Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

edzia - lekarz mi powiedział, że po Nutramigenie kupka może być szarawa, ale moja już 3 tygodnie jest na nim i ma ładną zdrową musztardową kupkę. Poobserwuj dzieciaka jeszcze z 4 dni jeżeli nadal będzie ciemno zielona kupka to zgloś lekarzowi, bo moja po Nutramigenie dobrą kupkę robiła ale przy innych zmianach mleka (stosowałam Nan, Bebiko, Bebilon) to zawsze przez 3 - 4 dni robiła najpierw ciemno zieloną, śmierdzącą kupkę, potem już normalną. Może być to reakcja organizmu na zmianę i za parę dni wszystko będzie dobrze, ale jak bardzo cię to niepokoi to zadzwoń sobie do swojej położnej środowiskowej i zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon - na ciemieniuchę moja położna poradziła mi smarować główkę oliwką. Ja mojej małej ciałka nie oliwkuję bo wolę balsam, ale główkę tak i narazie nas ciemieniucha omija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi - moja też czasami chce być na rękach i mi w nich zaśnie, ale jak położe ją do łóżeczka otwiera oczka, zamyka i śpi dalej. Dzieci potrzebują czułości, ale nie pozwól sobie wejść na głowę, wbrew pozorą te nasze maluchy nie są takie głupię. Mnie moja już wyczuła,a ja że mam miekkie serce robię co mi każe, ale mąż jest twardy i u niego jest spokojna, nie trzeba kołysać, gadać itp. po prostu spokojnie sobie obok niego leży. Mogę ci poradzić pozwól jej czasem popłakać. Nie biegnij na pierwsze kwilenie. Wez na ręce, jak się uspokoi połóż np do bujaczka, jak zacznie płakać, odczekaj chwilkę, niech popłacze i znowu na chwilę na ręce. Obok bujaczka postaw jakieś zabawki, może przykują jej uwagę i zainteresują chociaż na chwilę. Moją zainteresował ostatnio telewizor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kochane zauważyłam, że mój szkrab rosnie. Tak naprawdę dopiero na tym Nutramigenie wspomaganym zagęszczaczem zaczęła przybierać na wadzę. Ale i tak ma dopiero 4200g, a skończyła 9 tygodni. Już dawno nie byłam na mieście, ale jutro idę na kontrolną wizytę do gina, więc nawet taki wypad będzie jakomś odskocznią:-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) No i po zakupach. Pierwsze ciuchy po ciazy. A jak! Trzeba troche o sama siebie zadbac :) Kupilam kilka bluzek, sweterek i plaszcz na zime. Dla meza tez sweter i koszule. Olek dzis tylko z pieluchami wyszedl :) i jeszcze nowy klej zeby album uzupelniac :) Nasz album to cos jakby kronika szkolna. Twarda okladka, czyste grube kartki. Na okladce napis po szwedzku : Moja ksiega rysunkow :) Sama w nim wszystko pisze, bo wole sama zdecydowac ile i na co miejsca mi potrzeba. jest mniej wiecej tak: 1. Pierwsze zdjecie Olka, imie i nazwisko i karteczka ze szpitala z gratulacjami od poloznej 2. Caly okres ciazy mamy. Poczecie (hehe, niedlugo rocznica), badania usg, zdjecia w kolejnych miesiacach, jak wymyslilismy jego imie, co to imie znaczy, zakupy-lozeczko, wozek, ubranka, sporo zdjec) 3. Pamietny 8 listopada. Naglowki z gazet, kartka z kalendarza (takiego \"zdzieraka\" ze wschodem i zachodem slonca, przepisami z tylu), co grali w ten dzien w kinie :), jakie byly ceny roznych rzeczy (chleb, owoce, kawa :) ), co sie zdarzylo w ten dzien w innych latach, kto sie urodzil (Misko ma ten sam dzien co Anna Popek z tv :) ). 