Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

Witajcie kobietki:) Co tam u Was slychac ciekawego? Alutos mam nadzieje ze wyniki badan wyjda Ci juz prawidlowei ze wszystko bedzie juz ok:) Jakajaana dziewczyny maja racje nie powinnas pracowac w takich warunkach, dlatego kobietko oszczedzaj siebie i swoje malenstwo:) A co u reszty kobietek?Limetka,Kasiamotylek,MonteVerde,Malenstwo,titi,aga_w,... U mnie ostatnio cos sie dzieje. Kilka dni po owulacji mialam chwilowe plamienie- myslalam ze to wina Luteiny, ktora biore i, ze dostalam wczesniej @,ale do tej pory cisza- nic juz nie polecialo.Jednak w nocy dzisiaj poczulam bardzo bolesny jakby \"skurcz\" w okolicy jajnika.Nie wiem co sie dzieje, jeszcze nigdy nie mialam czegos takiego.Terraz w sumie go odczuwam caly czas.Nie moge gwaltownie sie podniesc bo boli.Jak siedze czy leze to czuje dziwne \"ciagniecie\":(. Pewnie znowu cos nie tak:( Pozdrawiam Was bardzo goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lekarza plnuje pujsc na poczatku miesiaca bo teraz nie mam zbytnio czasu.ale jak tylko bede wiedziala ze to dzidzia to oczywiscie dam znac.ale cos mi mowi ze to raczej jakies zaburzenie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malenstwo,uwazam ze za dlugo zwlekaz zlekarzem.jesli to ciaza to musisz zmienic tryb zycia i koniecznie isc do lekarza i zobaczyc malenstwo na usg i wiedziec ze jest dobrze bo poczatek najwzniejszy.a jesli to nie ciaza to cos nienormalnego i to musisz zbadac bo w byciu mama w przyszlosci to moze miec znaczenie.ze sprawami kobiecymi nie ma zartwo,tzba dbac!!pomysl o tym!!!troszku Cie okrzyczalam ale mowie Ci kochana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:**:*czekam na wiesci! Monte no a ja jem chyba troszke wiecej ale niestety niedlgo juz bede jadal mniej bo coraz wiecej rzeczy mnie odrzuca.np kawy,rosolu i par inych rzcy,majonezu,mielonki it... nie rusze.na sama mysl juz prawie zwracam.poza tym cioraz czesciej mam mdlosci.chyba ta ciaza nie bezie lajtowa:) A plamilam dzis mniej:) o 12.15 mam spotkanie z polozna.poprosze o jakies tabletki i jeszcze jedno usg.tzrymajcie kciuki1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana wszystko opowiedz nam co Ci powiedzieli u lekarza. A alutos niech mi powie, jak ja mam kłaki z nóg ogolic:) depilatorem,zeby nie bolało. Wiesz ja ostatnio jak wzielam do ust jogurt to nie wiedzialam czy polknac czy zwrocic takie to okropne. Wczoraj w pachwinach to wyrwalam troche woskiem, bo jak chlop si erobie owłosiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu mam zaległości. Alutos trzymaj się!!! Podoba mi sie Twoje podejscie, wszystko zniesiesz byle malenstwo bylo zdrowe. Dasz rade. Jak tam Twoj obwod brzucha, mi sie niewiele zmienil mam 110 cm. jeszcze 8 tygodni i nastanie chwila prawdy. Wizyte mam 4 lutego i beda mi robic badania, ciekawe,co powie lekarz. Jutro jedziemy po wyprawke dla bobaska, dziadkowie już panikują i ciągle nas wyganiają do sklepu, w sumie mają racje. Dbajcie o siebie i wszyskiego dobrego Wam życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana koniecznie pisz co z Twoim plamieniem. Ja tez to miłam na początku ciąży. Dostałam tabletki i musiałam się mocno oszczędzać ale wszystko skończyło się dobrze. Czekamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No uroki angli.w przychodni nic.polozna rzyjdzie 6tego lutego do domu.o zwolnieniu z pracy tak jak mowilam nie ma mowy.sama mam podjac decyzje.jelsi nie pojde do pacy po prostu ja strae i tym samym prawo do macierzynskiego.zdolowalam sie bo martwie sie