Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Gość IVA25
Czesc dziewczynki!!! Nie mam czasu pisac do Was ale podczytuje co jakis czas. Dzis Marcelek przespal cala noc :):):) 23-6 !!! zdarzylo sie to juz drugi raz.Wasze tez przesypiaja cale noce? Dziekuje za rady na temat ropienia oczek-fufcia Tobie przede wszystkim,od kilku dni spokoj wiec chyba ustalo. ktoras z was pytala jakie herbatki podajemy-ja daje rumiankowa i z kopru wloskiego. Czy Wasze dzieci tez sie usmiechaja swiadomie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiaH28
Mój lekarz zapisał mi zagęszczacz Nutriton, bez recepty można go kupić, cena w zaokrągleniu 22 złote. Nam pomaga na ulewanie. Moja mała codziennie się śmieję, szczególnie po jedzeniu jak do niej mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja zapewne jak większość czytam Was regularnie, a na pisanie brakuje czasu. Maluchy zaszczepione, Kacperek waży już 5300, Natasia 4550 gram. Im są coraz starsze tym więcej uwagi wymagają, mały nadal boryka sie z kolkami i ulewaniem. Sylka - czy ten zagęszczacz można stosować bez żadnych przeciwskazań, są może na ulotce jakieś skutki uboczne wymienione? Moja pediatra nie zaleciła nic mu na to ulewanie, stwierdziła, że pewnie od tego że nałyka sie powietrza podczas karmienia. Ale skoro piszesz, że ten środek jest dostępny bez recepty może warto go wypróbować. Na jak długo starcza? Ja karmię swoim mlekiem, ale odciąganym, z butelki, więc nie byłoby problemu żeby dodać. Jak myślisz? A herbatki to ja też podaję albo rumiankową, albo z kopru włoskiego z Bobovity rozpuszczalne, z tym, że na opakowaniu jest podane żeby nie dawać więcej niż 100 ml na dobę. Czy wasze maluchy dużo czasu spędzają w leżaczkach, bo moje uwielbiają, a ja obawiam się że taka pozycja półleżaca, zgięta może być szkodliwa. Co myślicie? Pozdrawiam wszystkie mamusie. pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia - ja daję maluchom po 120 ml mleka (mojego odciągniętego), niekiedy wypijają mniej - we wtorek skończyły 10 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti odpowiadam na twoje pytania: Nutriton Instant substancja zagęszczająca dla noworodków, niemowląt, dzieci i dorosłych. Preparat przeznaczony w przypadku: - skłonności do ulewania u niemowląt ( przepisuje z pudełka). Opakowanie ma 135 g, i po otwarciu pudełka należy zużyć w ciągu 4 tygodni. Czyli najdłużej wystarcza na 4 tygodnie, ale zależy ile mleka się podaję bo na 90 ml wychodzą 2 miarki. Miarki są małe 0,7 g jedna wychodzi. Ja wykorzystałam w ciągu 3 tygodni pudełko. A dawałam 7 porcji mleka po 90 ml na dobę. lekarz mi tłumaczył to tak, ta substancja zagęszcza mleka, ale przygotowując porcję tego mocno nie zauważasz, dopiero jak dziecko wypiję je, w żołądku mu pokarm gęścieje co powoduję, że się nie cofa i nie ma ulewania. Szczerze napisze wam, że mi pomogło na ulewanie i mała dopiero teraz zaczęła przybierać na wadze, bo wcześniej to było błędne koło, wypiła, zwróciła i płakała bo była głodna a ja nie mogłam jej dać nastepnej porcji bo musiałam odczekać przerwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha miałam Ci jeszcze Beti napisać o przeciwskazaniach. Nutritin służy do zagęszczania preparatu mlekozastępczego lub mleka modyfikowanego w żywieniu niemowląt, które ulewają po karmieniu. Może być stosowany przy karmieniu piersią. Piszę, że ostrożnie stosować w przypadku noworodków z małą masą urodzeniową. Najlepiej pod kontolą lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny! Czytałam wasze wszystkie wypowiedzi i widzę że wszytkie niemal jesteśmy