Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Przedwszystkim wszystkiego najlepszego dla malukich solenizantow :) U nas po swietach spoko tylko troszke pewnie kilogramow przybylo a i mala sie rozpiescila bo jak jedna osoba zajeta to druga na raczkach trzymala :))) ale jakos dojdziemy z tym do ladu:) M_ka- cale szczescie ze mamy juz po szczepionkach i nastepna dopiero w 12 roku zycia:) co do oillatum i innych kosmetykow to wiemy ale lekarz nam nie przypisal bo malutka ma egzemei kazal stosowac inny srodek i jak twierdzil lepszy.. rzeczywiscie uzywamy go juz trzeci tydzien i skora jest naprawde o wiele wiele ladniejsza i to bez uzywania sterydow ten sam krem stosujemy rowniez na pupcie albo czasami zwykla wazeline a do przemywania tylko waciki i woda (zadnych chusteczek) bo inne srodki powoduja alergie wiec jak to mowi moj maz mala jest ekonomicznym dzieckiem;) kamelle- gratulujemy zabka!!! asiorek2- a moze te kupki takie inne z powodu zabkowania? IVA25- ja staram sie nie bujac malej na rekach zasypia sama choc po swietach troszke sie to zmienilo bo tatus corochne przyzwyczail i teraz sie domaga :) ale staram sieograniczac bujania tymbardziej na rekach zreszta nawet nie mialabym juz na to sily..buzke myje zazwyczaj tyko wieczorem jak sie kapiemy, kremik uzywamy przed wyjsciem na dwor no i rano przed spaniem i wieczorkiem po kapieli bo i tak samrujemy cale cialko Natalie 2-3 razy dziennie z powodu egzemy....co do nerwow trzymam kciuki by jak najszybciej Cie opuscily staraj sie myslec pozytywnie a wszystko wroci do normy:) brzuchacz- gratuluje przewrotow;) moja Natalie jakas taka troszke leniwa jest juz 6 dni temu jej sie dwukrotnie udalo przewrocic z brzuszka na plecy ale jaks nie chetna jest do powtorzenia tych akrobacji ....ale za to od trzech dni robi wlasnie brzuszki niesamowite to jest jak klade ja do jej \"loza\" i nagle widze jej glowke wychylajaca sie jak by koniecznie chciala zobaczyc co tam sie dzieje lub gdzie ide kamlka81- w duzej wannie to zazwyczaj maz kapie mala a jemu to pewnie lzej trzymac bo ja bym nie dala rady;) dzisiaj pierwszy raz bedzie sie kapala z kims :) niestety malutka wstala weic na reszta odpisze wieczorkem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz po szczepieniu, Collinek strasznie plakal :( Zal mi go bylo jak niewiem :( Teraz spi sobie smacznie :) Kolejne szczepienie za miesiac :( Ostatnie :) na jakis czas ;) Czarna napisz prosze jak sie nazywa ten lepszy srodek na egzeme bez sterydow. My walczymy z nia, ale nie umiemy jej pokonac :( Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nowe informacje do tabelki ;) MAMA--------BOBAS-------UR.-----WA/WZR urodz.-----WA/WZ obecny beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm......... beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..6100g/65 cm Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......78 60g/ 68cm Edzia87.........Kevin.....5.11........3350/55cm........7 900/71cm Andzia......Izabela......06.11.......2780g/48cm........6 800g/???? dana11.....Adaś.........06.11.......2600g/52cm........63 80g/62cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........573 0/62cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 6 800g/70cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........5700 g/66cm M_ka...........Kubuś......10/11.....4410/52cm..........7 450/67cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/64cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9000 /?????? MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........67 00/?? Sylka27H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........6100 /62cm IVA25.......Marcel......14.11.......3580g/57cm........66 00g/68cm basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........60 10g /64cm czarna101....Natalie...20/11.....3815/50cm........7070 g/61cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........68 50/69cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........6550g/64,5cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........7 750/69cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA--------BOBAS-------UR.