Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

do ANETTE____________ to jest ulotka informacyjna do testu. zapoznaj się z nią: http://www.medbon.pl/test-owulacyjny-szwajcarski-medismart-p-584.html ps. śluz może się zmieniac, nawet gdy bierzesz pigułki. a czy jesteś w ciąży czy nie, najpewniej dowiesz się w przerwie międzxy opakowaniami lub po prostu robiąc test ciążowy (ok 10-13 dni od stosunku w którym mogło dojść do zapłodnienia). JESZCZE RAZ......wszystkim dziewczynom radzę PRZED WZIĘCIEM PIERWSZEJ PIGUŁKI ANTYKONCEPCYJNEJ zrobić sobie badanie hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetttt
No dobrze - biorąc pigułki nie powinno się - ale jesli zrobię to jesli będę miała owulację to mi to wykaże? Bo szczerze to zrobiłam i wyszło, ze nie mam. Sama już nie wiem co myśleć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Niestety ja przed wzięciem pigułek, nie robiłam badania hormonalnego i żałuję. Ale krzepliwość krwi w porządku, a jutro wybieam się na próby wątrobowe, tzn. na pobieranie krwi, a w piątek się dowiem, czy pigułki mi źle oddziałują na wątrobę, jeśli tak, chyba trzeba będzie zaprzestać brania i zwariuję z niepokoju, a abstynencja chyba nie wchodzi w grę z Moim;) Mam nadzieję, że jeszcze chociaż jakiś czas będę mogla brać tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Niestety ja przed wzięciem pigułek, nie robiłam badania hormonalnego i żałuję. Ale krzepliwość krwi w porządku, a jutro wybieam się na próby wątrobowe, tzn. na pobieranie krwi, a w piątek się dowiem, czy pigułki mi źle oddziałują na wątrobę, jeśli tak, chyba trzeba będzie zaprzestać brania i zwariuję z niepokoju, a abstynencja chyba nie wchodzi w grę z Moim;) Mam nadzieję, że jeszcze chociaż jakiś czas będę mogla brać tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do CARMAMELLE______ dobrze robisz, trzeba wykonać badania a co do abstynencji- nie potrzeba aż tak drastycznych metod podejmować ;) Uwaga: jest inny środek pomiędzy pigułkami a kalendarzykiem - jest to prezerwatywa;) Wiem, co myślisz, mianowicie nie wyobrażasz sobie że mogłabyś zaufać gumce itd. Z własnego doświadczenia powiem, że ja miałam podobnie, używałam najpierw kilka lat samych prezerwatyw, potem pigułek i wtedy nie wyobrażałam sobie już powrotu do gumek, aż pigułki dały o sobie znać ..... wróciłam do gumek, jest super, ja odżyłam, czuję się znów "sobą", nie stresuję się co miesiąc czy dostanę okres czy nie, a zaznaczam że nie planujemy potomstwa w najbliższym czasie. Trzeba tylko robić to z głową ;) nie stresować się pękniętą gumką (jest postinor/ escapelle w szufladzie) czy innymi drobnymi błędami typu niewidoczna dziurka w gumce (używać kondomów pokrytych substancją plemnikobójczą) i pamiętać , że kobieta nie jest płodna 31 dni w miesiącu. I cieszyć się bliskością ile można,- kochanie do tego służy :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Carmamelle ----jesli ze wzgledu na watrobe bedziesz musiala odstawic tabletki to polecam Ci Nuvaring-krazek, ktory sie wklada raz na 21 dni, wyjmujesz go na 7-dniowa przerwe i tak w kolko.Ja zaczelam go stosowac i nigdy nie wroce do tabletek!Po pierwsze nie katujesz sobie watroby, bo on wydziela hormony juz bezposrednio w pochwie, wiec uklad pokarmowy omijamy.Ja w koncu po 2 latach suchosci na tabletach zrobilam sie wilgotna.Nie czuc go wogole, partner go nie wyczuwa a jak wyczuwa to mowi mi,ze mu to nie przeszkadza-jakby nie bylo to dodatkowy bodziec:)Wkladanie i wyjmowanie bezproblemu.Na prawde polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie. zrobiłam badanie na prolaktyne i wyszło mi 672,80 mlU/I z tego co się orientuje to to jest za duzo , czy mam racje ? badanie robiłam w 8 miesiącu i 15 dniu brania yasminelli czy ona ma włpyw na taki poziom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Medyk - mam do Ciebie pytanie z serii tych troszeczkę głupiutkich chyba:P chodzi mi o to czy jeżeli po niecałej godzinie od wzięcia tabletki zjem spory kawałek ciasta z dodatkiem alkoholu to wpłynie to w jakiś sposób na działanie tabletki?? Tabletki biorę już około roku, ale mam jeszcze jedno pytanie;-) zawsze zaczynam brać pierwszą tabletkę w poniedziałek, biorę 21 dni i w niedzielę biorę ostatnią z blistra, po czym robię 7 dni przerwy i 8 dnia czyli ponownie w poniedziałek zaczynam kolejny blister. Dobrze myślę, prawda??:-) ostatnio się trochę pogubiłam, bo moja mama zaczęła używać plastry i tam jest to jakoś bardziej skomplikowane;P I ostatnie pytanie: zmiana godziny np z 19 na 18 przy rozpoczęciu nowego blistra nie ma wpływu na działanie tabletek, prawda??:-) A na końcu bardzo Cię Medyk pozdrawiam, bo jesteś naszym dobrym duchem na tym forum;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Medyk - i zapomniałam o jeszcze jednym;-) czy nesti ta zielona z truskawką może mieć wpływ na tabletki, tzn. nie żeby nią popijać, ale wypić w ciągu dnia....??