Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

effinka-- Miało być,że przy braniu Yasmine też jadłam tak jak teraz.I plamień,krwawień w trakcie brania nigdy przez 14 miesięcy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totototo
DZIEWCZYNY!!!!! CZY WY MUSICIE TYLKO MIEDZY SOBA WYMIENIAC UWAGI??????? PYTALAM WAS O COS I OCZYWISCIE NIE DOSTALAM ODP!!!! PISZCIE MIEDZY SOBA NA MAILA, TU JEST FORUM!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi --- organizm nie od razu sie buntuje, co z tego ,ze przy yasmin bylo ok, jak przy yasminelle juz nie jest.Moze wlasnie teraz granica zostala przekroczona.Nie oszukujmy sie, to co jesz to jest nic.Tak naprawde zywisz sie tabletkami,to sie kiedys na tobie zemsci i mysle ze wlasnie zaczyna.Biegasz, spalasz tluszcz tylko jaki tluszcz jak ty nic nie jesz.Opamietaj sie w pore bo ktoregos dnia bedzie juz za pozno.Skoro siedzisz w domu to naprawde warto przejsc sie do dietetyka...Zastanow sie,bo moze za pare miesiecy bedziesz potrzebowala psychologa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
totototo---> na yej str jedynie oznajmiłaś nam coś ,nie widzę w tym poście pytania:) Ale słucham ,chętnie odpowiem na twoje pytanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahans
hi, ja dopiero koncze koncze pierwsze opakowanie ale jestem po zmianie (wczesniej bralam Cilest i Mirvane) ale czuje się ciagle spiaca, boli mnie brzuch i o dziwo jestem ciagle glodna. Cere mialam ok a teraz mam jakieś krosty. Mam wrazenie że znowu czeka mnie zmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika22
Hej dziewczyny, chciałam tylko podzielić się taką sprawą, bo na przykład ja o tym nie wiedziałam. Otóż już kilka razy musiałam zmienić pigułki i za każdym razem, jak dostawałam nowe, to jak miałam różne objawy uboczne, to myślałam, że tzreba przeczekać te 3 miesiące i zobaczyć, czy organizm się przyzwyczai. A wczoraj ginka oświeciła mnie, że zasada 3 miesięcy obowiązuje tylko wtedy, gdy są to nasze piiersze w życiu pigułki. Przy zmianie z jednych na drugie już w trakcie 1-szego miesiąca powinnyśmy wiedzieć, czy dane pigułki nam pasują. Jeśli nie, trzeba od razu szukać innych. W związku z tym, że znowu musiałam zmienić pigułi, zostały mi jedno opakowanie YAsminelle i jedno opakowanie Yasmin (ginka zawsze wypisywała recepty parzyście i zostały i się zmarnują). Czy ktoś chciałby odkupić? Cena 30 zł za opakowanie, jestem z Torunia, ale jak coś, to pocztę też tu mamy :-) kontakt: candy20@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
totototo >>To jest forum masz racje i rozmawiany o problemach >Ty dzowniłaś do lekarza i jasno ci powiedział masz odstawic, nie ma zabawy z homnonami.Dobrze zrobiłaś ze zadzwoniłaś i skonsultowałaś te dolegliwośći a my co wiecej mamy ci radzić? Wika22 >>>Zdecydowałaś sie na jakieś tabletki ? Steysi >>Ja nie bede szukała cudownych tabletek i bawiła sie w zmiany.Yasminell sa bardzo dobre ,jesli poczytasz ulotke cilest a yasminell to zobaczysz jaka jest rożnica .Ja ogolnie sie czuje dobrze nic mi nie dolega nie boli ,tylko spadło libido i to mnie matrwi bardzo :(Wezme 3 bister i jesli bede sie czuła tak jak i teraz to rezygnuje z tabletek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika22
@effinka: do tej pory brałam: Logest, Microgynon, Diane 35, Yasminelle, Yasmin (kolejność chronologiczna). Teraz kończę 3 opakowanie Yasmin i ginka zapisała mi Regulon. Nie mam pojęcia, czy mój organizm je zaakceptuje. Do tej pory najlepiej czułam się po Yasminelle, były naprawdę cudowne jak dla mnie, tyle że prawie cały czas podczas brania krwawiłam i to oznacza, że dawka hormonów była dla mnie za niska. Trochę to przerażające, mam 22 lata i już tyle się tego nałykałam :-( Pierwsze dziecko planujemy najwcześniej za 4-5 lat, mam nadzieję, że nie będę miała problemów z zajściem w ciążę przez te hormony :-( Ale jeszcze 2 lata do ukończenia studiów muszę to łykać. Pozdrawiam i przypominam, że mam do odsprzedania jedno opakowanie Yasminelle i jedno Yasmin :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Wika22 --- ja osobiscie nie zgadzam sie z tym co powiedziala twoja lekarka, ale ok...chcialam zapytac czy badalas poziom hormonow?Bo wtedy latwiej jest dopasowac tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wika22 >>>Ja radze zmień lekarza dla własnego dobra! Coś mi sie zdaje ze nie miłaś robionych badań i wywiadu,a lekarz nie podchodzi do Ciebie poważnie .Idz prywatnie do specjlisty ,bo bedziesz kiedyś zła sama na siebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viktoria0712