-----WA/WZR urodz.-----WA/WZ obecny beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm......... beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..6100g/65 cm Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......78 60g/ 68cm Edzia87.........Kevin.....5.11........3350/55cm........7 900/71cm Andzia......Izabela......06.11.......2780g/48cm........6 800g/???? dana11.....Adaś.........06.11.......2600g/52cm........63 80g/62cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........6000/63cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 6 800g/70cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........5700 g/66cm M_ka...........Kubuś......10/11.....4410/52cm..........7 450/67cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/64cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9000 /?????? MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........67 00/?? Sylka27H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........6100 /62cm IVA25.......Marcel......14.11.......3580g/57cm........66 00g/68cm basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........60 10g /64cm czarna101....Natalie...20/11.....3815/50cm........7070 g/61cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........68 50/69cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........6 550g/64,5cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........7 750/69cm Witam, wpisałam nowe dane bo właśnie dzisiaj wróciliśmy ze szczepienia, mała jak zwykle na sam widok lekarza zaczęła drzeć się w niebogłosy, nienawidzę szczepień bo szkoda mi malutkiej, ale dzisiaj zakupiliśmy dla małej pięjną sukieneczkę bo w kwietniu na wesele się wybieramy. Jednak jutro musimy zrobić małej morfologię i badanie moczu, ponieważ jest na samym cycku i pediatra jest troszkę zaniepokojona że mało przybiera na wadze. Ale ja twierdzę , że trudno żeby była tłuścioszkiem jak mama jest szczuplutka. Moja mama tak samo stwierdziła i mówila, że też mało ważyła zawsze. No ale trzeba sprawdzić czy wszystko jest wporządku. A skórkę smaruję jej już tylko maścią cholesterolową robioną w aptece i kąpię w specjalnych płynach. Zobaczymy jak będzie dalej z tą jej skórką. Ale powiem szczerze , że już mam dość lekarzy jak nie alergia to coś z bioderkami i teraz jeszcze ta waga już nie mam sił na to. Ale mam nadzieję , że wkrótce wszystko będzie wporządku. Muszę uciekać , mała marudzi. Miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiorek81
Cześć mamusie :) Moja Ola ma potworny katar :( biedula tak mi jej żal, nie dość że płacze jak jest z nianą to jeszcze ten katar:( tak mi przykro. Mój mąż też jest chory:( dziś byłam na usg bioderek i niestety znów do kontroli za 10 tygodni. Patrzę na te wagi waszych maleństw i widzę, że moja Ola jest jedną z najstarszych i najmniej waży aż mi głupio. Bo nie głodzę malej a jest taka drobniutka, ale pocieszam sie że pediatra powiedziała że przybiera zgodnie z normą to nie mam się czym martwić. Ola ma juy 5 miesiecz a waz niewiele ponad 6 kg. Sylka mam nadzieję, że w przypadku Oli bedzie tak jak u Ciebie. Najgorzej jest jak Olą zajmuje sie Sylwia a mała mnie nagle zobaczy wtedy jest katastrofa. Ona tak strasznie płacze a mi serce pęka :( Iva co do prezentu na chrzciny to my nic nie kupowaliśmy. Jeśli chodzi o mycie to każdego ranka myję Oli buzie ale tylko przecieram wacikiem i psikam solą morską do noska. A co do nerwów też zauważyłam że stałam sie bardziej nerwowa i mniej cierpliwa. Jak proszę męża o pomoc np.aby mi coś przyniósł to jak nie zrobi tego od razu to ja się wściekam że chodzi jak flegmatyk i już się nakręcam do kłótni. Co do mostków to moja Ola też je robi nie pamiętam od kiedy ale już dość długo, a jeśli chodzi o słoiczki to ja dopiero teraz zaczełam Oli wprowadzać zaczełam od jabłka z marchewka i narazie dzielę na dwa dni choć wydaje mi sie ze zjadłaby cały. Brzuchacz widzę, że nasze maleństwa spanie mają takie samo nie tylko