Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

Sbitara- wierze Ci ze jestes teraz straznie zajeta:) wicie gniazdka jest takie przyjemne ale i niestety strasznie drogie:( Znam ten bol. Ale zobaczysz jakie to fajne uczucie kupowac to wszystko i myslec ze juz tak niedlugo utulisz kruszyne posmarujesz oliwka czy posypiesz puder na odparzenia:) Ja polecam kometyki z nivea i johnsons baby. Mojej Ali nic nie jest po nich. Oliwka z johnsona jest rewelacyjna nie pozostawia tlustego filmu i skora jest po niej taka fajna mieciutka. Puder tez johnsona-taka zasypka. Ala nie ma odparzen. Na poczatku smarowalam lipobasa ale jest niewygodna w uzyciu bo to krem a jeszze gesta i zle sie rozsmarowuje. Do twarzy nivea dla niemowlat pielegnacyjny. Uwazam ze warto zaopatrzyc sie w kosmetyki dobrych marek, choc wiem ze sa cholernie drogie.Przez pierwsze miesiace zycia dzieciaczki sa podatne na rozne detergenty wiec lepiej nie ryzykowac. Chusteczki do pupy uywam dzidziusia podobnie jak proszek do prania i tez nic zlego sie nie dzieje. Jest ok:) Pozdrawiam i zycze owocnych zakupow:) MonteVerde-ja tez bedac w ciazy wiecznie sie wystraszalam czegos. O upuszczaniu roznych rzeczy z rak juz nie wspomne. Oparzalam sie nie raz a jeszcze prawie palcow sobie nie poucinalam krajalnica:) Mowie Ci bylam taka zakrecona ze szok. Maz to patrzyl na mnie i niedowierzal co sie ze mna dzieje:) Nie powinnas sie tym zamartwiac bo to zabobony. Mojej malej nic nie wyroslo:) pozdrawiam wszystkie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam dziewczyny, dawno nie pisalam ale staralam sie na biezaco czytac was:) malo ostatnio siedzie na necie po zle sie czuje, te mdlosci sa straszne, mdlosci i wymioty. sa dni ze caly dzien jest w miare ok i juz sobie mysle\"ooo chyba przechodza juz\" zeby wieczorem znow je poczuc. ufff, najgorsze w tym wszyskim jest to ze nieraz zjem obiadek i po pol godzince juz go nie ma, kurcze schudne i co z witaminami kt musze dostarczac maluszkowi z jedzieniem skoro prawie wszytsko laduje w wc. ale pocieszajce jest to ze z reguly mdlosci koncza sie na etapie 3 miesiaca a ja juz mam 10 tydzien takze jest nadzieja:))))ale co tam wszytsko dla maluszka::))))) pozdrawiam was i wasze maluszki:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celtyka-trzymam kciukiiii!!!!!!!!!!!!!!! Ahaja-wspolczuje kochana,wiem cos o tym bo przy pierwszej ciazy mialam takie problemy.z ta jednak na szczescie bylo inaczej.moze jakies mdlosci na zapachy ale to minelo z 3 miesiacem i jest ok.Tobie tez minie:* Alotus,Ty to normalnie czesciej tu zagladaz niz ja chociaz masz tyle na glowie teraz-ale to fajnie,bardz fajnie.utul swoego Skarba ode mnie!!! Dziewuszki,mam pytanko.Jestem w 24tc i chcialam Was zapytac o to czy to jeszcze za wczesnie zeby po malu zaczac juz sie w co nie co zaopatrzac? Wiecie,jak kazda przyszla mamusia nie moge sie juz tego wyztskiego doczekcac,ale z drugiej tez strony kolezanki ktore maja dzidzie odradzaja mi zostawianie wyztskich zakupow na koniec.one tak robily i mowia ze gdyby teraz byly pierwszy raz w ciazy zaczelyby duzo wczensiej.a Wy jak to robicie?i jak mysliscie? I mam jaeszcze jedne problem.nie wiem czy to normalne ale odkad zaszlam w ciaze mam problem z bolem persi.oczywiscie nie jest on juz taki jak na poczatku,ale brodawki,sutki strasznie bola caly czas.kazy dotyk,i kiedy jest zimno na dworze a ja za salbo sie ubiore to wtedy sutki wychodza i sprawiaja mi straszny bol. boje sie ze przez to nie bede mogla karmic.wiem ze mam jeszcze czas ale to sie nie poprawia.a jak bylo u Was?buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierunek...
