Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość inieznajoma
Witam serdecznie!!! Mam pytanko,czy któraś z biorących yasminelle,przy pierwszym opakowaniu plamiła cały czas? Oprócz tego nie ma innych skutków ubocznych pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
onefornobody---- mam do Ciebie pytanie .. bardzo racjonalnie okreslilas ostatnie zjawisko napadu na przepisywanie t. Yasminelle. Moj lekarz wiedzac ze nie zalezy mi az tak na antykoncepcji ... tylko na tym zeby moj okres byl bardziej znosny od razu wpadl na yasminelle bo to nowa generacja b, dobra podobno i znakomita dla mlodych kobiet (mam 18 lat). Mialam plamienia przez tydzien moze 2 juz ustały zadnych innych ojawow raczej nie mam ( moze lekko cera mi sie pogorszyla ale nie az tak tragicznie i moj nastroj ale tego nei mozna zwalac na tabletki tak do konca) tak wiec jezeli najbardziej zalezalo mi na tym zeby moj okres nie byl az tak bolesny to nie lepiej zebym ZMIENILA TABLETKI NA INNE ? ktore dłuzej istnieja na rynku? mam wiele obaw co do tych tabletek bo lista skutkow ubocznych w nich jest ogromna ... boje sie o te zylaki w przyszlosci i inne choroby. To sa moje pierwsze tabletki w zyciu i zdaje sobie sprawe ze i tak keidys bede musiala zaczac brac jak nie bede chciala jeszcze zajsc w ciaze ale ciagle sie boje ... i mysle co tak naprawde teraz sie dzieje w moim organizmie od kiedy zaczelam brac te tabletki. Chce pojsc na USG doplera piersi bo podobno jest wieksze prawd. ze mozna miec raka przy tabl. Nie wiem czy w ogole nie zrezygnuje po wakacjach z tych tabletek :( b o tyle stresu mi to przynioslo na poczatku teraz to juz luzz. Ale w sierpniu jade za granice wiec chcialabym skorzystac troche z kąpieli w czysciutkiej wodzie bez bolu brzucha ktory uniemozliwia mi funkcjonowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Isabelle_000 --- rozumiem co czujesz.Ja bralam yasmin, yasminelle,mercilon i zadne z nich nie pomogly mi na bole menstruacyjne.Nawet diclofenac przestal na mnie dzialac.Teraz mam zalozony nuvaring,dostalam nowe leki p/bolowe i zobaczymy co bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
młoda położna ------ SZCZEGOLNIE jak sie jest osoba ktora dopiero zaczela brac tabletki swoje pierwsze w zyciu to obawy myslalam ze mnie zjedzą zanim wezme pierwsza tabletke ... i siedzialam tylko czekajac na efekty uboczne hehe :D ale zobaczymy czy wtedy kiedy bedzie te krwawienie z odstawienia (bo to wtedy powinnam tak zle przechodzic to wsyztsko prawda? te cale bole brzucha itp?) to czy bedzie cos lepiej czy nie jak nie to chyab zrezygnuje po wakacjach z tabletek anty a bede brala tylko KETONAL na bolesne miesiaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Isabelle_000 ---- jak czekasz na efekty uboczne to one na pewno przyjda.Psychosomatyczne dolegliwosci...Na mnie ketonal nie dziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
młoda położna------- z dniem przyjecia pierwszej tabletki czekalam hehe :) teraz juz nie, widze ze tabletki poki co dobrze na mnie wplywaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedoświadczona88
Młoda polożna - dzięki za odpowiedź. Właśnie dzisiaj mija 10 dni od tego stosunku i zauwazylam na majtkach brązowe plamki a do krawienia z odstawienia zostało mi jeszcze 6 dni? Co to moze oznaczac? Wiem, że panikuję, ale może tabletki przestają działać tak jak powinny, zaznacze ze to jest już moje 8 opakowanie. Czy plamienie może być oznaką ciąży? Wiem, że może to głupie, ale strasznie się boję :(. Mam jeszcze jedno pytanie, czy możliwe jest, że po odstawieniu Yasminelle mogę nagle przytyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Niedoświadczona88 ---- panikujesz.... jednorazowa plamka nawet glowy sobie nie zawracaj.Jak bedziesz plamila caly czas i albo bedziesz dostawala krwawienia przed koncem blistra to znaczy,ze tabletki nie trzymaja cyklu i trzeba zmienic na inne. Tyje sie od jedzenia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inieznajoma
Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanko? Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
inieznajoma ---- ja krwawilam tylko 2 tyg poki co a koncze wlasnie pierwsze opakowanie :) ale to normalne jak tu czytam wiec sie nie przejmuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
inieznajoma ---- znaczy sorki PLAMIŁAM !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onefornobody
Ja też brałam Yasminelle na uregulowanie cyklu i zmniejszenie towarzyszących mu dolegliwości. Niestety bóle miesiączkowe nadal były nie do zniesienia, tyle tylko ze wiedziałam kiedy mam sie ich spodziewać. Cztery lata temu brałam gravistat w tym celu i czułam się po nich świetnie. Niestety musiałam je odstawić bo podejrzewano u mnie nowotwór (w mojej rodzinie już trzy osoby przez to zmarły). Niedawno jak bóle znów się nasiliły poprosiłam lekarke o tabletki anty (własnie Yasminelle mi przepisała). Kiedy zadzwoniłam do niej z zapytaniem czy wypisze mi inne tabletki odmówiła i kazała skończyć wszystkie przepisane przez nią opakowania - na tamten moment zostały mi jeszcze trzy... Isabelle_000 nie mogę Ci powiedzieć ze one są beznadziejne. Kazdy lek działa na daną osobę inaczej. To że mnie nie pomogły wcale nie znaczy że u Ciebie będzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaaaa22
inieznajoma => ja już mam plamienia prawie 2 tydzień i nic sie nie zapowiada żeby miały się skończyć. Jeszcze zostało mi 5 tabletek pierwszego blistra. Mam nadzieje że przy drugim już tak nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinkaaaa
MAM PYTANIE dziewczyny pod koniec 4 blistra tydzień przedokresem dostałam plamienia a potem okres był skąpy 5 blister to samo a wcześniej wszystko było ok rozumiem że tabletki są za słabe i musze je zmienić ale czy to oznacza że w trakcie ich brania nie jestem zabezpieczona:((please pomóżcie bo zaczęłam sie martwić:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena1985
znów spoźnia mi sie okres, zawsze dostawałam w piątki ale czasami w soboty, dzis jest piatek i go nie ma a ja w padadam w coraz wiekszy stres...a biore tabletki juz prawie rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
ewelinkaaaa zgłoś się do ginekologa. tabletki nie trzymają Twojego cyklu, ale normalnie blokują owulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
lena1985 masz 7 ( słownie: siedem) dni na dostanie krwawienia z odstawienia. chociaż nawet jego brak nie jest objawem ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ewelinkaaaa ----- jednorazowa taka sytuacja o niczym nie swiadczy.Jezeli sytuacja powtorzy sie raz jeszcze to wtedy trzeba zglosic sprawe lekarzowi.Po raz tysieczny napisze ---- okres w czasie brania tabletek nie wystepuje,dawka moze byc nie wystarczajaca zeby utrzymac cykl,ale odpiwednia zeby zablkowac owulacje.Nie mozna wypusic na rynek tabletek,ktore moga sie okazac dla niektorych kobiet za slabe pod wzgledem antykoncepcji.Nie liczac tego pechowego 1 %. lena1985 --- no prosze Cie.... Na okres nie czekaj bo sie nie doczekasz.A krwawienie z odstawienia ma sie pojawic w 7 dniowej przerwie.Jezeli sie nie pojawi w ciagu 7 dni to wtedy mozesz mowic o spoznieniu.Szwjacarskim zegarkiem jestes? Nawet pogoda moze miec wplyw na termin krwawienia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biduuuuu
