Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Premka, można. Pytanie o seks podczas 7-dniowej przerwy pojawia się w tym wątku prawie tak często jak o możliwości opalania czy też długość plamień etc. Dziwię się zatem, że znowu je zadałaś skoro czytałaś trochę postów w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniszeszka
Witam, Moze i padlo juz to pytanie ale zadam jeszcze raz. Biore tabletki Yasminelle juz od 6 miesiecy, zbliza sie wakacyjny wyjazd i akurat okres zacznie mi sie tego samego dnia co wyjezdzac. Planuje jak skonczy mi sie okakowanie zaczac drugie od razu ale czy sa jakies skutki uboczne? Plamienia czy cos w tym rodzaju? Zwykle 4 dnia bez tabletek w 7 dniach przerwy dostaje okres, moze zaczac opakowanie 3 dnia? Czy ktos juz tak robil? Mozecie mi cos poradzic ? Dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daguusiaa11
Młoda położno prosze o pomoc:) a wiec moj problem jest taki ze wczoraj wrocilam z wakacji w Tunezji oczywiscie dopadlo nie tam cos co mozna nazwac "grypa zoladkowa":P zlapalo mnie to 2 dni przed wyjazdem oczywiscie bralam yasminelle jednoczesnie o 21 ale do kibelka latalam bardzo czesto nie bralam tego samego dnia kolejnej dawki yasminnelle bo nie mialo to sensu raczej bo zapewne nie zdazylaby sie wchlonac i teraz mam pytanie teraz tez mnie to trzyma czy jak przejdzie mam sie zabezpieczac dodatkowo zakladajac ze ktoras z tabletek mogla sie nie wchłonąc???prooooszeeeeeee o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daguusiaa11
tzn jak ktos inny zna odpowiedz to tez bylabym wdzieczna za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>mloda polozna no wlasnie ty masz stalego partnera... chociaz do \'chlopaka od kochania\' mam naprawe ogromne zaufanie... mimo wszystko z sama gumka sie po prostu boje. o postinor u mnie trudno bo nie mieszkam w polsce a u polskiego lekarza pewnie slono trzeba za niego zaplacic. nie wiem co brac dodatkowo... po odstawieniu tabsow liczyc dni plodnych-nieplodnych raczej sie nie da. (chociaz 2lata temu odstawilam cilest i okres dostawalam elegenacko co 28-29 dni jak przed braniem tabsow). zobaczymy jak bedzie teraz :) najgorsze jest to ze gadalam ze swoim ginem z polski i powiedzial ze prawdopodobnie nie bede mogla brac tabsow bo yasminelle powinny byc dla mnie idealne a na wkladke sie nie nadaje bo jeszcze nie rodzilam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia 852
Agnieszka--> sama zadawałam to pytanie przed weekendem majowym ze spokojem możesz wziąć kolejne opakowanie bez robienia przerwy. Tak mi poradziła nawet młoda położna jeżeli to da Ci więcej pewności:)nie miałam plamień wszystko się działo normalnie w ostatnim tygodniu trochę byłam marudna i miałam ochotę wyrzucić tabletki za oko:)ale to trwało jeden wieczór i wszystko spoko dotrwałam:)w wakacje będę mieć dokładnie ten sam problem i zrobię to co ostatnio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
balooo ---- a dlaczego yasminelle maja byc dla Ciebie idealne?Bo maja malo hormonow? Sa inne tabletki,ktore tez maja niska dawke.Jest jeszcze NuvaRing.Sama sie wlasnie nad nim zastanawiam.Masz jakies medyczne p.wskazania do brania hormonow?Zeby zbadac poziom hormonow plciowych musisz byc conajmniej 3 miesiace bez tabletek. Schering bardzo promuje yasminelle wsrod lekarzy,lekarze maja z tego tytulu duze korzysci wiec nie daj sobie wmawiac,ze yasminelle to idelane tabletki. Daguusiaa11--- grypa zoladkowa czy jelitowka? Bo wydaje mi sie,ze jednak to drugie.Ile razy dziennie oddajesz luzny stolec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniaaaas
hej dziewczyny :) mam takie male pytanko. Jesli biore tabletki o godzinie 21, i na 2 miesiace lece do Irlandii a tam jest czas przesuniety na godz wczesniej.. to mam tam je brac o godz 20? czy godz pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godzina w ta czy w tą nie robi żadnej róznicy wiec bez obaw mozesz brac o 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daguusiaa11
hmm...bylo sporo bo z 10 :) tzn teraz jest juz lepiej tylko boli brzuch troche ale wczoraj gdzies tak z 5 razy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Daguusiaa11 --- dla swietego spokoju mozesz sie zabezpieczac dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikara8999
a ja znowu pod koniec opakowania dostalam goraczki i mdlosci,oczywiscie jak na zlosc odrazu po stosunku jeden dzien jak ostatnio;///// co to moze oznaczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulaaaaaaaaaaaaaala222
hej dziewczyny zawsze mi pomagacie!! mianowicie moj problem polega na tym!! codziennie o godz.18 biore yasminelle jest to moje 4 opakowanie wczoraj wzielam po godz17 a po prawie 3 godz kolo godz 20 wymiotowalam jak skonczylam wzielam kolejna tabletke kolo godz 21 i znowu kolo godz.23.30 wymiotowalam jak si4e uspokoilo wzielam kolejna tabletke i od tamtej pory nic sie nie dzialo!! teraz mam pytanie co mam robic czy mam wziasc noermlnie do konca opakowanie i zrobic 7 dni przerwy czy mam odrazu brac nastepne opakowanie!! to opakowanie koncze w poniedzialek!! i czy jestem normalnie chroniona!!dalej?? pomozcie??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she80
