Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość mam do was pytanie....
Fallenangell69- dzieki za odpwowiedz absolutnie nie chodzi mi o to zeby tabletki anty byly na odchudzanie tylko interesuje mnie to czy nie puchnie sie od nich :) teraz juz wiem wiec dzieki:) wlasnie dzis zaczynam pierwsze opakowanie:) wiec przekonam sie na sobie samej:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do was pytanie....
swoja droga ponad 2 lata nie bralam tabletek i boje sie ze bede je zle tolerowac:( odzywczailam sie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alda11111
mam przepisane yasminelle po przeczytaniu waszych postów bardzo się boję o swoje zdrowie że coś może się stać czy ktoś mnie pocieszy? będę wdzięczna za głosy od dziewczyn które mają dzieci ale nie tylko pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elica
hej dziewczyny skonczylam brac pierwszy blister yasminelle i w czasie 7 dniowej przerwy miał pojaawić się okres.....i sie nie pojawił. W ciąży na pewno nie jestem ponieważ mój mąż wyjechał 3 miesiące temu za granicę. Czy ktoś miał już taki przypadek?Może po prostu to kwestia przyzwyczajania się organizmu do tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolkaaa
Witam wszystkie panie, być może moje pytanie wyda się głupie, ale naprawdę NIGDZIE nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi, a więc, chodzi o to,że przeczytałam dziś tu: http://www.antykoncepcja.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=44 ,że 2-3 godziny roznicy w przyjmowaniu tabletki, nic nie zmieniają, z wyjątkiem tabletek jednofazowych... więc teraz moje głupie pytanie: czy YASMINELLE jest tabletką jednofazową? bo wydawało mi się, że dwu-,ale szczerze mówiąć zgłupiałam już od tego wszystkiego. Przykładowo - biorę tabletki o 19.00, wiec jeżeli np. wezmę ją raz na jakiś czas kolo 20.00 (zdarza mi się to czasem) to czy wtedy skuteczność jest zmniejszona? czy właśnie nie? bo też słyszałam, że do 12 godzin można się spóźnić z zażyciem tabletki... liczę na waszą odowiedź ;> pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam dokładne przeczytanie ulotki! tam wszystko w tym temacie jest wyjaśnione. yasminelle sątabletkami JEDNOFAZOWYMI DWUSKŁADNIKOWYMI. tabletki takie należy przyjmować o tej samej PORZE a nie godzinie. jest tolerancja do 12 godzin przy ich przyjmowaniu. w twoim poście jest błąd to tabletek dwu lub trójfazowych nie można opóźnić o ponad godzinę (chyba nawet z dokładnością do 15 minut, ale nie wiem, nie stosowałam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do was pytanie.....
ja dzis wzielam pierwsza tabletke rano mysle jednak ze zaczne brac wieczorem bo w poludnie strasznie kolatalo mi serce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolkaaa
tak wlasnie myslalam, nie chcialam być wlasnie taka...hmm...marudna?:D bo wlasnie zorientowalam sie ze jest napisane MNIEJ WIECEJ O STALEJ PORZE, ale tez sie naczytalam ze musi byc dokladnosc co do godziny, i to mnie zaniepokoilo. dziekuje w kazdym badz razie za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia-1983
W środę zażyłam doustnie 2g metronidazolu. w Piątek zauważyłam śluz zmieszany z krwią. W zasadzie wygląda to tak jakbym wcześniej dostała krawwienie. Czy mogło to byś spowodowane przyjęciem tego metronidazolu? Dodam że biorę Yasminelle i do końca opakowania zostały mi jeszcze 3tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mlodej poloznej i wszystkich którzy mi pomogą,doradzą. Ja mam taki problem.Brałam 14 miesięcy Yasmine.Nie miałam nigdy w trakcie ich brania plamień,zawsze krwawienie występowało w czasie 7 dniowej przerwy.Od października zmieniałam Yasmine na Yasminelle.Przez pierwszy,drugi blister było ok.Teraz biorę trzeci blister,dziś wezmę 13 tabletkę.I od godziny bolał mnie dziwnie brzuch jak przed okresem.Teraz patrze,a tu krew,taka brązowa,jakby mocniejsze plamienie.Nie wiem co się dzieje.Skąd to?Nie wiem,czy to się dalej nie przekształci w krwawienie.Co może być tego przyczyną nagle tak?Przez dwa pierwsze blistry nie było tego,mimo,że zmieniałam z Yasmine.Tabletki brałam co dzień,regularnie,nie wymiotowałam.Czyżby nagle jakieś plamienie dopiero przy trzecim blistrze?Tabletki mi nie trzymają cyklu?Czy to może oznaczać że mnie nie zabezpieczały i może być ryzyko ciąży?Boję się bardzo.Nie wiem co się dzieje.Mam je brać dalej?Tak mam zamiar zrobić.Gorzej jak to się przekształci dziś później w krwawienie.I tak mam dalej brać?Co może być tego przyczyną?Może to plamienie dlatego,że jest mniej więcej połowa cyklu?Gorzej,bo nie wiem teraz co się dzieje w organiźmie,może panikuję niepotzrebnie.Ale też chciałam zmieniać na Yasmine z powrotem,bo po tych brzuch mi puchnie,ostatnie krwawienie to tragedia - ból,obfite.Tak nie miałam przy Yasmine.Teraz nie wiem co robić i czy zmieniać na Yasmine.Doradźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alda11111
