmiodniowym okresie bez tabletek zapomniałam wziąć tabletki przez dwa kolejne dni (powinnam była wziąć pierwszą w sobotę a wzięłam dopiero w poniedziałek). Czy te dwie pominięte tabletki coś zmieniają, oprócz tego,że cykl przesuwa się o dwa dni? Czy tabletki będą działać jeżeli będę je teraz normalnie dalej przyjmować? Bardzo proszę Was o pomoc jeśli wiecie coś na ten temat, bo w ulotce jest napisane, że mam skontaktować się z lekarzem ale nie jest to w tej chwili możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoggola
Cześć Dziewczyny. Po siedmiodniowym okresie bez tabletek zapomniałam wziąć tabletki przez dwa kolejne dni (powinnam była wziąć pierwszą w sobotę a wzięłam dopiero w poniedziałek). Czy te dwie pominięte tabletki coś zmieniają, oprócz tego,że cykl przesuwa się o dwa dni? Czy tabletki będą działać jeżeli będę je teraz normalnie dalej przyjmować? Bardzo proszę Was o pomoc jeśli wiecie coś na ten temat, bo w ulotce jest napisane, że mam skontaktować się z lekarzem ale nie jest to w tej chwili możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ggola, jeżeli seksiłaś się w ciągu tygodnia poprzedzające te dwa dni gdy zapomniałaś wziąść tabletek to istnieje znaczne prawdopodobieństwo że mogłaś zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoggola
Komediant, nie seksiłam się więc wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobacz co masz w ulotce, u mnie jest zalecenie żeby się przez tydzień zabezpieczać dodatkowo ale dotyczy to pominiętej 1 tabletki. jeśli te kilka dni przed pominięciem nie było seksu to możesz być o to spokojna, natomiast co do obecnego cyklu to przez minimum tydzień zabezpieczaj się dodatkowo. może spróbuj zadzwonić do lekarza i dopytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×