ja zaczęłam powolutku kupywać rzeczu od 6 miesiąca pierwsze kupliśmy body takie śliczne, choć wedle jakiś zabobonów, nie powiino się kupywać wcześniej ale ja nie mogłam się doczekać, jak mąż wychodził do pracy to ja wyjmowałam te body z szafy i przytulałam no wariatka ze mnie hihihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze kochane,ze z tymi kosmetykami dla dzieci to chyba kazda dzidzia co innego woli. Dla jednej dobre jest jedno, a innej juz to szkodzi. Ja kupilam krem ziajka od 1 dnia zycia i Dagusi będzie musial sie on podobac :) sama go używam i bardzo lubie ;) Wczoraj zamowlam na allegro posciel. Za posciel i wypelnienie zaplaciclam 84 zł. A nie wiecie ile w sklepie? Bo wydaje mi sie, ze moze nawet wiecej co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monte - kosmetyki dla takiego maleństwa dobiera się metodą prób i błędów. Nie ma jednej recepty. Każdy maluszek jest indywidualną osóbką i ma inną skórę, która różnie reaguje na te same kosmetyki. Pościel faktycznie kupiłaś okazyjnie bo w sklepie kosztuje około 120 zł. Jakajaana nie czekaj długo z zakupami. Teraz jest ciepło i jesteś mobilna a potem zaczną się upały i brzuszek będzie większy. Zobaczysz że nawet wyjście do pobliskiego sklepu będzie wyprawą. Jak były te upały a byłam wtedy w 7 miesiącu wyjście na pocztę, zapłacenie rachunków i powrót zajął mi godzinę a normalnie idę 5 minut w jedną stronę. Ja nie wierzę z te zabobony i wcześniej miałam wszystko kupione żeby potem nie biegać na siłę po sklepach albo zostawić to mężowi bo chyba bym zwariowała gdybym mu miała tłumaczyć co to jest body a które to śpiochy przez telefon i jeszcze w jakim kolorze. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajana - no wlasnie nie ma chyba reguly na to kto jak sie czuje w czasie ciazy.mam nadzieje ze bedzie coraz lepiej:))co do bolu piersi to bol powrocil i to taki ze szok. nieraz po nocy to sie budze z takim bolem jakbym miala w nich a jakies zakwasy, albo jakby sie naderwaly tak boli. wiesz nie slyszalam wczesniej ze potem moze byc problem z karmieniem jesli chodzi o te sutki jak piszesz.nie wiem co ci doradzic bo po raz pierwszy raz slysze:))))a na kiedy masz termin jakajana??wiesz co do tych wczesniejszych zakupow mysle ze nie ma co byc zabobonnym. mysle ze wlasnie dobrze wczesniej po malu zaopatrzac sie w ubranka itd dzieki temu uniknie sie niepotrzebnej nerwowki pod koniec ciazy, gdzie nie wiadomo jak sie bedziesz czula, wiesz upal, ciezko z brzuszkiem, no i wszytsko kupowane bo \"czas nagli na szybkiego\". a tak mozesz wykorzystac ze beda np wyprzedaze letnie tez cos moze taniej uda sie kupic. ja jestem zdecydowanie za tym zeby wczesniej sie do tego przygotowac niz potem narazac siebie albo meza na bieganine po sklepach i goraczkowe wybieranie. monteverde- co do kosmetykow to kazdy ma swoje ulubione, nieraz probujemy je metoda prob i bledow( bo np okzuje sie ze sa za tluste, zle sie wsmarowuja itd), ale na pewno kazdy ma jakies swpje kt wlasnie potem chetnie poleca innym. wydaje mi sie ze wszytskie te dostepne na rynku sa dobrej jakosci w koncu sa produkowane z mysla o tych najmlodszych:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