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie zrobiłam badanie na prolaktyne i wyszło mi 672.80mlU/I z tego co się orientuję to ojest to za dużo, czy mam racje ? badanie robiłam w 8 tyg. i 15 dniu brania yasminelli , czy ma ona wpływ na taki poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
trzepotka --ja pierd@#$%....wogole nic nie pijcie, nie jedzcie, bo moze to obnizy dzialanie tabletek!Ogarnijcie sie dziewczyny!Tabletki maja nam ulatwiac zycie a nie utrudniac..jak przeczytalam post o Nesti to rece mi opadly....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
trzepotka------ cytuje z moich zrodel informacji: Czy kawa lub herbata wplywa na dzialanie tabletek antykoncepcyjnych? Nie, ani kawa ani herbata nie maja wplywu na dzialanie tabletek anty. Niemniej jednak, zarowno mocna kawa jak i mocna herbata moga ograniczyc wchlanianie przyjetej tabletki. Dla pewnosci nigdy nie nalezy popijac przyjmowanej tabletki ani kawa ani herbata. A jezeli zamierzamy pic mocne napaty kawy lub herbaty, to nalezy probi 1-2 godzinna przewe od przyjecia tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
trzepotka------ cytuje z moich zrodel informacji: Czy kawa lub herbata wplywa na dzialanie tabletek antykoncepcyjnych? Nie, ani kawa ani herbata nie maja wplywu na dzialanie tabletek anty. Niemniej jednak, zarowno mocna kawa jak i mocna herbata moga ograniczyc wchlanianie przyjetej tabletki. Dla pewnosci nigdy nie nalezy popijac przyjmowanej tabletki ani kawa ani herbata. A jezeli zamierzamy pic mocne napaty kawy lub herbaty, to nalezy probi 1-2 godzinna przewe od przyjecia tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Ok, ale Nesti to nie jest mocna herbata....umowmy sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
trzepotka..... jesli ci chodzi o Nestea, to jest to woda z ektraktem herbary, nie sadze ze jej sklad wplywa znaczaco na wchlanianie tabletek. Ja bym ja uwazala jako napoj nie jako herbate, a juz na pewno nie jako mocna herbate. Oczywiscie tabletki najlepiej jest popijac sama woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi;-) a co z moimi poprzednimi pytaniami?? Co prawda skierowane były do Medyka, ale jeżeli i Was mogę prosić o odp to będę wdzięczna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
Trzepotka_____ cytuje dalej: Czy stosujac tabletki antykoncepcyjne mozna pic alkohol? Stosujac tabletki antykoncepcyjne mozna spozywac alkohol. Jednak nalezy pamietac, ze stosujac tabletki antykoncepcyjne - szybciej osiaga sie stan upojenia alkoholowego. Ponadto spozywanie alkoholu, szczegolnie w nadmiarze moze spowodowac nudnosci i wymioty, zanim tabletka antykoncepcyjna ulegla wchlonieciu, co rzcz jasna ogranicza jej dzialanie. Spozywajac tabletki antykoncepcyjne mozna spozywac alkohol, ale w rozsadnym umiarze. 1 -Jesli chodzi o ciasto nasaczone alkoholoem nie przesadzajmy, ta znikoma dawka nic ci nie zrobi. 2 Odnosnie brania tabletek to jest tak jak mowisz, w ulotce jest tak wlasnie opisane. 3 Odnosnie zmiany godziny w raz z rozpoczeciem nowego opakowania, to spokojnie, mozesz nawet zmienic z wieczora na rano, jak ci wygodnie. Z reszta tabletki w razie potrzeby mozesz przyjmowac o 18 o 19 cz o 20, nie ma znaczenia dokladna godzina lecz pora. Chce tylko powiedziec ze, ze nie musisz czekac do nowego opakowania by zmienic czas przyjmowania tylko o 1 godzine, mozesz to zrobic kiedy chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Indys -- No właśne co do tego krążka też jakoś specjalnie przekonana nie jestem... Zobaczymy, jak badania wyjdą, lekarz mówił, że plastry żeby ominąć wątrobę, mogę brać, ale się boję plastrów tak jakoś. Niby tak samo działają jak pigułki, ale mam takie głupie myślenie, że przez skórę, jak to??? A poza tym, moja mama