zostało mi opakowanie Yasminelli. Jeśli ktoś potrzebuje piszczie: she80@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
panikara8999 --- oznacza to,ze histeryzujesz.37 stopni to nie goraczka,a pod koniec cyklu temparatura waha sie do 37,5.To co opisujesz to zwykly PMS,pozatym mdlosci pod koniec blstra to zadna niespodzianka.Nie tylko Twoj oragnizm odczuwa przesyt hormonami.A jak sie niepokoisz to lekarz na pewno Cie wyslucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulaaaaaaaaaaaaaala222
hej zawsze mi pomagacie!! mianowicie moj problem polega na tym!! codziennie o godz.18 biore yasminelle jest to moje 4 opakowanie wczoraj wzielam po godz17 a po prawie 3 godz kolo godz 20 wymiotowalam jak skonczylam wzielam kolejna tabletke kolo godz 21 i znowu kolo godz.23.30 wymiotowalam jak si4e uspokoilo wzielam kolejna tabletke i od tamtej pory nic sie nie dzialo!! teraz mam pytanie co mam robic czy mam wziasc noermlnie do konca opakowanie i zrobic 7 dni przerwy czy mam odrazu brac nastepne opakowanie!! to opakowanie koncze w poniedzialek!! i czy jestem normalnie chroniona!!dalej?? pomozcie??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
ulaaaaaaaaaaaaaala222 -----a po co bralas nastepna tabletke skoro po 3h nie bylo juz jej w zoladku?3 tabletki w ciagu jednej doby? Bardzo madrze....Bierz dalej normlanie bo wszystkie 3 sie wchlonely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulaaaaaaaaaaaaaala222
dziekuje za odpowiedz!! niewiem czemu wiedzialam ze minely juz trzy godziny ale to moze ze stresu przed kolejna ciaza !! mam 6 miesieczna coreczke to juz moje 4 opakowanie tabletek ale dalej nie moge sie pozbyc mysli ze jestem w ciazy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biorę tabsy już 5 miesięcy, czuję się w miarę dobrze nie wymiotuje cera też w miarę czasami bolą mnie jajniki.Jedyne co zauważyłam to to,że w czasie 7 dniowej przerwy czuję się jakaś słabsza mam wrażenie,że nic mi się nie chce tak jakby brakowało mi tych tabletek.Macie też takie odczucia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulaaaaaaaaaaaaaala222
a co moze sie stac jak wzielam trzy w ciagu doby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
ulaaaaaaaaaaaaaala222 --- nie zdziw sie jak bedziesz zle sie czula...Mozesz sobie skrocic cykl to te 3 tabletki,czyli zaczac przerwe 3 dni wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena__22
Czesc dziewczyny. Mam pytanie czy na dzien przed wizyta u ginekologa bez robienia cytologii mozna wspolzyc? Z gory dziekuje za informacje :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassssssssssssssssssssssss
pewnie ze mozesz ale radzila bym zeby nie konczyl w tobie bo jak wszystko nie wycieknie to lekarz zobaczy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena__22
Dzieki za odpowiedz :) pozdrowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karioka75
czesc wszystkim. mam jedno pytanie. uzywam tab yasminelle juz od 3miesiecy. i nie wiem jak to sie stalo ale zapomnialam przyjac 18tej tab z opakowania (dokladnie w sobote). minelo sporo czasu bo zorientowalam sie dopiero w niedziele wieczorem czy jakiej 24h po. wzielam odrazu dwie tab i mam zamiar rozpoczac nastepne opakowanie bez 7dniowej przerwy tak jak jest napisane w ulotce. ale i tak mam lekkiego stresa poniewaz w piatek wspolzylam ze swoim chlopakiem, pozniej przyjelam tab z piatku o 21 ale w sobote wlasnie zapomnialam. czy jest prawdopodobienstwo ze jestem w ciazy? prosze o pilna odpowiedz!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henryczka123
Młoda Położna odpowiedz proszę na moje pytanie. Kończę3 opakowanie yasminelle. Od samego początku bolały mnie nogi ale myślałam że to z niedoboru magnezu więc biorę aspargin już ponad 2 miesiące. Problem w tym że bóle mięśni minęły ale zaczęły się problemy z żyłami. Powychodziły mi na całym ciele a pod lewym kolanem mam taką ogromną niebieską żyłę która mnie na dodatek boli. Powiedziałam o tym lekarzowi a on kazał mi wogóle odstawić tabletki, nawet nie słuchał gdy mówiłam że jak brałam wcześniej cilest i novynette to nie miałam z tym problemów. Więc rzecz w tym że nie chcę rezygnować z tabletek, czy mogę je poprostu zmienić na inne np.trzeciej generacji kyóre nie obciążają żył tak bardzo jak te z 4 gen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henryczka123
Zastanawiałam się też nad NuvaRingiem albo plastrami ale to chyba też jest antykoncepcja 4 generacji(?) więc pewnie będą powodować takie same skutki. Już sama nie wiem, nie chcę rezygnować z tabletek a po poprzednich moje żyły wyglądały normalnie tzn. nie było ich tak bardzo widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
karioka75 --- to juz jest pytanie do wrozki. Henryczka123 ----- na pewno musisz zbadac uklad krzepiecia, a moze nawet zrobic badanie dopplerowskie tej nogi.Wystajaca zyla ok...ale bolaca to juz nie jest dobre.Jak wyniki beda dobre to wtedy mozesz zastanawiac sie na jakie tabletki zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henryczka123
młoda położna dziękuje za odpowiedź. Mam skierowanie na badania, zrobię je jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×