Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

pytanie ogólne: czy wasze dzieci też nie chcą siedzieć na pupie i jak tylko mogą podeprzeć o coś nóżki to się prężą i chcą koniecznie stać???????? Bo mój Kuba tak właśnie ma!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka30
Witam, Asiorku- Filipowi się też poprzestawiało!!! Karmię go ostatni raz ok 23ciej- zawsze potem budził się między 4 a 6stą, a teraz.... budzi się o 1szej, potem o 3, potem to już co godzinę!!! PADAM NA PYSK! Do tego mam masę załatwiania... komunia córki, chrzest, chcemy kupić działkę, lekarze itp.. Czarna- moja córka chodzi sama na basen;-) jest 150 m od nas. Ja też z nią chodzę ale nieregularnie. Potrafi tam siedzić ze 2 h w wodzie! Nieźle sobie już radzi z pływaniem, nurkuje po przedmioty, skacze ze słupków. Normalnie SZOK! Filip to też "wodne dziecko"- kąpiemy już go w dużej wannie!Kupiłam taki foteik kąpielowy. Normalnie robi taaaaką " burzę" hihihihi macha rączkami, nogami- wszystko zalane!Ma przy tym taki usmiech, ze wszystko wybaczam! Migotko- czy TY mieszkasz w drewnianym domu? takim typowym dla skandynawii? pozdrawiam Ilonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mka- dokladnie tak samo. jak sadzam na kolankach to musze uwazac zeby stópki niczego nie dotykały bo jak mala poczuje stały grunt pod stópkami to się gwałtownie pręży, pupę podnosi do góry jakby chciała wstawać:) To chyba naturalny odruch...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz w domku po wizycie :) Byla inna pani doktor naszczescie :) Dostalismy tlusta masc i olejek do kapieli. Collin ma egzeme , moj maz ma straszna alergie na pylki i podobno ta alergia, egzema i jeszcze astma pochodza z tej samej rodziny. Pani doktor mowila rowniez, ze jedzenie nie ma wplywu na te egzeme. Powiedziala, ze najlepsza w takim wypadku bylaby masc na sterydach, ale nie zapisuje tego malutkim dzieciom, wiec dostalismy inna tlusta masc. Mnie sie cos zdaje, ze to jest cos takiego jak u nas to AZS, oni tu wszystko na skorze nazywaja egzema. MAly powinnien z tego wyrosnac. Mam nadzieje, ze to cos pomoze. A jeszcze zmienilam sobie tabletki anty, bo wczoraj wzielam ostatnia table w tym cyklu, a juz od srody miesiaczkuje. Teraz mam takie, ktore sie bierze bez przerwy. Niewiem zobaczymy jak mi beda sluzyc. Ilonka i inne dziewczyny, ktore maja wanne zamiast prysznica. Strasznie Wam zazdroszcze :( Ja tez chcialabym wanne dla Collnka, bo on uwielbia w niej siedziec, a prysznic niestety go straszy :( Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, czytalam ze dzieci karmione piersią ktore poczatkowo przesypialy noc, po czwartym miesiącu zaczynają znowu sie budzic w nocy na jedzenie bo w tym okresie jest przyspieszenie rozwoju mózgu a w mleku nocnym znajduje sie dużo nienasyconych kwasów tłuszcz. ważnych dla rozwoju mózgu i żeby nie walczyć z tym nocnym jedzeniem aż do siódmego miesiąca. Moja od dawna przesypia noce ale teraz czasami budzi sie koło pierwszej w nocy, ja wtedy jeszcze nie śpię siedzę w necie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonka----------> jak ten fotelik wygląda??? - proszę prześlij mi foto na @, tutaj widziałam taki w tesco, ale nie wiem czy kupić, napisz ile lejesz wody do wanny???? I jak go myjesz??? w tym foteliku da się go dokładnie umyć??? Proszę o odp. bo my