Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Anetko przepraszam z okazji ukonczenia 4 miesiaca oczywiscie 🌻 🌻 🌻 Gula ze mnie :( Wzetko dla Wiktorii moc zyczen z okazji ukonczenia 5 miesiaca 🌻 🌻 🌻 Co za gafa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STO LAT!!!Dla naszych Jubilatek: Amelki i Wikusi :) 🌻 (serce] My na chwile, bo zaraz idziemy do dziadkow (dzis w ogole jestesmy caly dzien na dworze, tak jest ladnie). Przy okazji zapytam: czym moge Olkowi przemyc, posmarowac zadrapanie na czolku (kurcze, jak mu te pazurki szybko rosna)? czy moze nic nie ruszac? Nie jest to jakas gleboka ranka, ale ja widac :( I jeszcze moje wlosy: narzekalam, ze wypadaja, a teraz patrze w lustro i po umyciu widze,...ze zaczely mi sie krecic :) Jupi!!!bede miec naturalne loki :) Buziole :) I \"yyyyy\" od Olka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka moc zyczen dla Kubusia z okazji ukonczenia 5 miesiaca 🌻 🌻 🌻 🌻 Buziaki dla niego cmok cmok cmok 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie:) Jestem tutaj pierwszy raz ale bardzo mi się spodobało to co piszecie i wogóle pomysł wymianiania tutaj poglądów, doświadczeń. Mamusie widze że wpośród Was sa już mamusie pracujące, przede mną to za miesiąc. Znalazłam juz opiekunkę dla mojej córeczki. Tylko mam obawy, ponieważ wybrałam bardzo młodą dziewczynę, ma 21 lat, z tego co mi wiadome opiekowała się już jednym dzieckiem przez dwa lata. Niestety osoba ta pali papierosy, mimo jej obietnicy że nie będzie paliła przy mojej małej mam obawy, doradźcie Drogie Mamy co robic, czy poszukac nie palącej niani do dziecka?? Moze któraś z Was ma tez podobny problem. A i jeszcze jedno czy pozwlać niani na zabieranie dziecka do swojego domu lub na spotkania ze znajomymi w czasie opieki nad małą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frania - dziękujemy 🌻👄 Dziewczynki ja tylko tak na chwilkę - nie mam czasu i siły aby was poczytać i cosik skrobnąć, chyba mnie dopadło wiosenne przesilenie :( dosłownie padam a mały jak na złość bawi się w najlepsze i nie zanosi się na sen!!!! Dziękuję za fotki doszły wszystkie napiszę więcej jutro - zmykam bo cosik synuś marudzi - buziaczki i papapaa I życzonka dla pozostałych dzisiejszych jubilatów 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
życzenia dla Amelki, Wikusi i Kubusia! monika -- jeśli masz obiekcje,poszukaj innej niani,ale tej nie spławiaj póki nie znajdziesz nowej... moja niania, która zacznie z nami pracę od sierpnia /teraz ma innego dzieciaczka/ pytała,czy może brać mała do siebie, na działkę itp. umówiłyśmy się,że najpierw pójdziemy tam razem,żebym wiedziała,w jakich warunkach będzie Karolka przebywała i że będzie wtedy z nianią co najwyżej jej rodzina z którą mieszka. co do spotkań ze znajomymi miałabym obawy, poczekaj aż pani trochę popracuje zanim się zgodzisz,poza tym jeśli nie znasz tych ludzi,to nie wiesz jak córcia zaraeguje na nowe osoby a maluchy bywają bardzo wrażliwe na nowe twarze. zastanów się jakie chcesz ustalic granice i powiedz jej jakie masz oczekiwania, masz prawo nie zgodzić się na spotkania ze znajomymi, szczerze mówiąc ja bym się nie zgodziła,płacisz za należytą opiekę nad dzieckiem,a nie za to,że przy okazji popierduszek ktoś zerknie kątem oka na Twoją córeczkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No masz ci los :( A to wszystko dlatego, ze M-ki i Kubusia nie mam jeszcze w mojej slynnej tabeleczce co by o czyichs swietach nie zapomniec :) Poprawiamy sie i dla Kubunia duuuze 👄 a Olo jeszcze cosik ekstra Koledze na Bobasach skrobnal :) A ja jak zwykle przy kompie :) Mialo byc fajnie, ale Mezu sie nie mogl na mnie doczekac i usnal. A ja sie specjalnie na bostwo w lazience robilam... Ech, faceci :( Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, jeszcze nie nadrobiłam zaległości w czytaniu, ale pozniej to zrobię, my będziemy chcieli kupić pozniej samą spacerówkę dla małej, mimo że mam wózek dwufunkcyjny, bo niestety jak jest przestawiony na spacerówkę to bardzo się go zle prowadzi, teraz żałuję bo mogłam wózek głęboki odziedziczyć po dzieciach siostry a zainwestować w dobrą spacerówkę, spacerówka na dłużej służy. No, ale uczymy się na błędach. Dziś wybieramy się kupić jakieś krzesełko dla małej, może karmienie pojdzie mi sprawnie. Mam do was pytanie, dziewczyny ile zjadają wasze maluszki tych obiadków, marchewek i jabłka? No i jak spieracie tę marchewkę, bo mi nawet vanisch nie pomaga i parę bluzeczek wylądowało już w piecu:-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno pytanie czy na topiku będą mamy, które będą na urlopie wychowawczym, czy wszystkie wracają do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana11
Witajcie!!! U mnie z opiekunką już ok, maluszek się przyzwyczaił, także w poniedziałek wracam do pracy. Adaś drugą noc przespał od 20:00 do 5:00. Jestem bardzo zadowolona, mam nadzieje, że to nie incydentalny przypadek. Mój synuś stał się ostatnio bardzo pogodnym, roześmianym dzieckiem. Aż miło popatrzyć. Od razu mi lżej na duszy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Na początku wszystkiego najlepszego dla malutkich solenizantów!!! Niech rosną zdrowe!!! monika2700 co do palenia- ja sama palę... ale wiadomo przy dziecku nie i myślę że jeżeli twojemu dzidziusiowi nie będzie przeszkadzał zapach papierosów to nie ma powodów żebyś rezygnowała z tej opiekunki, zwłaszcza że powiedziala ze [rzy dziecku nie będzie paliła. takie jest moje zdanie. sprawdzisz ja czy mowi prawde.ja gdy zapale to jakis czas staram sie nie blizac do malego i zaraz myje rece. dziewczyny kevinek je coraz lepiej, wchodzi mu duzo lepiej nan 2 niz nutramigen. bedzie dobrze! czy ktos nie chce kupic nutramigen 1? mam 4 cale opakowania. czy ktos jeszcze karmi tym mlekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA--------BOBAS-------UR.-----WA/WZR urodz.-----WA/WZ obecny beti26..........Kacper....23/10.....2660g/52cm.........7 800g/64cm beti26..........Natalia....23/10.....2270g/49cm......... 6900g/61cm Asiorek2.. Aleksandra….25.10………2900g/55 cm………..6300g/66 cm Kamilka81......Karina.....4.11.......2880g/54cm.......78 60g/ 68cm Edzia87.........Kevin.....5.11........3350/55cm........7 900/71cm Andzia......Izabela......06.11.......2780g/48cm........6 800g/???? dana11.....Adaś.........06.11.......2600g/52cm........63 80g/62cm Młodziutka....Wiktoria...7.11......3400g/54cm........600 0/63cm Migotka........Olek........8/11......3750g/52cm......... 6 800g/70cm Wzetka........Wiktoria..10/11.....3360g/57cm........6300 g/69cm M_ka...........Kubuś......10/11.....4410/52cm..........7 450/67cm bebolek20.....Fabian.....12/11.....3065,50cm..........66 50/68cm Brzuchacz....Szymek.....12.11.....4000/57cm.........9000 /?????? MALUTEK1....Aleksandra....12.11.....2820/56cm.........67 00/?? Sylka27H....Aleksandra....12.11...3450/54cm.........6100 /62cm IVA25.......Marcel......14.11.......3580g/57cm........66 00g/68cm shenen......Magda.....14.11........3350g/54 cm........?