w nocy bo w dzień mi Ola również jak zaśnie to na rękach i nie jestem wstanie jej odłożyć a na spacerze wytrzymuje nawet 2-3 godziny. Gratulacje ząbka :D 🌼 super ze mały tak ładnie się obraca:D Kamilko karolinka prześliczna :D Joy przykro mi z powodu mamy :( dużo zdrówka dla niej. Franiu przykro mi z powodu egzemy :( wierzę, że wyjdzie z tego. Dziękuję za życzenia :D Czarna co do ząbkowania to ja już myslałam że Oli dawno ząbek wyjdzie bo łapki wcina prawie po nadgarstki , marudzi i widać że ją dziasełka swedza. Ale niestety narazie zęba nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoj przez pomylke zmieniło mi sie ustawienie klawiatury i nie chciało mi wejsc hasło. Ale już jest ok i wczesniejszy wpis to ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ale znowu nastukałyście :) No to tak: Kamilka- z brzuha na plecy to już wcześniej sie przewracał tylko jakoś mniej intensywnie niż teraz ;) A w wannie nie moge kąpać bo mam tylko kabine prysznicową. I własnie sie zastanawiam jak ja bedę mojego smyka kąpać jak z wanienki wyrośnie ;O Aneta- Szymkowi wyrósł włąsnie z boku. Niby powinny pierwsze wyjść dolne jedynki, ale jak widać różnie to bywa ;) A i spróbuj może posmarować dziąsła jakimś żelem. My mamy dentinox -bardzo mała tubka bo 10 gr za ponad 20 zł ale pomaga ;) IVA- ta laska na zdjęciu z chusta to kamilka :) Ja czekam na nosidełko ;) A mostki a jakże Szymek robi ;) najlepiej mu na przewijaku wychodzą bo sie może nogami zaprzeć i sie nie ślizga. Czasami jeszcze sie tak odbije, że za przewijak leci ;) Słoiczek- czasami zje poł czasem 1,5 zalezy czy mu posmakuje. joy u mnie też rozkład dnia diabli wzięli. Wszystko przez to wstawanie nocne i ząbki. Dzisiaj mi zasnął przed 20 tak, że już go nie budze i nie bedzie kąpania-trudno ;) Sylka moj też chce siadać. Smiesznie wygląda bo podnosi glowe, barki i nożki a tyłek lezy a ten sie siłuje i denerwuje, że nie może. A jak go posadze na chwile to taaaaki szczęśliwy ;) A ostatnio sie wycwanil i jak go wkładam bo bujaczka a jemu nie bardzo pasi to ramionami sie zapiera i nie położysz go hehe edzia- super, że chrzciny sie udały :) Kevinek pewnie ślicznie wyglądał. A do fotelika moj o dziwo jeszcze sie mieści. Jakiś wiekszy ten fotelik bo kolezanka miała maxi cosi i musiała już wymienić a do mojego jej córcia spokojnie włazi. A następne foteliki to dalej tylem sie montuje? Słoiczki z indykiem widziałam od 5 miesiąca ;) Malutku- na wakacje polecem Pobierowo. W tamtym roku byłam i miejsce dla dzieci jak najbardziej odpowiednie. Woda, plaża czysta- jak szukalismy jakiejś reklamówki na muszelki to nic nie znaleźliśmy ;) Domki są blisko plaży. No i dużo rodziców z dziećmi. AAaa pare pensjonatów było z placami zabaw dla dzieci. M_ka z jakiej firmy maja miesko od 4 miesiąca? Ja jakoś nie znalazłam :O Migotko- mój też sie ostatnio w leżaczku przewraca, tylko że on próbuje wyleźć hihi i jak odchodze dalej to albo na mate albo przypinam. Oj jak on nie lubi przypinania ;) Franiu my chrzcimy gdzieś w sierpniu pewnie jak teść wróci. Już mu zapowiedziałam, że bedzie Szymka trzymać bo ja go już pewnie nie uniose ;) A co do chrzcin to teśc ostatnio dzwonił i dziekował, że poczekamy na niego bo myślał, że sie nie zgodze tyle czekać. Kurde miłe to z jego strony. Asiorku, Beti gratulacje dla dzieciaczków 🌼 Beti ja tez dostałam paczke z hippa. Tylko jedną ;) A w tych paczkach masz kupony i w rossamnie możesz odebrac drugie. Też tam sa słoiczki, większa łyżeczka, krem i sliniaczek :) Z bobwity też mi przysłali :) No i na koniec musze sie pochwalić, że od 3 dni jeździmy spacerówką. Szymek taaaki uhahany bo ma duzo miejsca i wyżej głowe moge mu dać jak chce sobie drzewka oglądać. Tylko mi sie gorzej nosi bo musze go znieśc w foteliku od auta i przed garażem przełożyć do wózka. Ale co tam narazie 3 dni to daje rade ;) Dziewczyny czy Wasze dzieciaczki też stają na głowie? Szymek mi ostatnio jak lezy na brzuchu opiera sie na głowie i podnosi tyłek do góry. Dziwnie to wygląda i nie wiem czy to jakieś próby przesuwania