zaszła w ciążę w początkowych tygodniach 'zażywania' plastrów... Więc nie wiem. Choć pewnie działają, tylko ja bym się schizowała. Indys, a ten krążek, tyle samo kosztuje, ile pigułki? Jeszcze chciałabym zażyć Novynette i zobaczyć, jak będą działać, jeśli źle, to chciałam przerwę sobie zrobić... Zobaczymy, jutro się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Ja za krazek place 40zl.Ale uwierz mi ,ze jestem z niego bardzo zadowolona, jesli masz jakies pytania to pytaj:)jego dzialanie jest wyzsze od tabletek, poniewaz nie ma mozliwosc wpadki bo zapomnialo sie pigulki albo bralo sie antybiotyki(przy krazku jest mniejsza ilosc antybiotykow, ktore zmniejszaja dzialanie antykoncepcyjne niz przy tabletach.Pytaj:)Ja teraz polecam Nuvaring wszystkim kolezankom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do TRZEPOTKA__________ Taka ilość alkoholu nie ma wpływu na skuteczność pigułek, no chyba , żebyś miała problemy z wątrobą to EWENTUALNIE ....może się zdarzyć że wątroba najpierw będzie przyswajać alkohol, jako truciznę dla organizmu, potem inne rzeczy. Nie ma wpływu. tak jak pisze na ulotce: można się "spóźnić" z braniem tabletki DO 12h. tak że-paradoksalnie rzecz biorąc- możesz nawet zacząć je brać o 7.00 rano ;) Zalecam też upominać się u lekarza o badania przy braniu pigułek. Również pozdrawiam ciepło i życzę miłego vikendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze do TRZEPOTKA_____________ Tu dziewczyny mają rację: Nesti nie ma wpływu na wchłanianie pigułki. A mocnych napojów ogólnie nie zalecam pić, czy ktoś bierze pigułki czy nie ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Carmamelle ==== "Badania przeprowadzone wśród Polek korzystających z pigułek antykoncepcyjnych lub pierścienia NuvaRing wskazują, że dużo bardziej usatysfakcjonowane z wybranej przez siebie metody są kobiety, które wybrały pierścień. W tej grupie jest aż 91% kobiet zadowolonych lub bardzo zadowolonych ze stosowania NuvaRing. W przypadku pań, które wybrały pigułki, ten odsetek wynosi tylko 76%." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
I a propos skuteczności- mój ginekolog przedstawił mi ostatnie badania, z których wynika, iż NuvaRing jest TAK SAMO skuteczny jak STERYLIZACJA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoj ginekolog troche sie zagalopowal.Podejrzewam,ze przedstawiciel firmy farmaceutycznej jest u niego czestym gosciem.Z medycznego punktu widzenia,krazek od tabletek rozni sie tylko droga podania.Moze popros lekarza o xero tych badan? Bo gdyby nuvaring byl tak skuteczby to by byl przelom w farmakologii.A wtedy byloby o tym glosno.Pacjentce ktora ma niewiele wspolnego z medycyna,mozna za przeproszeniem kazdy kit wcisnac.Ja tez stosuje nuvaring,ale az tak naiwna nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
I pewnie masz racje, bo juz nie raz jakis ginekolg wciskal mi kit.Tak czy inaczej dla mnie krazek jest o niego lepszy od tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
Indys_______ Nie chwal dnia przed zachodem slonca... Krozek uzywasz dopiero 9 dni, mysle ze jest to bardzo wczesnie na wystawienie ostatecznej opini. Zycze ci oczywiscie powodzenia w ich stosowaniu i obys sie nie rozczarowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Widzisz uzywam go 9 dni i to wystarczylo zeby minelo mi zle samopoczucie, ktore towarzyszylo mi po tabletach, wpadalam w jakies stany depresyjne, w koncu jestem wilgotna (po tabletach byla susza), libido dzieki temu jest wieksze i wkoncu mam ochote na sex.Ogolnie samopoczucie jest duzo lepsze, nawet sie tego nie spodziewalam, bo myslalam,ze poprostu im jestem starsza tym bardziej nic mi sie nie chce (jakies imprezy, spacery etc)a teraz jednak wszystko wrocilo do normy i mam o wiele wiecej energi.Pozatym Mloda Polozna tez uzywa ten krazek i go sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiar90
Hej dziewczyny biore YASMIn juz 7 miesiecy...przytylkam jakies 8kg...czuje sie swietni zadnych dolegliowosci ale caly czas chce mi sie jesc:( dzwon ilam dzis do swojej gin i pow o co chodzi ze przez miesiac trzymalam diete i nawet 1kg nie spadl:( Jestem zalamana...ona powiedizala ze powinnam schudnac a nie przytyc:( co robic??czy cos z e Mna jest nie tak czy naprawde te tabletki tak na Mnie dzialaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×