jak sobie poradze:( Co do plamien chba przechodza,ale nie kracze.jest duuuzo mniej i duuzo jasniej. Monte na poczatku napewno bedzie Cie bolec depilatorem bo to wyrywa-tak mysle ze bedzie bolec:).no i zalezy tez jakie masz grube wlosy.a to co mialas z ogurtemm mam caly czas.coraz wiecej rzecy smierdzi mi i brzydnie. ALotus,dezwij sie ja cos bedziesz wiedziala!1No i MAlenstwo! Ide teraz spac bo po nocce jestem bez sily.ppap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga-akurta sie wcielas jak pisalam i nie widzialam Cie.tzn "wcielas"w pozytywnym sensie oczywiscie.juz niedlugo...ojjjj.super kochana!!!zycze wsyztskiego dobrego!lece do lozczka.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anathemka
jakajaana jeśli jestes w UK to położna skieruje Cię na wszystkie możliwe badania, w tym prenatalne, a gdyby coś było nie tak (tfu tfu) to dostaniesz skierowanie do szpitala na patologię ciąży, poza tym w każdym momencie możesz się zgłosić na ostry dyżur jesli tylko cos Cię zaniepokoi, tu przywiązują dużą troskę do zdrowia ciężarnych. Jeśli natomiast pójdziesz do pracy to przysługują Ci zwolnienia jeśli źle się poczujesz, nie możesz się przepracowywać i każdy pracodawca to respektuje. jeśli masz dodatkowe pytania, pisz na maila. powodzenia i trzymam kciuki www.mojmalymisiek.blog.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załamałam sie przelożyli mi wizyte u gina na 19 lutego. Dopiero od 20 przestane pracowac, Boze ja nie wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie wiem co z uplawami do tego czasu zrobie. Nie jest ich duzo,ale sa bardzo zółte. Macie cos takiego? Czy normalnie czysto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Wypuscili mnie d domu:) lezalam ponad dobe. Stal sie chyba jakis cud, bo badania wyszly w normie i nie musze stosowac zadnej diety. hemoglobina troszke zanizona ale juz wlasnie maz robi mi soki z burakow:) Mam skrocona troche szyjke macicy i brzuch mi sie stawia ale w usg i badaniu wyszlo ze jest zamknieta i jest ok. Wiec lekarz kazal mi sie nie martwic. Jestem taka szczesliwa. :) Jakajaana-moze faktycznie nie bedziesz musiala rzucac pracy jak mowi anathemka. Bylo by super. Ale jak sie nie uda to musisz wybrac...ale wybor jest chyba oczywisty.Dobrze ze juz mniej plamisz ale wiesz musisz byc czujna. Bo z tym nie ma zartow. MonteVerde- Za pierwszym razem zeby zniwelowac bol(oczywiscie nie do konca-tak sie nie da) mussiz najpierw ogolic nogi w sposob jaki robisz to normalnie, a najlepiej maszynka do golenia. Potem odczekac jakies3 dni, zeby wlosy nie byly zbyt krotkie(bo na dlugie nie mozna stosowac depilatora) Wloski powinny miec jakies 3 milimetry, tak zebys mogla zlapac golarka. Potem zrob sobie kapiel dosyc dluga zeby wloski zmiekly i potem zacznij golic. Mozesz przed zabiegiem troche schlodzic nogi kostkami lodu(ale mussiz wytrzec z wody , na mokre nie mozna golic. Powinno pomoc. I badz silna:) lekko nie bedzie ale na pewno nie bedzie bolalo tak jak normalnie. Po wszystkim naloz krem lub zel do golenia i ogol nogi jeszcze maszynka(wygladzisz skore) po depilacji jest ona troszke poszarpana zwlaszcza po tej pierwszej. No a efekty oceni twoj facet-sukces murowany:) Na koncu posmaruj nogi jakims balsamem(nie tlustym, najlepiej nawilzajacym) To na tyle. Powodzenia:) ps: za drugim razem bedzie juz tylko lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwa33