Ha, ja tez nie wierze w te szystkie zabobony i dlatego, choc do porodu jeszcze 11/2 miesiaca, juz prawie wszystko mam. Mysle, ze to bzdura zostawiac wszystko na ostatnia chwile, szczegolnie, ze po co masz sie denerwowac, ze z czyms nie zdazysz :) Monte- ja wszystko lacznie z przewijakiem, lozeczkiem, kocykami, ciuszkami , posciela itd kupilam na Allegro. Jest to o wiele wygodniejsze, nie chcialoby mi sie latac z brzuchem po sklepach, zwlaszcza, ze mam wrazenie, ze na Allegro jest taniej. Ja patrze na to co mi potrzebne i staram sie jak najwiecej rzeczy kupic u jednego sprzedawcy, wtedy koszt wysylki jest tylko jeden :) Wyprawke skompletowalam i jestem zadowolona, wlasciwie zaden przedmiot nie przyniosl rozczarowania,odpukac :) No i co jeszcze: na Allegro kupilam 186 pieluch Pampers za 99 zl, natomiast szwagierka powiedziala, ze w sklepie za 62 sztuki (1 paczka) placi okolo 50 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o odpowedz
Witam.Jestem tu nowa i mam nadzieje ze otrzymam od Was jakas odpowiedz.Od 3 lat staramy sie o dziecko, i jak na razie nic z tego nie ma.Mam bardzo dlugie cykle od 42-50 dni.Bylam u lekarza w 16 dniu cyklu i stwierdzil ze w tym cyklu nie bede miala owulacji, bo nie widac pecherzyka ani nic z tych rzeczy.Mnie sie wydaje ze przy takich dlugich cyklach jajeczkowanie moze byc pozniej.Jak myślicie mam racje?Poza tym od jakiegos czasu tj. od tygodnia bo dzis mam 59 dzien cyklu strasznie kluja mnie jajniki-szczegolnie jeden, mam straszne bole kregoslupa, zgage i nadal nie mam @. Jak myslicie czy moge byc w ciazy? Dodam,ze testu nie robilam bo znowu boje sie rozczarowania:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze o odpowiedź - jajeczkowanie występuje zwykle 14 dni przed @ więc przy tak długich cyklach u ciebie powinno być między 28 a 36 dniem cyklu (teoretycznie). Zanim nie zrobisz testu nie dowiesz się czy jesteś w ciąży czy nie. Tyle dni po spodziewanej @ możesz go zrobić o każdej porze. Koniecznie powiedz nam jaki jest wynik bo jestem bardzo ciekawa i 3mam kciuki żeby to była fasolka. Uszy do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze o odpowiedz- kochana musisz niestety zrobic ten test. @juz dosyc dlugo Ci sie spoznia(patrzac po cyklach) ale co do objwow to ja mialam tylko bol piersi i to wlasciwie na tym koniec. Wiec postaraj sie pozytywnie nastawic i zrob ten test. Ja tez staralam sie dlugo wiec jestem w stanie Cie zrozumiec. Jednak ja bym nie wytrzymala i zrobila ten test juz na nastepny dzien po spoznieniu:) Zycze Ci powodzenia i trzymam kciuki za fasolke:) Jakajaana-no widzisz zagladam kiedy tylko mam czas. Mala jest grzeczna wiec nawet jak ie spi to sobie grzecznie lezy. Maz tez mnie troszke wyrecza wiec on ja ponosi ja wejde na kafe i potem zmiana:) Jak pojdzie do pracy po urlopie wtedy pewnie bede rzadziej zagladac:( Co do zakupow, dziewczyny maja racje. Lepiej zaczac wczesniej. Ja juz wlasciwie w 6 miesiacu nie mialam na nic sily. A im dalej tym gorzej wiec lepiej zacznij szybciej:) Pozdrawiam.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o odpowiedz...