na tym samym etapie. Byłam z Hanią na szczepieniu w czwartek i wazy już 4350, a po szpitalu było 2600, czyli jest ok. Troche się martwię, bo wcale nie chce jeśc Bebilonu HA, a na zwykły Bebilon i na NAN jest niestety uczulona (objawy identyczne jak u waszych dzieci). Zjada o wiele mniej, dziennie ok 600 - 650 ml, a wasze dzieci ile jedzą? (moja jutro skończy 8 tyg i wydaje mi się że troszku za mało je, tym bardziej że na opakowaniu zalecają w tym wieku 800 ml/dobę)Poza tym przy jedzeniu jest czarna rozpacz, dziki wrzask i kończymy jedzenie na śpiocha - za każdym razem, chyba coś nie tak jest? Oprócz mleka pije herbatki z Hippa - koperkową, rumiankową, ułatwiającą trawienie i uspokajającą (to na wieczór, ale nie działa na Hankę) ok 150-200 ml/dzień. Z zasypianiem od dwóch dni jest ciut lepiej, stosuje metody z książki \"jezyk niemowląt\" i nie wiem czy to one działaja czy tylko to przypadek. Już nie ma wieczorem rączek i kursów po chałupie. Mam pytanie do mam karmiących tylko sztucznym mlekiem: ile razy na dzień robią kupę wasze dzieci? moja tylko raz i to z wielkim trudem ciśnie. .....A MÓWIŁAM ZE JA NIE BEDĘ W ŻYCIU ROZMAWIAĆ O KUPKACH, PIELUSZKACH I KASZKACH jak typowa mamcia... Uśmiechy też juz są. I dla was jeden na zakończenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w sobotnie południe! mimi gratuluję wagi córci! Kevinek był wczoraj ważony, wyszło 5900. Byłam z nim u lekarza dostał krople na katarek i niestety zmiana mleka na NUTRAMIGEN bo ma alergie na białko, ale lekarz powiedział że to może być kwestia dwóch tygodni, mleko kupuję na recepte, ma okropny smak ale mały je pije na szczęście. Sara co do wychodzenia na spacer- w razie mrozu poniżej ) stopni lepij sie wstrzymaj, ja mam o tyle dobrze że mieszkam w domku jednorodzinnym to jak jest zła pogoda wystawiam Kevina w wózku na ganek na jakieś pół godzinki :) A dziś to Kevinek pobił rekord, jak zasnął o 21:00 tak obudził sie dopiero o 5:00 aż byłam w szoku obudziłam sie w nocy o 3 i sprawdzałam czy oddycha. Strasznie sie przestraszyłam!!! Ja już uczę Kevinka chwytac w rączki grzechotkę, wczoraj mi sie udało trzymał ją i grzechotał sobie. Był strasznie zadowolony i sie śmiał :) Migotko ja jestem ulubienicą nietypowych imion dlatego tez tak jak pozostałe dziewczyny stawiam na Aleksander Alan :) Niezłą przygodę z tym autem miałaś. Super foty sylwestrowe! Brzuchacz te napady krzyku to przechodzenie ze snu \"miękiego\" w \"twardy\", wyczatałam na necie, wtedy dziecko na moment się budzi, ale zaraz zasypia i wtedy już twardo śpi, jak chcesz to zacytuję to o czym wyczytałam: Jak radzić sobie z przerwanym snem CZĘSTE PRZEBUDZENIA Sen może Ci się kojarzyć z ciszą i spokojem, ale noce Twojego dziecka są inne niż Twoje. Małe dzieci budzą się co parę godzin z wielu powodów. Głód jest powodem najbardziej oczywistym, ale nie jest wcale przyczyną wszystkich marudzeń. W tak młodym wieku dziecko musi wyrobić w sobie umiejętność przechodzenia z okresu snu lekkiego do snu głębokiego. W odróżnieniu od starszych dzieci, maluszek spędza dużo czasu w fazie jasnej, aktywnej, wypełnionej snami drzemki, w której wierci się, wydaje odgłosy, popłakuje, a nawet otwiera i zamyka oczy. Może wydawać się obudzony właśnie w fazie, w której przygotowuje się do przejścia w głębszy sen. Wielu rodziców podchodzi do łóżeczka w momencie, kiedy dziecko zaczyna się wiercić. Poczekajcie do momentu pełnego wybudzenia, kiedy dziecko potrzebuje waszej uwagi, zanim zareagujecie na te przerwy we śnie. Pamiętaj, że to często interwencja rodziców wybudza dziecko, które wpadłoby