alutos cieszę się ,że wszystko dobrze u ciebie,cukrzyca to wstrętna sprawa w ciąży. Ja byłam u gina ,ale odesłał mnie prywatnie na badanie usg do swojego gabinetu ,bo nie widać jeszcze zarodka ( 5 tydzień) ,także idę 1.02, w przychodniach mają kiepski sprzęt. Pozdrawiam wszystkie oczekujące mamusie,uważajcie na siebie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewwa- dzieki, wiem ze cukrzyca jest okropna i nie chodzi tu juz na wet o diete tylko o to ze moze ona naprawde zaszkodzic dziecku:( Na szczescie jej nie mam. 75 gram po obciazeniu pokazalo ze mieszcze sie normie. Jeszcze tylko to stawianie brzucha mnie troche niepokoi bo w sumie ani to za dlugo posiedziec w jednej pozycji nie moge ani isc na spacer. najlepiej jakbym ciagle lezala. Ale tak sie nie da przeciez czasami. w 5 tyg na usg juz widac. To prawda ze wprzychodni maja gowniany sprzet. A w szpitalu jeszcze gorszy-jak teraz bylam to usg brzuszne bylo zepsute od piatku! Tylko dopochwowe dzialalo i to jeszcze trzeba bylo klepnac z boku bo cos przerywalo-zenujace. No to Zycze duzo zdrowka i milego ogladania fasolki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co sądzicie o tych moich upławach. Nie jest ich duzo ale sa i nie białawe tylko zółte i bezowe. A do wizyty miesiac. Moze to normalne, bralam przeciez sterovag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteVerde-bezowe uplwy z tego co wiem tez sa normalne. Zolte chyba nie, ale to moze byc np niewyleczona grzybica. Ja np bedac teraz w szpitalu dowiedzialam sie(zreszta od tej samej lekarki od ktorej odeszlam, bo zawsze widziala u mnie grzybice, na kazdej wizycie) ze mam grzybice. A przeciez bralam globulki dopochwowe przez 6 dni i nic mnie nie piecze ani nie swedzi-nie wiem co jest grane. Zapisal mi jeszcze tabletki dopochwowe gyno-femidazol. Nie wiem czy go brac. Bo jak bylam u mojej gin ostatnio to nic nie mowila o stanie zapalnym. A ta ze szpitala jak tylko sie rozkraczylam od razu podala diagnoze\" infekcja\" Wiec wydaje mi sie MonteVerde ze moze masz niewyleczona do konca. A duzo mas tych uplawow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteVedrde- a moze to siuski? Czasami zdaza sie nie tak podetrzec i cos tam skapnie a mocz w ciazy jest zwykle bardzo intensywnej barwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos nie duzo, naprawde malo. To nie siku:( Ale troche cos mnie picze- chyba od cewki moczowej juz nie wiem sama, przy sikaniu piecze. Nie wiem juz czy to w pocwie czy cewka. Juz wariuje. Prosze powiedz czy nic sie nie stanie dziecku przez ten miesiac? Nie ma zadnego wolnego terminu wczesniej u lekarza dopiero od 19 lutego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anathemka
MonteVerde do wizyty kup sobie płyn do higieny intymnej tylko koniecznie łagodzący podrażnienia i testowany ginekologicznie, upławy są zazwyczaj normalne - powstają pod wpływem hormonów, ze mnie wręcz się leje, ale wyniki wszystkich badań mam dobre, no ale lepiej dmuchać na zimne. natomiast jeśli obawiasz się że to infekcja cewki moczowej to po prostu oddaj mocz do analizy prywatnie, to koszt ok 30 zł, Twój spokój jest wart więcej www.mojmalymisiek.blog.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki!!! pamietacie mnie jeszcze??? nie czytałam- nie jestem na bieżąco ale wszystkie WAs serdecznie pozdrawiam i ściskam- wytrwałości WAm życze i w czekaniu na rozwiązanie i na dwie magiczne kreski... Iwek skończył już pieć miesięcy... już pisze, bo nie wiem kiedy ten czas tak zleciał trzymajcie się anioły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam recepte z grudnia na clotrimazolum, wtedy nie wykupilam. W drugim trymestrze juz go mozna, moze wykupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anathemka
