Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Zastanawia mnie czy to normalne bo zawsze konczyl mi sie okres po 5 dniach.. a teraz jak biore tabletki, piątego dnia mam tak jak drugiego czy trzeciego.. w niedziele jade nad morze i zastanawiam sie czy w takim tempie okres juz mi sie skończy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja :) kurcze..:/ podczas brania tego pierwszego blistra od samego początku jak skończyła mi sie miesiaczka to miałąm plamienia..teraz mam 3dzien przerwy miesiaczki nie mam tylko dalej jakieś takie plamienie troszke i koniec... wiem ze niby tak moze potrwac nawet do 3 blistra ale kurcze... jak to jest bo już sie pogubiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do trądziku przed braniem tabletek mialam trądzik ale nie był on aż taki straszny teraz kiedy biore yasminelle a jestem juz przy drugim opakowaniu widze ogromną poprawe , nie mam trądziku i jestem ogólnie bardzo zadowolona z tych tabletek , zero skutków ubocznych .Jak wiadomo tabletki na każdego działają inaczej , na jednego szybciej a na jednego wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena1985
do młoda położna dzieki za odpowiedź, widzisz dla mnie ulotka jest podstawowym źródłem wiedzy ale wole jeszcze zapytać się na forum, mam w rodzinie co prawda dalekiej kilku lekarzy i wiem jak to jest z ulotkami, czasami nie zawierają aktualnych danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka21
hej,nie wiem czy wtedy się wysłało ale kiedy najlepiej brać tabsy antykoncepcyjne żeby nie zapomnieć i czy jak się spóźnię godz czy dwie to czy obniży się działanie tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godzina czy dwie nie opoznia działania tabletek,ale lepiej strac sie brac o okreslonych godzinach. Raz czy dwa jak wezmiesz pozniej to nic sie nie stanie. Ja mam inne pytanie. Wczoraj czyli w poniedziałek wziełam ostatnią tabletkę Yasminelle, a w nocy w niedziele miałam stosunek. Teraz chcę zrobic przerwę i chodzi o to czy nie będzie to groziło ciążą?? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asska
Hej, mam do Was pytanie, co do skracania 7 dniowej przerwy to chyba wszystko wiem, ale co jeśli np. przedłużę przerwę do 10 albo 11 dni? Czy wpływa to na stan zdrowia czy tylko na skuteczność antykoncepcji? I czy jeśli już zrobię tą 11 dniową przerwę i potem znów zacznę zażywać tabletki to czy skuteczność antykoncepcyjna będzie przywrócona od razu, od pierwszej tabletki? Czy dopiero po jakimś czasie? Będę wdzięczna za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Asska ---- nie mozna przedluzac przerwy.Pol biedy jak zapomnisz jednej tabletki.... Ale kilka? Zaburzasz gospodarke hormonala a o zabezpieczeniu mozesz zapomniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liw
Hej:* Właśnie dziś mój lekarz zaproponowała mi Yasminelle i powiedziała żebym się zastanowiła czy chce brać bo kiedyś brałam logest i przytyłam, spuchłam i czułam sie okropnie, a kiedy wrocilam do swojej wagi to znów zachorowałam i lekarz chce żebym wzięła yasminelle... pytanie: jak to wkońcu jest czy po tych tabletkach się tyje i czy występuje ten trądzik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalapo
A ja mam pytanie czy zapalenie pęcherza może miec wpływ na tabletki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, właśnie wróciłam od lekarza, który zmienił mi tabletki z Yasminelle na Cilest. Czy któraś z Was może stosowała Cilest? Jak się po nim czułyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Tigre ja zmieniłam Y. na Cilest. Jestem bardzo zadowolona. Moje bóle nóg i rąk minęły bezpowrotnie, żyły sie "schowały" i poza małymi wzdęciami, które leczę okazjonalnie espumisanem, czuję się tak jakbym tabletek nie brała. A Ty czemu zmieniłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Tigre ja zmieniłam Y. na Cilest. Jestem bardzo zadowolona. Moje bóle nóg i rąk minęły bezpowrotnie, żyły sie "schowały" i poza małymi wzdęciami, które leczę okazjonalnie espumisanem, czuję się tak jakbym tabletek nie brała. A Ty czemu zmieniłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
lalapo samo zapalenie pęcherza nie, chyba że będziesz brać antybiotyki. tabletki antykoncepcyjne sprzyjają problemom z pęcherzem, poczytaj sobie o profilatyce takich zapaleń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Liw po żadnych tabletkach się nie tyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Liw a co do pytania o trądzik, to tak jakbyś mnie poprosiła o numery na dzisiejszego totka ;) tabletki 4 generacji teoretycznie powinny cerę poprawiać bo nie maja działania androgennego. ale to teoretycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
natalinaa pemniki mogą przeżyć w organiźmie kobiety aż do 7 dni. zazwyczaj są to 3-4 doby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Jezeli tradzik wystepuje na tle hormonalnym to tabletki powinny pomoc.Jezeli hormony nie sa przyczyna, to nie pomoga.Ciekawa jestem tylko, ile dziewczyn ma wykonywane badania hormonalne przez zapisaniem tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liw
bocobybylogdyby: no ciekawa teoria ze po tabletkach się nie tyje... ja po logeście przytyłam i to bardzo moje koleżanki też po niektórych tabletkach przytyły więc to chyba musi zależeć od organizmu, a jeśli chodzi o trądzik to tego nie wiem więc pytam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Liw --- a ile kalorii maja tabletki,ze zwiekszaja tkanke tluszczowa? Ok,moga zatrzymywac wode ( wtedy bierze sie srodki moczopedne),moga wiekszac apetyt ( wystarczy nad nim zapanowac i byc bardziej aktywna),ale zeby tylko tabletki byly winne nagromadzeniu tkanki tluszczowej? Jest to niemozliwe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biore
yasminelle od 2msc a od tygodnia cierpie jakbym miała skręt jelit,nie wiem czy wziąśc pod uwage właśnie te tapsiki, dwa dni w zeszłym tygodniu miałam biegunke, na dzień dzisiejszy sytuacja ustabilizowała sie do jednego stolca ale toważyszą mi straszne katorgi zanim sie wyprużnie, no a jeżeli chodzi o rodzaj stolca to raczej luźny. Czy miał ktoś podobną sytuacje????? Kiedyś miewałam wzdęcia ale nigdy nie tak długo...chyba wybiore się do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Liw teoria niedość że ciekawa to jeszcze prawdziwa :) jak napisała Ci wyżej młoda położna tabletki mogą jedynie zwiekszać apatyt, przytyłaś, bo nad nim nie panowałaś. Ja tabletki biorę dłuugo i różne a waga jaka była taka jest trądzik może być przyczyną wysokiego testosteronu, wtedy tabletki sprawdzaja się. chyba że zmiany skórne mają podłoże dermatologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacyjna88
witam mam pytanie - czy alkohol wplywa na skutecznosc tabletek ?? mianowicie wyjezdzam na wakacje a jak wiadoomo wkcje to wakacje ... w ciagu dnia mzoe sie zdarzy jakies piwko ... ale martwi mnie bardziej to ze tabletki zazywam zazwyczaj o godz 20 a wiadomo ze pozniej zaczynajac sie imprezy tzn ok 21-22 i czy jesli w tych godzicach bym cos wypila jakiegos drinka czy cos moge pozniej spokojnie kochac sie z chlopakiem swoim czy wtedy skutecznosc tabletek bedzie mniejsza ?? aha i nie wiem czy ma to znaczenie cz tez nie taka sytuacja bedzie trawa z 2 tygodznie a tabletki (kolejne opakowanie - 9) akurat zaczynam od poczatku wakacji. z gory dziekuje za odp! pozdarwiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacyjna88