kąpiemy Kubę jeszcze w wanience, która jest taka malusia :( i strasznie niewygodnie mu tam biedaczkowi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! Dzisiaj byliśmy na usg główek kolejnym już z kolei, chyba czwartym, wszystko ok, u Natalci już super, u Kacpra też lepiej, ale za miesiąc do kolejnej kontroli. Ja i moja córeczka jesteśmy przeziębione, tylko czekać aż Kacper też dołączy. Czuje się kiepsko, najchętniej połozyłabym się pod koc, ale to niemożliwe. Męża znowu do środy wieczora nie ma, a ja sama musze walczyć. Dzisiaj mam urodzinki, już 27, a tu żadnej radości przy tym choróbsku. Nie mam juz siły pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka30
M-KA- przesyła zdjęcie podobnego do mojego- je kupiłam w SMYKU ZA 14.99ZŁ http://www.allegro.pl/item319568207_fotelik_do_kapieli_balbinka_nowy.html sa jeszcze inne- bardziej wypasione na www.quelle.pl za nawet 140 zł.... Umyć maluszka można- do mycia plecków - trzeba go jednak z fotelika zdjąć. Postaram się przysłać zdjęcie Fila w kąpieli- zobaczysz ile wody leję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Pisałyście o zielonych kupkach waszych pociech....Mnie pediatra uspokoiła,bo powiedziała,ze po sztucznym mleku z reguły kupki mają zielonkawe zabarwienie a najbardziej po mlekach hypoalergicznych tych z oznaczeniem HA ale także po Nutramigenie,Bebilonie Pepti itd... Iza też robi zielone kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti kochana wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek :) Pociechy z maluszkow:) oraz spelnienia wszystkich marzen. A to chorobsko to opedzam od Was AAA kysz!!!!!!!!!!! Trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, okna pomyte, podłogi popastowane, chwilka na kawę i czekam na męża o Olusie:-D. Padam na łep, naprawdę... M_ka- bardzo fajny twój opis porodu, taki rozczulający:-D, fajnie mieć z tego dnia miłe wspomnienia. Moja Ola też ostatnio o nóżki się opiera, tak jakby mostek chciała zrobić:-D. podobno jest to wstępem do przewrotu, co mnie cieszy bo moja jeszcze się nie przewraca. asiorku - zgodzę się z franią, ja też mam stały rytm dnia codziennie o tej samej porzę wszystko się odbywa, czasami jak wyjedziemy z Olą w niedzielkę to jest bardziej marudna, chyba nie wie co się dzieję, może ustalenie takiego rytmu pomoże. beti - wszystkirgo najlepszego z okazji urodzinek, na pewno mąż uczci je w środę jak będzie z wami:-D. andzia - mój lekarz mówił, że po nutramigenie kupka jest szarawa, ja podaję nutramigen i faktycznie takie one są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, mam małe zamieszanie z netem, bo przenosimy się z jednego kompa na drugiego i sieć z kabla na bezprzewodową, trochę z tym zamieszania i śmiechu jest;-). Beti - wielu radości i uśmiechu! frania - mnie też korci słoiczek, ale jako mama głównie cyckowa mam troche czasu, na razie do 30ml soczku dołaczyła inna nowosc - kaszka ryżowa podawana łyżeczką, Karola ma przy niej dużo zabawy;-) a z butli tylko raz ją pociągneła, zdecydowanie woli łyżeczkę choć z niej wypluwa i się smieje. nastepne bedą warzywka, ale to dopiero za 2-3 tygodnie najwczesniej, najpierw oswajany sie z łyżeczką. dziś młoda odpadła przed 21, mało z cyca pociagneła i musze leciec zaraz po laktator, aż sie boje, o której obudzi sie w nocy i rano... mamy nową umiejętność - od