w fazę głębszego snu po częściowym tylko wybudzeniu. CO ROBIĆ CZEGO NIE ROBIĆ Tak więc następnym razem, kiedy Ty i Twój partner zaczniecie się zastanawiać, które z Was wstanie do dziecka o drugiej w nocy, po pierwsze upewnij się, że jest to naprawdę konieczne. Bieganie do maluszka za każdym razem, kiedy wydaje z siebie najmniejszy dźwięk w nocy nauczy go tylko, że nie może on sam dać sobie rady z przejściem z wybudzenia do snu. Kiedy obudzi się po dobrym śnie, nie podnoś Go z łóżeczka w chwili otwarcia oczu. Daj mu się przyzwyczaić do chwili samotnej zabawy i wybudzenia we własnym łóżeczku. Kiedy musisz wstać do dziecka w nocy, staraj się skrócić te wizyty do minimum. Jeżeli jesteś przekonana, że maluszek nie potrzebuje karmienia lub przewinięcia, nie podnoś go. Postaraj się pozwolić mu zasnąć, głaszczc go po głowie i cicho do niego przemawiając, i zostaw Go jak tylko się uspokoi. Być może maluszek nauczy się ważnej umiejętności zasypiania w samotności. Ja Kevinkowi daję 150ml ale nie liczę ile razy, po prostu co 2,5-3,5godziny. Herbatka rumiankowa ok 100ml beti jestem w szoku! Naprawdę już duże te twoje \"maleństwa\" GRATULUJĘ! Jak sobie radzisz? Pozdrawiam dziewczyny! Lecę się kąpać póki mały śpi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy! U nas kolejna \"przebojowa noc\". Pierworodny pomylil sobie znowu noc z dniem i szalal do 3 :( Nie plakal, tylko sie usmiechal i gadal cos po swojemu. A mi juz rece opadaly... Wczoraj odkrylismy uspokajajace wlasciwosci naszej chusty. Wieczorem nosilam Olka po mieszkaniu. Mowie cos do niego, glaskam po glowce nagle patrze, a on spi w najlepsze. Przutulony do mamy, zamotany chusta. Mial nawet cieple lapki co mu sie rzadko zdarza, nawet kiedy w domu 22 stopnie albo wiecej jak sie pali w kominku :) Edzia: buziaki dla Kevinka z okazji 2 miesiecy :) 😘 🌻 Olkowa imprezka we wtorek na Kasztankach :) Pozdrowka dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mamusie Wczoraj byłam z małą na pobraniu krwi, znów ja biedulke męczyli – płakała potwornie. Na rehabilitacji była katastrofa:( Ola darła się potwornie, może udało się z nia ćwiczyć max 30 minut a tak to był wielki ryk. W poniedziałek znów rehabilitacja jakoś czarno ja widze. Ponadto Oli ropieje lewe oczko. Wczoraj wyglądało to fatalnie – całe jej się zakleiło. Co chwile przemywam jej sola fizjologiczna ale jak tylko troszkę popłacze to oczko całe sklejone. Dzis już troszkę lepiej Asik współczucia alergii pokarmowej. Mi byloby cholernie cieżko bo ja uwielbiam nabiał i mleko. Asik jak wyglada ta metoda Vojty, bo ja z małą chodze na rehabilitacje z owodu dużej asymetrii. Migotko ja tez wczoraj miałam przygode z samochodem. Wczoraj wybieram się z rana o 7 na badania z mała a tu samochód nie odpala co się okazało nie ma noc benzyny :( i nie odpali i jak tu zatankować. Ale na szczescie poratował mnie szwagier kanistrem :) Iva gratulacje przespanej nocy przez Marcelka :) Super, moja Ola niestety wstaje 3-4 razy w nocy na jedzenie. Co do uśmiechów moja Ola już się uśmiecha jak się do niej mowi i jak się z nią gaworzy – jakie to słodkie :) Beti co do buaczków to moja mała spedza w nim malutko czasu – jakos nnpozycja jej nie odpowiada. Ozon jak po szczepieniu? Jak Hania zniosła – ja jak wyjda dobre wyniki ide z Ola we wtorek na szczepienie. Mam nadzieje że wyjda ok. bo Ola ma już ponad 10 tygodni a jeszcze nie była szczepiona przez to choróbsko. Edziu super, że Kevinek aż tak długo spał :D Zmykam mamusie bo Ola już się niecierpliwi. Leży obok mnie ale niestety nie potrafi się sama soba zają trzeba się