Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość akcja

KLAN

Polecane posty

Gość gość
Paweł i Elżbieta urodzili się w listopadzie 1948 r. (w początkowych odcinkach Klanu była mowa że Maria zaszła w ciążę podczas podróży poślubnej z Władysławem w Zakopanem w lutym 1948 r. Nauka w podstawówce trwała wtedy 7 lat (moi rodzice są w tym samym wieku, więc to wiem) więc Paweł i Ela skończyli ją w 1962 r. maturę zdali w 1966 r. A studia skończyli: Ela - w 1971 r. (Studia na Wydziale Farmaceutycznym trwają 5 lat) Paweł - w 1972 r. (Studia na Wydziale Lekarskim trwają 6 lat) Wiga - również w 1972 r. (Powiedziała kiedyś: "Paweł był o rok wyżej ode mnie" czyli urodziła się prawdopodobnie 1949 r, ale skończyła jednocześnie z nim , bo studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym trwają 5 lat). Czyli widzieli się ostatni raz w 1972 r. Paweł miał 24 lata, a Wiga 23. A Krystynę poznał w 1977 r (dokładnie 3 lutego), operując jej ojca, kiedy był już praktykującym lekarzem; Krysia zrobiła mu awanturę, że źle się nim zajmuje, a jemu strzała Amora przeszyła serce - potem odwiedził Jakubowskich w Sylwestra, po pretekstem, żeby zobaczyć jak się czuje pacjent, a rodzice Krysi odgadli o co mu chodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, Halszka miała syna! Ciekawe, gdzie go wcięło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak oglądacie to tak dokładnie wszystko notujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, pamiętamy po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co zaśmiecać cobie głowę tak nieistotnymi wiadomościami?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak Krycha umierała miała 57 lat? na nagrobku było 63...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo komuś się siódemka z jedynką pomyliła, ot dlaczego... Już od dawna było mówione, że nawet wieku postaci nie ogarniają i robią jeden wielki BURDEL... A czym sobie głowę zaśmiecam to MOJA SPRAWA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sądzę by Pan Karpiński przesiadając swoje 4 litery z jednej gabloty do drugiej zawracał sobie głowę takimi detalami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekawhcuj
ahahahaha k**************a nie zdzierzeeee aaaaaaaahahahahahhahahaha Ramona sprzedawała działkę ziemi k************a to Elżunia się zapadnie pod ziemię teraz aaahahahahahahahahahahahahahahahaha :D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 12
Wow. Aż trudno mi uwierzyć, że poza mną osoby, które jeszcze pamiętają takie szczegóły z KLANU. Ale są. Dokładanie jest tak jak było mówione wyżej. Maria zaszła w ciąże z Władysławem w lutym 1948 roku, więc Paweł z Elą musieli urodzić się w listopadzie, góra na początku grudnia 1948 roku. Zresztą jeszcze w jednym z odcinków z 1998 roku pod koniec 1 sezonu Ela mówiła, że ma 50 lat i musi coś wreszcie zrobić ze swoim życiem (chodziło wtedy o odejście od Jerzego i jej związek z Malickim). Myślę, ze scenarzyści Klanu powinni założyć teczkę każdej postaci i zapisywać takie szczegóły. Po kilku latach nie było by obsuwy, że mijają sie ze szczegółami. Chyba tylko w Matysiakach i W Jezioranach pilnują takich informacji jak daty urodzenia dzieci. Jeśli Paweł rozstał się z Wigą zaraz po studiach to był rok 1972 rok. Krystynę poznał 3 lutego 1977 pamiętam dokładnie i potwierdzam. Co do Krystyny to oczywiście stanowczo dołożyli jej lat. Skoro urodziła się w 1951 roku i zmarła mając 63 lata, to 11 lat temu jak rodziła Pawełka miała 52 - to trochę za dużo. Myślę, że scenarzyści powinni zrobić tak, że Krystyna jednak powinna być młodsza od Pawła nie o 3 a o kilka