kilku dni Karolka fika z pleckow na brzuszek, na razie jeszcze nieporadnie, ale juz kilka razy zostawiłam ją w łóżeczku i macie na pleckach a znalazłam na brzuszku, dużo też obraca się na boki i w ogóle nieźle się przemieszcza, już się jej nie da zostawić na łóżku, chyba,że zasnie, ale i tak latam sprawdzać co kwadrans czy gdzieś nie zalunatykowała;-). Ostatnio ćwiczyłam z nią delikatne turlanie, myślę,ze to ją rozruszało. Teraz się wscieka, bo chce już siedzić a jeszcze nie umie no i nie bardzo może, usiłuje sie chwycic wszystkiego, czego sie da,żeby siętylko podniesc, co prawda zaczeła robić brzuszki jak miała 2,5 miecha, ale teraz to już inwazja mocy. spadam do laktatora... miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:) Widze ze w temacie sluzba zdrowia...wiec tak jak wspominaly dziewczyny... w UK jest roznie z tymi lekarzami, praktycznie to widzi sie tylko lekarza rodzinnego a zeby spotkac sie z specjalista to..raczej mozna pomarzyc...najdziwniejsze jest jak prubujesz np. umowic wizyte gdy nagle rozchoruja sie dzieci a pani w przychodni przyjmuje \"zgloszenie\" i kaze czekac az lekarz zadzwoni do domu, ktory przeprowadza z toba wywiad po czym decyduje czy potrzebna ci wizyta u niego czy nie...zdarzalo sie iz lekarz potrafil przypisac recepty nie widzac nawet pacjenta (naszczescie mnie to jeszcze nie spotkalo) zreszta tutaj na co bys nie chorowal czlowieku lekarz przypisze paracetamol ;)...chc moze to wcale takie nie zle bo z tego co pamietam to w polsce nagminnie faszerowali nas antybiotykami nawet na niewielkie przeziebienie... co do porodu to jestem jak najbardziej zadowolona z opieki...choc czesto sie zdarzalo ze znajome narzekaly na angielskie polozne ...wydaje mi sie ze to kwestia tego na jaka osobe trafimy tak samo mozemy trafic na mila i sympatyczna opieke w UK jak i w PL czy gdzies indziej i oczywiscie odwrotnie:) co do kupek to u nas w ostatnim czasie rowniez pojawily sie zielonkawe i jak narazie caly czas sa takie a przypomne ze karmie piersia wiec w naszym przypadku nie jest to przez hiperalergiczne mleka.. jutro idziemy na trzecie szczepienie ale chyba najgorsze bo beda trzy szczepionki naraz ..pewnie bedzie niezly krzyk:( ale jak narazie to ostatnia nastepna dopiero w 13-miesiacu zycia... chcialam jeszcze napisac ze my rowniez mamy staly rytm dnia (stosowany rowniez przy pierwszym dziecku) i to naprawde dziala co prawda moze to sie wydawac nudne codziennie tak samo ale naprawde warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonka---> dzięki za fotelik, czekam na fotki z wanny :) Hihihi -------> Czarna z tym paracetamolem to święta prawda :) moje dziecko miało katar to dostał receptę na paracetamol, jak był na pierwszej szczepionce to na \"niespokojność\" po zastrzyku dostał paracetamol i dzisiaj idziemy na trzecią szczepionkę i muszę powiedzieć lekarzowi, że od tygodnia łapie się za lewe ucho i jak myślicie co nam przepisze???? Heh - dam znać po powrocie!! Dziewczyny co do kupek to mam pytanie czy to normalne, że po marchewce kupka jest marchewkowa - ale to dosłownie tak, że miejscami to wygląda jakby ta marchewka przeleciała tylko przez brzuszek na pieluszkę - czy to normalne???? Jak to u was wygląda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti bidulko dużo zdrówka dla was 🌻 ja się dołączam do przepędzenia