Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

-Kukułka-

POLE DANCE, GO-GO DANCE, LAP DANCE, STRIPTEASE

Polecane posty

Gość dzindzia
mam pytanie nie wiecie moze ile cm srednicy ma taka profesjonalna rura do tanca???? z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guma bez cukru. aka overnight
dzindzia - od 45 mm (takie są popularne w Azji) do 55 mm. Średnio ok. 50 mm mają te rury, na których się ćwiczy. Ostatnio weszła na rynek najnowsza wersja rurki tzw. R-pole o średnicy 38 mm, na której podobno łatwiej się robi akrobacje, bo łatwiej ją objąć dłonią i uchwyt jest pewniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosna2009
A czy w Polsce można gdzieś kupić profesjonalną rurę czy trzeba sprowadzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mischel
A ja w dalszym ciągu szukam instruktorki z poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pole Dance Instructor
Standard to srednica 50 mm. Jezeli ktos ma male dlonie lepsza bedzie srednica 45 mm (popularna w Azji). Mniejsza srednica ma wiele zalet jesli chodzi o uchwyt- latwiej ja objac, ale tez przy niektorych figurach moze bardziej "wbijac sie" w skore. Ja mam 50 mm, o wysokosci 3,30m i jest to rura bardzo wygodna zarowno do figur, jak i obrotow. Na pewno mniejszej srednicy niz 45 mm nie polecam. Rura musi byc mocna, stabilna, latwa do uchwycenia nie tylko reka, ale tez np. nogami bez uzycia rak, w bardziej zaawansowanych, dynamicznych figurach ( jak kaskadowe spadanie), i zbyt cienka rura sie do tego nie nadaje. Jesli chodzi o studio, to bede w Warszawie w lipcu i na miejscu sie okaze co i jak. Jesli wszystko dojdzie do skutku, to dam znac. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bondynka007
Witaj,Pole Dance Instructor Chetnie bym cię poznała osobiście jak przylecisz już do Polski.Jestem z Gdańska.Mam zamiar otworzyć w Trójmieście lokal ,w ktorym tańczyłyby tancerki -pasjonatki pole dance.Nie tylko te zawodowe ale tez zwykłe dziewczyny,które chciałyby przed szerszą publiką zaprezentować swe umiejętności.Może nawiązałybyśmy jakąś współpracę?Wspomniałaś ,że "prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce Cie przeraża"mam duże doswiadczenie na tym polu,więc chętnie służę informacją.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzindzia
mam rure:D bylam napalona jak wariatka a teraz mam miedzy udami normalne siniaki TRICEPS TO MNIE TAK BOLI ZE PELCOW NIE MOGLAM UMYC!! to wcale nie hest tak latwe jak wyglada:D ale fajnie sie mozna na niej zmeczyc:D POLECAM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guma do żucia. aka overnight
Dzindzia, super :D Jaką kupiłaś: z tytanu czy chromowaną? No i podstawowe pytanie, skąd sprowadzałaś? :) Trudno taką rurkę umocować? I ile w praktyce miejsca potrzeba, żeby bez problemu móc zamontować rurę i na niej ćwiczyć, nie ryzykując złamania karku? :) Przeraża mnie metraż mojego mieszkania... ale też chciałabym kupić rurkę. Wyszło "100 pytań do" :D Ale może zechcesz odpisać... :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guma do żucia. aka overnight
!! A P E L !! :) Szukam chętnych do nauki pole dance z Wrocławia. W naszym mieście pojawiło się światełko w tunelu w kwestii nauki tańca, a dokładniej miejsce, które taką możliwość oferuje. Szukam koleżanki, bo we dwójkę raźniej stawiać pierwsze kroki przy rurce (i niefortunnie się z niej ześlizgiwać). :) Po więcej informacji: kalysto07@o2.pl Zapraszam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzindzia
''Gumeczko'' zaden problem chetnie odpowiem:) kupilam chromowaną wysoka na 3m bo w mieszkaniu mam 2.70 wiec ja przycielam, srednicy ma 50mm (teraz widze ze chromowana to blad bo jednak jest troszke sliska) czy trudno umocowac-niebardzo wiem bo wszytsko zrobil moj byly facet... ale z tego co mowil to bulka z maslem a miejsca trzeba tyle zeby ''z czterech stron swiata'' od rurki mozna bylo spokojnie wyprostowac obie nogi(w pozycji poziomej do podloza) rowniez pozdrawiam! ps im rurka lzej sie kreci tym latwiej tanczyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guma do żucia. aka overnight