sie czy może coś nie tak? No napisałam sie i moge iśc coś zjeść. Dobrej nocki wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mka dzięki za info o diprobase, zaczynamy dzisiaj smarować. Franiu wg mojej rozpiski mięsko u dzieci karmionych butelką wprowadza się po skończonym piatym miesiącu tu jest ta moja rozpiska: http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=1226&_tc=AE527E5069F04FCC9EDADB049B934349 Migotko faktycznie mamy te same kaczory! Twój tez tak przerażająco kwacze? Moja Karinka się tego boi:) Beti, Brzuchacz ja tez chce paczke z HIPPa! Bo też wypełniałam jakąś ankiete w szpitalu, może przyślą Brzuchacz o tym staniu na głowie czytałam w książce dr Spocka, pisał ze niektóre wyjątkowo sprawne dzieci potrafią takie sztuczki, gratuluję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wracam wieczorkiem by skonczyc pisanie ktore zaczelam w dzien.... joy76- najwazniejsze z Twoja mama w pore trafila do szpitala i ze zrobila wyniki miejmy nadzieje ze wiecej nie bedzie juz musiala ;) frania 23- \"widze\" ze w Holandii tez ludzie szaleja jak troche sniegu spadnie heheh w Anglii tak samo troszke posypie a tu paraliz dzieci do szkoly nie ida, ludzie z pracy uciekaja a jak ktos dojezdza z innego miasteczka to w hotelu noclegu szuka :))) sylka28H- u nas tak samo z usilowaiem siadania biedulka meczy sie niesamowicie ale za to jakie miesnie brzucha bedzie miala przy takiej ilosci brzuszkow dziennie:) M_ka- nie martw sie ze Kubus malo przybral na wadze tymbardziej ze ladnie wazy mysle ze poprostu nadszedl okres kiedy juz dzieci juz nie przybieraja tak duzo jakna poczatku... edzia 87-gratuluje udanych chrzcin i super prezentow;) napisz gdzie robiliscie imprezke po chrzcinach chodzi mi czy w domku czy gdzies w lokalu i jak mozesz to zdradz swoje menu:) ...fotelik samochodowy chcialm juz zmienic ale pan w sklepie zaproponowal by poczekac az mala bedzie dobrze siedziala bo jak narazie te co sluza od poczatku sa najlepsze w takim wieku...i narazie poczekam i jestem wlasnie na etapie szukania odpowiedniego;) kamilka ja rowniez uzywalam tego kremu diprobase ale akurat nam srednio pomogl M_ka- wiesz cos mi sie wydaje ze te sloiczki z mieskiem od czawrtego miesiaca to sa chyba tylko w anglii ale nie jestem pewna tak samo jak sloik z pomaranczem i czyms tam jescze;) migotka86- to smiesznie ze maly chce warzywka a owockow nie z tego co tutaj widzialam u kolezanek to zazwyczaj bywa odwrotnie....a waga to sie nie martw widocznie maly koszykarz nam rosnie:) i do tego spryciarz :) frania23- ja dostalam taki krem EMULSIFYING OINTMENT BP praktycznie to sama parafina z jakims dodatkiem... mala miala miejscami bardzo sucha skore wszystko jej zeszlo po tym ....czasami raz na jakis czas wyskakuja jej krostki i obawiam sie ze wtedy gdy zjem jakis nabial:( alusia06- dzieki i nie ma sprawy:) mlodziutka19- ja tez mysle ze Wiktoria poprostu ma w genach bycie szczuplutka i drobniutka ale badan nie zaszkodzi zrobic szkoda tylko ze bedzie trzeba kuc malenstwo asiorek81- ty tez sie nie martw mala waga Oli taki poprostu jej urok, tymabrdziej ze potwierdza to pediatra;)...mam nadzieje ze biedulce szybko przejdzie katar... co do zabka to ja tez juz myslalm ze malej na dniach wydzie bo rowniez wcina lapki i wszystko co uda sie wlozyc do buzi a przy tym jest bardzo marudna ale u nas go takze nie widac..kazdemu dziecku wychodzi inaczej i w roznym czasie jednemu w ciagu tygodnia a u innego trwa to kilka tygodni... brzuchacz- nastepne foteliki te od 9kilo montuje sie juz przodem do kierunku jazdy ....gratulujemy nastepnego akrobaty :) ale sie napisalam....musze skopiowac to co napisalam bo jak by mi to zniklo to bym sie troszke !!!zdenerwowala heheh zycze Wam wszystkim milej i przespanej nocki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Frania,Ilonka wysylalam wam zdjecia...Niedoszly?Wiec wysylam jeszcze raz,dajcie znac czy teraz doszly. Kamilka nasz krem to ten sam o ktorym pisala Frania23,czyli emulsifyjng ointment,prawie sama parafina.Rzeczywiscie wygladzila buzke,ale na te wyjatkowo szorstkie miejsca na policzkach srednio pomogla i doktor przepisala masc locoid lipocream.Tylko,ze my jestesmy na wyspach to wiesz tu moga byc inne leki.Generalnie wszystkie te specyfiki maja za glowny skladnik parafinke. Pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta_71