choroby - AAAAAAAAAAAAAAA SSSSSSSSSSSSSSIIIIIIIIOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!! Ilonka---> dzięki za fotelik, czekam na fotki z wanny :) Hihihi -------> Czarna z tym paracetamolem to święta prawda :) moje dziecko miało katar to dostał receptę na paracetamol, jak był na pierwszej szczepionce to na \\\"niespokojność\\\" po zastrzyku dostał paracetamol i dzisiaj idziemy na trzecią szczepionkę i muszę powiedzieć lekarzowi, że od tygodnia łapie się za lewe ucho i jak myślicie co nam przepisze???? Heh - dam znać po powrocie!! Dziewczyny co do kupek to mam pytanie czy to normalne, że po marchewce kupka jest marchewkowa - ale to dosłownie tak, że miejscami to wygląda jakby ta marchewka przeleciała tylko przez brzuszek na pieluszkę - czy to normalne???? Jak to u was wygląda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti bidulko dużo zdrówka dla was 🌻 ja się dołączam do przepędzenia choroby - AAAAAAAAAAAAAAA SSSSSSSSSSSSSSIIIIIIIIOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!! Ilonka---> dzięki za fotelik, czekam na fotki z wanny :) Hihihi -------> Czarna z tym paracetamolem to święta prawda :) moje dziecko miało katar to dostał receptę na paracetamol, jak był na pierwszej szczepionce to na \\\\\\\"niespokojność\\\\\\\" po zastrzyku dostał paracetamol i dzisiaj idziemy na trzecią szczepionkę i muszę powiedzieć lekarzowi, że od tygodnia łapie się za lewe ucho i jak myślicie co nam przepisze???? Heh - dam znać po powrocie!! Dziewczyny co do kupek to mam pytanie czy to normalne, że po marchewce kupka jest marchewkowa - ale to dosłownie tak, że miejscami to wygląda jakby ta marchewka przeleciała tylko przez brzuszek na pieluszkę - czy to normalne???? Jak to u was wygląda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti bidulko dużo zdrówka dla was 🌻 ja się dołączam do przepędzenia choroby - AAAAAAAAAAAAAAA SSSSSSSSSSSSSSIIIIIIIIOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!! Ilonka---> dzięki za fotelik, czekam na fotki z wanny :) Hihihi -------> Czarna z tym paracetamolem to święta prawda :) moje dziecko miało katar to dostał receptę na paracetamol, jak był na pierwszej szczepionce to na \\\\\\\"niespokojność\\\\\\\" po zastrzyku dostał paracetamol i dzisiaj idziemy na trzecią szczepionkę i muszę powiedzieć lekarzowi, że od tygodnia łapie się za lewe ucho i jak myślicie co nam przepisze???? Heh - dam znać po powrocie!! Dziewczyny co do kupek to mam pytanie czy to normalne, że po marchewce kupka jest marchewkowa - ale to dosłownie tak, że miejscami to wygląda jakby ta marchewka przeleciała tylko przez brzuszek na pieluszkę - czy to normalne???? Jak to u was wygląda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana11
Witajcie dziewczyny!!! Cieszę się, że wreszcie na was trafiłam, bo fajnie się czyta wasze przeżycia tym bardziej, że dotyczą tego co w moim życiu teraz najważniejsze. Ja też staram się wprowadzić ten rytm w ciągu dnia. Jak jesteśmy w domu to nawet nam to wychodzi, gorzej jak gdzieś pojedziemy. Dzisiaj mały obudził się o 2:00 w nocy na karmienie i wzięłam go do siebie. Wyobraźcie sobie, że do rana ssał pierś. Jak marudził to tylko mu cyca zmieniałam. Nie wiem, może to okres jakiegoś intensywnego wzrostu??? Czy wasze dzidzie łapią już w rączkę grzechotkę? Czy umieją bawić się gryzaczkiem? Bo