/? basik74........Karolinka..16/11.....3310/55cm.........66 50 /65cm czarna101....Natalie...20/11.....3815/50cm........7070 g/61cm joy76..........Karolinka..21/11.....3550/54cm.........68 50/69cm Sara2..........Piotruś.....25/11.....4100/56cm.........7 570g/63cm Frania23......Collin.......27/11.....3960g/54cm........6 550g/64,5cm kamelle......Xavier.......28.11......4100g/55cm........8 400/69cm Aneta_71….Amelia……….10.12… …..3580/57cm…………..7910/70cm dla przypomnienia tabelka!! nowe mamausie powpisujcje się. kochane a mnie dopadła ostra grypa żołądkowa... a na dodatek mały tak straznie przeżywa te ząbki a nadal nic mu niewyszło:( normalnie czasami to płacze razem z nim:( tak mi go szkoda.. czopki działąją po około godzinie... a przez tą godzine to on się tak meczy:( oj ide troszkę na rowerek pojeździć póki spi sto lat dla wczorajszych solenizantów: Wiktoi , Kubusia , Amelki buziaki dla dzieciackó i uściski:) pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie, Dana suprer, ze Adas sie przyzwyczil do opiekunki. No i gratuluje przespanej nocki. Moj maly spal przez tydzien od 20 do 7 rana, ale to sie szybko skonczylo i teraz nawet 3 razy do niego wstaje:( Sylka ja bede narazie w domciu z malym :) Co do plam z marchewek to jezeli odrazu zamoczysz o potem wypierzesz w vanishu to powinno zejsc. Mysmy wczoraj kosztowali gruszke ;) Ja dopiero rozpoczynam dokarmianie, wiec podawalam malemu po dwie lyzeczki no i teraz pol takiego malego sloiczka. Dziewczyny slyszalyscie cos o tym, ze dla dziecka owoce trze sie na plastikowej tarce, aby nie utracily witamin? Ja takie cos slyszalam od ciotki tutejszej i niewiem co o tym myslec? Edzia ciesze sie, ze juz lepiej, maly przeprosil sie z mlekiem ;) Co do palacej opiekunki to ja bylabym przeciw z tego wzgledu, ze sama nie pale i przeszkadza mi okropnie ten zapach. Nawet zapach z buzi po papierosku. Osoby palace tego nie czuja, ale te niepalace odrazu. Ja gdy bylam opiekunka to sie rodzice malego tez mnie pytali, czy pale i nie mieliby nic przeciwko z tym, ze musialabym na dwor wychodzic. Monika co do zabierania Twojej malej do znajomych lub domu opiekunki,to ja bym sie nie zgodzila, przynajmniej narazie. Przeciez nie znasz jeszcze tej dziewczyny, nie znasz jej znajomych, ona moze byc odpowiedzialna, ale znajomi....Jak juz ta dziewczyna bylaby u Ciebie z rok opikunka i wiesz, ze mozesz jej 100% zaufac to co innego. Ile z Was zmienilo juz wozek na spacerowke? Ja sie zastanawiam ze wzgledu na to, ze maly mi akrobacje odstawia w gondoli, mostki robi, przekreca sie, nozki wystawia poza gondole. Juz mi trudno go uspokoic, a w spacerowie go przypne. Czy macie jakies spiworki w spacerowie, bo ta pogoda jeszcze jest taka rozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylka - ja nie wracam do pracy - do maja mam macierzyński, a potem do końca września wychowawczy, a to dlatego że tylko do wtedy mam umowę. Co do karmienia to moje dzieci jedzą 3 razy moje mleczko po 150 ml, wieczorem na noc sztuczne z dodatkiem kaszki, i w granicach poludniowych obiadek - typu jarzynowa ze świeżych warzyw, jak narazie daję po jednym słoiczku - ale zjadłyby więcej, podjerzewam że półtorej porcji. Niekiedy na podwieczorek daję jabłuszko ze słoiczka - samo albo z marchewką, ale tylko Kacperek to je, bo córcia pluje, mam nadzieję że kiedyś polubi. My też jesteśmy na etapie szukania mieszkania, albo domku na wsi, co jakiś czas jedziemy coś oglądać, jutro oglądamy aż 2 domki właśnie na wsi. Ale do końca jeszcze nie wiem czy się doczekamy naszego własnego lokum, wszystko zależy od tego czy dostaniemy kredyt, ale jak nie spróbujemy - nie przekonamy się - i do końca życia będziemy na wynajmowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolek to dlaczego męczysz się z gondolą jak sama widzisz co się dzieje? Ja już daawno mam spacerówkę, w niej jest nawet cieplej jak w gondoli, mam śpiworek a w śpiworku jeszcze dodatkowo gruby kocyk http://www.allegro.pl/item338080249_wozki_baby_dreams_atlantic_wozek_uniwersalny.html TO MÓJ wózek, tam widać ten śpiworek na spacerówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolek to dlaczego męczysz się z gondolą jak sama widzisz co się dzieje? Ja już daawno mam spacerówkę, w niej jest nawet