witam wszystkich hi hi [śpiacych juz pewnie] i dziekuje za odpowiedzi,Kupilam wczoraj żel i smarujemy dziasełka, zauwazyłam że jest dobrze jak nie pozwalam małej wsadzać rąk ani gryzaka do buzi bo sobie wtedy nie podraznia i mniej boli. migotka86- moja Amelka od wczoraj je zupke ze sloiczka i po trochu jabluszka z winogronami i powiem Ci że zupa SUPER zjadłaby cały słoiczek a owoce cos marnie,,,krzywi sie i wypluwa ale po troszku sie przyzwyczai pewnie. Amelka lubi : soczek Gerber jablko i jasne winogrona ----II-----II----- jabłko i czerwone winogrona ----II------II-----jabłko z rumiankiem ----II------II-----jabłko z rumiankiem i koprem ---II------II----jabłko i czerwone owoce zupka jarzynowa mus z jabłek i winogron Amelka nie lubi : soczek HIPP - jabłko z malinami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta_71
cos mnie wywalilo i musze jeszcze raz dodać Napiszcie co Wy polecacie i co wcinaja Wasze pociechy. Jeśli chodzi o spanie to Amelka idzie spac na noc ok 22.oo i spi do ok 7.00 rano potem je i znowu spi i wstaje ok 9.oo-10.00.póżniej zabawai po ok 3 godzinach idzie spac na 1-2 godz, póżniej jest spacer na ktorym nie spi tylko obserwuje ,,czasem pod koniec łapie drzemke lub cos w rodzaju czuwania .Ostatnia drzemka jest ok 18.00 do 19.00 pozniej ok 21 kompiel i 22.00 spanko. Nie wpisałam nas w tabelke ponieważ nie wiem ile wazymy ani mierzymy a wizyte mamy dopiero 31 marca. A chrzciny u nas tez dopiero jak sie ciepło zrobi ,,,chciałabym na 22 czerwca,,,zobaczymy. Pozdrawiam wszystkie ciocie i male bączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchacz słoiczki z mięsem są tu z firmy HIPP (ORGANIC) ja kupiłam warzywa z wołowinką, warzywa z kurczaczkiem i warzywa z indykiem. Czarna dzięki za dobre słowo. Dziewczyny napiszcie mi jak wy karmicie swoje dzieci, piszę tu do mamusiek butelkowych napiszcie mi ile razy dziennie mleko i kiedy słoiczek itd, chodzi mi tu o szczegóły np: 8:00 - mleko 180 ml, 13:00 -słoiczek 125 gram, proszę Was to dla mnie ważne - opiszcie mi jak wygląda wasz dzień karmienia. Jak podajecie mleko z kaszką to też napiszcie mi to dokładnie kiedy i ile ml. Dzięki - ważne!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Szymkowi wyszedł kolejny ząbek. Tym razem z przodu 2, ten który powinien być niby pierwszy :) Później coś wiecej napisze tylko musiałam się pochwalić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, melduję się dzisiaj wczoraj miałam problemy z netem i nie mogłam do was zajrzeć. Śmiałam się, bo niezłą pogodę wczoraj mieliśmy padał deszcz, śnieg i grad:-D. Za to dziś słoneczko wyszło i mam nadzieję, że do południa się pogoda nie zepsuję i zaliczymy spacer. Ja niestety ostanio troszkę zaziębiona, wczoraj czułam się fatalnie ale dzisiaj już lepiej. beti - ja też dostaję takie obiadki z Hippa, już drugą paczką otrzymalismy z próbkami, sliniaczek, książeczki, kremiki na odparzenia, balsamy aż byłam zaskoczona, oczuwiście miło :-D czarna - ja pupcie Oli też przemywam zwykłą ciepłą wodą, tylko na wyjazdy stosujemy chusteczki:-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie, Ja tylko na chwileczke, mam kongo w domu. Collinek po szczepieniu mial 40 stopni goroczki, 3 czopki dostal oczywiscie w odstepach czasowych i nadal goraczkuje, ale juz na szczescie mniej. Cala noc nie spal i w dzien tez doslownie ryczy. A jak w nocy dotknelam jego nozek to sie zwijam z bolu :( Strasznie zal mi go :( Malutek ja nie mam nadal zdjec :( niewiem czy masz dobry adres. frania@casema.nl Wieczorem moze wiecej napisze jak znajde czas. O jeszcze pytanko, czym moge zbic jeszcze goraczke, bo nastepny czopek moze dostac dopiero gdzies o 18? My dzis konczymy 4 miesiace, ale nieciekawie to u nas