Dziekuje Wam dziewczyny za odpowiedz.Jestem bardzo wdzieczna,ze sie odezwalyscie.Jutro zrobie test i napewno Was powiadomie.Mnie tylko delikatnie bola sutki i nic poza tym- oprocz tych objawow o ktorych oczywiscie pisalam wczesniej.Dzis pod wieczor zaslablam i nabilam sobie ogromnego guza.Nie wiem co sie ze mna dzieje.Jutro sie do Was odezwe.Jeszcze raz dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje kochane! tak tez chyba zrobie.teraz ktoregosdnia usiade i zrobie dokladna liste,zaczne kupowac co nie co.to takie mile:):) Lece teraz nyny bo padam z nog.na szczescie moj kochany ma wolne wiec spimy dzisiaj w 3ke:):*dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o odpowiedz, moja rada jest taka kochac sie i jeszcze raz kochac. Ja mialam 40 dniowe cykle i w 11 d.c. zaszlam w ciaze na pewno, bo pozniej moj narzeczony wyjechal i nie bylo go. A kiedys w dzien monitorowanej owulacji sie kochalam i nic kompletnie, wiec dla mnie to wszystko to sprawka natury. Nie ma co za bardzo sie na tym skupiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julii79
A ja też bym sobie chętnie kupowała takie śliczne ubranka.. Ale czekam. Jak co miesiąc zresztą. W tym ostatnia nadzieja. Wszystko wyliczone jak w zegarku. Za obserwacje własnego ciała mogłabym dostać Nobla. Co prawda czekam na 3 dzidziusia ale jakoś to cięzko idzie.. ojj drogie kobietki jak ja wam zazdroszczę. Jeszcze jakieś 5 dni i pędzę po test. Nie wsłuchuję się w objawy bo coś mi mówi że jest ale wolę się miło zaskoczyć niż przykro rozczarować. Tylko to czekanie. Apropo zabobonów, ja pierwszego synusia urodziłam w 29 tyg ciąży i na szczęście miałam w domu już to i owo. Gdyby nie wcześniejsze zakupy nie miałabym nawet kaftanika. Przy drugim dziecku byłam również przezorna i gdy urodziłam je w 33 tyg ciąży byłam już spokojna bo miałam wszystko co potrzebowałam. Myślę że kupowanie wcześniej ubranek itd daje komfort spokoju w nieprzewidzianych sytuacjach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julii tez jestem zdania,ze trzeba juz troche pokupic. Ja sobie nie wyobrazam,zebym wszystko kupowala przed porodem albo tak jak mowi moja tesciowa, ze dopiero po narodzinach. No ciekawe, po narodzinach to bym nakupila. W pierwszym lepszym sklepie bo nie byloby czasu- a nawydawalabym kasy o wiele wiecej. A tak patrze gdzie taniej. Mozna cos zamowic przez internet. Chodze tez do lumpeksow, bo dla dzieci sa sliczne ciuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
Dziewczynki, Zakupilam dzisiaj koszule do karmienia, ale mam problem, nie bardzo wiem jak sie ja nosi :D chodzi o to, ze ona ma takie zakladki spod ktorych wciaz mi wystaja mleczarnie :x albo sa za duze, albo nie umiem jej po prostu ubrac. Czy material, ktory znajduje sie pod spodem srodkowej czesci koszuli powinnam naciagnac na piersi? Ale wtedy tez tak jakos glupio. Pomocy!!! Kupilam je, zeby miec do szpitala, ale przeciez nie bede swiecic golym cycem :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o odpowiedź...
Witam Was dziewczyny Tak jak obiecałam odpisuje po tym jak zrobiłam test wczoraj.Otóż wyszła druga kreska tylko strasznie blada- a wlaściwie jej jakby \"cień\".Nie nakręcam się bo znając moje szczęście może być to znowu jakiś wybryk.Poczekam do poniedziałku i ponownie zrobie test.Pozdrawiam i życzę miłego długiego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julii79-trzymam kciuki:) Masz juz dwojke aniolkow to trzeci tez bedzie. Sbitara-te koszule co kupilas takie juz sa. Ja tez sie zastanawialam nad tym jakiego rodzaju kupic i jednak zdecydowalam sie na te rozpinane z przodu(relacje z forum internetowego) Ponoc te z wycieciami na mleczarnie:) wlasnie sa tak dziwnie skrojone ze niestety wszystko widac i nie zdaja egzaminu. Nie chce Cie straszyc ale chyba musisz sie zaopatrzyc w te rozpinane z przodu tylko kup sobie na cztery guziki bo te na trzy sa stanowczo za malo praktyczne(nie daja latwo odslonic piersi.Najlepsze sa takie na guziki do brzucha. prosze o odpowiedz- Nawet blada kreska swiadczy o ciazy:) Pogratuluje jak juz zrobisz dla swojej pewnosci drugi test. Ale jestem dobrej mysli. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