4. Odcisk stopki i dloni (robiony szminka, zapackalismy doslownie wszystko)- jutro w 2 miesiace zrobimy w masie solnej :) 5. I dalej po kolei: pierwszy dzien w domu, pierwszy spacer, pierwsza kapiel, pierwsze Boze Narodzenie itd. to taka krotka instrukcja dla potrzebujacych. Od poczatku wiedzialam, ze chce robic album dla Miska, wiec jestem z tym na biezaco. Moja mama zawsze mi obiecywala zrobic cos takiego dla mnie i jakos nigdy nie miala czasu. A szkoda, bo tez bym sobie poczytala o jej wspomnieniach. Dobrze, ze chociaz zdjecia mam :) Mimi: nam w noszeniu pomogla chusta, odciazyla moje sterane plecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mam dwa miesiace :) Z tej okazji rozkrecam dzis imprezke na Kasztankach. W rytm muzyki z BabyRadia wszyscy upijemy sie mlekiem :) Zapraszam wiec Listopadowe Kolezanki i Kolegow razem z mamusiami :) Do wieczora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka30
mimi- Sylka ma rację- nie biegnij od razu jak mały zapłacze. Ja przez 2 dni stosowałam zasadę: płacz 3 min- idę do niiego na 2 min. potem odchodzę ( nawet jak jeszcze płacze) potem czekam 5 min i znowu podchodzę do niego na 2 min, potem 7 minut płaczu itd ( max 10 minut płaczu). U nas pomogło! Filip jest bardzo grzeczny!!Zasypia sam! poprostu kładę go i wychodzę! Nawet jak zapłacze to potrafi ię bardzo szybko sam uspokoić! beti- ja też mam wątpliwości co do leżaczków - jednak nic nie pisze o granicach wiekowych i wagowych ( dolnych)... narazie kładę synka na krótko. co do smoka- był w użyciu tylko tydzień....potem stał się udręką co wypadał z buzi to płacz! więc bez sensu. w nocy musiał do 10 razy wstawać! pozdrawiam IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie :) Dzis byłam z Ola na szczepieniu. Od rana była bardzo marudna – chyba przeczuwała co ją czeka. Myślałam ze będzie gorzej przy wkłuciu płakała malutko. Teraz niestety marudzi potwornie :( Jutro znów rehabilitacja katastrofa, nie wiem czy ćwiczenia cos dają bo ona potwornie płacze i niewiele jest z tych ćwiczeń. Dziewczyny czy wasze maleństwa lubia leżeć na brzuszku? Moja Ola nie znosi a musze często ja kłaść bo u niej słabo ze stabilnością główki także mecze szkraba niemiłosiernie. Asik cieżko powiedziec czy na rehabilitacji również stosuja metode Vojty, bo takiego ćwiczena o którym piszesz Ola nie ma. Jakoś ciężko mi sobie je wyobrazic ale spróbuje :) Sylka ja tez staram się wychodzic codziennie nie ide tylko wtedy jak widac ze jest brzydko tzn pada deszcz i jest taka ciapa. Jeśli chodzi o kupe to moja robi różnie czasem 2-3 nadzień a czasem co 2 dni. Iva zazdroszcze ze mały lubi leżec na brzuszku, moja mała dosłownie nienawidzi :( Mimi ja z moja Ola mam podobnie, cały czas na rekach :( czasem udaje mi się ze troszke polezy ale ja musze ja cały czas zabawiać także dzień dopóki maz nie przyjdzie z pracy mam z głowy. Nie zrobię kompletnie nic :( Oj zmykam mamusie bo mała wzywa. Zapomniałam napisać Ola ma już 62 cm i waży 4650 :) kawał baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta_71
Witam mamusie... Moja Amelka urodzila sie jako ostatnia , wiec dopiero 10 stycznia bedzie miala miesiac a Wasze maluszki juz po 2 miechy maja niektore,,,jak ten czas leci. Czytam Was codziennie i porownuje jak to jest u nas. Ktoras pisala o CIEMIENIUSZCE ...JA nie mam narazie tego problemu ale wiem ze na 10-15 minut przed kapiela natluszcza sie dosyc duzo glowke w miejscu ciemieniuchy aby namieklo wszystko i podczas kapieli dokladnie i delikatnie zmywa.Napewno skuteczny sposob. Moja Amelka tez miala zalecone mleko BEBIKO HA {dokarmiam ja butla} ale wcale nie chciala go pic,,,zreszta nie dziwie sie . Kiedys z ciekawosci sprobowalam