Hej..skończyłam pierwsze opakowanie..czekam teraz na krwawienie.. ale normalnie juz mam urojenie ze mogłam zajść w ciąże..nie zabezpieczaliśmy sie dodatkowo.. ale brałam codziennie o stałej porze tabletki i nie zapomniałam o żadnej, wiec pewnie będzie ok.ogólnie mogę powiedzieć ze pierwszy blister przyjął mój organizm bardzo dobrze..zobaczymy jak dalej..a i mam pytanie..czy w ostatnim tyd przyjmowania tabletek..odczuwałyście takie objawy jak na okres? Pozdrawiam Serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie wlasnie tu apropo ostatniej wypowiedzi, co do ostatniego dnia pierwszego blistra, czy moge tego dnia kochac sie bez zadnych obaw? bo tabletki dzialaja tez przez ten tydzien odstawienia, tylko nie wiem czy po drugim opakowaniu, czy po pierwszym juz tez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viktoria0712 --> Jesteśmy zatem w tym samym punkcie:) dzisiaj wziełam ostatnia pigułkę Yasminelle:) U mnie chyba tez zostały zaakceptowane ,na poczatku miałam tylko drobne dolegliwosci ale zadnego plamienia np. A co do tego uczucia w brzusiu ,jakbym miala dostać lub juz miała okres to faktycznie kilka razy sie cos takiego pojawiło i na poczatku i teraz pod koniec blistra. Margo--> Takie psycho miała pewnie niejednokrotnie kazda z nas ;) powiem szczerze ,zreszta \"chwaliłam\" :) się tym na forum ,że juz w pierwszym dniu ,kiedy wziełam ta pigułkę kochałam się do konca z moim kochaniem:* ..wtedy bez obaw ..ale teraz kiedy bedę czekała na krwawienie ..juz trochę zaczynam o tym mysleć ,choć wiem ,że powinnam ufać tej antykoncepcji :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez wlasnie dzis wezme ostatnia tabletke z pierwszego blistra i tez bardzo dobrze znosze:) coprawda okres trwal ok.12 dni z przerwa... ale bylam tez w tym samym czasie porzadnie przeziebiona,wiec i dawka hormonow i choroba, to nie ma sie co dziwic:) skoro to cos nowego dla organizmu, poza tym zawsze jak choruje to mam okres dluzej:) tez cos w glowce sie rodzi..mimo ze tez wiem,ze powinnam ufac antykoncepcji:) ale to pewnie tylko przy pierwszym opakowaniu:) ogolnie jestem bardzo zadowolona z tych tabletek:) pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika22
@ effinka i młoda położna: no właśnie ja chodzę prywatnie, to już 5 lekarz w moim życiu i jak na razie to uważam że najlepszy. Żaden lekarz jeszcze mi nie proponował badań na poziom hormonów. Czy takie coś można w ogóle robić jak się juz bierze pigułki? Czy wynik nie jest wtedy przekłamany?? Najgorszym lekarzem musiała być moja pierwsza pani ginekolog, bo dała mi pigułki jako "lek" na bolesne miesiączki, a ja miałam wtedy tylko 16 lat i o chłopaku mogłąm sobie tylko pomarzyć. Teraz traktuję pigułki jako zło konieczne i nie wyobrażam sobie, żeby takim młodym dziewczynom przestrajać organizm, jeśli nie potzrebują antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwczyny nie martwcie sie ,jesli przyjmowałyscie zgodnie z ulotka tabletki to krwawienie z odstawienia sie pojawi .Nie ma co panikować i sie zmartwiać .Ja nie miałam objawów ,poprostu pojawino sie krwawienie :) Wika22 >>Czyli ty chcesz wyleczyn w dalszym ciągu bolesne miesiączki?.Wiesz ja moge powiedziec tylko tyle ze trafiasz na dziwnych lekarzy skoro ani jeden nie dał skierowania na badanie ,a podstawa to oznaczenie poziomu hormonow.Moze warto by było sie popytać o dobrego lekarza ,sprawdzonego .Jesteś mloda ,i kiedyś bedziesz planowała dzieci i dobrze by było wtedy juz miec dobrego lekarza bo tu chodzi o zdrowie dziecka ,dobra aparature i fachowa dignozę.Skoro specjalisci twoi przy doborze tabletek nie wykonuja badań to nawet nieche