cześc,mam właśnie drugi dzień biegunki i jestem w trakcie siedmiodniowej przerwy,jutro zaczynam drugie opakowanie, co do tej biegunki_____________co z moim zabezpieczeniem??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
biduuuuu ----- a jak leczysz ta biegunke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biduuuuu
dieta,smekta,stoperan, coca cola,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie.. juz pewnie ktos o to pytal ale jest tyle stron ze trudno mi znaleść.. Dzisiaj wzięłam pierwsza tabletke (pierwszy dzień miesiaczki) i zastanawiam sie czy miesiaczka bedzie trwala tak jak zwykle czy moze sie skrocic (lub wydluzyc).. obawiam sie tez plamien? domyslam sie ze to normalne. ale do jakiego czasu? moze pytania sa glupie ale moj lekarz ani mni dobrze nie przebadał ani nie powiedział nic o ewentualnych plamieniach i powoli zaczyna mnie to przerażać.. i kiedy naprawde mam zaczac sie martwic? tzn kiedy bede wiedziec ze te tabletki nie sa dla mnie? prosze.. niech mi ktos to wyjasni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyyyza
czesc dziewczyny mam pytanko. zaczelam brac Y od miesiaca. jestem w trakcie 7dniowej przerwy. zauwazylam ze na nogach w okolicach kolan pojawily mi sie widoczne zyly(zylaki???) mialysie podobne problemy? czy to zniknie po odstawieniu tabletek? kolejny blister mam zaczac w pon jednak wizyte u ginekologa mam dopiero we wtorek wczesniej nie bylo wolnych miejsc. czy odstawic tabletki czy brac jeszcze 2 miesiac i zobaczyc czy stan nozek sie nie pogarsza? PROSZE O ODPOWIEDZ:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
biduuuuu --- nifuroksazyd i po biegunce... Wez jutro tabletke normalnie.nie wiem jak ciezka jest ta biegunka ale jak bedzie sie jeszcze utrzymywala przez pare dni to mozessz dla swietego spokoju zabezpieczac sie przez tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
zyyyza --- widoczne zyly czy pajaczki ( popekane naczynka).Jezeli to drugie to nie zniknie.Chyba,ze usuniesz laserem.Poczytaj sobie o proflaktyce anty zylakowej i spokjnie poczekaj do wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooonisssia
-->coupelle drobne krwawienia moga utrzymywac sie do 3 miesiecy. nie jest to nic niepokojacego. gorzej gdy pojawia Ci sie w jakims miesiacu np 4 jak wczesniej nie mialas wtedy polecam wizyte u ginekologa. Kazdy organizm reaguje inaczej. Bedziesz wiedziala \"ze nie dla Ciebie\" jak beda bardzo dokuczaly Ci skutki uboczne utrzymujace sie przez dluzszy czas na poczatku stosowania to jest normalne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyyyza
dzieki mloda polozno. zauwazylam bardzo widoczne zyly tylko . boje sie ze to wstep do zylakow (mama ma i babcia) czytalam juz duzo. pisalo ze dobry jest rutinoscorbin i zel typu venescin jednak czytalam Twoje starsze wypowiedzi ze na wit C( rutinoscorbin) powinno sie uwazac jak sie przyjmuje Y . tak wiec chyba i tak odstawie tabsy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
zyyyza ---- witamina C podnosi poziom estrogenow jak jednoarazowo przyjmie sie 1000 mg.Jezeli masz sklonnosci do zylakow i chcesz brac tabletki to dla zyl najlepsza jest 3 generacja tabletek.Yasminelle to 4 generacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź.. mam jeszcze małe pytanie.. jesli dzisiaj miałam małe jelitowe rewolucje.. bo nie nazwałabym tego biegunką ;] to czy moze to miec wplyw na dzialanie tabletek? jesli tak to czy powinnam poczekac 7 dni czy moze dluzej zanim bede mogła wspolzyc? kurcze. my nowicjuszki mamy głupie pytania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Coupelle --- tylko ciezka biegunka barz przewlekla moze miec wplyw na wchlanianie lekow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×