Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość klarisssa
witam! chciałam sie tylko zapytac czy stosując yasminelle współżyjecie bez prezerwatywy czy jednak z niej nie rezygnujecie mimo tabletek antykoncepcyjnych?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajojojoj
chcialam sie podzielic moimi obawami. bylam prywatnie u ginka. pierwszzy raz. zaraz po wejsciu powiedzialam ze chce tabletki. i od razu zaczelo sie wypisywanie recepty :| zadnych pytan kiedy mialam pierwsza a kiey ostatnia miesiaczke.. czy regularnie czy nie.. czy mnie cos boli. zadnych badan NIC. no i pytanie do was moj drogie. mam 19 lat. nie robilam nigdy zadnych \'takich\' badan. no walsnie. jakie badania i kiedy lub co jaki czas? z gory dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzzamanka ---- a co to znaczy strulam sie? Mialas wymioty w przeciagu 2 h od polknieca tabletki,ciezka biegunke? ajajajojojoj --- przed zapisaniem tabletek : wywiad,cytologia,badanie piersi,uklad krzepniecia,proby watrobowe, ewentualnie poziom estradiolu i progestagenu.Badania robione w celu wykluczenia medycznych p/wskazan do brania tabletek. Potem okresowo proby watrobowe,uklad krzepniecia,cytologia i badanie piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szzzamanka
Biegunka...zatrucie...i wariacje żołądkowe przez cały dzień... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajojojoj
młoda położna ---> dziękuje za informacje. przejdę się do innego ginekologa. niedługo miałam wziąć swoja pierwszą tabletkę. poczekam jeszcze jeden cykl przecież to nie wieczność mimo że tabletki już zakupiłam no ale wolę być spokojna o swoje zdrowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_87
Dziewczyny mam do Was takie pytanko, czy Wy tez odczuwacie mdlosci tak mniej wiecej godzine po zazycie Yasminellu??? Z gory dzieki za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniqua
kasia_87 ---> ja tak miałam przy pierwszym opakowaniu, nie pamietam czy przez całe opakowanie czy połowe ale miałam lekkie mdłości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natkanatka
hej, jestem tu nowa, miesiąc temu przeszłam z novynette na yasminelle, tak mi doradziła ginekolog, bo przy tamtych tabletkach zmniejszone miałam libido i generalnie suchość pochwy, stron jest dużo, nie chce mi sie wszystkiego czytać, to może powiecie jak jest z tymi tabletkami? jeżeli chodzi o ochotę na seks i suchość? bo ginekolog mi mówiła, że jak sie nie zmieni nic to wrócimy do novynette, bo tańsze, ale nie wiem, może będzie lepiej :) na razie poprawy nie odczułam. A owszem, odczuwałam też lekkie nudności przez pierwszy tydzień, ale miałam nerwowy wtedy tydzień i raczej bym powiedziała, że to była przyczyna ;) poza tym kazała wziąć yasminelle w pierwszy dzień okresu, tak zrobiłam, i w ten oto sposób mój okres trwał 1 dzień. Teraz mam właśnie przerwę i czekam ;) hehe ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szzzamanka
Wzięłam pigułke o godz.10. Problemy zaczeły się przed godziną 12. Tylko biegunka , toważyszyła mi przez cały dzień. Nie było wymiotów. Zatrułam się czymś... ;/ To jest pierwsza pigułka z 3tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka_mala
natkanatka ---> ja cierpie strasznie na suchość pochwy :( więc watpie czy Ci te tabletki cos pomogą... ale kazda z nas ma inny organizm ;) wiec moze u Ciebie bedize inaczej. Ale za to libido mi sie zwiększyło po nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_87
tyle, ze ja juz koncze 4 opakowanie i nadal te nudnosci po tabletkach mnie nekaja:/ chyba bede musiala sie skontaktowac z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy jest najlepszy moment na przerwanie tabletek ? po skonczeniu opakowania ? jakos ze 7 dniowa przerwa i 8 dnia juz nie biore kolejnego opakowania ? czy nawet w trakcie mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natkanatka
ewka_mala dzieki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka_mala
Isabelle_000 ---> wystarczy przeczytać ulotke... na 38 stronie jest napisane "Można przerwać stosowanie Yasminelle, kiedy tylko się chcę. Jeżeli nie chce sie zajść w ciążę, należy poradzić sie lekarza co do innych skutecznych metod kontroli urodzin" Po coś dodaja te ulotki, nie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbezpieczniej dla organizmu jest nie rozpoczynanie nowego blistra po przerwie.Przerwyajac w trakcie zaburzasz gospodarke hormonalna,automatycznie pojawia sie krwawienie z odstawienia a cykle moga byc bardzo nieregularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexappeal.