witam mam pytanie - czy alkohol wplywa na skutecznosc tabletek ?? mianowicie wyjezdzam na wakacje a jak wiadoomo wkcje to wakacje ... w ciagu dnia mzoe sie zdarzy jakies piwko ... ale martwi mnie bardziej to ze tabletki zazywam zazwyczaj o godz 20 a wiadomo ze pozniej zaczynajac sie imprezy tzn ok 21-22 i czy jesli w tych godzicach bym cos wypila jakiegos drinka czy cos moge pozniej spokojnie kochac sie z chlopakiem swoim czy wtedy skutecznosc tabletek bedzie mniejsza ?? aha i nie wiem czy ma to znaczenie cz tez nie taka sytuacja bedzie trawa z 2 tygodznie a tabletki (kolejne opakowanie - 9) akurat zaczynam od poczatku wakacji. z gory dziekuje za odp! pozdarwiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
wakacyjna88 alkohol nie wpływa na dzialanie tabletek. pomiędzy wypiciem alkoholu a wzięciem tabletki nalezy zachować przynajmniej godiznną przerwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
mam pytanie czy jest jaka regula na to kiedy wypada krwawienie z odstawienia ? czesciej na poczatku 7 dniowej przerwy czy na koncu ? boje sie .... bo wyjezdzam za granice we wtorek i chcialam do wtorku chociaz juz zaczac to krwawienie :( bo bede jechac kolo 20 godzin autokarem ... i wole przezyc te pierwsze gorsze dni w domu chociaz mimo to mam nadzieje ze nie bedzie tak zle i moje straszne miesiaczki zmienia sie w lżejsze :) jutro jest 3 dzien kiedy nie wezme tabletki mam nadzieje ze sie cos pojawi mozna to jakos przyspieszyc ? tak jak niby okres GORACYMI kapielami czy cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Isabelle_000 ---- przeciez do wtorku jeszcze tydzen czasu.No prosze Cie....Skoro jutro minie 3 dzien to policz sobie.We wtorek juz bedzie koncowka krwawienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
ale to moje pierwsze tabletki pierwsza w zyciu przerwa nie wiem jak zareaguje ;/ czy paro dniowo ... czy jakos to inaczej nie bedzie poprostu ja NIE WIEM JAK TAKIE COS WYGLADA nie wiem czego moge sie spodziewac od swojego organizmu pyt. wczesniej czy moze mi przypadkiem w czasie keidy normalnie wypada okres wtedy sie jeszcze tez cos pokazac odpisal mi ktos ze wszytsko mozliwe zalezy od organizmu ;/ a okres norm. bym dostala wlasnie w next pn/wt ajaj zobaczymy co bedzie ;p mam nadzieje ze dostane na dniach ;p a nie 7 dnia przerwy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Isabelle_000 ------ zwykle krwawienie pojawia sie do 5 dnia przerwy.Twoj naturalny cykl zostal uspiony, jest sterowany przez tabletki wiec nie dostaniesz krwawienia wtedy kiedy mialas okres...Moga natomiast pojawic sie plamienia , tak jak zwykle bywa na poczatku brania.Wiec na wyjazd musisz zabezpieczyc sie od tej strony i krem z duzym filtrem bo jak wiadomo tabletki hormonalne sprzyjaja powstawaniu przebarwien slonecznych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Isabelle_000 ------ zwykle krwawienie pojawia sie do 5 dnia przerwy.Twoj naturalny cykl zostal uspiony, jest sterowany przez tabletki wiec nie dostaniesz krwawienia wtedy kiedy mialas okres...Moga natomiast pojawic sie plamienia , tak jak zwykle bywa na poczatku brania.Wiec na wyjazd musisz zabezpieczyc sie od tej strony i krem z duzym filtrem bo jak wiadomo tabletki hormonalne sprzyjaja powstawaniu przebarwien slonecznych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×