nam jakoś słabo to wychodzi. *andzia* - mój synek urodził się 06.11.2007 o 8:45. Sylka28H - wiem co czujesz na tych spacerkach i ten pomysł z poduszeczką chyba dobry. Ja gondolę juz odstawiłam. Jeździmy w spacerówce. Ustawiam ją na najniższy poziom i mały prawie leży ale nie tak zupełnie płasko. I teraz jest zadowolony. A pierwsze pojawia sie ząbek na dole po stronie lewej. Kamilka81 - chyba powinniście ćwiczyć leżenie na brzuszku. Kładź dzidzię na brzuszku i pomagaj jej, ustawiaj odpowiednio rączki, żeby się podpierała. Mój mały jak go położyłam na brzuszku to leżał zupełnie płasko, wcale nie podnosił główki. I tak było długo. Aż pewnego dnia jak go położyłam to zadarł ją tak wysoko, że aż byłam w szoku. Teraz przewraca się czasami na plecki. Frania23 - Ja też się spieszyłam z tym dokarmianiem i teraz trochę żałuję, bo ja poszłam w odstawkę. Jak sie zdecydujesz to pierwszego dnia daj łyżeczkę, drugiego dwie, trzeciego trzy i obserwuj. Ja zaczynam od pojedynczych owoców i warzywek. Jaka maść lekarz przepisał Ci na tą egzemę? asiorek2 - Jak mały się uśmiech to tego ząbka tak bardzo nie widać, bo on dopiero tak ze 2 mm wygląda z dziąsełka. Ale czuć go na palcu strasznie. kamelle - świetna historia z tą zabawą w autko. Podziwiam. Może spróbuj podać dzidzi ciut cieplejsze mleczko. U mnie to pomogło i kupki są żółciutkie. M_ka - Z tym podpieraniem się nóżkami i dodatkowo zapieraniem to zgroza. Mój maluszek upodobał sobie ten ogranicznik z przodu wózeczka. Kładzie na nim nóżki i pręży się jak strunka. To samo jest przy zmianie pieluszki. Jakby miał zamiar zrobić mostek. A z tą witaminą D3 to uważaj na dawki: Vit. D3 - 15000 j.m /ml Devikap - 15000 j.m/ml Vigantol - 20000j.m/ml Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana11
M_ka - po marcheweczce w kupce są jakby kawałki niestrawionego warzywa. I kolor jest inny, także to chyba normalne. Też miałam wrażenie jakby pół tego co dałam maluszkowi przeleciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, że tyle razy zaistniałam ale to wina mojego cholernego kompa albo internetu :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Dana - dzięki to już się nie martwię 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki! Mam nowa ksywe dla mojego synusia-zmijka:-)Jak go klade na przewijaku,to na chwile nie mozna spuscic go z oczu,bo tak sie kreci.a z tym podnoszeniem pupy,to w tym wieku ponoc normalne,bo dzieci zaczynaja robic tzw.mostki.Xavciu tez od tygodnia zaczal:-) ale jestem szczesliwa!chyba nikt mi nie wierzy jak bardzo!nareszcie znalazlam cos na ta szorstka skore Xavcia!w tamtym tygodniu przyszla do mni ereklama z Penatena i w tym kupon na balsam i zel do kapieli -penaten soothing naturals.rewelacja!juz po 2-3 zastosowaniach skora zrobila sie prawie jedwabna!a nic wczesniej nie pomagalo.zadne drogie masci i kremy z apteki!a to wcale nie jest takie drogie-bo kosztuje miedzy 3,a 4 euro. odnosnie kupki,to tez znalezlismy na nia sposob-jabluszko.odkad zaczelam podawac je malemu,zacual regularnie sie wyprozniac-codziennie,a dzis juz ta kupka nawet miala normalny kolor.i tutaj mam pytanko-po jakim czasie zaczelysci epodawac dzieciom caly sloiczek?bo ja na razie pozostaje przy polowie sloiczka,choc spotyka sie to z protestem malego,bo z niego to chyba taki maly-sloiczkozerca nam rosnie:-) pozdrowienia