Alutos, wielkie dzięki. Właśnie wpadłam na "genialny pomysł, że po prostu wszję sobie po obu stronach po zatrzasku i będzie jak ulał :) A jak tam Alunia? Pewnie masz sporo pracy, ale i ogrom radości :) Napisz coś o pierwszych chwilach bycia mamą, bo ja w ogóle nie wiem jak to będzie. Liczę na instynkt :D Boję się, że nie będę czegoś umiała, itp. A tak w ogóle to kupiłam przecudne wiklinowe łóżeczko w stylu retro, a wczoraj mężulo zmontował zestaw do przewijania. Jejku, nie mogę się doczekać. Dzidzia z resztą chybateż nie, bo cos coraz bardziej mi "dokucza" :) Powinnam się zabrać za pranie ubranek, a tu jak na złość pogoda srikte jesienna :( Pozdrawiam Was gorąco Dziewuszki, ucałujcie Wasze maleństwa od "cioci" z forum :D I powodzenia jeszcze starającym się mamom. Pamiętajcie: chcieć to móc... Ahaja wie coś na ten temat :) Buźki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze o odpowiedz- tak to prawda ze nawet taka bledziuchna kreseczka moze swiadczyc o ciazy:))))ponow koniecznie test. tez robilam podwojny test dzien po dniu bo az nie umialam ze szczescia w to uwierzyc a potem polecialam zaraz do lekarza kt potwierdzil bardzo wczesna ciaze:)))))))tak wiec trzymam kciuki za nast testowanie, i daj koniecznie znac.:)))) a te mdlosci mnie trzymaja i trzymaja, ale coz wszystko przetrzymam dla malenstwa:)))w ogole cos senna jestem ostatnio, po poludniu musze sobie drzemke uciac. a dzis wolne w polsce, takze pewnie dlugie weekendy, spacerki, byle tylko pogoda dopisala bo slyszalam ze tez nie zaciekawa jest pogoda w polsce. wlasnie jeszcze co do tych zakupow- wyprawki to rzeczywscie duzo mozna kupic na allegro i to za nizsza cene, takze warto przesledzic co potrzebujemy i wybrac cos niecos:))) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spie na plecach, no nie wiem, nie umiem inaczej. Nawet jak zasypiam na tym lewym boku, to budze sie n a plecach, albo spie tak pol nocy i jestem juz tak zdretwiala, ze nie wytrzymuje i sie przekladam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spie na plecach, nie umiem inaczej. Od spania na boku jestem cala odretwiala,ze w nocy i tak musze zmienic pozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze o odpowiedz - ta bladziutka druga kreska to jak najbardziej pozytywny wynik ale dla pewności zrób drugi test i koniecznie daj znac jaki jest wynik. Monte ja do końca ciąży spałam albo na lewym boku albo na plecach bo takmi było najwygodniej. Nie mogłam spac na prawym boku bo mnie córunia strasznie kopała - widocznie było jej niewygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sbitara- Fajnie wykombinowalas:) Jezeli chodzi a Ale to narazie jst ok(zeby nie zapeszyc) Tzn troche marudzi jak kazde dziecko lale ogolnie jest bardzo towarzyska i zarloczna:)Ciezko mi ja uspic wieczorem. Pierwsze chwile bycia mama-prynajmniej u mnie byly strasznie meczace i nerwowe niestety bo musialam w szpitalu przystawic ja do piersi a ona jak na zlosc nie chciala ssac i balam sie ze nie bedzie chciala wogole po wyjsciu ze szpitala ale na szczescie jest odwrotnie. Po za tym porod strasznie wykancza a dziecko daja Ci od razu ja np nie spalam dwie doby ,no i te ciuagle pielgrzymki do mnie zeby mala zobaczyc-to bylo strasznie meczace. Mialam prawdziwy kryzys. Na szczescie juz jest super! Dziecko wszystko zmienia, doslownie wszystko. Zawsze bylam bardzo wygodna i imprezowa. A teraz jestem typowa mamuska, ktora nie ma czasu nawet rano zjesc sniadania, chodze spac z kurami i budze sie skoro swit. W nocy karmie wiec tez sie nie wysypiam:) Ale ogolnie jest bardzo fajnie. Radosc ogromna i usmiech Ali wynagradza mi wszystkie troski:) Zobaczysz sama jakie to fajne:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o odpowiedź...
Dziękuje dziewczyny za miłe słowa.Mam nadzieję,że macie racje.Jutro rano powtorze test i dam znać o wynikach, choć nie ukrywam, że bardzo się boję.Niedawno miałam podobnie i okazało się,że to ciąża biochemiczna:(Dlatego zachowuje dystans... Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julii79
Alutos.. słowa pocieszenia to najcenniejszy skarb. Noo dziewczynki drogie piersi bolą ale brzuch też boli i to jak.. coś czuję że nic z tego. Ehh tak to już jest. Przestaję czekać. wolę się miło zaskoczyć. to już kolejny miesiąc i nic. i teraz będą badania badania i badania. I nadzieja. Bo ta umiera ostatnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×