jak smakuje i juz wiecej jej tego nie probowalam podawac. Moja corcia pobila wczoraj rekord spania ,,,usnela po kapieli ok godz 20.30 a obudzila sie o 4.30 ,,,wypila mleczko i po pol godzinie znowu usnela na kolejne 3 godziny. Dodam jeszcze ze cala noc spala na brzuszku- ona po prostu uwielbia te pozycje. Uwielbia sie tez kapac,,,a kapiemy sie codziennie.A Wy jak kapiecie malenstwa ? Wciagu dnia staram sie ja nauczyc by zajmowala sie soba sama wiec sadzam ja czasem w foteliku i obstawiam zabawkami by miala sie na co przygladac , i staram sie stawiac go tak by miala co obserwowac ciekawego,,,np, choinka, telewizor.Czasem jej to wszystko brzydnie i wtedy placze ale zaraz wymyslam cos innego tak by nie nosic jej .Zreszta od poczatku staram sie jej nie nosic i nie bujac.Wiem po prostu co to oznacza jak sie dziecko przyzwyczai a dziecko to maly terrorysta. Moja mala tez ma czasami ataki placzu , ale nie biore jej od razu choc to trudne bo lzy jej plyna i serce sie kreje . Usmiecha sie bardzo czesto i swiadomie ,,i tak fajnie wykrzywia usteczka jak sie do niej guga ,,,probujac nasladowac narazie robi przesmieszne minki. ok, rozpisalam sie strasznie,,, narazie koncze pozdrawiam wszystkie mamy i ich pociechy. ps.ktoras z WAS wstawila link ""jak nauczyc dziecko spania"" czy cos takiego...REWELACJA... mysle ze powinny to przeczytac wszystkie mamy. Na podstawie tego mozna dziecko oduczyc innych nawykow ktore nas wykanczaja. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakomw
Hej dziewczyny! dawno mnie tu nie bylo,ale same wiecie jak to jest z maluszkiem w domu-nie na wszystko starcza czasu.dzisiaj bylismy u lekarza na badaniu kontrolnym i wykryl u malego wodniaka jaderka.lekarz stwierdzil,ze trzeba go usunac operacyjnie,ale wszedzie czytam,ze taki zabieg wykonuje sie dopiero po uplywie 1 lub nawet 2 roku zycia.czy ktoras boryka sie z podobnym problemem?naprawde sie martwie... sciskam mamy i maluszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamunie a ja po pierwszej wizycie kontrolnej i wszystko w porządku. Mój gin zadał mi pytanie jak sobie daję radę, a ja mu odpowiedziałam panie doktorze czy mogę starać się już o drugie? Ale się zdziwił i zaczął śmiać. Zbadał mnie i okazało się, że mięśniak wielkości mandarynki skurczył się do 10 mm. Tak więc nie muszę się nim przejmować. A starania o drugą ciąże mogę podjąc nie wcześniej niż za 4 m-ce. Tak więc poczekam do tego czasu a zaś kolejne starania, czy któraś się przylącza:-D. Kocham być mamusią. Chciałabym drugiego mieć chłopca, ale czy płeć można zaplanować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też dzis bylismy na kontroli i doktor stwierdziła wodniaka jadra ale powiedziała ze powinien sam sie wchłonac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!!! Oto ja nocna zjawa - jak zwykle po północy.W dzień nie starcza na nic czasu.Mały zrobił się marudny - to efekt noszenia go przez tatusia na rączkach - szybko załapał o co chodzi i sam nie poleży w leżaczku tylko od razu płacze. Ja cos ostatnio niezbyt się czuję - jestem strasznie przemęczona,niewyspana.Od tygodnia napiernicza mnie non stop żołądek,albo wątroba - juz sama nie wiem co mi jest. Dziś bylismy na szczepieniu - mały tylko się skrzywił - nawet nie zapłakł.Szczepionkę dostał infanrix*hexa - płatną.Żadnych objawów ubocznych - typu gorączka czy rozdrażnienie nie miał.Waży 5900 - jest raczej drobniutki i mały tylko 59 cm, ale rozwija się prawidłowo.Kolejna szczepionka za 6 tygodni. Ktoś pytał o wodniaka jądra - mój ma od urodzenia - choc troszke się zmniejszył- pediatra zaleciła obserwację.Według niej sam się wchłonie.Wodniaki pojawiają się u chłopców już w zyciu płodowym na skutek ucisku w tym miejscu.To nic powaznego z reguły znikają same i nie nalezy się nimi martwić. Uciekam,bo spać mi się chce.Pozdrawiam wszystkie mamusie i maluszki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grescik291