z nia bawić bo od razu płacz Buziaczki dla Waszych pociech 👄 👄 i miłego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane!!!! odzywam sie po długiej nieobecności:) podczytuje was cały czas na bierząco ale napisać juz mi trudniej:) mały jest tak strasznie absorbujący ze ni nic niemam czasu. Moje kochanie skończy w poniedziałek 8 tygodni. kurcze nawet niewiem kiedy to zleciało:) jutro dołącze zdjęcia na fotosika:P Fabi uśmiecha sie już swiadomie i wyaje z siebie różne odgłosy jest słodziutki:) kochane zmykam bo mały sie budzi i będzie dziko głodny jutro postaram sie zajrzeć i coś wiecej naklikać:) pozdrawienia dla cioteczek z kafe od Fabiego:D ps. Mój wypija 140ml herbarki albo koprowej albo rumiankowej codziennie na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik84
Asiorek2 no właśnie mój mały ma dużą asymetrię. Neurolog zaleciła rehabilitację metodą Vojty. Przyszedł do nas rehabilitant i pokazał na razie jedno ćwiczenie wstępne, mam je ćwiczyć przez 3 tygodnie i potem następne dołoży. To polega na stymulacji poprawnego ułożenia. Na przykład to ćwiczenie które my teraz robimy polega na leżeniu na brzuszku, w stosunku do mnie ułożony jest mały skośnie jakieś 45 stopni. Buźkę kładę w moją stronę pod kątem około 30 stopni, łokieć na wysokości ust i tak muszę go całym ramieniem przycisnąć do podłoża popychając jednocześnie główkę do klatki piersiowej, i tak trzymać przez 30 sekund i potem następna strona i tak dwa razy. skomplikowane, ale wszyscy moi znajomi co mają dzieci mówią że to pomaga więc staram się ćwiczyć. Tyle tylko że nie daje rady 4 razy dziennie. Udaje mi się maks 3. Pewnie to na co chodzisz to coś podobnego. Mój mały też się drze przy tym jak jest głodny, a jak nie bardzo to tylko postękuje. ok spadam bo mały marudzi buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALUTEK 1
Witam! Ale jestem zmeczona,ale zadowolona.Bylam dzis na miescie na wyprzedazach.Maz zostal z dziecmi,a ja ponad 3 godzinki chodzilam po sklepach i kupowalam ciuszki za ktore normalie zaplacilabym 2 razy tyle albo i wiecej.Olence tez oczywiscie musialam cos kupic.Mowie wam jaka sliczna spudniczke upolowalam,rozowiutka jak dla baletnicy,cudo! Maz sobie dobrze poradzil z dziecmi,musze mu chyba czesciej zostawiac,hi,hi. Wczoraj bylam z mala na kontroli,wazy 4620g,jutro bedie miala 7tyg.Za tydz mialam isc z nia na szczepienie,ale lekarka powiedziala,ze jak jest zdrowa to ja od razu zaszczepi.Miala dwie po jednej w kazde udo,w tym jedna skojarzona 5w1.Ola byla bardzo dzielna,tylko ttroche poplakala.Zmienila tez jej mleko na antyalergiczne,bo podejrzewa ze od tamtego moze jej sie zaczynac alergia.Ma szorstka skore na buzce i krostki.I mam jej smarowac taka mascia z parafina. Mi tez przepisala na te moje niby hemoroidy czopki i masc,zobaczymy czy pomoze. Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich dzieciaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon - jeżeli mała płacze po odstawieniu butelki to znaczy, że za mało jej pokarmu i chce więcej. Ale jeżeli w trakcie picia to faktycznie coś jej dolega. Dzieci przy piciu powinny być spokojne. Moja w poniedziałek skończy 9 tygodni i daję jej 7 porcji 4 po 120 ml, 3 po 150 ml. Ale zależy co się daje, bo ja Nutramigen, a dawałam wcześniej Bebilon i troszkę inne proporcję są podawania na każdym mleku, najlepiej stosować się do wytycznych na puszkach lub próbować troszkę podać więcej i zobaczyć czy dziecko wypiję. A teraz o kupkach, moja robi jedną (dużą) na dobę. edzia - to jedziemy razem na nutramigienie, moja je zaakceptowała, chociaż jest