Dzindzia dzięki wielkie za odp. :) Ja z odpowiednią ilością miejsca u siebie na razie mam problem, chyba że bym wywaliła część rzeczy z pokoju.. :) Na razie rozważam, jak by to przemeblować, żeby uzyskać trochę wolnej przestrzeni. Znalazłam za to miejsce u mnie w mieście, w którym można by chyba zacząć ćwiczyć, ale jak dotąd zero odzewu na mój apel, a przyjemniej byłoby z kimś. A jak Ci idzie nauka? Jakieś pierwsze sukcesy? Jakieś figury juz opanowałaś? Trudne to? Podobno na początku bardzo bolą ręce... Ale z czasem wyrabia sie wytrzymałość. :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bondynko007! Jestem jak najbardziej otwarta na propozycje wspolpracy. Napewno pomogloby to w przyszlosci organizowaniu imprez na wieksza skale, rowniez warsztatow. Z mego doswiadczenia wynika, ze wspolpraca miedzy instruktorkami daje duzo dobrego. Wlasnie dlatego nie przepadam za miejscem w ktorym dotychczas uczylam. Wlascicielka uwaza, ze takie studio to jest jej pomysl i ktos go ukradnie. Przez to izoluje sie i zle patrzy na moje kontakty z innymi instruktorkami. Jak juz pisalam, nie zgadzam sie z tym, dlatego marze o wlasnym studio. Kazdy ma inny styl i wnosi cos nowego w pole dancing. W ten sposob ta dyscyplina rozwija sie i staje sie coraz ciekawsza. Napisz prosze na: polefitness@o2.pl Bede w Polsce za 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toczaca sie kulka
W chwili obecnej borykam się jeszcze z otyłością (walka trwa ;) ) - jako nagdrodę za cel obiecałam sobie rurę i kurs :) Teraz i tak bym nic nie zmajstrowala :P W zwiazku z tym mam pytanie do tanczacych dziewczyn :) Jakie partie mięśni, jakie ćwiczenia polecacie w ramach przygotowań? Ruch tak czy inaczej jest mi potrzebny, nie chce skonczyc jako szczuply flak, czeka mnie jednak jeszcze wiele miesiecy walki... Szkoda ich w sumie marnować - w końcu taniec na rurze wymaga nie lada sprawności :) Póki co mój ruch jest dosyć hmmm lightowy a przygotowanie to tańca będzie dla mnie mocnym motywatorem, ale naprawdę nie wiem na co zwracać uwagę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najwazniejsza jest ogolna kondycja, wiec sprobuj aerobiku (2-3 x w tygodniu po pol godziny). Nie musi to byc zaraz jakis skomplikowany zestaw cwiczen, chodzi o to, zebys byla w ruchu non-stop przez ten czas( polecam taniec!- wlacz muzyke, ktora lubisz i tancz). Pamietaj o 5-10 minutowej rozgrzewce. Sluchaj swego ciala- jesli dostaniesz zadyszki- zwolnij. Bardzo polecam zakonczyc aerobik cwiczeniami rozciagajacymi i relaksacyjnymi. Wlasnie kiedy miesnie sa rozgrzane. Kiedy zaczniesz nauke tanca na rurze bedziesz zadowolona, ze zaczelas rozciagac sie wczesniej. Elastycznosc ciala przychodzi trudniej niz wyrobienie miesni potrzebnych do tanca. Jesli natomiast masz duza determinacje, to cwicz na: rece, plecy, miesnie brzucha. Na pewno to pomoze, lecz nie martw sie jesli zaczniesz od zera. Pole dancing buduje miesnie bardzo szybko. Znam osoby, ktore nigdy nie gimnastykowaly sie, zaczely z nadwaga i tancza obecnie na poziomie zaawansowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Pole Dance Instructor
W jakim czasie można nauczyć sie tych figur i tańca, zaczynając zupełnie od zera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, w jakim czasie ktos sie uczy jest bardzo indywidualna sprawa. Zdarzaja sie osoby, ktore maja klopoty z opanowanie prostych figur obrotowych a np. od razu zalapuja jakas figure bardziej zaawansowana. Trudno to przewidziec. Wszystkich figur nie sposob sie nauczyc, gdyz wciaz ktos wymysla cos nowego, jakies inne elementy, nowe wersje. Dlatego tez wymiana kontaktow w tym srodowisku jest wazna. Trzeba pamietac, ze pole dancing jako forma fitness ciagle sie tworzy. Sposobu poruszania sie i pewnych elementow na rurze mozna sie nauczyc juz po miesiacu. Jednak nawet te elementy doszlifowuje sie pozniej. Na bardziej akrobatyczne figury trzeba pracowac przez kilka miesiecy. Dodaje sie je do ukladow stopniowo. Najwazniejsze jest to, ze ladnie tanczyc mozna juz na stopniu poczatkowym- trzeba opanowac plynnosc ruchow, elementy laczace i pamietac o wyciagnietych palcach ( jak baletnica).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Pole Dance Instructor