dl amamus i buziaki dla bobaskow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.. Małą zajmuje się dziadek więc mam chwilkę żeby wejść do was. Dzisiaj wizyta u denstysty , tak tego nie lubię. Jest to dla mnie ból niedowytrzymania , lżejszy był poród niż to- może to śmiesznie brzmi ale bardzo się boję dentysty. Czy wam też tak wypadają włosy? Ja cały czas karmię piersią, powoli zaczynam wygladać jak chudzielec, chociaż w ciaży przytyłam ponad 20 kg. Nie wiem już czy te wypadanie jest związane z tym że karmię czy z tym że już tyle schudłam. Zaznaczam , że się nie odchudzam , tylko waga sama spadła. Jeśli chodzi o przwracanie się , to niestety ale moja Wiktorcia nie potrafi tego mimo, że ładnie leży na brzuszku i jest bardzo drobniutka (to chyba po mamusi ;-)). Ale grzechotkami ładnie się bawi, wystarczy pokazać jej grzechotkę a ona już rączki do góry i chce łapać. Potrafi już trzymać je i potrząsaći świetnie się przy tym bawi i ,,gada\'\'. Moja mała też ma egzemę, ale są różne postaci tego akurat moja ma atopowe zapalenie skóry i zapewne jest to związane z moim pokarmem. Ale wydaje mi się ze też jest to spowodowany kontaktem z róznymi rzeczami np. pościelą, wypraną w innym proszku , wełną czy też pierzem. Ale to narazie moje spostrzeżenia nie jestem pewna . Natomiast mi właśnie na zmiany skórne przepisała Triderm to jest maść ze sterydami w niewielkiej bezpiecznej ilości i oczywiście nie mogę smaroważ tego na twarz, przepisała maść natłuszczającą robioną w aptece, i Atarax syrop żeby mała się nie drapała i przed snem smaruję ją jeszcze Emolium kremem, i wiecie,co wam powiem jej cera jest śliczna, żadnej krostki, mała od razu weselsza, bo nic ją nie swędzi. Od urodzenia nie miała tak gładkiej cerki jak teraz. A i zapomniałam dodać , że kąpię ją w emolientach czyli olejkach z parafiną przynajmniej 10 minut. No i oczywiście na moje nieszczęście zero nabiału. Ale dla dziecka jestem w stanie się poświęcić. Dzisiaj idę też na solarium muszę troszkę zadbać o swoją skórę, bo blada się zrobiłam od tego braku słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) M_ka- my dzisiaj tez na szczepionke ;) a mielismy dzisiaj z rana niezla przygode;) najpierw zadzwonil maz ze zapomnial zostawic klczykow od samochodu ale ze sa zapasowe w szafce wiec spoko...wyszlam z domu stoje z fotelikiem przy samochodzie prubuje go otworzyc a tu okazuje sie ze baterie siadly i centralny nie dziala-drzwi zamkniete...pomyslalm trudno pogoda ladna do szkoly niedaleko wezme wozek i sie przejde i w tym momencie gdy syn zatrzasnal drzwi uswiadomilam sobie ze nie mam kluczy do domu ( jedne byly przy kluczach ktore wzial maz a drugie zostaly w torbie przy wozku) w tym momencie to sie naprawde przestraszylam i co teraz !!! tymbardziej ze syn sie bardzo spieszyl do szkoly bo mial z samego rana \"apel\" w ktorym wystepowal i mial kwestie mowiona ... na cale szczescie otworzylam samochod \"recznie\" ryzykujac ze wlaczy sie alarm a ja nawet nie mialam i nie mam pojecia jak go sie wylacza ;) mialam tez telefon przy sobie co zalatwilo reszte sprawy -zadzwonilam po meza ktory podrzucil nam klucze a my przez ten czas posiedzielismy w szkole i ogladnelismy wystep syna :) :) niestety uciekam bo mala zamiast spac o tej porze jak zawsze juz sie budzila i jest bardzo