strasznie śmierdzące. Ja za puszkę płace 16 zł, wychodzi nas taniej niż wcześniej podawany Bebilon:-). No ale chyba dlatego, że na receptę nie płace za nie 100 %. Ja na spacer wychodzę codziennie, jak jest mrozno, że i mi poliki i nos zmarzną to ograniczam do pół godzinki. No i zawsze sprawdzam czy mała ma buzkę ciepłą. Ale w wóziku jest tak opatulona, że ma ciepło. Tylko mama wraca zmarznięta do domu. Z tym snem to się zgadzam. Moja mała też w nocy wydawała na początku odgłosy, myślałam że się budzi i czekałam, a ona nic dalej spała. Nie ruszałam jej i teraz ładnie śpi w nocy, już nic nie słyszę, albo mniej czujnie śpię. Chciałam się zapytać czy wasze maluchy ciągną smoka, moja nie chce, myślę że jak tyle czasu (9 tygodni) się nie nauczyła to sobie go odpuszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylka - dziękuję za odpowiedź wyczerpującą na temat tego Nutritonu. Zastanawiam sie czy brać go na własną odpowiedzialnośc czy może lepiej zapytać pediatrę. Moje dzieci bardzo rzadko robią kupkę - niekiedy co 3 dni nawet, u Kacpra to trochę zrozumiałe, bo dostaje żelazo, a u Natalki nie wiem. Ja sama zaczęłam teraz pić herbatę rumiankowo koperkową, ale na razie to maluchy puszaczją po tym bardzo mocno nieładnie pachnące bąki i nic więcej. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti - ja radziłabym zapytać pediatrę co do zagęszczacza. Ja tylko ze względu na to ulewanie i mały przyrost wagi zmuszona zostałam do podawania tego. Wiem, że mamy zagęszczają dzieciom mleko, ale zazwyczaj pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA25
Hejka mamusie!!! Wczoraj Marcys znowu przespal CALA NOC :):):),dzis zasnal ok22-23 i obudzil sie o 4 i 8,takze nie najgorzej. Nie pisalam Wam,ze przestalam karmic piersia :( i zaczelam butelka.To byla moja decyzja,poniewaz nie wytrzymywalam psychicznie,mialam dosc.Dlugo borykalam sie z wyrzutami sumienia... ozon-moj Marcys raz dziennie robi kupke i to nie zawsze.Ostatnio dopiero na 3 dzien zrobil,chyba nie musze pisac jak go to meczylo i jak sie wysilal i plakal.Przewaznie kiedy robi kupcie sie wysila i smieszne odglosy wydaje hi hi (podaje mu nan1 i troche jeszcze moim ktore mi zostalo) Marcelek tez ulewa i je na raty.Kiedy konczy jesc to szarmie glowka i przerywa jedzenie,zostawia mleko po czym za jakis czas placze znowu z glodu.moze on potrzebuje mniej a czesciej??? niedlugo kupujemy bujaczek,mam nadzieje,ze sie przyda bo jak jestem sama to nic nie moge zrobic bo on chce na rece :/ milej niedzieli zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj calą niedzielkę przesiedzieliśmy w domciu, a to dlatego że u nas padało i biało się zrobiło. Moja mała była jakaś marudna chyba za sprawą braku spcerku. Chciałam się was zapytać czy wasze maluszki chętnie leżą na brzuszku moja strasznie beczy, na początku ładnie unosiła główkę, a teraz nawet nie chce próbować. Na pewno to beczenie też przeszkadza. A jak jest u was? Ten tydzień będę miała bogaty w wyjazdy, we wtorek ja do gina i z malą do laboratorium na badanie moczu. W środę do mojego pracodawcy chce złożyć już wniosek o urlop wychowawczy i boję się jego reakcji. W czwartek z małą do lekarza, kontrolnie na ważenie, przypisanie Nutramigenu (bo jest tylko na receptę) i ogólne oględziny. No i muszę umówić się na badanie bioderek. oki zmykam pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam widzę że pusto od wczoraj wieczór, mamy mają już coraz mniej czasu na pisanie. To nie to co w ciązy hehe ja na chwilkę, chcę zapytać o coś. Otóż po tym NUTRAMIGENIE Kevin co pampersa robi kupę i to na dodatek czarną lub ciemną zieloną, a przeciez to hipoalergiczne mleko. co to oznacza? nie wiem co robić, na dodatek jajka sobie odparzył :( Sylka28H jak tam twoje maleństwo reaguje na ten NUTRAMIGEN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva25
