Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
ela87 --- po to sa te tabletki.....Ale inni widze maja co do tego watpliwosci.JA w kazdym razie w ciaze przez to nie zaszlam i wiele kobiet tez nie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela87
a co z tym piwem bo się troszkę obawiam:( monis111 co tu tłumaczyć :) chodziło mi o kończenie do środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ela87 --- z alkoholem jest tak...jak nie zwymiotujesz pod jego wplywem tabletki to ok.Ale na przyszlosc....odczekaj troche z alkoholem bo to tak jakbys ta tabletke tym piwem popila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beybe3032
Hej Kobietki.. Biorę tabletki pierwszy raz w życiu, drugie opakowanie, 10 dzień. Nie opuściłam żadnej tabletki i biorę je zawsze o tej samej godzinie. Do tej pory nic mnie nie martwiło, bo nie mam żadnych złych objawów..wszystko OK tylko na początku brania wystąpiło plamienie..Mam prawie 17 lat i kilka z was pisało, że to za młody wiek, że to jakaś pomyłka żeby brać hormony, jaki lekarz by to zapisał..Ale okres miałam już kilka lat regularnie i nie pomyślałam o tym. Lekarz też nie zwrócił na to uwagi..przecież w USA tabletki biorą już od 11 lat..A i jeszcze jedno czy jak występuje plamienie to koniecznie trzeba iść do lekarza? Bo przeczytałam, że jak występuje to może być to powód zmiany tabletek..a ja nie zwróciłam uwagi na plamienie bo minęło i później normalnie miałam krwawienie w 7 dniowej przerwie.. Odp :) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Beybe3032 --- przy 1 -2 opakowaniu plamienie jest uznawane za norme.W USA nie przepisuja tabletek od 11 lat i za to moge reczyc glowa,ale na pewno znajda sie jakies czarne owce tak samo jak w Polsce i na calym swiecie.Jezeli Twoj lekarz na to nie zwrocil uwagi to nie za dobrze swiadczy o nim, ale jezeli masz regularne okresy od 3lat to rzeczywscie stosowanie tabletek wielka krzywda juz nie bedzie, bo Twoja gospodarka hormonalan jest juz prawie ustabilizowana.Potem dziewczyny narzekaja,na problemy z cera,wlosami,miesiaczkowaniem,zaburzenia endokrynoloczne, a tym niestey koncza zabawy hormonami w nieodpowiednim wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wma wszystkim:) Mam takie pytanie moze i troche glupie ale z tego co wyczytalam to mam teraz pewne obawy. np. biore tabletke(yasminelle) codziennie o 17 tzn ze o 18 jeszcze nie jestem zabezpieczona? jesli kochalam sie z partnerem o 18-19 to moglam zajsc w ciaże? troche wydaje mi sie to dziwne i nie powiem ale sie delikatnie mowiac przerazilam. z gory dziekuje za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Onag ----a dlaczego masz nie byc zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos napisal cos takiego " tabletka sie wchlania w ok 2 godziny. Wiec lepiej dobierz odpowiadajaca Ci godzine" zrozumialam to tak , ze jak wezme tabletke to dopiero po ok 2 godzinach zaczyna ona dzialac. Rozumiesz o co mi chodzi? moze zle poprostu to zinterpretowalam jak tak to przepraszam za zamieszanie -glupota.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
OnaG ----- zle zrozumialas....Czas wchlaniania jest wazny, dlatego,ze jak zwymiatujesz godzine czy 2 po wziecu tabletki to jest ryzyko,ze ja zwrocisz i trzeba wziac zapasowa.Biorac tabletki regularnie, utrzymujesz odpowiedni poziom homornow,ktory blokuje owulacje,a spada kiedy zapomnisz tabletki,zwymiotujesz zanim sie wchlonie ( tableka wchlania sie 3 h).Poziom tez moze niebezpiecznie sie wahac jak nieregularnie bierzesz tabletki.A jak bierzesz zgodnie z ulotka to niczym sie nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tez myslalam. poprostu zle zrozumialam tamta wypowiedz . biore regularnie. Dziekuje Ci:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pozniej okazuje sie ze zaciążona po pigułkach jak piwskiem popija ,pisze jasno na ulotce >popijac woda .Czy takie trudne jest dostosowanie sie .Pigułki nie sa dla dzieci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis111
no ale przeciez jak ktos dopiero zaczyna brac tabl np po mieesiecznej albo dwumiesiecznej przerwie to jesli wezmie np o21 to o22 nie jest jeszcze zabezpieczona racja no nie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