witam serdecznie Oczywiscie czytałam Was cały czas:) Mały rośnie jak na drożdach, w celu redukcji ilosci kupek przepisano nam marchewke:)pomaga Sylka28h czytałam kilkakrotnie by najlepiej rozpoczac starania o kolejne malenstwo po 12 msc, ze wzgledu na dojscie do siebie naszego organizmu. Migotka86 bardzo chce stosowac chuste, znam teorie z netu i czasopism brakuje mi jednak praktycznych wskazowek poratujesz mnie? Sciskam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka81
moja nienawidzi chusty:) dwie stówki wyrzucone w błoto. chyba jej się niepodoba brak swobody ruchów. za to polubiła nosidełko- moze sobie w nim do woli machac nózkami i rączkami. polecam, mozna nawet pranie rozwiesić i obiad ugotować z dzieckiem w nim. strasznie wam zazdroszcze ze juz mozecie juz myslec o drugim bobasie, ja dopiero za 3lata ze względu na cesarke. wczoraj spała tylko 8 godzin w ciągi całej doby. Ratunku! czy to narmalne? dzisiaj wstała o szóstej i dalej nie chce spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka81
kakomw: mój bratanek miał wodniaka jądra, nie był potrzebny zaden zabieg, sam zanikł po kilku miesiącach może u twojego synka też tak będzie. IWA nie dręcz się tym ze juz nie karmisz! pierwsze tygodnie karmienia piersią przynoszą największe korzyści, tak twierdzi dr Spock (czytałyście?- super książka!) Potem nie ma już tak dużych ró.znic między karmirniem naturalnym a sztucznym. Ja jeszcze karmię , przyzwyczaiłam się, chyba trudno mi będzie odstawić. Ale mąż będzie oczekiwał że stanie się to niedługo. Zresztą na wiosne wracam do pracy. Moja mała ma już 6kg! górna granica ale jeszcze norma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila81 po cesarce jest nie trzy lata,ale dwa lata przerwy.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, witam i o zdrowie pytam :) Chusty: my mamy taka: http://www.babyboden.nu/Mias/Bilder/sjalar/Carry-Me/a150-05-D-01.jpg w kolorze Laguna (ta niebieska). Tu wiecej o niej: http://www.lisas-babywelt.de/index.php?main_page=product_info&cPath=7&products_id=35&zenid=83c0b6a3ed93756f550cdd08d937c90a A instrukcje wiazan i sposoby noszenia na www.chustomania.pl My sie nosimy na \"koale\" (nr 2). \"Kolyska\" od poczatku mu sie nie podobala. Chyba byl juz na nia za duzy (mial miesiac jak kupilismy chuste) i nic z tej pozycji nie widzial. Wybralismy chuste tkana, bo starcza na dluzej niz elastyczna. Nosimy codziennie a Olek ladnie mi w niej ostatnio zasypia. Chyba czuje wtedy moja bliskosc :) Generalnie na poczatku bylam sceptycznie nastawiona do chust. Teraz sie do nich przekonalam i czekam na wiosne co by Olka na dworku mozna bylo w Amazonasie ponosic :) Beti: Blizniaki to juz duze dzieciaczki :) dzieki za zdjecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik84
