Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
Bez przesady....tabletka wchlania sie do 3h,a po 4 h w ogole nie ma szans zeby jeszcze byla w zoladku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatuchahaha
Oj to sie dzis naczytalam o problemach i problemikach na temat tabletek. Ja mam 25 lat, dzieci brak. Historie z tabsami zaczelam w wieku 21 lat od diany, potem byla yasmin a dzis yasminella i powiem szczerze ze naleze do tych osob co to nie czuja zadnej zmiany... tzn. w ogole nie czuje ze cos biore, zero tycia, zero chudniecia. Jedyne na co moge sie poskarzyc to suchosci tam na dole... i nie wiem czy to wynik tabletek czy moze mniejszego apetytu na seks jak moj slubny. Polecam yasminelle wlasnie ze wzgledu na niski poziom hormonu. Wg mojego ginekologa starania o dzidziusia mozna zaczac od razu po odstawieniu, bez zadnej przerwy...oczywiscie z wczesniejszym rozpoczeciem zarzywania kwasu foliowego! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
młoda położna -- ja dalej upieram sie przy tym, że prezerwatywy i hormony dają większe zabezpieczenie niż jedna metoda. Bo chyba naprawdę musiałabym mieć pecha żeby i jedno i drugie zawiodło. Poza tym przecież wiele kobiet tak robi, że używa dwóch metod, a w różnych poradnikach i stronach www nawet zalecane jest żeby stosować więcej niż jedną metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to sie upieraj co z tego? rób jak ci wygodnie, ja stosowałam tylko tabsy przez 14 miesięcy i bilans wyszedł: dzieci 0, dodatkowa kasa wydana na gumy: 0, satysfacja obu stron 100% i jest fajnie. a co ktos robi to nie mój biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyśka
Hej dziewczyny mam pytanie czy no-spa i smecta jakoś wpływają na tabletki anty? wczoraj strasznie mnie bolał brzuch(chyba żołądek) więc sobie oba te leki zaaplikowałam i się zastanawiam, proszę was o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilcia85
Musiałabym oszalec żeby męczyć sie w gumkach trując sie hormonami..jak dla mnie paranoja..poza tym mam 23 lata i nawet jak wpadne to tragedii nie bedzie ale jestem dobrej myśli:) pozdrawiam wszystkie "szalejące bez" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
javannka --- sama napisalas,ze uzywasz gumek bo boisz sie ,ze tabletki nie dzialaja.Ale jak peknie to co?Skoro wg Ciebie tabletki nie dzialaja?Wtedy w ciaze nie zajdziesz??Uzywajac prezerwatyw nadal opierasz sie na tabletkach,bo to one uchronia Cie przed ciaza a nie peknieta czy zsunieta prezerwatywa.Nie wiem co pisza w poradnikach, czy na stronach ww ale w podercznikach z ginekologii jest napisane co innego.Stosujac tabletki jestes zabezpieczona na 99% i zadna prezerwatywa tego nie zmieni.Po to stosujesz tabletki,zeby nie korzystac z prezerwatywy.Pozatym,jezeli jestes na tyle dorosla zeby uprawiac sex to jestes tez na tyle dorosla zeby poniesc tego potencjalne konsekwencje.Dla mnie jest to poprostu glupota,zeby na marne truc organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMOCY ! Biore Yasminelle , do końca zostały mi 4 tabletki , a ja przez caly czas plamiłam a dzisiaj dostałam miesiaczkę , a tu jeszcze 4 tabs. Co mam zrobić? Odstawić je już ? Czy brać do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Fernanda7 --- brac do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mloda połozna - dzięki :) A jesli odstwaie teraz te tabletki i zrobie przerwe 7 dni i zamienie na Yasmin , to bede miala zabezpieczenie ? I czy to ma jakies konsekwencje jesli przerywam o te 4 tabs. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Fernanda7 ---- nie bedziesz zabezpieczona, pozatym rozregulujesz organizm.Rozsadniej bedzie jak wezmiesz te 4 tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moje 1. opakowanie Yasminelle. Bralam 17 dni , caly czas plamiłam , a dzisiaj dostalam jeszcze miesiączke. Nie powiem jaka jestem uradowana? Cy Ktos miał podobna sytuację. zastanawiam sie czy nie zmienic na Yasmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dzieki :) dla Młodej Położnej :)) I jeszcze jedno pytanie . jesli wezme je do konca. Co dalej zrobic przerwe 7 dni i brac Yasmin , czy od razu bez przerwy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Fernanda7 ---- mozesz tak zrobic.A czemu chcesz wziac yasmin? Przy 1-2 blistrach takie rzeczy moga sie zdarzyc,organizm musi sie przyzwyczaic,zwlaszcza jesli przeszlas na yasminelle z wiekszej dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Znaczy sie mozesz zrobic przerwe i mozesz jej nie robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam 1,5 roku przerwy bez antykoncepcji hormonalnej. I w zasadzie jakbym zaczynała . Wczesniej brałam Marvelon i było wszystko super , potem zmieniłam na Yasmin i dostałam okropnych migren . Przerwałam i teraz wracam zaczynajac Yasminelle. Przy Yasmin nie miałam takich plamień . Od razu było wszystko OKI. Więc dlatego sie zastanawiam , moze jednak tu jest za mało tego hormonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Fernanda7 ---- ja bym nie prognozowala po 1 opakowaniu,ale jak masz watpliwosci to zadzwon do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki :) pytanie : Biore do konca . mam przerwe 7 dni ( ale w tych 7 dniach miesiączka konczy mi sie wczesniej ) to bez wzgledu na to mam dochowac te 7 dni i zaczac nowe opakowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Fernanda7 ------ robisz normalna 7 dniowa przerwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatuchahaha
Ja tez mialam okropny bol glowy w przy yasmin...znaczy tylko raz mi sie to zdarzylo ale tak mocny ze myslalam ze umieram, wymiotowalam, chcialam juz do szpitala. Na razie przy yasminelli nie mam zadnych problemow. A czy ktos ma problem z suchoscia tam na dole? Nie wiem czy to od tabletek czy moze od mojego popedu...ale odczowam bole przy wspolzyciu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
agatuchahaha ----- suchosc pochwy to niestety jeden ze skutow ubocznych tych tabletek.Czesto sie zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ul_cia
Ja też przestawiam się na Yasminelle - mam nadzieję że zmniejszy mi się biust bo po Yasmin mam D, zaczęlo mi to przeszkadzać...od jutra zaczynam zobaczymy czy będą jakieś zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ul_cia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnez3333
ul_cia--- a bolaly Cie piersi,skoro mowisz ze tak Ci sie powiekszyly?????nie sadze ze przy yasminelle Ci sie zmnniejsza,mnie sie powiekszyly..i bola;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ul_cia
Tak bolały - ale ja bralam tą większą dawkę jaką ma yasmin, myślę że każde hormony tak działają, mam nadzieję że yasminelle trochę złagodzą te skutki uboczne - ja mam bardzo czuły organizm i odczuwa każdą zmianę niestety często te na gorszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabciakochana
hej ja biore tabletki yasminelle juz 4 opakowanie i jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatiiii
hej dziewczynki... Ja biore yasminelle juz 8 miesiecy i bardzo dobrze sie czuje:) chociaz urosły mi piersi(nie jestem z tego zadowolona) i poczatkowo mialam "pryszcze"!!! ale po drugim opakowaniu czulam sie juz swietnie!!! jakies pytania?? chetnie odpowiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) hiestoria z cyklu ciekawe przypadki ..moja przyjaciółka rozpoczęła przyjmowac pigułki w swoim 13 dniu cyklu... strasznie ja wczoraj "pokręciło" ból piersi ,ból jajników itp nawet temperature wysoką miała .Dzis dzwoniłam do swojego doktorka zeby sie nią zajął szybciutko ,więc jest juz w drodze doniego ...ciekwe co jej poradzi ..hmm.. szkoda ,że nie poczekała do kolejnego cyklu i teraz się tak męczy ,zal mi jej ,ale piszę to ku przestrodze innym eksperymentatorkom...hormony to nie tik taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy88
no to sobie dziewczyna narobiła.. ja jestem właśnie po drugim opakowaniu i muszę przyznać, że jestem zaskoczona. Okres tak jak po pierwszym opakowaniu 3 dnia przerwy i wreszcie mogę normalnie funkcjonować :) jajniki już nie bolą i wreszcie mam normalny okres!! :D a nie tak jak wcześniej, że zwijałam się z bólu i ciekło ze mnie jak z kranu :/ mam nadzieję że tak już zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×