sylka-moj Marcel bardzo lubi lezec na brzuszku,chyba ma to po tacie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva25
pytanko do was, mozecie przypomniec link w ktorym bylo piekne opowiadanie o rozmowie dziecka nienarodzonego z Bogiem??? bo Marcys dostal album (ale nie do zdjec) i chcialam wkleic mu to tam.z gory dzieki to chyba MIGOTKA znalazla chociaz nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! Moje cudo śpi i mam wreszcie chwile dla siebie. Z jedzeniem jest bez zmian - zje ok 60 i zaczyna sie kręcić, marudzić i płakać. Wiem że jeszcze jest głodna bo otwiera buzię i szuka ale przez tą histerie wypluwa smoczka i płacze. a na koniec zasypia i nie chce jeść... nie wiem o co chodzi, czy brzuszek boli, czy coś innego jej dolega. Zmieniłam znowu mleko na Bebiko1, bo na Nan1 i Bebilon1 jest uczulona a Bebilon HA jej nie smakuje. Kupy robi bez zmian - 1 dziennie i to zielona, ale chyba to wynika z ciągłych zmian mleka. No i zaczyna się robić ciemieniucha, nie wiem jak ja to dziadostwo wyczeszę Hance bo ona ma strasznie dlugie pióra. Jak wy sobie z nią poradziłyście i co stosowałyście? Asik84- jakie sa objawy asymetrii? W środę idziemy na usg bioderek. Wizyte u lekarza Hania zniosła b. dzielnie bo pediatra jest nasza szwagierka i jej mama. Przy szczepieniu płakała ale bez histerii i zanoszenia się, jednak następną szczepionkę podamy skojarzoną, bo tatuś gorzej to zniósł. Po szczepionce nie miała gorączki, tylko bolały ja nóżki i rączka, gdzie była kłuta. I spuchły jej te miejsca. Bardzo się martwię tym jej niejedzeniem, poradźcie coś. Może krople na apetyt? Podobno Cebion multi tak działają, ale chyba nie na moją Hanie. pozdrawiamy cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy! Za chwile jedziemy na zakupy. Czekamy tylko az Olek wyrobi przedpoludniowa norme w pieluche :) Bo nauczylismy sie juz ze do poludnia z domu lepiej nie wychodzic, a raczej byc (tak jak teraz) w zasiegu przewijaka :) IVA: tekst jest tu : http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3252498 Mam nadzieje, ze link zadziala :) Tez wpisalam to synkowi do albumu. dzis musze zakupic nowa porcje kleju, kolorowych pisakow i naklejek :) A jutro imprezka :) Olo zaprasza wszystkie Ciocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotko, fajnie, że podałaś ten link do strony gdzie są śliczne cytaty dla naszych maluszków. Ja niestety nie zaczęłam jeszcze robić albumu dla blizniaków. Kupiliśmy kiedyś w empiku \"Księgę mojego dzieciństwa\", ale chyba kupię sobię zwykłą kronikę (właśnie szukałam na allegro http://www.allegro.pl/item291828340_kronika_sztywna_oprawa_a4_200_kart_ss_fv.html) i tam po kolei będę opisywała ważne momenty, postępy i wklejała zdjęcia moich dzieci. Co sądzicie o takiej kronice? A wy jak robicie? Migotko- Ty jaki masz ten album? już gotowy do uzupełniania czy sama wszystko wpisujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane poradźcie coś bo jestem u kresu sił. Mała chce być ciągle na rękach, bujaczek poszedł w odstawkę, ramiona taty też. Muszę ją ciągle mieć przy sobie bo inaczej płacze. Jak M jest w pracy to nie mam nawet czasu zrobić siku:( Zasypia na rękach a jak ją tylko odkładam to płacze i tak cały dzień.. Czy wasze dzieci też tak mają, jak sobie z tym radzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×