cieplej jak w gondoli, mam śpiworek a w śpiworku jeszcze dodatkowo gruby kocyk http://www.allegro.pl/item338080249_wozki_baby_dreams_atlantic_wozek_uniwersalny.html TO MÓJ wózek, tam widać ten śpiworek na spacerówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj mam małą chwilkę żeby skrobnąć coś szybciutko, a więc: Po pierwsze: Kubuś dziękuje wszystkim za życzonka urodzinowe 🌻❤️👄 Po drugie - ja dziękuję za fotki: Migotka-----------> Olek to mały przystojniak, elegancik w kamizelce - słodki bobasiu ❤️ i dzięki za komcia na bobasach, oglądałam wszystkie wasze zdjęcia, na tym pierwszym jaki malutki w tym kocyku i ta mina kwaśna :D ale dzieci szybko rosną - co? Asia----------> Ola w sukni normalnie debeściak, ślicznie wyglądała i jak mój Kuba podrośnie to go tam do Oli podeślę na podryw 🌻 Kamelle-----> Xavierek supermen i nic dodać, nic ująć - rośnie jak na drożdżach 👄 I jak jeszcze ktoś będzie wysyłał jakieś fotki to niech nie zapomina o mnie!!!!!!!!!!! Witam świeże mamusie na naszym forum. Dzisiaj chyba nie ma komu składać życzeń ale za to jutro to ho ho ho :D Co do wózka to Kuba na spacerku zazwyczaj sobie smacznie śpi, więc nie zmieniam jeszcze na spacerówkę a z resztą to on jeździ już w spacerówce tylko rozłożonej całkiem na płasko i czasem jak nie śpi to go trochę podniosę tak na pół leżąco. Co do karmienia to Kuba ostatnio coś też z mlekiem się wygłupia - nie chce zbytnio pić, chyba muszę zmienić, jeszcze nie jest bardzo tragicznie ale nie wykazuje entuzjazmu podczas wypijania i wypija mniej niż zwykle, a co do słoiczków o zjada raz dziennie słoiczek warzyw a oprócz tego utarte jabłuszko z bananem czy gruszką. Jeżeli chodzi o płyny to tutaj dziewczyny proszę o radę bo chodzi o to, że moje dziecko nie chce pić nic innego jak tylko sok marchewkowy świeżo wyciskany - kupuję specjalnie marchewki hodowane bez chemii i mu wyciskam sok, ale się zastanawiam czy nadmiar soku marchwiowego mu nie zaszkodzi??? Co o tym myślicie - podawać czy raczej ograniczać? Powiem tylko jeszcze tyle, że jak tylko dodam tam sok z jabłka albo rozcieńczę wodą to mój syn się na taki sok z miejsca wypina!!!!! Mam jeszcze jedno pytanie - co powiecie o glutenie, kiedy go trzeba maluszkowi zacząć podawać, oczywiście chodzi mi tu o sztucznie karmione dziecko????????? Buziam wszystkie babeczki i nasze skarby kochane 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia pewnie chodzilo Ci o mnie ;) Fajowy masz wozio. Ja zmienilam Collinkowi na spacerowke i jest niezle. Mam rozlozona na plasko i malemu nawet sie podobalo, spal 30 min hehe. Tylko mam taki problem, bo spiworka nie mam, ale w sumie na dworze jest bardzo cieplo, ja sie normalnie zgrzalam. Malego przykrylam kocykiem i jeszcze taka oslonka. Wydaje mi sie, ze bylo mu b. cieplo, ale boje sie go lzej ubierac. M_ka co do glutenu to podobno dopiero od 6 miesiaca, bo niektore dzieci moga go zle trawic. Mam taki folder przed nosem, ktory dostalam od tutejszego lekarza i postaram sie przetlumaczyc na polski co tam pisza o glutenie. Gluten sa to bialka, ktore wystepuja w zbozach i u niektorych dzieci moga irytowac jelita. U dzieci, ktore sa na to uczulone gluten moze spowodowac stale uszkodzenie jelita cienkiego. Nie dawaj dlatego dzieciom do 6 miesiecy produktow zawierajacych gluten, np chleb, sucharek, kaszki zawierajace gluten itd. Kukurydza, ryz nie zawieraja glutenu. Troche bylejak to napisalam, ale mam nadzieje, ze zrozumialas. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frania - my jeździmy w sapcerówce od lutego, przy czym luty i połowa marca miałam śpiworek-wkładkę dla niemowlaka, a teraz odkąd jest ciepło używam śpiworka do fotelika samochodowego, dla mnie to rewelka, ciepły, zamykany z asuwak, jak jest ciepło,to tylko odepnę, rozłożę na boki i młodej nie jest gorąco. kupiłam na allegro, przy czym nie opłaca się Wam teraz kupować,może kocyk wystarczy;-). sylka - ja będę na wychowaczym od maja do końca lipca, potem pracka... co do ilości posiłków pozamlecznych, to bywa różnie... raz Karolinka zjada całą porcję i ciut,niekiedy ledwo pół i wyraźnie widać,że nie chce jeść chociaż np.dzień wcześniej pałaszowała to samo ze smakiem.. ja nie zaczynam od dwóch łyżeczek chociaż niby tak trzeba,ale od pół słoiczka, dodaję 2-3 łyżeczki jej ulubionego słoiczka i troszkę wody,bo mała nie lubi jeszcze za mocnych smaków,dlatego niekiedy ląduje w tym łyżeczka kleiku, jak to zje, to potem jabłuszka coraz mniej aż zostaje samo danko i troszkę wody ew.kleik.na razie poza jabłuszkiem domowym oraz gerberowym z różą i jagodami mamy zaliczoną dynię z ziemniaczkami i ziemniaczki ze szpinakiem. edzia - gratuluję powortu na mleczną drogę;-) dana - fajnie,że Adaś pogodny;-) bebolek - współczuję ząbów, u nas podobnie,męczy Karolkę i męczy a ząbka ani widu;-( wczoraj odstawiła taki show,że w końcu też się z nią popłakałam;-(. beti - tzymam kciuki za plany mieszkaniowe m-ka - my też miewamy mleczne wygłupy i mniej wypijanych porcji, z tego co widze ostatnio ma tak większość dzieciaczków z topicu i to mne lekko uspokaja... co do glutenu, gdziś już tu chyba o tym pisałyśmy, tak ze 2-3 dni temu, potrzymuję swoje zdanie,że wprowadzę go wg starych zasad tj.po 9-tym miesiącu,miałam w rodzinie celiakię, wiecz czym to pachnie a im wcześniej coś wprowadzisz, tym większe prawdopodobieństwo,że może być alergernem, nie bez powodu dzieciaki ze skazą białkową mają później rozszerzaną dietę. są kleiki i kaszki bezglutenowe i mi wystarczą żeby coś jadalnego dla młodej zrobić, gluten poczeka.... niech te nowe zasady powprowadzają inne mamy przez 3-4 lata to wtedy się okaże,czy to był dobry pomysł. pozdrowionka ps.pogoda super, my po 2 godzinnym spacerze, moze jeszcze raz się wyrwiemy z domku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzięki za Wasze zadania na temat opiekunki palącej i tego zabierania dziecka do siebie czy do znajomych:) Dzis byłam z Wikunią cały dzień i z opiekunką, widze że strasznie mała już jest za nianią. Momentami byłam zazdrosna, kiedy wchodziłam do pokoju a Wiki nawet na mnie nie spojrzała a była zainteresowana nianią i zabawami. Jednak myśle że to dobry znak mimo wszytsko. Dziś moja mała zjadła pierwszy raz cały słoik zupy - nareszcie bo ją 3 tygodnie do tego namawiałam, chociaz by probowała, ale do dziś mi pluła. Widze że większość z Mam ma problem ze spaniem dziecka. Moja mała tez mi się budziła co 2-3 h. Zaczełam puszczać jej melodie jak zasypiała, polecam fasolki:) po tygodniu \"walki\" zaczęłą mi spać. Teraz budzi się 1 do karmienia, zasypiając ok 20 budzi się ok 2 potem śpi mi do 7:) Dziś zabrałam ją pierwszy raz w spacerówce na polko, była zachwycona, ale ja nie wiem czy dobrze, ona nie siedzi i obawiam się o jej kręgosup. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Monika ciesze sie, ze opiekunka ma dobry kontakt z Twoja coreczka :) A zazdrosna nie musisz byc, bo mama zawsze jest mama. Ja tak gadam, ale sama zazdrosna jestem jak piorun hehe ;) Kiedy urodzila sie Twoja coreczka? Karmisz butla, czy piersia, ze sie mala w nocy budzi? Pytam, bo ten moj butelkowiec tez sie w nocy budzi i nie mam na niego sposobu ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, no uważajcie z glutenem, ta celiklia to okropna choroba też mam w rodzinie.. Dla dzieci karmionych sztucznie dopiero od 10go miesiąca życia! Tak jest we wszystkich znanych mi zaleceniach żywieniowych. U piersiowych owszem można wczesniej, bo mleko kobiece chroni przed alergizacją. Wiatm nową