Dzięki za odpowiedź. A ile trwają kursy na poszczególnych poziomach zaawansowania? Tzn. ile zajęć wchodzi np. w skład poziomu początkowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alice out of magic
A czy ktos wie, czym sie rozni spinning pole od x-pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o poziomy nauczania, to kazda szkola, instruktor maja swoje wlasne pomysly. Od tego zalezy ile tych poziomow jest i w ktorym momencie przechodzi sie z jednego do drugiego. Dlugosc kursu tez jest rozna w roznych studio, zazwyczaj 4-6 tygodni. Norma jest taka, ze jesli ktos osiagnie juz wystarczajace umiejetnosci na danym poziomie w nastepnym miesiacu zaczyna kolejny poziom.Wiele figur moze byc niebezpiecznych. Zaden powazny instruktor nie traktuje wiec kursantek szablonowo i nie wysyla na zaawansowany poziom jesli nie czuja sie swobodnie w tym, co sa. Do Alice: Rury do tanca moga byc stacjonarne (nie obracaja sie) lub obrotowe- te zazwyczaj maja na dole zawleczke, moga wiec byc unieruchomione. X-pole jest wlasnie rura obrotowa, ktora mozna unieruchomic. Czesc szkol uzywa rur obrotowych, gdyz latwiej sie na nich uczy (co zacheca kursantki, bo od razu moga robic proste figury). Ja natomiast polecam na poczatku nauke na rurze stacjonarnej. Jest trudniej, trzeba wiecej dac z siebie, ale potrzebne do tanca miesnie wyrabiaja sie przez to szybciej. Przejsc do opcji obrotowej mozna pozniej bez problemu. Rury obrotowe sa czesto na pokazach i zawodach, gdzie trzeba jak najwiecej skomplikowanych figur zmiescic w dosc dlugim ukladzie tanecznym , nie zasapac sie przy tym i jeszcze ladnie wygladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Pole Dance Instructor
Dzięki. :) A bierzesz pod uwagę możliwość stworzenia w swoim studiu kursu intensywnego, dla osób przyjezdnych? Ciężko byłoby zostawić wszystko na półtora miesiąca, natomiast taki kurs np. wakacyjny, trwający krócej, za to zajęciace odbywają się częściej, byłby super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, planuje rozne rodzaje zajec, rowniez kursy dla osob spaza Warszawy- tzw. workshops. Oczywiscie zawsze tez bedzie dostepna mozliwosc zajec indywidualnych w terminach, ktore pasuja osobie zainteresowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiko8kl98ipl
szkoda,że na pomorzu nie ma,albo jest,ale nierozreklamowane,bo nie słyszałam ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze to jest super pomysł, sama chętnie bym pochodziła na takie zajęcia, byłam pare razy na sexy aerobick ale to jakos tak...mało sexowne, albo instruktorka była kiepska..moze ktos zna w wawie klub gdzie jest pożądna instruktorka lub instruktor??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia84
Niestety w Poznaniu na razie nic nie ma :( Tak mi się przynajmniej wydaje bo szukałam i nic nie znalazłam. Chciałabym zapisać się na pole dance a najchętniej na sexy aerobic- czyli aerobic połączony z seksownymi ruchami, coś jak aerobic striptease. Tyle, że nigdzie nie znalazłam nawet najmniejszej wzmianki o takich zajęciach w Pzn... a chętnych jest duuużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super sprawa z tym kursem w warszawie.zapisze sie od razu,bo chce naauczyc sie tanczyc profesjonalnie i byc tancerka.czy ktoras z was tez czeka na otwarcie przez nasz instruktorke szkloy?dajcie znac we dwie,trzy...bedzie razniej i na pewno wiecej zabawy. jakie buty sa najlepsze do pole dance?chyba wiazane/zapinane w kostce,bo klapki podczas akrobacji moga pospadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdziusia
ja chcę się zapisać, oczywiście wszystko zależy od terminów i ceny. |Nie mogę się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam Was zawiadomic, ze wszystko na dobrej drodze (tzn. w trakcie zalatwiania formalnosci). Postaram sie ruszyc ze strona internetowa w ciagu miesiaca, gdzie beda dokladniejsze informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super! Właśnie chciałam pytać o kursy w Wawie... Bardzo chętnie zapiszę się na coś takiego, zwykły aerobic mnie nudzi, a to nie dość że przyjemne to przyda się potem w życiu prywatnym. ;) Dajcie znać, jak będzie wiadomo coś więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×