młoda położna, proszę o radę. mam niecałe 17 lat, nie byłam u ginekologa, ale moja mama jest położną i przyniosła mi tabletki Yasminelle. Czy jeśli nie badał mnie lekarz, to tabletki moga być źle do mnie dobrane i działać słabiej.? Czy jeśli wzięłam pierwszą w życiu tabletke godzine temu, to już jestem chroniona? (dzis pierwszy dzien cyklu) w dni płodne partner może kończyć we mnie.? mam obawy przed tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasminellka
Mam pytanie, czy to czym popija się tabletki ma wpływ na ich skuteczność? Popiłam bardzo ciepłą herbatą. Bardzo proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
sexappeal---------jesli wzielas pierwsza tabletke w pierwszy dzien okresu to jestes chroniona, ja sie bałam i zabezpieczalam sie dodatkowo przez pierwsze 2 tyg(ale to dla wlasnego spokoju), jak bierzesz tabletki to dni plodne nie wystepuja, tak wiec partner moze konczyc w tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatianka12345
Moze o tym było nie wiem. Ale czasem coś mi się plącze. Yasminelle to są tabletki wszystkie o identyczym składzie i proporcjach? pomyliłam tygodnie z blistra i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titkud
Tatianka12345---------nic nie szkodzi, że pomyliłaś. spokojnie możesz brac dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatianka12345
Tak też myślę ale czasami już mam wątpliwości. Nie zdarzają mi się takie rzeczy. W braniu tych tabletek jestem już weteranką - prawie dwa lata a tu takie coś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Yasminellka, sądzę,że tabletki powinno się popijać wodą przegotowaną.Ale to jest tylko moje zdanie.Są różne teorie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głuptaczek
hej. mam pytanko tabsa powinnam wziasc o 18 ale nie zrobilam tego czego teraz zaluje i sie troche martwie. wzielam go dopiero o 1 w nocy po czym ok 2.20 delikatnie wymiotowalam i podejrzewam ze calkowicie sie pozbylam tej tabletki co teraz robic czy wystarczy ze dzis normalnie o okreslonej godzinie wezme zabezpiecze sie dodatkowo a od jutra juz bedzie normalnie dzialac antykoncepcja?! pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alaalal
hej mam pyatnie jak to jest z tabletkami anty one dzialaja tak ze jak wzielam o 8 to dzialaja na ten dzien czy na wczesniejszy ?i ile one godzin chronia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piankaaa
tak meczy mnie pytano czesto czytalam ze jak sie bierze tab to dni plodne nei wsytepuja wiec np jak sie zpomni wziasc table zalozmy na 9 godzin a wczesniej sie bralo regularnie to jest sie o co martwic gorzej jak sie zapomni np 2 bo wtedy poziom hormonow sie zmini i jest wieksze ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojacie dziewczyny! Trzeba byc odpowiedzialnym i brac regularnie! co to znaczy delikatne wymioty? wymioty to wymioty! bierz dalej tabsy normalnie o normalnej godzinie ale musisz sie zabespieczcy!! dziewczyny prosze was! Czytajcie ulotki i nastawiajcie sobie budzik!!!! Wowczas nie bedziecie sie martwic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martixi2
Hejka! biorę yasminelle od 12 dni... po tym jak zaczęłam brać tabsy, miałam normalnie okres - 7dni... ale teraz mam jakieś plamienia:/ ciągle chodzę z wkładką bo mi leci BRĄZOWY ŚLUZ:/ po 8 tabletce kochałam się z moim chłopakiem... czy mogę być spokojna?? no i czy powinnam zgłosić to mojemu ginowi?? proszę o szybką odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasminellka
Mam pytanie, czy to czym popija się tabletki ma wpływ na ich skuteczność? Popiłam bardzo ciepłą herbatą. Bardzo proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×