marudna;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlodziutka_19- mi tez wypadaja wlosy, znajome mowily ze im po ciazy tez wypadaly wiec chyba jest to normalne i zwazane z hormonami a co do wagi to pamietam ze przy pierwszej ciazy rowniez duzo spadlam z wagi az do 44 kilo robilam nawet specjalnie wszystkie badania bo sama sie przestraszylam ale wszystko bylo ok widocznie taki urok;) nie jestem pewna czy karmiac piersia mozna chodzic na solarium moze zanim pujdziesz zasiegnij na ten temat informacji lub poprostu zakryj piersi podczas opalania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlodziutka - mi też włosy wypadają, normalnie pełno ich wszędzie, na ubraniu, w umywalce, w wannie. Mam je długie do ramion i takie długie wszędzie leżą. A szczotka ( niedawno kupiona) taka była pełna moich włosów, że musiałam zmienić bo umyć i wyczyścić ją z tych włosów nie dało rady. Wiem, że to normalne po ciąży. Może kup sobie jakieś witaminki. Chociaż ja biorę i nie wiem czy one coś dają bo włosów pełno:-(. Moje problemy z włosami zaczęły się jakiś m-c temu, wczesniej rosły zdrowo na głowie i się jej trzymały:-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlodziutka ciesze sie, ze sie cera Wikusi poprawila. Nie wiem niestety co i jaka masc jest lepsza, sama na wlasne ryzyko boje sie smarowac czymkolwiek. Zaufalam tej lekarce, nie wiem zobaczymy. Jak nie pomoze to mnie napewno jeszcze ona nieraz zobaczy. Mojemu Collinkowi jeszcze narazie nic nie pomoglo :( A cera jest naprawde brzydka, z jednej strony nawet jest otwarta ranka:( Strasznie sie boje. Dodam, ze maly tego wcale nie drapie, mysle, ze on tego nie czuje. Czarna niezla przygoda z autem ;) Powodzenia dziewczyny dzisiaj na szczepieniach, ja mam za tydzien i juz sie boje jak niewiem:( Kamelle moj Collinek tez juz od jakiegos czasu takie mostki robi, smiesznie to wyglada. Fajnie, ze znalazlas dobry srodek na skorke Xawcia. Ja uzywam Natusan to jest rowniez od Johnson & johnson, ale nie zauwazylam poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dana dziekuje za rade o dokarmianiu. Co do tej masci to nigdy o tym nieslyszalam. Na opakowniu napisane jest Lanelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna na solarium, ja juz chodzę , wcześniej wypytałam doświadczone mamy karmiące, piersi można zakryć pieluszką ale nie dlatego że mleko się zepsuje :) tylko po prostu trzeba tę skórę na piersiach oszczędzać bo po ciąży jest zcieńczona i bardziej wrażliwa na opalanie. Co do marchewki w kupie to jest to normalne bo na początku dziecko nie ma wszystkich enzymów potrzebnych do trawienia \"nowości\" one sie powoli uaktywniają, z czasem marchewka będzie coraz bardziej strawiona, tylko ważne jest żeby na poczatek dawać małe ilości szczególnie jesli sie widzi ze maluszek nie jeszcze tego trawi. Popisałabym więcej ale właśnie mialam kłótnie z mężem, on zabrał malutką i sie zamknęli w pokoju, powiedział: \"tylko ona mnie kocha w tym domu\". Trochę odetchnęłam, uspokoiłam się i chyba pójde go przeprosić, choć to on zawinił, ale nie lubię tych \"cichych dni\" przy dziecku, taka niezdrowa atmosfera potem sie małej udziela i jest marudna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila - zgadzam się dziecko wyczuję atmosferę w domu i jest marudne lub płacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×