mamusię, Moniko a zdradzisz ile płacisz opiekunce za godzinę? Ja będę niedługu zamieszczać ogłoszenia i nie wiem ile zaproponować Też myślę o przeprowadzce do spacerówki ale właśnie boję się o plecki... Podobno dzieci które nie siedzą samodzielnie nie powinny byc sadzane w spacerówce. A wkładki dla niemowlaka nie mam. Ale w gondoli już takie cyrki mi odstawia:( W chuście też nie mogę cały czas nosić bo goraco sie robi, dziś u nas 20stopni i strasznie sie obie spociłyśmy pod tą chustą Sylka ja będę na wychowawczym do końca września ale podejrzewam że jak przyjdzie ten wrzesien to przedłuże jeszcze o pół roku, nie wyobrazam sobie rozstania z małą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frania 23:) Moja mała urodziła się 1 listopada 2007 roku:) Niestety nie mogłąm jej długo karmić piersią szybko zabrakło mi pokarmu:( i zostało nam sztuczne mleczko, kaszki bananowe:) jej ulubione. kamilka81 płace nie wiele tzn mi się wydaje że strasznie mało jednak opiekunka jest zadowolona 500zł tak się umówiłam. Z racji że godzin będzie dużo pewno będe musiała podnieść stawke jeśli oczywiscie nie będę chciała stracić opiekunki zaś to zalezy jak Wiki będzie ja lubiała:) Teraz zarobi trochę mniej bo rzadko kiedy jest całe 8 h ponieważ jestem jeszcze w domu. Mamusie moja córcia dziś zaczeła mówić \"ba-ba\" hehe babcia by się pewno ucieszyła hehe:) Pozdrawiam Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki babeczki za odp. w spr. glutenu. Monika - ja też nie karmiłam długo bo też mi mleka brakło :(, gratulacje dla małej z powodu tej baby 🌻 mój syn jak jest zbulwersowany to wtedy najszybciej i najwięcej słów wypowiada i bardzo ładnie mu wtedy wychodzi: nie nie nie nie nie!!!!!!! śmieszne te nasze maluchy się zaczynają robić a co to będzie jak się rozgadają na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frania23:) Jesli chodzi o tą tarkę to to chyba prawda tez o tym juz słyszałam i scieram mojej małej tak owoce choc to trudne :) ale da się:) po za tym na takiej tarce scierając robi się papka i łatwiej maluchą połykac takze polecem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też słyszałam o tym, że trzeba raczej trzeć na plastikowej i jak zaczęłam dawać owoce to chciałam ją kupić ale na tej mojej wsi nigdzie takowej nie ma :( i ja owoce miksuję blenderem, efekt nawet lepszy od tarki ale niestety noże w blenderze też są metalowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam weekendowo ;) Moj maly urwis budzil sie dzisiaj trzy razy w nocy hehe Pogoda juz nie taka ladna jak wczoraj, ale spacerek bedzie jak deszcz nie spadnie. Dzieki dziewczyny za odpowiedz o tarce:) Bede musiala takiej poszukac ;) Te mamusie, ktore zaczely dopiero podawanie nowych posilkow, jak wyglada wasz schemat jedzenia. Bo u nas tylko owoce lub warzywka raz dziennie ;) Najserdeczniejsze zyczenia dla naszych dzisiejszych solenizantow : Olci Malutka, Fabiana od Bebolka, Olci od Sylki oraz dla Szymka od Brzuczhacza 🌻 🌻 🌻 Buziaki malenstwa!!!!!! Mam nadzieje, ze nikogo nie ominelam ;) Pozdrawiam i zycze milego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO LAAAAAAAAAAAAAAATTTTTTTTTTT STOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO LAAAAAAAAAAAAAAATTTTTTTTTTT NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEECH ŻYJĄ ŻYJĄ NAAAAAAAAAAAAAAAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się dziewczyny rozpisałyście, dziekujemy za życzenia :-D. Co do spacerówki, to właśnie z mężem wczoraj zamówiliśmy spacerówkę, typ parasolka, bardzo solidna. Za trzy dni będzie do odbioru i jak faktycznie pogoda się poprawi (bo u nas cały czas pada) to się do niej przesiądziemy. No i muszę kończyć bo moja niunia płaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×