lata wiecej, najlepiej, gdyby też urodziła się w 1956 roku, jak Kotulanka, no góra w 1954. Co do Pawła i Wigi mogło być tak, że obie kochał tak samo, jedna i druga była miłością jego życia. Jego deklaracje w stosunku Krystyny były zawsze szczere, bo przez te lata nie spotkał Wigi, a żadna inna nie byłaby mu w stanie zawrócić w głowie. Zauważcie, że od rozstania z Wigą do poznania Krystyny minęło jakieś 4,5 roku, więc nie szukał nikogo na siłę, tylko odczekał sporo czasu zanim poznał kolejną kobietę, w której się zakochał. Mogli tylko zrobić tak, że doktorek byłby już wierny Krystynie do śmierci i nie zdradziłby z jej z Wigą. A poza tym mówiłem już, że jak w Klanie braknie pomysłów to zaczną sięgać po wątki typu dawne miłości, albo historie rodem z Mody na sukces typu dzieci, o których bohaterowie dowiadują sie po latach itp. I zawsze podejrzewałem, że takie wątki nie ominą Pawła i Krystyny. Vujkovic pojawiał się juz dawno - w 2001 roku, a Wiga, dopiero rok temu, nie mniej jednak od lat było dla mnie kwestia czasu, ze pierwsza miłość Pawła też się pojawi. Córeczka Pawła nie żyje - więc nie będzie juz żadnych sytuacji konfliktowych. Pamiętajcie, że mogli pójść na całość. Mogłoby się okazać, że Paweł ma dorosłą córkę albo syna, a nawet dorastające wnuki. Co więcej mogłoby się okazać, że np. o wszystkim wiedziała Krystyna, albo jeszcze lepiej Maria z Elżbietą, które od początku wiedziały, że Paweł ma dziecko, ale celowo mu tego nie powiedziały, gdyż najpierw uważały, że Wiga nie jest dla niego odpowiednia, a potem z troski o jego małżeństwo z Krystyną. I wtedy byłaby to jazda po całości i pokazanie zupełnie innego oblicza postaci, które znamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmusko
Proponuję nie zawracać sobie głowy takimi szczegółami. To tylko serial i zawsze będą jakieś sprzeczne rzeczy. Ponadto bohaterowie nie mają tego samego wieku co aktorzy, a w trakcie serialu scenarzyści mogą postarzać lub odmładzać bohaterów. Nic w tym dziwnego, w takiej Modzie na sukces jest stosowany SORAS, czyli szybkie dorastanie. Ktoś z wieku 8 lat staje się dorosły. Nikt w Ameryce o to nie robi afery, tylko w Polsce jest to nie do przyjęcia... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elmuśko w innych serialach tak to nie razi ale skoro Klan zawsze był tak pokazywany, że jest ten dzień ktory akurat w rzeczywistości to bez sensu nagle kogoś odmładzać czy postarzać. Jak pamiętamy wszyscy 10 letnie studia Olki czy bliźniaki Michała tez jakoś długo do podstawówki chodzili. x Jaką melinę pokazali no no hihih. Jaki profesjonalny wystrój. Myślałam,że ten młody co podłożył nadajnik będzie z normalnej rodziny a tak chciał sobie dorobić Elżbieta będzie teraz przeżywać, że tak skrzywdziła Ramonę z rozpaczy może zapisze jej aptekę. Akcja z nieżywą córką Wigi bez sensu chyba, no ale zobaczymy. I oczywiście Junior akurat dziś musiał pytać o dzieci cioci Wigi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak, rozumiem, no ale wiele było niedociągnięć, np. nagłe zniknięcie siostry Doroty czy Steni. To akurat według mnie jest ciekawe, takie tajemnicze zniknięcia. No, ale ja jestem dziwny. Przy okazji - fajnie byłoby zobaczyć powrót siostry Doroty. Może zagrałaby ją Jolanta Fraszyńska, która pierwotnie miała właśnie ją grać? Wracając do tematu... no z tym wiekiem Krystyny to może przesadzili. To samo zrobili z Jaśkiem, raz jest starszy, raz młodszy. Chyba, że nie zdał do liceum. Tylko dziwne, że nikt o tym nie wspomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się coś robi to konsekwentnie, to samo z serialem. Tu nie chodzi o