Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
Anka150886 ----- ale w czym masz problem....? Jestes kobieta czy szajcarskim zegarkiem,w ktorym wszystko ma byc na czas? Jak nie dostaniesz krwawienia w 7 dniowej przerwie to wtedy szukaj przyczyny .A teraz daj sobie na luz bo im bardziej sie stresujesz to prolaktyna Ci rosnie i hamuje krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaniepytanie
młoda położno mam pytanie: podobnie jak mojej poprzednicze spóźnia się krwawienie. tylke że kilka dni temu miałam wycinanego polipa z szyjki macicy, pod narkozą. czy to może być przyczyną? poza tym lekarz powiedział że ranka goi się 2 tyg, czy są wypadki gdzie może to się znacznie przedłużyć? z góry serdeczne dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
witam:) własnie zauważyłam że piszecie coś o leku aspargin, ale brzmi to tak jak byście mówiły o suplemencie diety, witaminkach a z tego co znalazłam w necie to jest najnormalniejszy w świecie lek nie wiem czy go można przyjmować jak się chce...Też poszukuje czegoś na wzmocnienie ale to raczej jakiś zestaw witamin albo coś chyba, czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllla
Dzieki wlk za odp. Ale powiem Wam moje drogii, ze wczoraj na noc i dzis rano posmarowalam obie lydki Fastum zel i kurcze jakby mniej mnie dzis bolaly, a przy siedzeniu prawie w ogole, tylko przechodza mi hmm jakby to okreslic..jakby prady przez te lydki no i caly czas mam je obolale.Od razu odp na pytanie..tak, w obu czuje bol.Moze to jednak nie jest zw z tbl...juz sama nie wiem...polykam je dalej i poczekam jeszcze troche..zobacyzmy moze bol ustapi.Co do lykania Mg i potasu to pije rano i wieczorem od wczoraj w sumie..i duzo wody mineralnej tez pije. Co do innych skutkow ubocznych: to hmmm poki co nic (oby tak dalej)...tylko strasznie senna jestem...taka jakby otepiona. pozdrawiam wszystkie forumowiczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pytaniepytanie --- jezeli jestes w trakcie 7 dniowej przerwy to nic Ci sie nie spoznia.O spoznieniu mozesz mowic jak nie dostaniesz krwawienia.Czy zabieg moze opoznic krwawienie? Moze ale nie musi. Tusia 852 --- to zalezy co chcesz wzmacniac.Mozesz wzmacniac wlosy,paznokcie,naczynia krwionosnie i mase innhych rzeczy. Jezeli masz objawy niedoboru np mageznu i potasu to witaminami tego nie uzuplenisz.Mozna sobie na wlasna reke pobrac takie suplementy pod warunkiem ze sa bez recepty, bo te na recepte sa silniejsze i nie mozna ich brac bez wykonania badan,ale jezeli wezmiemy jedno opakowanie i nic nie pomaga to nalezy porblem zglosic lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
aha po prostu bałam sie o te dziewczyny żeby nie robiły czegoś bez wiedzy i rady lekarza. Ja odczuwam często zmęczenie, ale myślę że własnie jakieś witaminki mi pomogą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
jeszcze jedno pytanko. Moja praca obciąża moje nogi bo muszę kilkanaście godzin na nich stać i zauważyłam małe żyłki i zastanawiam się jaki żel najlepije łagodził by ból i wzmacniał naczynai krwionośne bo nie wiem czy sugerować się tymi wszystkimi rekalmami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tusia 852 --- a nie lepiej zamiast katowac tej biednej watroby chemia naturalnie sie wzmocnic? O wiele wiecej witamin jest w warzywach,owocach niz w tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tusia 852 --- z heparyna i kasztanowcem.I wiecej w diecie witaminy C na wzmocnienie naczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
młoda położno no na pewno ale staram się jeść owoce bo je lubię tylko czasami odczuwam zmęczenie i nie wiem może czymś trzebaby było na to wpłynąć ale postawię bardziej na owoce zobaczę czy pomoże. I dziękuję za radę co do maści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenkaaa
w poenidzialek skonczylam blister, a okres nie wystapil, za to od tyfodnia juz wystepuje delikatne krwawienie. caly czas mam wkreta ze jestem w ciazy,., wkoncu jest to juz piaty dzien przerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
mloda polozna myslisz, ze powinnam zmienic tabletki jesli po 3 blistrze bole miesni nie ustaly, nie bola tylko wtdy gdy pije magnez lub lykam aspargin. Czy jak tak dlugo bede to bracto nie wplynie to niekorzystnie na moj organizm i na yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kaminka --- mysle,ze musisz pogadac o tym z lekarzem.Bo na dluzsza mete to nie jest rozwiazanie.Jezeli Twoj oragnzim nie jest w stanie poprawnie funkcjonowac bez lekow to jakies wnioski trzeba z tego wyciagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenkaaa
w poenidzialek skonczylam blister, a okres nie wystapil, za to od tyfodnia juz wystepuje delikatne krwawienie. caly czas mam wkreta ze jestem w ciazy,., wkoncu jest to juz piaty dzien przerwy... prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
olenkaaa --- a jakiej odpowiedzi oczekujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogusiaaa
Witam Kobietki! Brałam yasminelle przez 5 miesięcy, w lutym przerwałam stosowanie tabletek kończąc ostatni blister. Od sierpnia znów chciałabym zacząć brać tabletki ze względu na antykoncepcje i bardzo bolesne miesiączki. Chciałabym się Was zapytać, czy mogę znów rozpocząć ich stosowanie po takiej przerwie, czy nie będzie szkodliwe dla organizmu takie "branie", "nie branie", "branie"...tabletek? I jeszcze jaka jest aktualna średnia cena 1 opakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
jogusiaaa --- lekarz na pewno odpowie Ci na to pytanie.Bo chyba zamierzasz sie z nim skonsultowac? Cena sie generalnie nie zmienila.Rozrzut jest duzy.Miedzy 33 a 45 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenkaaa
do mloda polozna czy moze te bardzo skape krweawienie to moze byc okres? (chociaz watpie bo zawsze obfite mialam miesiaczki i wystapilo jeszcze 2 dni przed zakonczeniem blistra). i jak nie wystapi przez te dwa dni to robic test ciazowy?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
olenkaaa ---- w czasie brania tabletek nie ma okresu.Jest krwawienie z odstawienia,ktore charakteryzuje sie tym,ze jest mniej obfite i trwa krocej niz okres.A z tego co pisesz to dostalas takiego krwawienia.Dwa dni wczensiej? Ok, takie rzeczy moga sie dziac na poczatku.Jezeli krwawienie wystepuje wczesniej 3-4 blistrze to znaczy ,ze trzeba zmienic tabletki na wieksza dawke.A jezeli bardzo sie niepokoisz to zawsze mozesz skonsultowac sie z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka2121
hej juz wczesniej byly poruszane te tematy ale przegladac od nowa tyle stron dlatego nie denerwujcie sie za to pytanie i prosze o odpowiedz: biore tabletke o 21 ale wczoraj wzielam ja moze 21.20 spoko ale poczestowano mnie salatka ktora mi zaszkodzila i ok 23 dostalam biegunke tzn oproznilo mnie tak bolesnie i ostro moze w przeciagu godziny ale nie zareagowalam w ten sposob ze powiinanam zjesc kolejna tabletke dotarlo to do mnie dopiero po fakcie jak sie dzisiaj rano kochalam z facetem czy w takim ukladzie powinnam sie obawiac niespodzianki (boo dodiaska co znaczy ostra biegunka???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
inka2121 --- biegunka jest wtedy kiedy oddamy ponad 4 luzne stolce. Ciezka biegunka to taka biegunka ktora prowadzi do odwodnienia,czyli praktycznie nie wychodzimy z wc.I wlasnie wtedy tabletka MOZE nie wchlonac sie tak jak powinna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
inka2121 ---- a taka ciezka-ostra biegunka trwa co najmniej tydzien.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nn ee
Hej, mam pytanie, może Mloda Polożna bedzie w stanie mi pomoc, ale jak ktos inny zna odpowiedz to tez prosze o pomoc: biore tabletki, nie yasminelle ale inne, chce przestac je brac, bo czuje sie po nich fatalnie, zwlaszcza psychicznie, kompletna depresja, niechec do zycia. Problem polega na tym, ze jestem w polowie opakowania, do konca nie wytrzymam, a nie wiem ile dni po stosunku mozna przerwac branie tabletek, prosze pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
nn ee ---- jezeli chcesz przerwac branie tabletek w trakcie opakowania to musisz skonsultowac sie z ginekologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nn ee
ja ogolnie zle znosze tabletki anty, wiec gin mi powiedziala, ze jak przy tych bede sie znowu czula źle to mam przerwac kiedy chce, obojetnie czy wezme 1 , 16 czy 19. Problem w tym, ze nie zapytalam sie ile dni po stosunku moge je odstawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nn ee
Mloda Polożna->ja ogolnie zle znosze tabletki anty, wiec gin mi powiedziala, ze jak przy tych bede sie znowu czula źle to mam przerwac kiedy chce, obojetnie czy wezme 1 , 16 czy 19. Problem w tym, ze nie zapytalam sie ile dni po stosunku moge je odstawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
nn ee --- a ktory tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
nn ee --- i jakie tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nn ee
Mloda Polożna->novenette, koniec 2 tyg ( do konca opakowania nie wytrzymam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
nn ee -- jezeli ostatni stosunek byl tydzien temu to mozesz odstawic teraz,a jak nie to skoncz 2 tydzien i odstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×