Czołem :) Ozon objawy asymetrii.. hm to jest po prostu wygięcie całego ciałka w taki łuk, w jedną stronę. Jak dziecko leży na pleckach to można to poznać po brzuszku wypukłym bardzo z jednej strony, ale moim zdaniem w przypadku mojego synka to troszkę przesadzają bo on się wygina (przynajmniej teraz) raz w jedną raz w drugą stronę. Może to dzięki tym ćwiczeniom przez ostatnie dwa tygodnie, nie wiem. Na dniach ma do nas wpaść rehabilitant to się dowiem. A poza tym widzę też inne postępy, synek trzyma wysoko główkę leżąc na brzuszku, (trwa to chwilę ale zawsze), ma jeszcze problem z przekręcaniem jej na boki, ciężko mu idzie ale walczy, poza tym już się zapędza do przekręcania z brzuszka na plecy. To mu się spodobało jak kiedyś przypadkiem miał tak rączkę ułożoną, że tylko lekko się odbił i był na pleckach. Teraz próbuje za każdym razem ;) Asiorek a kto Cię skierował na tą rehabilitację? Bo jeśli neurolog to powinnaś mieć wpisane w książeczce dziecka jaką metodą jest rehabilitowane. U nas alergia z buźki prawie całkiem znikła, za to pojawiły się potówki od smoczka, ale to ponoć normalne. Pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka30
Hello, Ja też byłam na wizycie kontrolnej u gin- no i okazało się ze zrobił mi się torbiel i powiększyła nadżerka...w sumie podobno jest ok. W marcu bedą mi to laserowo usuwać. Co do następnego potomstwa to narazie nie chcę. Może za 5-7 lat mi się odwidzi. Filipek jutro skończy 6 tygodni. Jak tak na niego spoglądam to wydaje się " starszy". Cudnie się uśmiecha ( tak z ukosa wtedy na mnie spogląda;-) i mówi "g" ale nie gggggghhhhh tylko właśnie krótkie "g". Do tego rozśmesza go pokazywanie języka. Co do mnie- to mam już tylko 7 kg;-) nadwagi i ważę 62 kg. Waga spada raczej sama. Nie ćwiczę. Stwierdziłam jednak, ze bycie troszkę pulchniejszą jest ok. Myślę, że chce ważyć docelowo 57-58 kg i być mięciutką sexi mamą;-) Pomału zaczynam panować organizacyjnie nad całością. Brakuje mi tylko czasu na moje plany nauki podszkolenia kolejnego języka- tak sobie przed porodem postanowiłam... Myślę, że do tego też dojdę. Dobrze więc- kończę! dzisiaj pełna chata gosci będzie pozdrawiam Ip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie :) Wczorajsze szczepienie dało się we znak na wieczór. Ola była potwornie marudna cały czas płakała musiałam dac jej czopka na uspokojenie, zdecydowanie pomogło zmeczona placzem zasneła. Dziś po rehabilitacji tez miała ciężki dzien, cały dzien mi marudziła na spacerze tylko spała to spacerowałam z nią 2 godziny. Sylka co do płci to wiem, że jeśli chce się mieć chłopca to najlepiej kochać się w owulacje bo męskie plemniki sa silniejsze i zdecydowanie szybciej dopłyną do jajeczka :) ja tez jako drugie dziecko chciałabym mieć chłopczyka. Ale zaczekam jeszcze ze 2 lata i wtedy będziemy działać :D Fufcia ja tez dawałam hexe Oli u mnie jedyną konsekwencja było potworne marudzenie. Teraz obok ukłucia pojawił się taka twarda czerwona plama ale nóżka ja nie boli bo jak masuje jej nóżke to nie płacze. Kamilka moja Ola w dzien nie śpi w ogóle tylko na spacerze a takto musze cały dzien. Ja zabawiać bo niestety sama nie uleży :( Asik najpierw dostalam skierowanie od pediatry do ośrodka wczesnej interwencji a tam bylam u lekarza specjalisty – rehabilitanta i ona skierowała mnie na rehabilitacje. Niestety w książeczce nie mam nic wpisane :( Super, że widzisz poprawę ja niestety nie. Dzis troszke się dobiłam na rehabilitacji bo rehabilitantka powiedziała mi, że minimum rok będę z Ola chodzić. Teraz nie ma problemu bo jestem na macierzyńskim a potem jak pójde do pracy to będzie problem bo rehabilitacja jest tylko w dzień. Dziewczyny czy Wy wracacie do pracy? Jak tak to z kim zostawiacie maleństwa? Ilonko a