MonteVerde jeśli masz receptę na krem to wykup, bo nie zaszkodzi na pewno. natomiast tabletki z tego co wiem w ogóle nie są polecane w ciąży, więc na własną rękę lepiej ich nie bierz www.mojmalymisiek.blog.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam na tabletki dopochwowe, przepisała mi gin kiedy byłam już w ciązy. Mam w domku krem clotrimazolum. Czy mozna go wkladać do pochwy???? Bo tam sie robia upławy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anathemka
generalnie globulek, tabletek itp. nie polaca się w ciąży zwłaszcza jeśli nie masz pewności, że to infekcja. ja mam stwierdzone upławy jako reakcję organizmu na hormony i muszę z nimi żyć, chociaż pomaga trochę smarowanie z wierzchu kremem Vagisil co tutaj (mieszkam w Anglii) jest najpopularniejszym środkiem na infekcje. na Twoim miejjscu oddałabym mocz do analizy i do czasu wizyty została przy kremie, tylko zewnętrznie. jeśli jest infekcja to i tak wyjdzie w wynikach moczu, a z wynikami możesz pójść do lekarza rodzinnego jeśli bardzo się niepokoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos, ciesze się że jestes szczęśliwa i ze wszystko dobrze sie skonczylo. Jakaajana! trzymaj sie twardo, najwazniejsze ze ustapily troche te plamienia. Dbaj o siebie!!! Nie wiem co to było, ale dziś dwa razy coś mnie zabolało w pochwie, tak jakby kłucie. Najpierw raz, pozniej przeszlo a za chwile znowu. Moze to dlatego że dziecko uciska mi na pęcherz albo cos, bo tez często chodze siku. Nie wiem.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede robic wyniki niedlugo, bo wiadomo trzeba w ciazy. Ja tez robi eje odplatnie dlatego,ze chodze prywatnie do lekarza. Mocz też zbadam. NAprawde ja tych uplawów mam bardzo niewiele, ale jak juz poleca to takie słomkowe. Bede smarowac sie clotrimazolum, kupie kefir do picia. Mam plyn do higieny intymnej łagodzący podraznienia ziaja. (odnosnie moczu) pieklo mnie od lat. Wyniki moczu mam dobre. Zrobie bo trzeba,ale to dziwne prawda? Moze mam uczulenie na jakies skladniki moczu? Mam nadzieje,ze mojemu anioleczkowi nic sie nie stanie. Tak juz bardzo go kocham:( Dziekuje Ci za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anathemka
mam nadzieję że wszystko będzie ok. najważniejsze to się nie denerwować. mi już zostało tylko kilka dni, więc większość zmartwień mam za sobą :) trzymaj się www.mojmalymisiek.blog.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga_w- ja tez chodze czesto do kibelka-jak mam twardnienie brzucha to nawet co 5 minut:( masakra. A ten bol w srodku, no coz ciezko powiedziec co to jest, ale mysle ze to nic groznego.Nie martw sie. MonteVerde- jesli Cie piecze to stawialabym jednak na ta grzybice. Mnie tz strasznie pieklo przy oddawaniu moczu a miedzy nogami strasznie swedzialo. Milam do wizyty jeszcze tydzien a nie moglam wytrzymac to posmarowalam sie mascia clotrimazolum-czytalam w necie ze mozna stosowac nawet w pierwszym trymestrze. Co prawda ustapil ten swiad i pieczenie ale nadal mialam grzybice. Mysle ze tylko globulki i tabletki pomoga ale nie powinno sie ich brac bez konsultacji z lekarzem. Tym bardziej ze jestes w pierwszym trymestrze dopiero. Posmaruj sie mascia(mozna ja kupc bez recepty) Gokatko- Fajnie ze sie odezwalas. Zdaje sobie sprawe z tego ze masz teraz malo czasu:) dzidzius pochlania Cie bez reszty. Mnie tez to czeka za kilka miesiecy. teraz jestem tutaj prawie codziennie a potem bede wchodzic chyba raz na miesiac:) jak sie uda.Pozdrawiam cieplo i duzo radosci z maluszka zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×