wyglada. Biedactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) mało mam czasu żeby do Was zaglądać bo jesteśmy w trakcie przeprowadzki na owe mieszkanko :) a wiecie jak to jest z dwójką dzieci... Mam problem bo nie potrafię ostatnio się zmobilizować do zrzucenia paru kilogramów a co za tym idzie i centymetrów więc może wspólnie się jakoś zmobilizujmy i stwórzmy sobie jakąś dietkę mam karmiących :) ale taką naszą forumową która by nam wszystkim spasowała a i efekty po niej jakieś były?? Co Wy na to?? Czekam na odpowiedź w tym temacie aaaa i poślijcie mi foty Waszych dzieciaków :) ja posyłałam przed Świętami do tych do których miałam adres mailowy:) Poprawiamy się jeszcze z Karolcią w tabelce i uciekamy na spacerek póki słonko świeci :) MAMA--------BOBAS-------UR.-----WA/WZR urodz.-----WA/WZ obecny beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm......... beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..6100g/65 cm Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......78 60g/ 68cm Edzia87.........Kevin.....5.11........3350/55cm........7 900/71cm Andzia......Izabela......06.11.......2780g/48cm........6 800g/???? dana11.....Adaś.........06.11.......2600g/52cm........63 80g/62cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........600 0/63cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 6 800g/70cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........5700 g/66cm M_ka...........Kubuś......10/11.....4410/52cm..........7 450/67cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/64cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9000 /?????? MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........67 00/?? Sylka27H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........6100 /62cm IVA25.......Marcel......14.11.......3580g/57cm........66 00g/68cm basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........6650 /65cm czarna101....Natalie...20/11.....3815/50cm........7070 g/61cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........68 50/69cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........6 550g/64,5cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........7 750/69cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany, Franiu :( Mocno przytulam Collinka 🌻 Możesz spróbować chłodnej kąpieli , szczegółów musisz niestety poszukać w necie, wiem że temperatura wody ma być ciut niższa niż temperatura ciała malucha. SPRAWDZ TO KONIECZNIE! I trzymaj sie dzielnie. A tak w ogóle - cześć wszystkim :) Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie ( z ciąży w zasadzie, czasem o sobie zdjęciami przypomnę :)) Ciągle sobie obiecuję że wracam na dobre na cafe ale ciężko mi sie zmobilizować, tak szybko piszecie, tyle Was :) że ciężko nadrobić (ostatnimi czasy komputera nie włączam codziennie). Nawet Magdę (Ozon) namawiałam na powrót, ona wróciła, ja , cóż... Magda na razie pomimo historii okołoporodowych (nie pisałam o tym, urodziła sie w zamartwicy, dostała tylko 4 punkty Apgar, potem koszmarne dwa (prawie) tygodnie w inkubatorze, pierwszy raz miałam ją na rękach dopiero po 5 dobie..., na sale dostałam ją po 10 chyba dniu, ryczę na samo wspomnienie. Po powrocie do domu tel. z Instytutu Matki i dziecka że Magda ma wrodzoną niedoczynność tarczycy (badania przesiewowe, dzięki Bogu że istnieją bo nawet nie chcę myśleć co by było gdyby ich nie było...) - wnt to kretynizm po prostu. Wtedy zniknęłam z forum. Na szczęście odpowiednio wcześnie zaczęliśmy leczenie, hormon, którego jej tarczyca nie produkuje (tyroksynę) dostaje w tabletce od 15 dnia życia, powinno być dobrze... Na początku poziom hormonów we krwi kontrolowaliśmy co 3 tygodnie (biedna mała skłuta główka, początkowo nic nie chciało lecieć, krew krzepła zanim wypłynęła z igły, pierwsze dwie wizyty w laboratorium trwały po 2(!) godziny ( a na głowie i ciałku pełno było jeszcze siniaków po pobycie na oddziale intensywnej terapii), na szczęście potem było coraz lepiej. Ostatni raz badaliśmy sie 5 tygodni temu(pierwsza tak długa