cóż to za imprezka u Ciebie? miłego wieczorka mamusie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki Ja jak zwykle tylko na chwilke. Czytam cały czas ale napisać cokolwiek to już nie mam kiedy :/ Sylka powodzenia życze w staraniach :) Ja narazie odczekam ze 2 lata. Jakoś sie boje po cesarce tak odrazu, a brzuch juz mialam 2 razy rozcinany to tym bardziej. No i z dwójka maluszków to bym rady nie dała. Teraz ledwo żyje jak mojego nie ma w domu. :/ Asiorku mój lubi leżeć na brzuchu zwłaszcza nago :) Wgóle ostatnio jak marudzi i rece mi odpadają to go rozbieram i wtedy wszystko mu pasuje :) no i popisałam :/ leeece bo juz sie obudził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja :) wykapałam małego, połozyłam do łóżeczka i moooooże bedzie spał. narazie lezy i kwęka. Dziewczyny te chusty to są z jakiegoś specjalnego materiału? Bo sie własnie zastanawiam czy sobie takiej po prostu nie uszyć. A przydałaby sie taka bo ja nic nie moge zrobić. Nawet sniadania jem o 15-16 jak wróce ze spaceru i mały sie jeszcze nie obudzi :( ilonka ja te.z chce sobie z mojej nadwagi ze 4-5 kg zostawić ;) tylko ja mam w nadmiarze jeszcze 12 :/ i waze 66 :/ dobrej nocki wszystkim życze i lece troszke pospać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yta
Ja też jestem listopadową mamą. Mój synek ma 10 tygodni. Mam do was pytanie. Czy wasze maluchy też was gryzą w sutki podczas karmienia? Mój synuś ostatnio bardzo mocno ściska brodawki , gryzie mnie albo kręci głową z brodawką w buzi i szarpie. To strasznie boli, wczoraj nawet śmiał się jak to robił. To się zdarza pod koniec karmienia. Pomyślałam o ząbkowaniu, ale to przecież zbyt wcześnie. A może to taka jego forma zabawy? Na pewno to nie jest z braku pokarmu, bo u mnie ci jego dostatek. Mam go tyle, że mogłabym wykarmić trojaczki - niestety, bo to dla mnie straszna udręka, wiecznie mnie bolą piersi i wciąż mi cieknie mleko. I jeszcze jedno. Po kąpieli drze się na przewijaku w niebogłosy. Jak się kąpie to jest ok, chlapie nawet nóżkami, ale jak się go wyjmuje i wyciera, to krzyczy jak diabli. Wasze też tak robią? Może on się wścieka, że to już koniec kąpieli? A na koniec rada dla mam - jak dziecko w trakcie karmienia zaczyna płakać i się wściekać, to najprawdopodobniej chce mu się beknąć. Wziąć malucha do pozycji pionowej i czekać na beknięcie, potem znowu wrócić do karmienia. U mnie to działa. Pozdrawiam wszystkie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!!! Asiorku zrób małej okład na ta nózkę z sody oczyszczonej.Rozpuść ją w wodzie i przykładaj - tak mi zaleciła pediatra w razie obrzęku poszczepiennego. Beti fajne te twoje szkraby.Widze,że wieksze sporo od mojego Maciusia.Czy tylko mój jest takim okruchem???? Sylka powodzenia w starankach🌻🌻🌻 Ja juz mam wszystkich w domu i raczej już nie będę miała dzieci - no chyba,że los zechce inaczej.W tej chwili już jestem na tabletkach cilest.Wizyta kontrolna 25 stycznia.Mój lekarz to wirtualnie mi recepty na antyki przepisuje.Niezły jest nie????? uciekam,bo oczy sie kleją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, a my dzisiaj z małą do lekarza, okaże się ile ten mój szkrab waży. Co do drugiej ciąży, po cesarce faktycznie może lepiej odczekać te 2 lata, chociaż nie jest to takie konieczne. Jak pisałam wcześniej ciocie mojego męża mają po roku dzieci a też każdy maluch rodzony był przez cc. Natomiast po porodzie naturalnym można już za pół roku podjąć starania, ja pytałam o to mojego