monis111 ----- po 24h tak.Pozatym wtedy bierzesz tabletke w 1 dniu okresu i nie sadze,zeby w tym czasie ktos chcial ochoczo uprawiac sex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aerobs
mam zla wiadomosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aerobs
No iec stosowalam Yasminelle od 6 miesiecy... regularnie zawsze o tej samej godzinie..moge reczyc ze o zadnej nie zapomnialam.. No i po 5 i 6 opakowaniu nie dostalam @ wczoraj powinnam zaczac nowe opakowanie ale przerazona brakiem @ poszlam do gina . No i okazalo sie ze jestem w ciazy... No nie wiem czy jest sens stosowania antykoncepji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. trudno powiedzieć ,że mi przykro ,czy ze współczuję ...bo w koncu to będzie dzidziuś ...zostaniesz matką ,no coz czasem zycie tak zadecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatucha
To mnie wystraszylas.... tez biore yasminelle bo to by nie zostac mamusia... nie wiem czy gratulowac... jedno jest pewne bedziesz mamusia i choc dzis uwazasz to za nieszczescie, na pewno zmienisz zdanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis111
mloda polozna co ty na to tzn na wypowiedz aerobs????????co o tym sadziasz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis111
aerobs---to mnie zszokowalas wiec jak do tego doszlo ze zaszlas w ciaze skoro regularnie bralas tabl??mysle i myse i nie wiem co mam o tym myslec,a co na to powiedzial twoj gin???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis111
mloda polozna---a jednak tabl nie zadzialaly a moze jakby byla prezerwatywa to moze by ona zabezpieczyla a ty sie tak upieralas przy swoim zdaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nescafejka
czy yasminelle jest tylko dla chudych? ja waze 80... czy powinnam zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
ginekolog która mi przpisala y powiedziała że to są dobre tabletki dla osób drobnych bo mają mało hormonów i będa w stanie utrzymać cykl. aerobs---> no a może jednak jakieś wymioty, antybiotyki? Jakoś wierzyć mi się nie chce. Wczoraj też się martwiła bo zawsze miałam okres we wtorki a tu nic, ale w nocy się pojawiło i szczerze mówiąc nie wyobrażałam sobie żeby mogło być inaczej:) monis111--> ja tam popieram położną bo to są te tabletki a zawsze istnieje ryzyko i trzeba się z nim liczyć...no a przy tabletkach to jak trafić 6 w lotka, tak myślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis111
nescafejka---nie to nie zalezy od wagi mozesz je spokojnie brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis111
tusia 852---nie bardzo roumiem o co ci chodzi mozesz jasniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis111
nescafejka--mnie sie wydaje ze to nie zalezy od wagi ale upewnij sie pytajac ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
chodziło mi o wielką dyskuję na temat tabletki + prezerwatywa dla mnie osobiście wchodzi to w grę w wyjątkowych sytuacjach (kiedy biorę antybiotyki) i chyba szkoda organizmu bo tabletki mimo małej dawki hormonów jednak wpływają na organizm. Jednak nie mówię że robicie źle tylko może warto się przekonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis111
nescafejka---no ale aerobs zawiodly tabletki a jesli uzywaliby prezerwatywy to moze nie zaszla ny w ciaze cio????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis111
nescafejka---sorki tamto mialo byc skierowne do tusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
monis więc zgadzam się że w trzeba się mimo wszystko pilnować bo antybiotyk itp. może zmneijszyć skuteczność i wtedy zabezpieczamy się przez 2 tyg. jednak to są wyjątkowe sytuacje i chyba nie ma już co spekulować, myśleć co byłoby gdyby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośććć
Witam, u mnie powodem zażywania yasminelle jest nieregularna miesiączka. Ginekolog zalecił mi właśnie te tabletki. Powiedzcie mi czy uregulował Wam się okres? i czy przy tych tabletkach spokojnie mozna wypić piwko?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×