przerwa), jedziemy znowu za tydzień. Brrr, odzwyczaiłam sie trochę. Była badana neurologicznie, na razie wszystko jest jak najbardziej w porządku,\"jak z podręcznika studenta\" wg pani doktor. Jupi! W międzyczasie niedożywienie (miałyśmy kłopoty z karmieniem - ironia losu, miałam spore doświadczenie, starszą córkę karmiłam ponad dwa lata, każde dziecko jest inne- przed Bożym Narodzeniem chcieli ją zostawić w szpitalu ale nie daliśmy sie. Dostała serię odżywek (100 sztuk), odciągałam moje mleko i karmiłam butelką przez prawie 3 m-ce, dokarmiałam Enfamilem bo problemy z laktacją trwały nieprzerwanie. Teraz jest tylko pierś :) I nie śpieszę sie wcale z podawaniem nowych rzeczy. Po co??? To tak w skrócie tyle co u mnie i małej. Mam trochę problemów ze starszą córką ale to już temat na osobną rozprawkę. Serdecznie pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrrr, przepraszam za literówki i styl (tj jego brak) nieskończone zdania itp. Pośpiech, jak zwykle ostatnio ;) Dopiszę nas jeszcze do tabelki, choć na razie nie znam ani obecnej wagi ani długości. Ostatnio - 5 tyg. temu - ważyła 6 kg, co do długości nikt jej nie mierzył, ze wzglęgu na bioderka acha, no tak, po drodze była jeszcze dysplazja ale jest już duuuuużo lepiej. Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA--------BOBAS-------UR.-----WA/WZR urodz.-----WA/WZ obecny beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm......... beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..6100g/65 cm Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......78 60g/ 68cm Edzia87.........Kevin.....5.11........3350/55cm........7 900/71cm Andzia......Izabela......06.11.......2780g/48cm........6 800g/???? dana11.....Adaś.........06.11.......2600g/52cm........63 80g/62cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........600 0/63cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 6 800g/70cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........5700 g/66cm M_ka...........Kubuś......10/11.....4410/52cm..........7 450/67cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/64cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9000 /?????? MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........67 00/?? Sylka27H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........6100 /62cm IVA25.......Marcel......14.11.......3580g/57cm........66 00g/68cm shenen......Magda.....14.11........3350g/54 cm........?/? :) basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........66 50 /65cm czarna101....Natalie...20/11.....3815/50cm........7070 g/61cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........68 50/69cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........6 550g/64,5cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........7 750/69cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchacz- GRATULUJEMY KOLEJNEGO ZABKA SUPER:) u nas jak jest tylko wcinanie wszystkiego co jest w zasiegu reki i oczywiscie marudzenie.... choc musze przyznac ze przez ostatnie dwa dni mala jest zdecydowanie pogodniejsza niz zeszly tydzien...co prawda Natalie bardzo marudzila a uspokoic ja mozna bylo praktycznie tylko noszac na rekach..... i byly to te dni po szczepionce ale myslice ze bol trzymalby ja przez 5 dni ? franiu23- przedewszystkim WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA COLLINKA:)....biedactwo malutkie musi sie bardzo meczyc moja mala po ostatniej tez bardzo plakala i miala goraczke ale nie az taka wysoka i przeszlo jej to w ciagu poltora dnia...a moze skoro malutki tak mocno goraczkuje warto by bylo zadzwonic do lekarza lub na pogotowie...a cos innego na zbicie goraczki to co przychodzi mi teraz do glowy to tylko zimne oklady a nawet kapiel w letniej wodzie natomiast niewiem czy do zastosowania dla takgo malucha...mam nadzieje ze szybciutko mu przejdzie..pamietaj zeby dawac jak najwiecej plynow...trzymajcie sie barbara74- z tym zmobilizowania sie to rzeczywiscie wielki trud:) ale musze przyznac ze u mnie \"cos \" sie ruszylo , chodze raz