to,że oni mogą sobie postarzać albo odmładzać postaci (poza tym to nie science fiction!), w klanie akurat wynika to z ogromnego bałaganu jaki panuje w nim od kilku lat. Dobrze ktoś zauważył,że Karpiński poza kasą, czubkiem swojego nosa i furami, którymi jeździ, nie widzi niczego. Szkoda,ja szacunek do klanu i tego,co w nim wyprawiają, straciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Msalice17 Wklejone motto całkowicie przeczy twojej postawie. Swoim postem próbujesz narzucać własne upodobania a jednocześnie nawołujesz do indywidualizmu. Gdzie tu logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiek pozostałych bohaterów: Maria - 1927 r. Władysław - 1924 r. (są daty na ich grobie, poza tym Maria obchodziła w 1-szym odcinku 70-te urodziny) Jerzy -1952 r. (wątek z rozmowami na czacie z Elą był w 2008 r. Jerzy się podpisywał "56-latek", zresztą wcześniej też mówiono, że rodzice Eli początkowo się sprzeciwiali temu małżeństwu, m.in. dlatego, że Jerzy jest od Eli młodszy) Monika - najwcześniej: lipiec 1957 r. (w październiku była tzw. "odwilż gomułkowska" kiedy to zrehabilitowano tysiące więźniów politycznych - wtedy też Władysław wyszedł z więzienia) Ryszard - 1960 r. (w 2008 r. powiedział: "Mam 48 lat") Dorota - najprawdopodobniej w 1968 r. (czyli tak samo jak aktorka, która ją grała). Grażyna - najprawdopodobniej 1967 r. (w pierwszym roku emisji Klanu było mówione, że są z Ryśkiem 10 lat po ślubie; kilka lat później powiedziała Czesi, że wyszła za niego za mąż dwa tygodnie przed swymi 20-tymi urodzinami) Beata - 1977 (gdy urodziła Jasia, było mówione, że ma 21 lat) Michał - 1979 (była audycja w radiu w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego; Michał wyłączył mówiąc: "to prehistoria" a na to Jurek: "Już się nie mądrzyj! Miałeś dwa lata, sikałeś w majty") Agnieszka - sierpień/wrzesień 1979 (matura 1998) Ola czerwiec/lipiec 1985 (spytała Roberta - pierwszego chłopaka Agi - spod jakiego jest znaku, a on odpowiedział, że Bliźniąt. Na co ona, że związek jego z Agnieszką fatalnie wróży, bo Aga jest Panną. Zaczęła czytać o dobrej wróżbie dla związku Bliźniaka i Raka i dodała przekornie: "A Rak to ja"; Aga akurat kolo nich przechodziła i rzuciła półżartem: "Coś mi się wydaje, że wybrałeś nie tę siostrę co trzeba"). Daniel i Agata - 1983 r. Zyta - 1981 r. Kinga - pewnie tyle samo co Michał, więc 1979 r. Jej mąż Mariusz - 1970 r. (była wymieniona data podczas procesu o zabójstwo prezesa spółdzielni). Bożena - 1993 r. (na początku roku szkolnego 1999 r. powiedziała: "Jestem w zerówce" - pierwsza scena Agnieszki Kaczorowskiej w serialu) Miłosz - najprawdopodobniej 1990 (pojawił się w serialu w 2011 r. miał zacząć studia; w innej scenie ojciec mu wyrzuca: "Po maturze przez dwa lata się obijałeś!") Maciek - najprawdopodobniej 1992 r. (na początku Klanu mówiono, że ma pięć lat) Kamila w swoich POCZĄTKOWYCH odcinkach była chyba dwa lata młodsza od Bożeny, a teraz są rówieśnicami. Świetny byłby pomysł z tymi "teczkami"! Na oficjalnej stronie Plebanii była dokładnie opisana historia każdej postaci, łącznie z rokiem jej urodzenia i nie powstawały takie kwiatki! A SORAS to najgłupsze co może być; myślę, że na amerykańskich forach dyskusyjnych wiele osób też na to psioczy... Elmusko: co do tajemniczego znikania, nie wiadomo, co się stało z danym bohaterem, brak wspominania go - dla mnie to nie jest ciekawe, tylko MEGA-IRYTUJĄCE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D podejrzewam ,że jakis scenarzysta Klanu czy inny tfurca już to sobie skopiował:D pewnie sie juz w tych datach sami pogubili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale Maciek w 2009 był już pełnoletni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedługo będzie Czesia i Darek, znowu przedszkole, Wacek, którego Basia zostawi, może zaprzyjaźni się z malarzem, bo obaj są wrażliwi:), Wnuki Jeremiasza uratują go i Stasię przed oszustami , oczywiście w coś zamian...... Beata przygotuje wycieczkę, zaprasza Jasia z Ramoną, proponuje im osobny dom na łonie natury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ela i pawel sa bliźniętami??