lekarza. A prawda jest taka, że skoro za te 4 m-ce podejmiemy starania nie znaczy wcale, że odrazu zaciąże:-D. Z małą starania trwały 3 m-ce. A moja siostra przy drugim dziecku dopiero za 1,5 roku zaciążyła, więc niewiadomo jak to będzie. Odezwę się po wizycie pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek wszystkim Mamusiom i maluszkom Moja mała śpi więc mogę pobuszować w necie. Nie mogę w to uwierzyć ale moja Wiktoria skończy dziś 2 miesiące - szybko ten czas leci. Młoda jest już po szczepieniach - nawet śladu nie było, trochę popłakała ale szybko jej przeszło. Jak ją ostatnio ważyliśmy to w 7 tygodni przybrała 1,4 kilograma. To chyba dobrze bo pediatra nic nie mówiła. Niestety dalej jej się ulewa ale to z przejedzenia. Mój mały głodomór za dużo zjada i niestety nie wszystko mieści się w brzuszku. Śpi ładnie w nocy wstaje 1 lub 2 razy zależy jak dużo wieczorem zje. Potrafi się obyć bez cycka nawet do 7 godzin. Za to w dzień ćwiczy aktywność - na szczęście nie trzeba jej nosić na rękach, leżaczek i mata edukacyjna wystarczą. A najlepiej jak leży u kogoś na kolanach albo obok kogoś i się do niej gada. Zaśmiewa się w głos czasami. Zaczęła już głużyć. Najzabawniej jest jak stara się naśladować ruchy warg jak coś do niej mówimy. Ogólnie jest bardzo radosnym dzieckiem. Codziennie wychodzimy na spacerki - przynajmniej na godzinkę, a jak jest bardzo zimno to choćby na 15 minut ale staram się ją wyprowadzać żeby się zahartowała. Ale się rozpisałam. Wysłałam wam jej dzisiejsze zdjęcia w leżaczku. Pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grescik291
migotko86 dziekuje bardzo za informacje, zamowilam dzis:)http://www.chustomania.pl/online/chustomania/cis-web2_chust.nsf/Inhalt/Produktliste_size2 kamilka81 sprawdzimy narazie chuste, jakos bardziej trafia do mnie:) zobaczymym czy przypadnie do gustu Miłoszkowi Brzuchacz chusty to temat rzeka sa z roznych materiałów, róznej dluogosci i mozliwosci wiazan nieograniczone, ja tez dopiero w to wchodze polecam http://www.gosia.petronet.pl/faq/chustoforumfaq.htm#jaka yta moj ma podobnie z karmieniem, czasem pod koniec jest niespokojny,zły zmiana pozycji pozwala jakos dotrwac do konca:) a co do kapieli to pewnie chodzi o poczucie bezpieczenstwa i wrazenie ze jest sie w łonie matki, kapiel zapewnia takie doznania. sprobuj właczyc suszarke albo jakis inny sprzet wydajacy szum, u nas pomagalo . pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka81
YTA: jakbym czytała o mojej małej:) też ryczy pod koniec kąpieli- po prostu tak bardzo lubi siedziec w wodzie. Sutki gryzie i ciągnie też pod koniec karmienia, jak już nie chce jeśc a tylko pobawić się nimi, ale moje są już zupełnie znieczulone i nie boli mnie to. co do przepełnionych piersi to od kilku tyg odciągam codziennie około 200- 300ml mleka. Dla maleństwa i tak dużo zostaje:) A dzięki temu schudłam kilogram. Wcześniej waga stała Czy któreś z waszych dzieci juz PODWOIŁO wage urodzeniową? moja jeszcze przed ukończeniem 2 mieś! I to wyłącznie na piersi. Jutro ide do pediatry boje się ze usłysze że ją przekarmiam. Tymczasem Karinka je coraz rzadziej naweto co 3,5godz a w nocy przesypia5. Nie wygląda grubo ale jest duża. Ubranka w rozmiarze 62 juz przyciasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka81
asiorek nie wiem czy wiesz ale jak dziecko jest rehabilitowane to macierzynski mozna wydluzyc o 2 mies. trzeba tylko zaswiadczenie od lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×