dziewczyny jeśli kołacze wam serce od brania tabsów proszę powiedzcie mi skąd macie odwagę je łykać tak bardzo też chciałabym ale się boję okrutnie czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć że nic się nie stanie i że bie rze i też jej nic nie dokucza odpiszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alda11111
dziewczyny jak to robicie że nie boicie się łykać tabsów też chciałabym bardzo ale jak poczytałam że dokucza wam serce i takie jeszcze inne to stchórzyłam.czy ktoś mi doda odwagi????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam,że się odchudzam,mało jem.Ale tak też robiłam przy pierwszym,drugim blistrze Yasminelle i plamień nie było.Nazywam to plamieniem,bo nie wiem co będzie za godzine,trzy.W dole brzuch dziwny ból,jak przed okresem lub w jego trakcie.Od 3 dni ćwiczę też w domu fat burning,ćwiczenia spalajęce tłuszcz,wysiłek trwa 50 minut,bo tyle trwa płyta,a ćwiczę do niej.Ale nie sądzę,że wysiłek od 3 dni ma wpływ na nagłe plamienie.I ten dziwny ból brzucha jakby przedokresowy,okresowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regiksa
cześć! ja miałam plamienie przy 5 blistrze, martwię się tym, bo 2 tyg. wcześniej miałam stosunek, po ktorym kolejnego dnia miałam mnóstwo śluzu, chyba nawet taki jak owulacyjny. Do gina mogę iść dopiero w środę. Czy u kogoś był coś podobnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
skonczyłąm trzeci blister yasminelle. dzis powinnam dostać okres, zawsze miałam w soboty około 12. dzisiaj jendak pojawił sie dopiero koło 17tej. Poza tym nie przypomina on tych poprzednich. To raczej plamienie...własciwie to juz nic nie leci.. nie wiem co to oznacza... w ciazy raczej nie jestem bo przez cały ten czas kochałam sie z facetem 5 razy i zawsze z prezerwatywą? Czy miałyscie podobnie? Biore yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz popatrzyłam na inne fora i piszą inne dziewczyny,że plamienia mogą występowac przez 3 miesiące brania.Ale ja przez pierwszy i drugi blister nie miałam.Wyczytałam jeszcze,że to może znaczyć,że to za mała dawka hormonów i nie trzymają cyklu.Ale to nietrzymanie i plamienia nie mają nic wspólnego z tym,że nie jest się zabezpieczonym przed ciążą.Tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi ---- bierz do konca tak jak bralas,a potem wybierz sie do lekarza,tylko powiedz mu tez o Twoim niejedzeniu bo to tez ma duzy wplyw na hormony.O zabezpieczenie sie nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia-1983
W środę zażyłam doustnie 2g metronidazolu. w Piątek zauważyłam śluz zmieszany z krwią. W zasadzie wygląda to tak jakbym wcześniej dostała krawwienie. Czy mogło to byś spowodowane przyjęciem tego metronidazolu? Dodam że biorę Yasminelle i do końca opakowania zostały mi jeszcze 3tabletki. Czy może mi ktoś na to odpowiedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia-1983
Jeśli chodzi o zaezpieczenie to nie mam się czym martwić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna-- teraz jem śniadania i ok 17tej też coś jem.także nie raz na dzień.A co wg Ciebie może mieć wpływ na to?Właśnie z lekarzem to nie za bardzo,bo święta.I krwawienie z ostawienia by mi wypadło na święta,a ostatnie było takie jak kiedyś gdy nie brałam tabletek-potworny ból,bardzo obfite,długie.Takie było po drugim blistrze,po pierwszym nie.Nie wiem czemu po drugim taka tragedia.I chciałam zmienić na Yasmine z powrotem nie robiąc przerwy 7 dniowej na krwawienie,żeby nie cierpieć w święta.Choć tego nie wie nikt,czy byłoby takie tragiczne i bolesne,ale wolę nie ryzykować.Czy mogę sama zmienić na Yasmine,skoro wcześniej je brałam i było ok?Czy zmieniając z Yasminelle na Yasmine mogę nie robić 7 dniowej przerwy a od razu po skończeniu Yasminelle brać Yasmine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna -- I jeszcze niepokoi mnie dziwny ból w dole brzucha,taki jak przed okresem lub w jego trakcie.Nie jest to plamienie \"bez niczego\",ale ten ból.Ja to się boję,że coś jest nie tak i może odblokowało mi się jajeczkowanie i stad ten ból?Bo przy owulacji zdarza się ból i często plamienia.Albo to ból po prostu przy tym plamieniu.Na razie jest to plamienie,nie wiem co będzie dziś później i jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi ---- Nic Ci nie doradze bo potem bedzie na mnie.Osobiscie uwazam,ze takie rzeczy powinny odbywac sie pod kontrola lekarza.Masz jeszcze caly tydzien,zeby z nim pogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna -- Ale pytam co może być powodem nagle plamienia gdy go nie było przez pierwsze 2 blistry.Gdy brałam Yasmine i zmianiałam na Yasminelle,lekarka mnie zbadała,oceniła szyjkę,zrobiła cytologię i gdy powiedziałam,że chcę receptę na Yasminelle wypisała mi.To teraz też mogę \"przejść\" na Yasmine skoro wcześniej je brałam i było ok,nie było żadnych plamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna-- A z lekarzem to jest u mnie tak,że mieszkam w Krakowie,pochodzę z innego miasta,gdzie mam swojego lekarza.Jadę do siebie na swięta,ale wracam zaraz w pierwszy dzien świąt,także o sowim lekarzu mogę zapomnieć.A tu w Krakowie byłam u lekarza z 2 miesiące temu,żeby sprawdzić,czy mi się torbiel wchłonęła.Ale trafiłam na babkę,która nie zajmuje się antykoncepcją,a tylko metodami naturalnymi (jak na złość).I takto czeka mnie tu szukanie znowu jakiegos lekarza.O ile mi minie to plamienie,bo na teraz nie wiem jak to dalej z nim będzie.A czy torbiel która by się pojawiła znowu miałaby wpływ na wystąpienie plamienia?U oststniego lekarza byłam tu w Krakowie ok.2 miesiace temu i wyszło na badaniu,że nie ma torbieli.Pisałam Ci maila o tym kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi -- co moze byc powodem? Wszystko.....od zaburzen hormonalnych po ciaże.Bardzo mozliwe,ze one sa dla Ciebie za slabe albo poprostu Twoj organizm nadal sie przyzwyczaja.Nie potrafie odpowiedziec jaki jest powod u Ciebie.A jezeli chodzi o zmiane, to od czasu kiedy lekarka zapisywala Ci yasminelle moglo bardzo duzo sie zmienic.Antykoncepcja hormonalna naprawde wymaga kontroli lekarskiej.Niepokoja Cie plamienia,bolący brzuch -- zrob USG a wszystko sie wyjasni,moze to tez miec zwiazek z torbiela.Sama widzisz,ze tych powodow moze byc mnostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alda11111
steysi jak ci się wchłonął torbiel bo ja mam właśnie i czy może wchłonął ci się od pigułek?dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna-- Rozumiem,dziękuję za pomoc.Pocieszam się,że się organizm przyzwyczaja albo że są za słabe.Mimo,że nie miałam plamień przez 2 blistry,to właśnie może dopiero przy 3im się to pokazało.Możliwe,że dopiero teraz.Odnośnie ciąży,to nawet o tym nie chcę myślec,nie mam żadnych,ale to żądnych objawów,brałam tabletki regularnie,nie brałam antybiotyków,nie wymiotowałam.Ale jak wiadomo,nic nie daje 100% pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alda11111-- U mnie sprawa wyglądała tak - poszłam na wizytę kontrolną do swojego lekarza po roku od ostatniej.Ona przy badaniu,a potem na usg dopochwowym stwierdziła,że mam torbiel ok.4,5 cm.Stwierdziła to pod koniec września tego roku,a od sierpnia tamtego roku brałam Yasmine.Pytam ją od czego może być ta torbiel,ona,że od hormonów może,a potem,że biorę w końcu Yasmine i nie powinnam mieć jej.Przepisała mi Gravistat 125 na wchłonięcie się torbieli.Wtedy na miesiąc bym musiała odstawić tabletki swoje.Ale ja poczytałam o torbieli sporo,że często się wchłania przed okresem i w jego trakcie.I postanowiłam nie brac Gravistatu licząc,ze może się wchłonie,zmniejszy.Po 2 tygodniach od tej wizyty poszłam do innego ginekologa w mieście w którym mieszkam.Poszłam specjalnie sprawdzić co się dzieje,czy jest tam torbiel nadal,czy się nie powiększa.Ta mnie zbadała,zrobiła usg dopochwowe i stwierdziła,że torbieli nie ma,jest tylko pęcherzyk.Więc sama nie wiem - czy się wchłonęła,zmniejszyła,czy tamta moja lekarka się pomyliła w ocenie jej wielkości albo to nie była torbiel.Tego teraz sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna -- Mam jeszcze takie pytanie - czyli nietrzymanie cyklu przez tabletki nie oznacza tego,że one nie zabezpieczają,tak?I czy zdarza się często i możliwe jest to,że plamienia większe lub mniejsze a nawet krwawienia mogą się pojawić nie np przy pierwszym,drugim blistrze,a dopiero przy trzecim,czwartym,piątym?Bo wiem,że przez pierwsze 3 miesiące plamienia się bardzo często zdarzaja.Ale gdy nie ma ich przez pierwsze dwa blistry,a zaczynają się dopiero od 3ego,4ego,5ego to jest to powiedzmy \"normalne\" lub spotykane?Pewnie tak,choć częstsze sa te do 3 pierwszych blistrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania-Plamienia
Czy jeśli plamienia wystapiły przy 18 tabletce 4 opakowania to antykoncepcja jest nadal zachowana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×