/szok tyle lat leci ten serial a ja nie wiedziałam... no to by się nawet zgadzalo, michalowi się urodzily bliźnięta, teraz czas by i Olka zaszla w blizniacza ciaze, najlepiej z jakims hindusem, powinna jechać do Indii do Aszramu, wypocząć od swoich nerwic i przywidzeń, Rafał w tym czasie mógłby sprowadzić do domu Norberta i pofiglować z nim albo z nim i Kamą w trójkąciku .btw. czy Bożenka nie przyszła na urodziny Kamili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie potem się okaże , że Ramona miała na sprzedaż jakąś działkę o wielkości 2 cm kwadratowych na sprzedaż po dziadku ... ale przez miesiąc będą uwazac ją za dilerkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet raz rodzeństwo żartowało: - Pamiętaj, że masz brata! - Pamiętam! - Bliźniaka. - Tak... - Starszego. - (figlarnie) Tylko o pięć minut! - Ale zawsze! A co do miłości Pawła: chyba jednak Krystynę kochał o wiele mocniej, w końcu to z nią założył (szczęśliwą!) rodzinę... Jego kontakt z Jadwigą urwał się zaraz po studiach: - Szkoda, że potem się nie odezwałeś. - Ty też nie zadzwoniłaś. - Może czekałam na telefon od ciebie? Także trudno mi nagle uwierzyć w tą ich wielką młodzieńczą miłość...z tego dialogu wynikało, że to była relacja oparta głównie na dobrej zabawie i gorącym seksie... gdyby to była prawdziwa miłość, to ich drogi nie rozeszłyby się po skończeniu studiów, tylko oni zrobiliby wszystko, żeby być razem. Natomiast zaledwie 20-letnia (najprawdopodobniej) Krystyna wzbudziła w nim czułość swoją troską o chorego poważnie ojca i wspieraniem przerażonej matki (nie tylko chorobą męża, ale też zejściem nastoletniego syna na złą drogę) - miała też pewnie wciąż smutek w oczach po rozstaniu ze Stiepanem...Paweł zapragnął otoczyć ją opieką i zdjąć z jej ramion ten ciężar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jerzeli Ela to rocznik '48 to Jerzy urodził się w 1949. Kiedyś jak się kłócili pod koniec pierwszego sezonu to Ela mu wyrzuciła, że mają po 50 lat a on odpowiedział coś w stylu: O przepraszam bardzo, 49. A ona z miną cierpniętnicy: Czy zawsze musisz wypominać mi, że jesteś od ciebie starsza? Kiedy Beata zaczynała romans z Rafalskim on powiedział, że ma 45 lat czyli Rafalski to rocznik 1952 zatem obecnie 62-latek. W tej samej rozmowie Beata wyjawiła mu, że jest młodszy od jej ojca o całe trzy lata czyli Jerzy to 1949.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba w żadnym serialu nie ma takiego burdelu jak w klanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest polska moda na sukces. Nic mnie już w klanie nie zdziwi, nawet powrót Kotulanki w nowym wcieleniu-a czuję że i to kiedyś nastąpi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sypialni Pawła pojawiło się zdjęcie Krystyny w ramce, to jakaś nowość! Wreszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kogo niby miałaby zagrać Kotulanka? Przecież Agnieszka była świadkiem tego jak Krystyna umiera więc nie da się tego już cofnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupełnie inną postać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×