mysleć jak prowadza ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wika22 >>A co ci było o Ysmin bo ona raczej sa dobrze przyswajalne i bardzo duzo kobiet je chwali sobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Wika22 ---- bolesnych miesiaczek nie leczy sie antykoncepcja...Chyba,ze jest przyczyna.Ja tez mam z tym problem,ale dzieki bardzo madrej lekarce na jaka mialam okazje kiedys trafic ten problem jest coraz mniejszy.Tak mnie ustawila lekami ,ktore zaczynam brac juz pare dni przed okresem,ze moge w koncu normlanie funkcjonowac.Nie zwijam sie z bolu przez 3 dni,ani juz nawet nie mdleje z bolu.A najwieksze bole odczuwalam wlasnie jak bralam tabletki antykoncepcyjne.Teraz ich nie biore i bardzo doceniam ten cudowny stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effinka --> dzięki za pocieszenie ..jesli pigułki zawiodą to jeszcze jedo imię dam rade wymyśleć dla małego aniołka ;) to nie koniec świata...wręcz przeciwnie tylko czasy są trudne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale faktycznie przyjmowałam zgodnie z ulotką :) z reguły jestem optymistką więc ..poki co nie ma co podnosić alarmu,poza tym jak się stało to się nie odstanie ,prawda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellly
ej ...wczoraj zaczelam brac kolejny blister wzielam 1 tabletke o 14 uprawialam seks i dzis wzielam dopiero o 18 czy antykoncepcja zostanie zachowana jesli dojdzie do stosunku dzis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effinka --> A ja dopiero teraz znalazłam Twój post w ktorym piszesz ,ze tez masz dwojke maluchow:)..więc doskonale mnie rozumiesz ;) Moje mają 12 i 2,5:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola12
Witam! Ja niestety nie jestem tak optymistycznie nastawiona do yasminelle jak wiele dziewczyn z tego forum:/ koncze pierwsze opakowanie i chyba ostatnie! Przez ok tydzien bolaly mnie piersi, mialam straszne zmiany nastroju... i odreagowywalam to na moim chlopaku. Zastanowcie sie dobrze zanim wezmiecie i udajcie sie lepiej do na prawde dobrego specjalisty. Wysoka cena nie swiadczy do konca o jakosci.(choc z obserwacji kolezanek widze ze sa na pewno lepsze niz te za 2,5pln za opakowanie;p) Osobiscie odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PANI_AGNIESZKA
CZESC DZIEWCZYNY ZACZĘŁAM BRAĆ YASMINELLE 6 DNI TEMU, ALE NIESTETY ZBIEGŁO SIĘ TO Z PASKUDNĄ CHOROBĄ I RÓWNIEŻ OD 6 DNI JESTEM NA ANTYBIOTYKU,DOMYŚLAM SIĘ WIĘC,ŻE ANTYKONCEPCJA MA OBNIŻONE DZIAŁANIE I W TYM MIES.POTRZEBNA NAM DODATKOWA OCHRONA. POZA TYM JEDYNYM MINUSEM, KTÓRY ZAUWAŻYŁAM JEST NIEKOŃCZĄCY SIĘ OKRES!A RACZEJ PLAMIENIE.BEZ TABLETEK TRWA 3,GÓRA 4 DNI:(A CO DO TYCIA-BRAŁAM MICROLITE W ZESZLYM ROKU I NIE TYŁAM, WYDAJE MI SIĘ TEZ,ZE NIE MOZNA TEGO W 100%ZWALAĆ NA TABLETKI, W KOŃCU TO NASZA DECYZJA CO I KIEDY WKŁADAMY DO UST;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raspberkaoo
Witam:) czy stosując yasminelle stosujecie jeszcze inne śr.antykoncepcyjne? np. prezerwatywę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
dziewczyny to jak w końcu jest z yasminelle? mam receptę a boję się wykupić bo tyle piszecie o skutkach ubocznych zresztą moja koleżanka miała dwa razy udar od tabletek a wiem że dziewczyny też są które czują się dobrze co mam robić chyba strach mnie zeżre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) A więc moim skromnym zdaniem jest tak ... Jeśli środek przepisuje Ci specjalista i wykonałaś badania wcześniej i rozmawiałaś z lekarzem o swojej osobie tzn. czy na przykład nie masz skłonności do żylaków,pękających naczynek,czy nie chorujesz lub chorowałaś na poważne choroby serca,nerek,wątroby itp itd... to możesz bez obaw przyjąc pigułki. Tak powinien wyglądać wywiad lekarski:) Kazde lekarstwo ma skutki uboczne ale nie u kazdego sie ujawnią, nie zakładaj, że skoro komuś szkodza to i tobie nie będą pasowały ..spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mileczka 85
a ja biore yasminelle ponad rok wczesniej mialam yasmin i celest ale najlepsze jak dotad okazały si e wlasnie yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×