lub dwa razy w tgodniu na basenik ale to dlatego ze bardzo lubie plywac no i spedzam wtedy czas z moim starszym synkiem bo chodzimy razem wiec przyjmne z pozytecznym:) pozdrawiam i zycze milgo dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shenen - wiec witamy Cie spowrotem i mamy nadzieje ze bedziesz zaglada tutaj czesciej:)..jak czytam twojego posta to az plakac sie chce wiem co to znaczy...z moim starszym sykiem tez mialam problemy zdrowotne przez niedopatrzenie przy porodzie od trzeciego tgodnia zycia malego caly czas kursowalismy szpial lekarze i tak do pierwszego roku ale wszystko jest juz wporzadku....jak widac u Ciebie juz jest o wiele lepiej a bedzie jeszcze lepiej zobaczysz:) pozdrawiamy serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna, dziękuję :) Spadamy na spacer bo na chwilę śnieg przestał sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka30
Beti- dziękuję za odpowiedz! Jestem na liście.... nie dostałam dawno fotek więc się zaniepoiłam! Brzuchacz, Migotka- Filip też wyrabia różne numery! Staje na głowie i podnosi pupę i stara się przemieszczać na nosie do przodu( nazywamy go dżdżownicą) Fika przewroty na brzuch non stop ( już chyba od 3 tyg)! Nie mogę go położyć na macie bo od razu się odwraca- potem skrzeczy, bo mu niewygodnie!Mostki- to już standard! A mówią, że ma obniżone napięcie mięśniowe... i może być ruchowo opóźniony( ale ja z nim dużo ćwiczę...) Kamilko- dziękuję za foteczki!! Cudowne!! 13.04 mamy chrzciny!!- wkońcu udało się dotrzeć do kościoła aby zaklepać termin;-) potem 18.05 - komunia a w czewcu wesele.... Asiorku- dużo zdrówka dla Oli- ja mam katar (alergiczny) praktycznie całe życie i wiem jakie to okropne! co dopiero takie maleństwo! Franiu- współczuję... też dużo zdrówka! Myślę, że chłodna kąpiel będzie ok. Shenen!- cudownie, ze jesteś! Bardzo się cieszę, że jest dobrze! Czy mogę zapytać, jak to się stało? Poród był ciężki? Jakieś komplikacje? Byłaś po terminie.. o Filcio się obudził.. papapapap Ila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franiu - wszystkiego dobrego dla Collinka z okazji ukończenia tych 4 miesięcy, przede wszystkim zdrówka, mam nadzieję że gorączka już zeszła.🌼 shenen - witamy Cię kochana, miejmy nadzieję że najgorsze już za Wami, trzymajcie się cieplutko 🌼🌼🌼 Ja pomalutku próbuję słoiczki - jarzynowa z bobowity smakowała im bardzo, ziemniaki z dynią z hippa również, z kolei wczorajsza marchewka z ryżem nie bardzo, bo była za rzadka i Kacper się wściekał że mu chyba za szybko przelatuje przez buzię - podałam więc z butelki przez smoczek i był zadowolony. Ale narazie nie mam zamiaru codziennie podawać, poczekam do tego ukonczonego 6 miesiąca, skoro karmię swoim mlekiem, wieczorkiem porcja sztucznego. I jeszcze zapytam doświadczone mamusie w dokarmianiu - jaką kaszkę na noc najlepiej - jaka firma rodzaj smak Brzuchacz - dobrze że mi powiedziałaś że z hippa w tej ulotce jest kupon na drugą paczkę, bo nawet tam nie zaglądałam. Mało tego wyrzuciłam te ulotki z drugiej paczki, bo stwierdziłam że podwójne mi nie są potrzebne. Oj sierotka ze mnie, szkoda tego jednego kuponu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, najpierw chciałam zaapelować, że nie dostałam nowych zdjęć maluszków, więc jeżeli to nie problem to się także przypominam. My ostatnio mało pstrykamy fotek, ale postaram się coś dziś wieczorkiem wysłać, parę adresów dodałam do skrzynki, ale mimo to jeżeli któraś z was nie dostanie to niech się przypomni podeślę pozniej. Kupiłam dzisiaj soczki z HIPPa, i mam pytanie kiedy podajecie soczek, a kiedy herbatkę? , z początkiem kwietnia chce zacząć nowości wprowadzać. Shenen - smutne te twoje przeżycia, ale fajnie, że już dużo lepiej i zaglądaj do nas jak często czas Ci pozwoli. Dodam, że mam dwie znajome, które też miały przykre doświadczenia szpitalne przy swoich dzieciach i to takie wywarło na nie wpływ, że nie chcą mieć kolejnego dziecka, boją się powtórki:-(. No i koniec pisania, mała wzywa, pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×